Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

Szukam fanfica:( każdy podpunkt innyfanfic) bardzo proszę o takie, które mogę przeczytać po polsku

A) ponifikacja (jak np. "Jak zostałem kucykiem")

B) znalezienie kucyka/opieka nad nim/ przyjaźń z nim w "naszym" wymiarze - jak np"My Little Dashie"

C)przeniesienie się do Equestrii, człowiek w Equestrii

Co polecenie? Będzie babeczka za pomoc.

Czytałem:

-My Little Dashie (i nieoficjalny sequel)

-Cupcakes

-Jak zostałem kucykiem

Dzięki za pomoc

Edit:

Dat telefonowe literowki...

To ja Ci polece to co ja czytałem tego typu:

A) To może Świt lub Życie w Equestrii

B)Myśle ze Koma bedzie super

C)A tu niestety nie mam :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Szukam fanfica:( każdy podpunkt innyfanfic) bardzo proszę o takie, które mogę przeczytać po polsku

A) ponifikacja (jak np. "Jak zostałem kucykiem")

B) znalezienie kucyka/opieka nad nim/ przyjaźń z nim w "naszym" wymiarze - jak np"My Little Dashie"

C)przeniesienie się do Equestrii, człowiek w Equestrii

Co polecenie? Będzie babeczka za pomoc.

A) Polecam: Biura adaptacyjne - praca wspólna - jeżeli chodzi o ponifikacje ludzi na ziemi. Jeżeli szukasz sponifikowanych ludzi w Equestrii to także jest duży wybór... Może na początek Wszystkie drogi prowadzą do Equestrii i Efekt Motyla lub Shylitude- ogólnie takich prac jest multum.

B)Wysłałem Ci link na pw.

C)Znam fajne angielskie ale z polszczonych mogę polecić ... hmm ...

Na prawde cieżko mi teraz coś dać.

Mogę polecić Teenager - z kucykami ma cały czas kontakt lecz nie zawsze jest w EQ - tylko kilka rozdziałów. Może ktoś inny pamięta jakieś tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kucyki! Poszukuję FF zawierającego epickiego bitwy, armie itd.

Język: Miłe widziany polski, ale angielski nie jest problem.

Ja zaś chciałbym polecić mojego autorstwa (nie, to nie samoreklama) My little warhammer. Bitew na skalę galaktyczną nie ma, ale rzezi jest sporo.

http://mlppolska.pl/Watek-My-little-warhammer-40k-Grimdark-Crossover-Sci-fi--5853

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś na stronce fanfic o Rarci gdzie opowiadała Futtershy o swojej przeszłości i jak nauczyła się swojego fachu.

Niestety tej strony na internecie już nie ma.

Nie pamiętam tytułu i prosiłbym jeśli ktoś zna takowy o podanie go. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś na stronce fanfic o Rarci gdzie opowiadała Futtershy o swojej przeszłości i jak nauczyła się swojego fachu.

Niestety tej strony na internecie już nie ma.

Nie pamiętam tytułu i prosiłbym jeśli ktoś zna takowy o podanie go. :)

Zdaję mi się, że jest to "Carusel". Opowiadanie masz w załączniku.

Carousel.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś na stronce fanfic o Rarci gdzie opowiadała Futtershy o swojej przeszłości i jak nauczyła się swojego fachu.

Niestety tej strony na internecie już nie ma.

Nie pamiętam tytułu i prosiłbym jeśli ktoś zna takowy o podanie go. :)

Sorry za wcześniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Littlebart poczytaj Marzenia czasami się spełniają .. Pinkameny Diane Pie.

Szklistość: Hiperbola -Alcyone. Jeżeli lubisz Kiepskich Przyjaźń według Kiepskich - Pinkameny Diane Pie świetna komedia.

Są to ciekawe projekty realizowane przez ciekawe Pegasis. Przyjemnie się je czyta. Każde z tych opowiadań różni się od siebie. Nie chce spamować co do treści. Dodam jeszcze jedno opowiadania nie są zakończone, cały czas autorki dodają nowe ciekawa rozdziały. Ciężko polecić coś co będzie tak dobre jak opowiadanie Mateusza Redzimskiego czyli poret50. Ale te ff są naprawdę warte przeczytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym znaleźć jakiś FF o Pinkaminie Diane Pie (byle nie "Cupcakes" i "Silent Ponyville" - już przeczytane). No i jakiś dobry shipping, najlepiej klacz + ogier. Z góry dziękuję za wskazówki ;).

PS Czy powstał już jakiś shipping Discord x Fluttershy? Jeśli tak, prosiłabym także o jego tytuł, jeśli to nie problem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym znaleźć jakiś FF o Pinkaminie Diane Pie (byle nie "Cupcakes" i "Silent Ponyville" - już przeczytane). No i jakiś dobry shipping, najlepiej klacz + ogier. Z góry dziękuję za wskazówki ;).

 

(Nie)stety, ale w polskiej wersji językowej dobrych, udanych romansów pomiędzy klaczą a ogierem nie ma wcale. Przynajmniej ja żadnego takiego nie kojarzę. No, może "I love you, Princess Luna" lub "Cienka Linia", jednak to opowiadanie od jakiegoś czasu stoi w miejscu. Z tych pomiędzy klaczami mogę polecić "Fell into right Hooves", (Niestety, końcowe rozdziału nie zostały przetłumaczone, tak więc musiałbyś doczytać po angielsku), strawne jest też "Too shy for Rainbow" oraz genialnie tłumaczona Seria Winningverse. Zaś co do Pinkameny, to niestety nie znam żadnych innych opowiadań z jej udziałem, ale jeśli szukasz czegoś w stylu babeczek, a odrobinę inteligentniejszego to polecam "Pie Killera" odświeżoną wersję pewnego starego, a dobrego opowiadania. Zresztą, jak masz apetyt na jakiś grimdark, to cały "My Little Necronomicon" stoi otworem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Testar - chodziło mi o FF z Pinkaminą, w której od latających wszędzie flaków ważniejsza jest dobra fabuła, brak błędów, no i być może troszkę psychologii ;). Rozumiesz - taka analiza umysłu Pinkaminy rodem z "Milczenia owiec"... Cóż - pomarzyć zawsze można (i tak nikt nie dorówna Harrisowi) :). Co do "Pie Killera" i "Serii Winningverse" - poczytałam trochę o nich i już zabieram się do lektury! Myślę, że to coś dla mnie.

Co do grimdarków: jeśli ich fabuła opiera się głównie na schemacie "kopyto, noga, mózg na ścianie", to raczej po nie nie sięgnę. Co innego, jeśli opowiadanie z takim tagiem ma w sobie jakąś głębię (no i nie za dużo schematu wymienionego wcześniej). Ale czego innego spodziewać się kogoś, kto w wieku 11 lat zaczął czytać Stephena Kinga, a mając 13 wiosen przeczytał książki o doktorze Hannibalu Lecterze. ;p

PS Tak na przyszłość: jestem dziewczyną. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...