Skocz do zawartości

Spoilery i Dyskusje o 5 Generacji


Niklas

Recommended Posts

4 godziny temu, Niklas napisał:

Jak donosi konto G5 Updates, Czesi wrzucili u siebie skriny z testowej wersji filmu Nowa generacja.

Ot kilka fajnych skrinów do obejrzenia: https://twitter.com/g5mlp/status/1569115554778337280

 

Przykłady w spoilerze:

  Odkryj ukrytą treść

FcadpMiaAAAPT9s?format=jpg&name=large

FcadpMkacAE9W0O?format=jpg&name=large

 

* * * 

 

No i teraz mamy również trailer serialu Make Your Mark, link w spoilerze.

Premiera 26 września.

 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Z tego zwiastuna zaciekawiły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze: Spike ma chyba rywala, który jest bardzo uroczy! A po drugie...

Spoiler

Zwróciliście uwagę, że na końcu zwiastuna pojawiła się Twilight Sparkle?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne wiecie właśnie wyszedł trailer do drugiego odcinka make your mark i zobaczyłam na końcu ciekawą scenę z twilight mówiąca że jestem z tobą.Widzimy również zły zamek opaline i misty.Większość fanów myśli że on ajest jej służącą ale po głębszym zastanowieniu się opaline traktuje misty bardziej jak dobrą towarzyszkę oraz pomocnicę.Jakie jest wasze zdanie na temat 2 odcinka make your mark.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Opaline i tej drugiej to mam nadzieję że będą złoczyńcami trochę dłużej a nie jak w G4 rach-ciach i po strachu.
Jakby tak powoli wprowadzali jej historię to byłoby ciekawie.
 

Co do hologramu na końcu to ciekawe jest to, że jest w swojej mniejszej formie a druga rzecz to, czy tam są tylko jej wspomnienia, czy raczej jest tam jej cały "byt".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turbo638 napisał:

Co do Opaline i tej drugiej to mam nadzieję że będą złoczyńcami trochę dłużej a nie jak w G4 rach-ciach i po strachu.
Jakby tak powoli wprowadzali jej historię to byłoby ciekawie.

 

Ta druga to Misty xd

No ja też mam nadzieję, że zostaną z nami na cały sezon i będą różne rzeczy knuć. Tak samo mam nadzieję, że Misty nie będzie takim typowym popychadłem tej złej. 

 

Cytat

Co do hologramu na końcu to ciekawe jest to, że jest w swojej mniejszej formie a druga rzecz to, czy tam są tylko jej wspomnienia, czy raczej jest tam jej cały "byt".

 

Liczę, że to tylko jakieś wspomnienia. No bo jednak w G5 mieliśmy się oddalić od G4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Niklas napisał:

Liczę, że to tylko jakieś wspomnienia. No bo jednak w G5 mieliśmy się oddalić od G4.

Też na to liczę ale wygląda to jakby się ekipa zmieniła i tak samo pomysł na G5.

W filmie Sunny i spółka miały swoje charaktery a teraz Sunny bardzo przypomina Twilight, Hitch zrobił się taką ofiarą jak Fluttershy, Izzy to już prawie 100% Pinkie.

Tylko Zipp i Pipp zostały pierwotne charaktery.

Nie zapominając o Discordzie w komiksach i teraz Twilight.

Tak więc słabo to wygląda.

Edytowano przez turbo638
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Nowa polska książka związana z G5 "MLP Bajki 5 minut przed snem"
Ma też coś wspólnego z drugim odcinkiem
https://www.equestriadaily.com/2022/09/new-polish-5-minute-before-bedtime-g5.html

 

Co ciekawe na angielskiej stronie o tym jest wspomniane a u nas cisza:crazytwi:
EDIT:
Soundtrack z odcinka 2 jest już dostepny
https://www.equestriadaily.com/2022/09/make-your-mark-chapter-2-album-now-on.html

Edytowano przez turbo638
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakby się ktoś zastanawiał, kto 

