Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

Z biur adaptacyjnych mogę polecić:

Ostatnia rzecz, jaką zrobi - Fic Thara - autora między innymi Świtu. Fic w bardzo podobnej formie.

Nie jesteśmy sami - Historia jest opowiadana stopniowo poprzez wiadomości, artykuły, posty blogowe i krótkie fragmenty prozy

Orzeł biały -Świetny fic. Czyta się go bardzo miło, przyjemnie i pośmiać się także można :P Opowiada o tym jak Polakom udaje się przedostać przez tarczę okalającą Equestrie.

Oraz oczywiście na koniec jedną z najdłuższych prac na forum

Biura Adaptacyjne - praca wspólna - tutaj jest trochę inna fabuła, bo Equestia nie pojawia się na Ziemi, ale występują napoje ponifikacyjne i do tego w dwóch smakach :P Serdecznie polecam. Naprawdę wciąga. (Prace pisze także Thar)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czołem Towarzysze :salut:

Szukam fica... obszernego

Tematyka: dowolna,shipping też zniosę, byle nie gore bo...bo nie :lyra4:

Przede wszystkim: powinien być długi, najlepiej 400 A4 +, jeśli jeszcze w ogóle takowe istnieją...

Z dłuższych przeczytałem już: Fallout Equestria, Anthropology, Biura Adaptacyjne: Praca Wspólna (to co narazie jest)

Language: W grę wchodzi pl i eng

Czytelnik z powołania, Minor Sax :crazy:

Czytałeś Crisis: Equestria? Też dobry Fanfic. ^^

Szukam fanficów z parą:

Luna X Twilight, AppleDash i Celestia X Discord. Prosiłabym po polsku, bo niezbyt lubię czytać po angielsku.

Journey to the truth - AppleDash. Fanfic zły raczej nie jest, na początku dość śmieszny. Tylko na razie jest mało rozdziałów. I chyba błędów trochę jest, o ile dobrze pamiętam, ale mogę się mylić.

A ja sama szukam czegoś w stylu Fallout: Equestria oraz Crisis: Equestria. Byleby zbyt Grimdarkowe nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Si Deus nobiscum dopiero czytam ale w tym ficu cześć wojska polskiego z 1636r trafia do Equestii, która sama także jest w obliczu wojny.

Oo dopiero co dane. Dziś byłem na fge ale przed dodaniem tego. Co dzień odwiedzam tą stronę także natrafiłbym na to. Ale dzięki!

Wygląda ciekawie! Wojsko Rzeczypospolitej Obojga Narodów za panowania Wazów... naprawdę przeciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego [sad], najlepiej podobnego do "Tears of a Goddess" lub "Klaczy u kresu woeczności". Nie rzucajcie też MLD i pochodnymi, bo pomimo że to lubię, to ze mnie łez nie wyciska ( a z powodu tego że jeśli nikt nie umarł, to nadal jest nadzieja na happy ending. Nazwijcie mnie naiwniakiem z tego powodu, lub psycholem, bo jeśli gdzieś nie ma śmierci to mnie nie porusza, co nie jest także do końca prawdą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś śmiesznego. Nieważne, jaka fabuła... Ma być śmiesznie. Czytałam z takich: -Sweetie Belle dowiaduje się skąd się biorą dzieci (czy jakoś tak) -rozkminium -Pinkie learn a new word -Atut Spike`s -Naga osobliwość No i jakiś fick z Derpy i/lub Pinkie. Tylko po polsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś śmiesznego. Nieważne, jaka fabuła... Ma być śmiesznie. Czytałam z takich:

-Sweetie Belle dowiaduje się skąd się biorą dzieci (czy jakoś tak)

-rozkminium

-Pinkie learn a new word

-Atut Spike`s

-Naga osobliwość

No i jakiś fick z Derpy i/lub Pinkie. Tylko po polsku.

Twilight discovers Wikipedia czy jakoś tak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś śmiesznego. Nieważne, jaka fabuła... Ma być śmiesznie. Czytałam z takich:

-Sweetie Belle dowiaduje się skąd się biorą dzieci (czy jakoś tak)

-rozkminium

-Pinkie learn a new word

-Atut Spike`s

-Naga osobliwość

No i jakiś fick z Derpy i/lub Pinkie. Tylko po polsku.

