Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic


Forever faithful - sad i triller , krootkie ale bardzo polecam.

 

A ja nieszczególnie to polecam, bo słaby to sad, bardziej takie "wtf" się załącza przy czytaniu i ogólnie jego krótkość spowodowała, że wydarzenia gnają za szybko i... w efekcie osłabiają jakość fica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dewst- Stłumiony Gniew i Sweet Apple Masacre powinny być idealne. Ale przygotuj sobie miskę, bo po tym drugim łatwo się rzyga.

 

Jeszcze wszystkie części Silent Ponyville.

Dzięki, Sweet Apple Masacre już przeczytałem ale spoko, jestem psychopatą i mi to większej różnicy nie robi :D A resztę sobie zobacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś fanfik o Skywishes (z G3)? Bo chcę zrobić opowiastkę obrazkową(komiks?) o niej, a nie chcę zrobić czegoś co już było podobnego :P
I czy się ktoś zna na robieniu takich opowiastek? Bo nie powiem, przydałoby mi się wsparcie^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to będzie długa lista... (oczywiście jest ich więcej, ale tutaj wypisuje te, co mają chociaż zbliżone tagi, z mojego zapytania)

 

- My little Twinkie

- Projekt Bronies

- Teenager i Teenager II (to co jest narazie)

- ogólnie opowiadania psorasa czyli atomówka, odkrycie, Moja Mała Dashie: Reloaded, EqueTrip

Z FiMfiction

- The Equestria Honor Guard (wraz z sequelem)

- A Novice Swordsman in the Canterlot Court, (sequel też czytam)

-Friendship is thicker than blood

- The Arrival of the Ford Mustang

Kilka takich mniejszych romansów:

- The Sparkle of his Eye

- The Hunter's Heart (osobiście polecę, świetny fic FluttershyxOC )

Było ich więcej ale nie pamiętam tytułów, bo czytałęm je zanim zarejestrowałem się na FiMfiction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

1. Krótki i po angielsku, ale napisany na w miarę prostym poziomie angielskiego.

Zależy co rozumiesz pod słowem krótki. Dla mnie krótki to taki do 60000-70000 słów. :crazytwi3:

Jeśli też tak masz to polecę Ci kilka:

- "Your little adventure" - 41000 słów. Bardzo przyjemny romans.

- "The Sparkle of his Eye" - kolejny wspaniały romans z elementami tragedii. (32 tys słow)

- " The hunters heart" - też niesamowity romans z naprawdę mroczną historią w tle. (62 tys słów)

Ogólnie polecam pracę gościa "Silentpegasus" naprawdę wspaniałe fici.

- Jeśli chcesz coś z ludźmi, to przeczytaj sobie "The elements of earth", w niektórych momentach akcja mogła by trochę bardziej się rozwinąć, ale jako taka lektura do poduszki jest w sam raz. (58 tys. słów).

 

2. Przygodowy z Luną na głównym planie

A tu szczerze nie mam pomysłu, osobiście nie czytuje zbytnio fanficów z Luną w roli głównej, wolę mane 6. :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No, drodzy autorzy, macie szansę do autopromocji, bo Foley ma w miarę wolny wieczór i ochotę na czytanie. Chciałbym, abyście polecili mi jakiś FF.

Moje wymagania:

- najlepiej już ukończony (bo na taki mam akurat ochotę)

- niezbyt długi (wczoraj (a raczej dzisiaj) położyłem się spać wpół do piątej nad ranem, więc dziś wolę wcześniej :D Może być one-shot)

- żaden TCB czy clop!

- za romansami też nie przepadam. Ewentualnie w tle shipping OC

- mile widziane sceny batalistyczne

Trochę skomplikowane i dziwne wymagania, znajdzie się coś takiego? :fluttershy4: Polećcie coś, bo nie często się zdarza, żebym czegoś szukał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie ma scen batalistycznych, ale padniesz- "but the kitchen sink"

2."Wieczna wojna"- nieukończone, ale fajne. Tylko 10 rozdziałów.

3."Atut Spike'a"- znowu bez batalistycznych

4."EPIC"- nieukończone, ale nie jest jakieś zbyt długie, bardzo fajne, są sceny batalistyczne nawet.

5."Daedry są wśród nas"- nieukończone, bez batalistycznych, ale świetne.

6."Cień Nocy"- mój własny, nieukończony, kiepski, niezbyt długi, są sceny walki.

7."Wiedźma"- nieukończone, ale sceny walki być powinny.

 

Szkoda, że ma być coś krótszego [w moim domyśle do 10 rozdziałów niezbyt długich], bo oba "Ace combat" byłyby idealne. No i "Smocze łzy". Poleciłabym też twórczość Bestera, ale wiem, że czytałeś. One shota z batalistycznymi nigdy nie spotkałam, raczej dłuższe twory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, drodzy autorzy, macie szansę do autopromocji, bo Foley ma w miarę wolny wieczór i ochotę na czytanie. Chciałbym, abyście polecili mi jakiś FF.

Trochę skomplikowane i dziwne wymagania, znajdzie się coś takiego? :fluttershy4: Polećcie coś, bo nie często się zdarza, żebym czegoś szukał.

 

Cóż, ja bym polecił :

 

 Downfall, albo w angielskim oryginale, bądź w tłumaczeniu Dolara84. Spełnia wszystkie warunki z wyjątkiem scen batalistycznych, ale powinien ci się bardzo spodobać ze względu na bardzo mroczny klimat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, w szukaniu fanficka. Mam kilka kryteriów co do niego:

- BRAK wulgaryzmu

- BRAK zboczonych scen

- mile widziane są romanse, ale nie muszą być, akcja, przygoda i magia

- dobrze by było, gdyby fanfick nie miał 100 rozdziałów, tylko by był dość zwięzły, co NIE oznacza, że ma mieć 100 słów

- obojętne mi, czy to jest FF z którąś z mane6, czy z wymyśloną postacią

- fajnie by było, gdyby był w języku polskim (jestem leniwa i nie chce mi się tłumaczyć

Mam nadzieję, że istnieje taki FF. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamska reklama: http://mlppolska.pl/watek/7482-bez-przysz%C5%82o%C5%9Bci-slice-of-lifeshippingdark

Nieliczne wulgaryzmy są cenzurowane, scen typu gore/clop nie ma (i nie będzie), może przeszkadzać najwyżej ciężkawy klimat. Fanfik po polsku, wciąż tworzony (lada dzień będzie rozdział 3), oparty na OCkach. Romans, choć na razie słabo rozbudowany, jest osią fabuły, sporo tu typowej "obyczajówki" (Slice of Life), w późniejszych rozdziałach akcja może troszkę przyśpieszyć.

Sam fanfik ma pewne wady, których jestem świadoma i które poprawię w ramach takiej "edycji rozszerzonej" po ukończeniu całości, gdy doszlifuje mi się warsztat pisarski - większość ludzi jest jednak zadowolona (lub wręcz zachwycona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi "Czas i Harmonia" [wulgaryzm może się jakiś pojedynczy zdarzy ale rzadko], bardzo fajny fick. Może też "Past Sins", choć tam nie ma romansu. Znam wiele fajnych ficków, ale te "wulgaryzmy" i "zboczone sceny"- nie wiem co uważasz za zboczoną scenę i czy jakiekolwiek wulgaryzmy są do zaaakceptowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...