Skocz do zawartości

Dyskusja o My Little Pony: Zmieniaj świat, rozdział 2


turbo638

Recommended Posts

Jest spoko, po 8 odcinkach stwierdzam, że godny następca chociaż fabularnie parę rzeczy mnie męczy. UWAGA SPOILERY!

 

Rzecz pierwsza

Spoiler

Najbardziej się zawiodłem, że zrobili powiązanie z poprzednią generacją - to są dwa osobne światy... Miałem nadzieję na naprawdę zagadkę co się stało, jak doszło do kłótni itd... Poszli tanią drogą po prostu...

 

 

I parę według mnie "dziur" w fabule

1.

Spoiler

Skoro kuce się pokłóciły i założyły 3 miasta przy czym 2 wielkościowo Ponyville (zatoka i różkowo) i jedno niczym canterlot (zefirowe wzgórza) to co z pozostałymi kucami? Przecież mieliśmy takie metropolie jak Manehattan, Las Pegasus, Kryształowe Królestwo i wiele pomniejszych wiosek i gdzie to wszystko znikło? Czy po prostu nie mówimy o tym tak samo jak Elrond o czarnoskórych elfach czy Niemcy w 39 o pewnej nacji z państwa które nie istnieje?

To samo się tyczy różnych stworzeń jak gryfy czy bizony

 

2.

Spoiler

Co z Windigos? Może za wcześnie za pytanie i coś wymyślą ale wciąż pytanie pozostanie otwarte póki co 😕

 

3.

Spoiler

Po kiego *uja Misty schowała się ze sparkim w Latarni! Przecież ukradła typka z posterunku to zajebistym pomysłem było schować się tam gdzie mieszkają obecni wrogowie zamiast w długą z miasta i do alicorna. Jeszcze imion nie ogarniam ale czekam na następne sezony to się nauczę xD

 

4.

Spoiler

Wracając do zagadki "co się stało" to skąd Sunny z 4 liter wymyśliła historyjkę o klejnotach, pokłóceniu się itd skoro nigdzie o tym nie było póki co? Co rozwiązała jedną historyjką zagadkę która kryła się od lat? Czemu to tak musieli spłycić...

 

5. (jeszcze raz sobie oglądnąłem odcinek z magią kuców ziemskich)

Spoiler

Skąd Twi wiedziała o magii kuców ziemskich skoro pierwszy raz w historii się pokazała?

 

6.

Spoiler

No właśnie... W sprawie Twi i całej reszty Alicornów. Skoro ta zła na to czekała tyle lat to co się stało z całą resztą? Przez chwilę pomyślałem "skoro magia zniknęła to wymarły bo nie było magii". Ale to się nie tyczy tej złej więc co z nią? Zahibernowała się czy co?

 

7.

Spoiler

I kurde smoczy ogień! Co ze smokami? Istotami wielkimi i potężnymi! Co się jeden smoczek ostał i ma magiczny ogień przy czym tylko Spike takowy miał bo reszta smoków nie. I to raczej za sprawą celestii a nie samego siebie. A ten proszę - nie dość, że jedyny to z magią. I czemu ta zła chce smoczy ogień skoro w poprzedniej generacji nikt go nie chciał ponieważ NIE BYŁ MAGICZNY.

Dlatego nie podoba mi się powiązanie. Za dużo dziur przez to zrobili

 

Edytowano przez Skunks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2022 o 20:46, Skunks napisał:

Jest spoko, po 8 odcinkach stwierdzam, że godny następca chociaż fabularnie parę rzeczy mnie męczy. UWAGA SPOILERY!

 

Rzecz pierwsza

  Odkryj ukrytą treść

Najbardziej się zawiodłem, że zrobili powiązanie z poprzednią generacją - to są dwa osobne światy... Miałem nadzieję na naprawdę zagadkę co się stało, jak doszło do kłótni itd... Poszli tanią drogą po prostu...

 

 

I parę według mnie "dziur" w fabule

1.

  Odkryj ukrytą treść

Skoro kuce się pokłóciły i założyły 3 miasta przy czym 2 wielkościowo Ponyville (zatoka i różkowo) i jedno niczym canterlot (zefirowe wzgórza) to co z pozostałymi kucami? Przecież mieliśmy takie metropolie jak Manehattan, Las Pegasus, Kryształowe Królestwo i wiele pomniejszych wiosek i gdzie to wszystko znikło? Czy po prostu nie mówimy o tym tak samo jak Elrond o czarnoskórych elfach czy Niemcy w 39 o pewnej nacji z państwa które nie istnieje?

To samo się tyczy różnych stworzeń jak gryfy czy bizony

 

2.

  Odkryj ukrytą treść

Co z Windigos? Może za wcześnie za pytanie i coś wymyślą ale wciąż pytanie pozostanie otwarte póki co 😕

 

3.

  Odkryj ukrytą treść

Po kiego *uja Misty schowała się ze sparkim w Latarni! Przecież ukradła typka z posterunku to zajebistym pomysłem było schować się tam gdzie mieszkają obecni wrogowie zamiast w długą z miasta i do alicorna. Jeszcze imion nie ogarniam ale czekam na następne sezony to się nauczę xD

 

4.

  Odkryj ukrytą treść

Wracając do zagadki "co się stało" to skąd Sunny z 4 liter wymyśliła historyjkę o klejnotach, pokłóceniu się itd skoro nigdzie o tym nie było póki co? Co rozwiązała jedną historyjką zagadkę która kryła się od lat? Czemu to tak musieli spłycić...