Spoiler

podkładał głos Twilight widzianej w trailerze serialu, to tak, jest to nasza Tara Strong: Equestria Daily - MLP Stuff!: Tara Strong Confirmed for Voicing Twilight in "Make Your Mark" Chapter 2

 

* * *

 

Jeszcze dobrze nie wyszedł komiks nr 5, a już wrzucili okładkę numeru 10, który ukaże się w marcu 2023.

https://twitter.com/g5mlp/status/1574562739766571008

 

Spoiler

Fdn4NMzaIAAhPYx?format=jpg&name=4096x409

 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Są wieści o kolejnych odcinkach.
Nastepne 6 odcinków z serialu ma się pojawić między wrześniem a październikiem oraz w listopadzie ma się pojawić rozdział 6 o nazwie "Secrets of Starlight," który będzie zawierał 1 specjal i 3 zwykła odcinki.

Mini seria YT będzie kontynuowane w 2024r. i planowane jest 328 minut treści, są też przewidziane 4 specjale z Tell Your tale.

Źródło newsa:

 

EDIT:
https://www.equestriadaily.com/2023/06/everything-that-was-revealed-in-mlp.html
 

Jest dokładniejsze omówienie wcześniej pokazanych slajdów....

Spoiler

i nie wygląda to najlepiej dla "Make Your Mark"  i prawdopodobnie w 2024 roku nie będzie kontynuowane.

 

Edytowano przez turbo638
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Pojawił się kolejny animatic dotyczący G5
https://www.equestriadaily.com/2023/10/my-little-pony-g5-animatic-conflict.html

 

Oraz wiadomo dlaczego nie możemy zobaczyć zbyt wiele crossoverów między wszechświatem G4 i G5... chodzi o prawa autorskie/licencje G4 które częściowo najeża do Discovery Family.
Czyli wychodzi na to że muszą płacić za każdym razem gdy kucyk z G4 pojawia się w G5... Trochę smutne

https://www.equestriadaily.com/2023/10/my-little-pony-generation-4-show.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 6 i zarazem ostatni pojawi się 23 listopada.

Krótka zapowiedź rozdziału:

Spoiler

 

 

Parę dodatkowych screenshotów:

Spoiler

large.png

large.jpg

123141324.jpg

123123.jpg

Jeden ze smoków wygląda jakby znajomo.

 

Na koniec fragment ze strony Netflix po polsku:

Spoiler

 

 

Ciekawe czy to już będzie koniec G4 w ładniejszej formie i zostanie już tylko TYT.

Czy jednak w jakiejś formie pojawi się nowy sezon w 2025 roku, może pod inną nazwą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mówiąc szczerze jestem trochę... Zawiedziony. Poprzednia generacja miała jakoś więcej sensu, bohaterzy byli bardziej realistyczni. Tutaj opalin... Pokradła znaczki, Ci uratowali i heja. Ostatni odcinek to samo. Piosenką przegnali kreaturę która mogła bez problemu dalej robić zamęt. Discord, Starlight, trixie - nie dość, że byli "gorsi" (czyli lepsi) to bardziej realistyczni i z lepszą historią. Nadal nic nie wiadomo o opalin a już jej nie ma xD O discordzie było więcej wiadomo w pierwszym odcinku jak się pojawił. No i najważniejsze - wszystkich po prostu pokonano, odebrano moc, wygnano (oprócz opalin to tą ostatnią miałem takie xD). Motyw ten sam bo magia przyjaźni ale w poprzedniej było to lepiej ujęte, realistyczniej że tak można powiedzieć. Nadal nic nie wiadomo czemu się pokłócili, czemu to było tak nie dawno (jeszcze jakby to było dawno to spoko - wymazana historia a tu ta stara babcia od jednorożców pamięta zefirowe wzgórza). Bo jak to było niedawno to każdy powinien znać historię od poprzedników. No i najważniejsze - czemu populacja tak drastycznie się zmniejszyła skoro mieszają nową generacje ze starą... Dla mnie to porażka największa - nadal nad tym ubolewam choć zerknę z ciekawości na odcinki. Ale powinni całkowicie nową historię zrobić. Nie mają za grosz pomysłu na tą serię. Oprócz Misty - misty im wyszła zajebiście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skunks napisał:

Mówiąc szczerze jestem trochę... Zawiedziony. Poprzednia generacja miała jakoś więcej sensu, bohaterzy byli bardziej realistyczni.

