Skocz do zawartości

Cześć jestem nowy


ChocolateDead

Recommended Posts

Jestem gościem, który nie wie co robić. Nie znam strony ani ludzi. Myślę, że wszystko tutaj jest jakoś sensowne, więc chcę się dołączyć. No to, zaczynam. Lubię gry horror i warhammera 40k. I Fallout, Bioshock, Dead Space. Mlp to coś, co polubiłem przez poczucie humoru i mitologie i fabuły (Nie lubię tylko Spike'a psa) i fanfiki polskie i angielskie. Ostatnio polubiłem pisanie i nie wiem w ogóle, jakie są zasady na tej stronie.  Pytania jakieś to proszę się nie krępować.:pinkiesmile:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię połączenie mroku i cukierkowego świata mlp to mi jakoś najlepiej pasuje.  I również romanse i komedie. 

Tak naprawdę nie lubię tragedii i obyczajowości, ale jak ktoś poleca to proszę może będzie dobre.  

Najbardzej  zainteresowałem się fanficami przez Fallout:Equestria i przeczytałęm cały Fallout: Equestria - Project Horizons to był chyba najdłuższy fanfic jaki czytałem. 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2022 o 14:04, ChocolateDead napisał:

Lubię połączenie mroku i cukierkowego świata mlp to mi jakoś najlepiej pasuje.  I również romanse i komedie

Jak lubisz świat mlp i dobre zakończenia - choć to do końca się cukierkowo nie kończy - to polecę ci opowiadanie klasyk, Past Sins :) Są do tego też opowiadania poboczne: FirstHours, Trinkets, Nightmare or Nyx, Glimpses, Winter Bells, The Road Home oraz The creeping darknes. To ostatnie to tak naprawdę osobna historia w której poznajemy naszą małą bohaterkę więc można rzec że to prtequel, niestety po angielsku na fimfiction, nie zostało przetłumaczone.

To uniwersum powinno ci się spodobać, jest bardzo kanonicznie pisane, mówiąc kanonicznie mam na myśli że nadawało by się spokojnie na dowolny odcinek, choć od serialu jest bardziej mroczne. Wszystkie opowiadania - poza Creeping Darkness - powinieneś znaleźć na forum.

PS: Szczególnie polecam, jeśli jesteś/będziesz Lunarnym. Jako, że główna bohaterka i księżniczka Luna mają sporo wspólnego, jeśli chodzi o przeszłość.

PS2: Był jeszcze fanfik "Poświęcenie" napisany przez użytkownika @Sun. To o ile udało mi się ustalić dodatek do podstawowego Past Sins. Napisana przez Suna wizja tego, jakby pewne wydarzenie mogło wyglądać, gdyby opowiedzieć je oczami pewnej postaci. Niestety nie mogę znaleźć tego na forum. A sam koncept fika znam jedynie z rozmowy diskordowej z jednym z fandomowych lektorów, który to ponoć prywatnie miał okazję czytać.

Prośba zatem do autora. Jeśli to nie byłby problem, mógłbym prosić o wstawienie tego opowiadania?

Edytowano przez Vulture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vulture napisał:

Jak lubisz świat mlp i dobre zakończenia - choć to do końca się cukierkowo nie kończy - to polecę ci opowiadanie klasyk, Past Sins :) Są do tego też opowiadania poboczne: FirstHours, Trinkets, Nightmare or Nyx, Glimpses, Winter Bells, The Road Home oraz The creeping darknes. To ostatnie to tak naprawdę osobna historia w której poznajemy naszą małą bohaterkę więc można rzec że to prtequel, niestety po angielsku na fimfiction, nie zostało przetłumaczone.

To uniwersum powinno ci się spodobać, jest bardzo kanonicznie pisane, mówiąc kanonicznie mam na myśli że nadawało by się spokojnie na dowolny odcinek, choć od serialu jest bardziej mroczne. Wszystkie opowiadania - poza Creeping Darkness - powinieneś znaleźć na forum.

PS: Szcególnie polecam, jesli jesteś/będziesz Lunarnym. Jako, że główna bohaterka i księżniczka Luna mają sporo wspólnego, jeśli chodzi o przeszłość.

Dzięki większość widziałem na fimfiction, ale dzięki za pomoc i informacje. Wiesz jakie są tu wytyczne pisania fanficów lub kogoś kto wie bo w regulaminu nie rozumiem za bardzo jakie są zasady i mechanizmy. Po za tym najbardziej lubię postać Spike, a po za tym jak lubisz dark fantasy polecam " Never Broken" przez Torgadonn.

  • Published 6th May 2015
  • 8,343 Views, 428 Comments

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ChocolateDead napisał:

Wiesz jakie są tu wytyczne pisania fanficów lub kogoś kto wie bo w regulaminu nie rozumiem za bardzo jakie są zasady i mechanizmy.

Sam fików nie pisałem, ale pisze się w Google Doks z tego co widać. Przy wstawianiu obowiązuje system tagów, są one w dziale opowiadań wyjaśnione. A po szczegóły odsyłam do @Dolar84bo chyba on jest opiekunem działu, którego pytanie dotyczy.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Vulture napisał:

Sam fików nie pisałem, ale pisze się w Google Doks z tego co widać. Przy wstawianiu obowiązuje system tagów, są one w dziale opowiadań wyjaśnione. A po szczegóły odsyłam do @Dolar84bo chyba on jest opiekunem działu, którego pytanie dotyczy.

 

Dzięki bo widzisz napisałem coś na fimfiction i zastanawiam się czy coś wysłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ChocolateDead napisał:

Dzięki bo widzisz napisałem coś na fimfiction i zastanawiam się czy coś wysłać.

No to skopiuj do google doks, porób akapity/popraw, jeśli w gdoksie się coś popsuje. I wstaw do ENG działu, jako że na fim fic jest wszystko po eng oczywiście, tak samo tutaj nie można eng do pl działu wstawiać, proste. Po resztę poradź się opiekuna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vulture napisał:

No to skopiuj do google doks, porób akapity/popraw, jeśli w gdoksie się coś popsuje. I wstaw do ENG działu, jako że na fim fic jest wszystko po eng oczywiście, tak samo tutaj nie można eng do pl działu wstawiać, proste. Po resztę poradź się opiekuna :)

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2022 o 13:16, Vulture napisał:

PS2: Był jeszcze fanfik "Poświęcenie" napisany przez użytkownika @Sun. To o ile udało mi się ustalić dodatek do podstawowego Past Sins. Napisana przez Suna wizja tego, jakby pewne wydarzenie mogło wyglądać, gdyby opowiedzieć je oczami pewnej postaci. Niestety nie mogę znaleźć tego na forum. A sam koncept fika znam jedynie z rozmowy diskordowej z jednym z fandomowych lektorów, który to ponoć prywatnie miał okazję czytać.

Był to fik konkursowy, więc nie ma własnego wątku. ale jest tu: https://mlppolska.pl/topic/13424-sunowe-fanfiki-konkursowe-gradobicie-iiseria

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oh! Nowa osoba!:portalface:

Zapraszam na Kącik Lektorski i oczywiście K.K.P.F. na kąciku polecam czytania (tak chodzi o serwer discord), a na K.K.P.F. z chęcią wspomożemy kolejnego pisarza ficzków, tak niektórzy też czytają po angielsku. A i spokojnie. Linki prowadzą do tematów na forum, nie na jakieś zewnętrzne stroniszcza.

A tak ogólnie to jaki jest twój ulubiony dinozaur i postać z MLP? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...