Skocz do zawartości

Azjatycka Mitologia


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Cóż, skoro forum czekają zmiany to postanowiłem  wrócić. Zegarmistrz w tym dziale założył temat o azjatyckiej sztuce, a ja zakładam r temat o mitach tego  rejonu, które są bardzo interesujące. Weźmy choćby pod lupę mitologię chińską, gdzie już stworzenie świata nie jest, takie jak myślimy, bowiem według mitologii  świat narodził się w niebiańskim jaju, które jakimś sposobem pękło, a dzięki temu  w ciemności pojawiło się światło, albo mój ulubiony mit ludu Ajnów o tym dlaczego psy nie mówią ? Okazuje się że kiedyś psy potrafiły rozumieć i używać ludzką mowę, ale jeden pies nie był wierny swemu panu, szczerze to był z niego zupełny ignorant - nie dość, że nie ocalił swego pana przed niedźwiedziem, to mało tego podszywał się pod niego okłamując tym samym jego żonę. Kobieta w pewnym momencie jednak wykryła  podstęp i sypnęła kundlowi gorącym popiołem w pysk, tym sposobem krtań gagatka została poparzona przez co był zdolny jedynie do wydania z siebie jedynie warkotu, gdyż wydanie ludzkich odgłosów sprawiało mu ból.

 

A wy macie jakieś ulubione Mity azjatyckie ? A może  jesteście po prostu ciekawi. Nie bójcie się dyskutować, pytać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...