Eeee... No niezbyt. Bohaterowie G4 byli bardzo przerysowani, a ich zachowanie irracjonalne, a ich problemy i rozumowanie często na poziomie pięcioletnich dzieci, ciekawe dlaczego :twilight3:?

 

4 godziny temu, Skunks napisał:

Nadal nic nie wiadomo o opalin a już jej nie ma xD O discordzie było więcej wiadomo w pierwszym odcinku jak się pojawił.

Opaline jest alikornem wygnanym ze Skyros, gdzie była klaczką w tym samym czasie, co Celestia i Luna i już wtedy była zazdrosnym przegrywem. Do Equestrii trafiła pod koniec długich i pokojowych rządów Twilight, a i jest zasugerowane, że wymordowała większość smoków, odbierając im moc - dlatego jedynym naprawdę dorosłym smokiem jest tam Spike, bo przeżył tylko on i jaja/pisklaki. Zresztą te smoki mówią, że nie widuje się tam młodych, pewnie właśnie dlatego, są za młode, by się rozmnażać. Twilight nie mogła pokonać Opaline, więc stworzyła kryształy i smoczy kamień, które co prawda powstrzymały ją na jakiś czas, ale też przyniosły skutki uboczne - osłabiły już wyczerpane smoki, wydrenowały magię z kucyków, a koniec końców rasy się rozeszły.
Wiemy też co Opaline robiła w międzyczasie - zasadziła drzewo, porwała/przygarnęła źrebaka, zbierała wiedzę. Potem kradła znaczki, kontrolowała smoki, etc.

 

To więcej informacji niż o Discordzie, Sombrze, Chrysalis czy Nightmare Moon. O Discordzie było wiadomo tyle, że jest praktycznie bogiem chaosu i kiedyś dostał wciry od Ceśki i Lulu. THE END.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Pokradła znaczki, Ci uratowali i heja.

Gratuluję, właśnie opisałeś niemal każdy boss fight na początku/na końcu każdego sezonu G4. Nightmare Moon? Przebiegli się po lesie i zdobyli magiczną tęczę, Nightmare Moon nawet nie zrobiła pew pew z rogu.

Discord? Zrobił chaos, ale przypomniały sobie, że są psiapsi, magiczna tęcza!

Sombra? Coś tam poszeptał, Spike podrzucił Cadance artefakt, koniec!

Chrysalis? Co prawda przejęła miasto, ale Cadance dotknęła Shininga i zaczęła nawalać magiczna miłością.

 

Dalej w las też jest to samo - kuce pokonane, ale przypominają sobie, że się przyjaźnią, kochają, więc tłuką magiczną tęczą, KONIEC. Jedyny wyjątek to finał serialu, kiedy kluczem okazały się te wszystkie sojusze, które zawierały przez lata.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Piosenką przegnali kreaturę która mogła bez problemu dalej robić zamęt.

Nie piosenką, tylko magicznym śniegiem. Also, Chrysalis podczas jej drugich wcirów też nikt nie gonił.

Kucyki po prostu nikogo aktywnie nie zabiją na ekranie, bo to bajka dla małych dzieci.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Discord, Starlight, trixie - nie dość, że byli "gorsi" (czyli lepsi) to bardziej realistyczni i z lepszą historią.

Discord - bóg chaosu, który po prostu lubi robić burdel. Cóż za realizm, cóż za historia, co za głębia^^

Starlight - świat jest niesprawiedliwy, kumpel z piaskownicy wyjechał mieć swoje życie gdzie indziej, a wezmę odbiorę wszystkim znaczki i indywidualność, to na pewno dlatego... Pls, to jest rozumowanie na poziomie trzylatka.

