Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

No właśnie. Zazwyczaj jej rola jest bardzo niewielka, ewentualnie fanfik jest 2/10. Do tego częste są słabe romanse bronixów z Luną.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie jestem do końca pewien jak z innymi o niepolskich tytułach, które wypisała Cahan, ale akurat "Si Deus Nobiscum" jest napisany po polsku już w oryginale. 

Ale jak mają tłumaczenia to pewnie znajdziesz je tu w dziele opowiadań, wystarczy, że wyszukasz po tytule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szukam kilku relatywnie krótkich one-shotów (maks. kilka tysięcy słów) w klimacie "romans", "clop", "komedia", ewentualnie "slice of life" lub "dark", które są bezbłędnie napisane od strony stylistycznej, dobrze się je czyta (pisane tzw. lekkim piórem) oraz są po prostu ciekawą lekturą w języku polskim. Zamierzam w końcu zabrać się za napisanie swojego fica, ale ostatnio czytałem tego typu literaturę kilka lat temu i to po angielsku, więc najpierw chciałbym podreperować nieco warsztat zanim wyrzeźbię jakiś kwas.

 

Dodatkowo szukam, już w celach czysto rozrywkowych, fica, który opowiadałby o romansie pomiędzy Twilight i Trixie. Na początku jest to raczej toksyczna znajomość i wspólne wytykanie sobie błędów z przeszłości, ale ostatecznie, pod wpływem niespodziewanych okoliczności, przeradza się w głębsze uczucie. Jeśli nic takiego się nie znajdzie, to sam spróbuję swoich sił w tym temacie :P

Edytowano przez Azet
  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azet

Ja nie rozumiem skąd natychmiast ten minusik, ale już Tobie wyrównałem ;)

 

Co do fanfików, niestety takim fanfikiem z Trixie i Twilight co chcesz nie dysponuję, ani takiego nie znam, ale dysponuję Oneshotami, które jakoś chyba wpasowują się w Twoj opis. Kresy są serią takich oto Oneshotów, lecących wedle fabuły ciągłej, co prawda mogą one gabarytowo wykroczyć poza górny limit słów, ale kto wie? Tagi masz wszelakie, chociaż nie wszystkie. Sprawdź sam, zawsze potrzebuję feedbacku oraz opinii :)

 

Co do innych autorów, zdecydowanie polecam Tobie Serię Ciasteczkową autorstwa Madeleine, Księgę Wzorów od tej samej autorki, Szeptane opowieści  od Arkane Whispera się nadadzą, są to generalnie opowiadania, które potrzebują uwagi oraz komentarzy, może przypadną Ci do gustu.

 

Hm... W celach czysto rozrywkowych, wprawdzie nie o Twilight i Trixie, ale o Twilight oraz innych to pamiętam Yours Truly, którego tłumaczenie przygotował Favri, a przy którym sam nieco swego czasu dłubałem ;) Może co nieco zainspiruje Cię w materii Twojego własnego fanfika, już z właściwymi postaciami?

 

Jak sobie co nieco przypomnę, to dorzucę, ale generalnie to powinno być ok... Na początek. Pozdrawiam!

Edytowano przez Hoffman
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Azet napisał:

"romans", "clop", "komedia"

"Cholerne Baby" Poulsena

"Bittersweet" Ylthin

Ogółem jest jeszcze parę znośnych clopów czy dzieł okołoclopowych (w tym część nawet mojego autorstwa), ale ogółem większość zawartości MLS, to wołanie o łyżkę do wydłubywania oczu. Gdybyś znalazł konkurs na clopa (ten sędziowany przez Dolara i przeze mnie), to jeszcze fik Zodiaka był dobry. Fajna komedyjka.

 

15 minut temu, Azet napisał:

"slice of life" lub "dark"

Większość fików Malvagio będzie w sam raz. I chyba moje pogańskie kuce ("Kwiat Paproci", "Everyday a Little Death", "Kromlech", "Przekleństwo Lasair") by się nadały.

 

25 minut temu, Azet napisał:

które są bezbłędnie napisane od strony stylistycznej, dobrze się je czyta (pisane tzw. lekkim piórem)

To pierwsze... No, ciężko to ocenić, kiedy się nie jest polonistą, a to drugie jest dość subiektywne.

 

25 minut temu, Azet napisał:

Dodatkowo szukam, już w celach czysto rozrywkowych, fica, który opowiadałby o romansie pomiędzy Twilight i Trixie.