Możesz też sprawdzić: ... but the kitchen sink

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś wesołego. Nie ważne z kim itp. Coś przy czym mógłbym się pośmiać. A jak tak szukam to znalazłem Antropologhy i o tym jak Pinkie poznaje nowe słowo. Większość fanficów to sad albo gore. Jeśli ktoś coś znajdzie to z góry dzięki za info. Właśnie czytam ten fanfic o Rainbow podany powyżej ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam zaznajomienie się z twórczością w j.angielskim Tam jest wręcz ocean opowiadań każdej treści A przy tym można naprawdę pogłębić wiedzę w kwestii języka Osobiście polecam My little alicorn -W roli głównej Księżniczki :> Dużo dobrego moim zdaniem humoru Ale też nieco .. A co będę się rozpisywał każdy kto liznął nieco języka poradzi sobie z tym fikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minor Sax, mie przeczytałeś jeszcze Past Sins?! Musisz to jak najszybciej nadrobić! Ewentualnie zaczekać, aż opublikowane zostanie zaktualizowana (wprowadzenie zmian, które czynią opowiadanie zgodne z kanonem po drugim sezonie) wersja tłumaczenia.

Z takich tylko po angielsku:

http://www.fimfiction.net/story/10394/the-ballad-of-echo-the-diamond-dog

http://www.fimfiction.net/story/12961/a-different-viewpoint-of-equestria

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fanfików z małą alicorn Nyx. Do tej pory znalazłem tylko trzy opowiadania o niej:

- "Past Sins" by Pen Stroke (oryginalny autor i twórca Nyx)

- "Trinkets" by Pen Stroke

- "Nightmare Night and Nyx" by RealityCheck

Chciałbym wiedzieć, czy ktoś zna jeszcze jakieś historie o adoptowanej córce Twilight, bo ja jakoś nie mam szczęścia w szukaniu... Dla mnie nie jest ważne tłumaczenie, i tak wolę czytać oryginały po angielsku.

Pytanie z innej beczki, mam kilka ulubionych fanfików, ale nie wiem gdzie mógłbym się z nimi podzielić (czyli umieścić linki do nich w postach). Jest tu gdzieś na forum taki temat?

Teraz jest jeszcze "Nightmare or Nyx?" które jest po Angielsku:

http://www.fimfiction.net/story/53090/Nightmare-or-Nyx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam FF z dobrą fabułą.

Coś w stylu "Świt" lub "Past Sins"

Przeczytane mam: Past Sins, Świt,Koma,Ostatnia podróż,Moja tulpa,Sailent ponyvile,Klacz u kresu woeczności,Ostatnia rzecz którą zrobił,Pinkie learn a new word,Eternal,fallout of equestria.

Najlepiej po polsku bo tłumaczyć mi się nie chce XD :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Antropologię pan czytał?

Dla miłośników Lyry wręcz obowiązkowa :)

A ja zarzucę pytaniem... Zna ktoś/ pisze ktoś crossovera z hobbita?

bo Lotr wiem, że jest, ale hobbita widziałem jedynie zapowiedź i rysunek, zero tekstu...

inna sprawa, że sam mam na takowego pomysł, ale wolę się upewnić czy już nie istnieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego Human in Equestria. Tylko PL :D. Naprawdę, na razie czytałem jednego, a więcej znaleźć nie mogę.

Lub ewentualnie dobrego grimdarka, tylko nie w stylu Sweet Apple Massacre, tylko takiego z pożądną fabuła.

Przeczytałem: Silent Ponyville 1 i 2, Rainbow Factory, Cupcakes, Cupcakes killer, Sweet Apple Massacre, Podróż, Cough, Pinkie learns new world, Sweetie belle dowiaduje się skąd się biorą dzieci, Twilight Discovers Wikipedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam FF z dobrą fabułą.

Coś w stylu "Świt" lub "Past Sins"

Przeczytane mam: Past Sins, Świt,Koma,Ostatnia podróż,Moja tulpa,Sailent ponyvile,Klacz u kresu woeczności,Ostatnia rzecz którą zrobił,Pinkie learn a new word,Eternal,fallout of equestria.

Do listy doszedły FF Antropologi oraz Twilight Discovers Wikipedia. :fluttershy4:

Najlepiej po polsku bo tłumaczyć mi się nie chce XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciekawi cię SF, to mogę polecić "Osobliwość"

zakończenie ma jednak ten smaczek, że jeżeli lubisz wczuwać się w bohaterów, to możesz się poczuć trochę dziwnie... Nie wiem. tak było ze mną, ale to nie spoiler...

"osobliwość" nie "Naga osobliwość"

Bo już takie pytania się trafiały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...