 

5. (jeszcze raz sobie oglądnąłem odcinek z magią kuców ziemskich)

  Odkryj ukrytą treść

Skąd Twi wiedziała o magii kuców ziemskich skoro pierwszy raz w historii się pokazała?

 

6.

  Odkryj ukrytą treść

No właśnie... W sprawie Twi i całej reszty Alicornów. Skoro ta zła na to czekała tyle lat to co się stało z całą resztą? Przez chwilę pomyślałem "skoro magia zniknęła to wymarły bo nie było magii". Ale to się nie tyczy tej złej więc co z nią? Zahibernowała się czy co?

 

7.

  Odkryj ukrytą treść

I kurde smoczy ogień! Co ze smokami? Istotami wielkimi i potężnymi! Co się jeden smoczek ostał i ma magiczny ogień przy czym tylko Spike takowy miał bo reszta smoków nie. I to raczej za sprawą celestii a nie samego siebie. A ten proszę - nie dość, że jedyny to z magią. I czemu ta zła chce smoczy ogień skoro w poprzedniej generacji nikt go nie chciał ponieważ NIE BYŁ MAGICZNY.

Dlatego nie podoba mi się powiązanie. Za dużo dziur przez to zrobili

 

 

 

 

Kurcze, przeczytalem co napisales i doslownie o tym samym pomyslalem xD i zastanawia mnie co sie stalo ze Twilite nie ma ale od wielu lat/dekad a krolowa Opalin szuka magii ktora jej sie nalezy ?? i tak sie zastanawiam czy kiedy w tym hologramie Twili byly zaklocenia czy ona przypadniem nie mowila wlasnie o krolowej Opalin 🤨🤔

 

Tak wogole to w pl wersji to nie podoba mi sie glos Opalin 😑

Edytowano przez Rafael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafael napisał:

i tak sie zastanawiam czy kiedy w tym hologramie Twili byly zaklocenia czy ona przypadniem nie mowila wlasnie o krolowej Opalin 🤨🤔

 

Tak wogole to w pl wersji to nie podoba mi sie glos Opalin 😑

 

Też się mi zdaje że chodziło jej o Opalin (btw dzięki za przypomnienie imienia xD)

A głos... No ujdzie, śmiech mnie wk***ia bo złowieszczo to najlepiej się śmiał Discord xD Nawet Luna jako nightmare moon miała lepszy xD

 

 

I tak co jeszcze miałbym powiedzieć to cały sezon skradła Misty xD Pomijając wtopę z ukrywaniem się co pisałem to po tym co pokazali jest 100% pewne, że będzie jako 6 :D

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2022 o 21:46, Skunks napisał:

I kurde smoczy ogień! Co ze smokami? Istotami wielkimi i potężnymi! Co się jeden smoczek ostał

Tak patrząc na to, to mi się przypomina los zakonu JEDI :) Tyle ich było, a został JEDEN na końcu - Nie o dalszym disneyowskim wymyśle nie mówię - Może ten jeden będzie tu kluczem do ich powrotu? A może to sama Opal doprowadziła do upadku smoków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu całości stwierdzam, że wolę taki format od losowych odcinków z poprzedniej generacji. Mamy jeden wspólny wątek, beznadziejnego (póki co) antagonistę, Misty, której aż mi żal i ciekawe M5. Oby kolejny rozdział pojawił się jak najszybciej, bo zaczęło robić się ciekawie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam nadzieję, że Opaline w końcu coś pokaże, poza tym traktowaniem Misty jak popychadło i śmianiem się co chwila ze swych niecnych planów. 

Póki co ta tajemnica tego, co zaszło, rozwija się powoli, ale dość przyjemnie i fajnie się komponuje z tymi wycinkami życia. Czekam na dalszą część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.11.2022 o 03:05, Rafael napisał:

siema :D cos wiadomo kiedy nastepne odcinki/rozdzialy ?

 

Hejka, premiera odcinka świątecznego około 40-minutowego ma być jakoś pod koniec tego miesiąca, więc jakoś pewnie przed świętami wyjdzie cały odcinek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2022 o 21:55, JSocken napisał:

Hejka, premiera odcinka świątecznego około 40-minutowego ma być jakoś pod koniec tego miesiąca, więc jakoś pewnie przed świętami wyjdzie cały odcinek. 

Dzieki ;] szkoda ze to bedzie tylko jeden odcinek ;(  ale mimo wszystko wlasnie obejrzalem zwiastun rozdzialu 3ciego ;] i bedzie on 21 listopada ;]

Edytowano przez Rafael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafael napisał:

Dzieki ;] szkoda ze to bedzie tylko jeden odcinek ;(  ale mimo wszystko wlasnie obejrzalem zwiastun rozdzialu 3ciego ;] i bedzie on 21 listopada ;]

Aa, tak racja, racja coś mnie się poiełbasiło ;P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
20 godzin temu, Rafael napisał:

obejzalem wszystkie 7 odcinkow i czuje niedosyt ;]

jeszcze ta mysl ze na nastepne odcinki znow bedzie trzeba czekac kilka miesiecy ;/

To i tak masz lepiej jak ja... Ja jeszcze nie zacząłem oglądać serialu, znam tylko film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...