Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

godzinę temu Nightbringer napisał:

Zna ktoś jakiś fanfik który jest crossoverem z Nieśmiertelnym ?

Może na FiMFiction coś by się znalazło... Tutaj nic takiego nie ma.

 

Tak akurat się składa, (uwaga, #chamskareklama) że planuję napisać crossa z Nieśmiertelnym, ale to dopiero najwcześniej pod koniec października.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kamraty, poratujcie. D:

 

Szukam fica. Jeśli dobrze pamiętam to był to polski fanfic. Na okładce był obrazek z bohaterami stojącymi na polanie, w tle było też drzewo. Jeśli chodzi o tematykę to... Slice of life. Jeśli dobrze pamiętam było o problemach rodzinnych i główny bohater musiał wyjechać ze swojego domu. Po jakimś czasie doszło do spotkania z rodziną, pogodzenia się z ojcem. Bohater miał też siostrę. Nie wykluczam też, że doszło do jakiejś zmiany w okładce.

 

Kojarzycie może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu Hoffman napisał:

@Socks Chaser To brzmi bardzo jak Kresy. Twór mojego autorstwa zresztą. Dawno nie było aktualizacji, ale ciągle działam. Życie pozaforumowe jest bezlitosne, a błędy w tekście same się nie sprawdzą.

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

 

Tak. x3 O nie właśnie mi chodziło. Akurat mnie ten obrazek zwyczajnie urzekł. Wydaje mi się jednak, że trochę się ten tekst zmienił. Wcześniej chyba wszystko dotyczyło jednej postaci, ogiera, i trwało to kilka rozdziałów. teraz jest kilka różnych historii. Ale może coś źle zapamiętałam. Jak dokładnie z tym jest? Robiłeś jakąś "przebudowę" tego fica, czy może nic się nie zmieniło? Bo nie mogę się pozbyć wrażenia, że wcześniej była historia jednej postaci, ogiera który wyjechał ze swojego domu, a teraz jest kilka krótkich, każda z innym bohaterem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Socks Chaser

W sumie, to jest całkiem ciekawy przypadek. Ogólnie, wszelkie informacje zawarłem w temacie z serią (w pierwszym poście i jeszcze później, w tym ze stycznia 2015). Generalnie chodzi o to, że na początku było opowiadanie na Edycję Specjalną  "4000" oraz opowiadanie na VII Edycję Konkursu Literackiego. Nie umieściłem ich w osobnych wątkach po konkursach, ale już wtedy wystąpiły tam postacie widoczne na okładce. Kolejne opowiadanie, "Spełnienie życzeń", zostało napisane na Świąteczną Edycję Specjalną i dopiero ono zostało później opublikowane poza konkursem (przypuszczam, że to właśnie ono chodzi Ci po głowie). Potem zdecydowałem się zrobić z tego serię. Napisałem od nowa wspomniane dwa opowiadania, rozszerzyłem "Spełnienie życzeń". Później dodałem chronologicznie pierwsze opowiadanie z serii i od tamtego czasu pomału dochodzę do punktu, w którym dzieją się te trzy "środkowe" opowiadania.

 

Owszem, ogier o którym mówisz na początku był główną postacią. Teraz jest ich kilka (są to kucyki widoczne na okładce), są ze sobą powiązane. Ogółem nie jest tak, że każde opowiadanie ma innego bohatera/ bohaterkę - na przykład ogier którego masz na myśli pojawia się w kilku, podobnie jest z resztą postaci. W ogóle, rozbudowałem fabułę i tematykę. Aczkolwiek w tym miejscu namawiam Cię do przeniesienia dyskusji do tematu z serią, co by tu zbytnio nie off-topować ;) Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne i nie tylko :D

 

Poza tym, miło mi, że obrazek tytułowy Ci się spodobał. Było z nim trochę zachodu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
8 godzin temu Jedenrożek napisał:

Szukam fika Księga Śmiechu albo jakiegokolwiek kontaktu z autorem : )

Niestety muszę cię stary zmartwić, ja też bardzo lubiłem fanfiki Feathera, nawet pisałem z nim na priv przez jakiś czas. Ale niestety gość dosłownie zniknął z forum Jakieś trzy lata temu (bez pożegnania) nie wiem co się stało. Wiem tyle że polikwidował swoje fanfiki, i że przez jakiś czas miał stronę na Tumblr, tam poszukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Dairinn napisał:

Fanfiki gdzie główną bohaterką jest Derpy? Znam tylko Bubbles, moglibyście polecić coś jeszcze? Obojętnie jaka tematyka. 

 

Cykl fanfików DeadDerpyverse? "Wielka Draka o Motyla" w tłumaczeniu (chyba) aTOMa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś z Sunset. Najlepiej już po nawróceniu, albo jeszcze sprzed ucieczki do Equestrii. 

Może być fantasy, może być fantastyka naukowa. W sumie to nawet większość tagów(choć post-apo to raczej nie). Byle żadnego gore ani clopów(czy wszystkiego co blisko nich stało). 

Najlepiej w sumie jak by to było już zakończone dzieło... 

Wątki typu Sunset powracająca do Equestrii, Sunset będąca/stająca się alikornem, Sunset jako Siódmy Element Harmonii, czy "ziemska" Sunset bardzo mile widziane. 

A w ogóle najlepsza to by była kontynuacja drugiego Przebłysku(o podtytule "Mutacje" - tego w którym Nyx rodzi się w świecie Equestria Girls połączonym w świecie kucyków). A i kontynuacjami innych Przebłysków(lub zupełnie nowymi Przebłyskami... tym bardziej gdyby była w nich Sunset) czy po prostu dobrym opowiadaniem z uniwersum Past Sins bym nie pogardził. 

Coś w stylu "Si Deus nobiscum" też byłoby ciekawe.

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.11.2016 at 22:51 Jedenrożek napisał:

Szukam fika Księga Śmiechu albo jakiegokolwiek kontaktu z autorem : )

Oj, proszę bardzo, 3 części "Księgi śmiechu...". niestety, do autora się raczej nie dobijesz, taranem nawet :( Ale ja mam archiwum jego tekstów...

 

9.11.2016 at 15:49 Dairinn napisał:

Fanfiki gdzie główną bohaterką jest Derpy? Znam tylko Bubbles, moglibyście polecić coś jeszcze? Obojętnie jaka tematyka.

Big Buterfly Bruhaha... Albo, wielka draka o motyla, tłumaczenia aTOM'a :)

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minuty temu Czekoladowy Zbysiu napisał:

Szukam potężnego wielorozdziałowca, może być dark i violence chociaż nie musi. Czytam całe te equetripy, smocze łzy, wiedźmę, fallouty itd.

szykam juz ze 3 dni czegoś i nie umiem znaleźć dalej nic. Jakieś pomysły?

Może PB? To potężny fanfik, kilku pisarzy... Trochę clopa w tym jest, ale jeśli lubisz epickie pojedynki i OP, to ci się spodoba. Choć raczej linku do moich zbiorów... Nie wiem czy go podać, napiszę ci PW może, :) z linkiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Czekoladowy Zbysiu napisał:

Szukam potężnego wielorozdziałowca, może być dark i violence chociaż nie musi. Czytam całe te equetripy, smocze łzy, wiedźmę, fallouty itd.

szykam juz ze 3 dni czegoś i nie umiem znaleźć dalej nic. Jakieś pomysły?

 

Cień Nocy polecam

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...