Trixie - ona nawet nie jest villainem. Ona jest wędrowną artystka, a Mane 6 psuły jej spektakl. Dopiero upokorzona sięgnęła po artefakt, który przejął nad nią władzę. Nawet nie miała żadnego backstory.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

oprócz opalin to tą ostatnią miałem takie xD

No Opaline chyba nie żyje. Albo jest uwięziona w drzewach Harmonii na wieczność. Trudno powiedzieć, co gorsze. Ale jak dla mnie to ten sam poziom, co postępowanie z villainami z G4.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Motyw ten sam bo magia przyjaźni ale w poprzedniej było to lepiej ujęte, realistyczniej że tak można powiedzieć.

G4 w pigułce: znamy się jakieś 10 minut, jesteśmy PRZYJACIÓŁMI. Scenariusze odcinków G4 były zawsze nierówne, niekonsekwentne, a finały sprowadzały się do "trzymamy się za łapki i nawalamy magiczną tęczą". Jakby przyjaźń tak działała, to może bym się zgodziła.

Postaci w G5 są mniej przerysowane, bardziej stonowane, a relacje pomiędzy poszczególnymi kucami bardziej naturalne. Czuć między nimi chemię i nić porozumienia.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Nadal nic nie wiadomo czemu się pokłócili, czemu to było tak nie dawno (jeszcze jakby to było dawno to spoko - wymazana historia a tu ta stara babcia od jednorożców pamięta zefirowe wzgórza). Bo jak to było niedawno to każdy powinien znać historię od poprzedników.

Babcia od jednorożców to staruszka z demencją. Nie można jej zupełnie ufać.

Ale możliwe, że konflikt pogłębiał się już po stworzeniu kryształów. Ale ta babuleńka też może mieć jakieś 100 lat. To dość czasu, by młodsze pokolenia, o wszystkim zapomniały. Szczególnie, jeśli jakoś szczególnie o tym nie gadano. Wiesz dokładnie co się działo tyle lat temu, kto z kim i dlaczego?

 

A czemu się pokłócili? W finale G4 kucyki praktycznie zrobiły to samo, przy pierwszym pojawieniu się problemów. Obawiam się, że wzajemne podziały i niechęć, zawsze były silne w Equestrii, a w czasach kryzysu pozory puszczały.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

No i najważniejsze - czemu populacja tak drastycznie się zmniejszyła skoro mieszają nową generacje ze starą...

To proste. Budżet. Te modele 3D i ich animacja jest koszmarnie droga. W pierwszych sezonach G4 też było mało kuców tła, prawie same klacze i w jednej klatce miałeś 4 Lyry, 3 Bon Bon, itd. A i psiapsióły Twilight ze szkoły są w tle jako dorosłe klacze w jednym z jej wspomnień z dzieciństwa xD

 

A fabularnie, to możliwe, że wciry od Opaline i wewnętrzny konflikt.

 

5 godzin temu, Skunks napisał:

Nie mają za grosz pomysłu na tą serię.

Konsekwentne wątki, regularne dawanie strzępków lore, ciągły postęp i rozwój postaci.

To więcej niż G4. Wątek Misty i wątek Opaline akurat ewidentnie były zaplanowane już od filmu.

 

 

Ogółem, nie mówię Ci, że masz lubić G5, ale zdejmij różowe okulary i nostalgię i spójrz trzeźwo na G4 i jego wady, których nie dostrzegasz tak bardzo, że czasami jest to aż absurdalne. Nie wiem, kiedy je ostatnio oglądałeś, ale wiesz, ja zapamiętałam D-Day w Medal of Honor jako hiperrealistyczny i kiedy spojrzałam na to po latach, to zastanawiało mnie tylko jedno "Jakim cudem wspomnienia tak przekłamały rzeczywistość?". I z kreskówkami z dzieciństwa było podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...