Airshipping is Magic - na forum było gdzieś tłumaczenie Kaczego.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 23:13, Hoffman napisał:

@Azet

Ja nie rozumiem skąd natychmiast ten minusik, ale już Tobie wyrównałem ;)

 

Ja zaś doskonale rozumiem skąd ten minus i dlatego w ramach walki z nietolerancją dorzucam swojego plusa. I tak, ta wypowiedź specjalnie jest pisana "głosem" opiekuna działu, a nie zwykłego użytkownika <hint> <hint>.

 

Dnia 3.05.2018 o 22:47, Azet napisał:

Szukam kilku relatywnie krótkich one-shotów (maks. kilka tysięcy słów) w klimacie "romans", "clop", "komedia", ewentualnie "slice of life" lub "dark", które są bezbłędnie napisane od strony stylistycznej, dobrze się je czyta (pisane tzw. lekkim piórem) oraz są po prostu ciekawą lekturą w języku polskim. Zamierzam w końcu zabrać się za napisanie swojego fica, ale ostatnio czytałem tego typu literaturę kilka lat temu i to po angielsku, więc najpierw chciałbym podreperować nieco warsztat zanim wyrzeźbię jakiś kwas.

 

Natomiast co do poleconych fanfików to dodałbym jeszcze

Clop - "Klacz o którą warto walczyć" w tłumaczeniu Poulsena, o ile czytałeś Fallout: Equestria  lubisz to ponyversum.

Romans - "Liść Róży" Kaczego. Dosyć... nietypowy, ale naprawdę świetnie napisany fanfik. Warto go przeczytać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RedMad napisał:

Szukam fika Grimdark. Może być dłuższy. Ale od razu pisze, że czytałem już 'Cupkakes', 'Rainbow factory' i 'Silent ponyville'. Może być po angielsku. Oczywiście straszny i dynamiczny. Coś w stylu wyżej wymienionych.

                  I z góry dziękuje.

 

Kilka lat temu czytałem "Sweet Apple Massacre" w oryginale. Pamiętam, że trochę "ryło czapkę". Jeszcze nie oddawałem się lekturze, więc nie mogę osobiście polecić, ale sprawdź też "Lil Miss Rarity".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Azet napisał:

Kilka lat temu czytałem "Sweet Apple Massacre" w oryginale

 

Uprzejmie proszę o zaniechanie polecania tego czegoś w dziale opowiadań. "Sweet Apple Massacre" nie zasługuje na miano opowiadania - to zwyczajny tekst napisany po to żeby szokować bezsensowną i nieosadzoną w żadnej fabule brutalnością. Nie wspominając o tym, że autor tegoż tekstu (co do którego nie zdziwiłbym się gdyby przebywał obecnie w zakładzie zamkniętym) postanowił dorzuć tam również sceny... nazwijmy to seksualne i to zawierająde foalcon. Dlatego nie życzę sobie by ten chłam był wspominany w moim dziale. Dodam też, iż jeżeli ktoś wpadnie na genialny pomysł by link do niego umieścić w dziale, choćby w MLN, to takiej osobie urwę (metaforycznie rzecz jasna) łeb razem z płuckami.

 

Comprende?

 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dolar84 napisał:

Wszystkie części?

Nie. Wcześniej nie zauważyłem następnych części a 1-wszą część czytałem na FGE i nie wiedziałem o ich istnieniu :) Dzięki za to i biorę się za czytanie bo wydaje mi się, że naprawde warto kontynuować dalej. Jeszcze raz dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Kolega podpowiada, że Vinyl x Tavi jest od cholery i ciut-ciut po angielsku (starczy ustawić filtry na FiMFiction), ale już po polsku najwyraźniej średnio. Jest "Plasterek Życia" - ale nieukończony (Poulsen, ty buło) i niestety bez shipu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Octavia

Do Robot Ponies Dream of Electric Cellos?

Muzyka dusz (w przeciwieństwie do powyższych nie czytałam, teraz to znalazłam, także nie gwarantuję, że jest dobre)

Poza tym kojarzę jeszcze Muzyka to magia, chyba nie ma tego na forum. Czytałam to kilka lat temu, więc nie mam pewności, czy jest tam Vinyl x Octavia, ale patrząc na tagi, powinno być.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 20:26, karlik napisał:

Moja Octavia

Do Robot Ponies Dream of Electric Cellos?

Muzyka dusz (w przeciwieństwie do powyższych nie czytałam, teraz to znalazłam, także nie gwarantuję, że jest dobre)

Poza tym kojarzę jeszcze Muzyka to magia, chyba nie ma tego na forum. Czytałam to kilka lat temu, więc nie mam pewności, czy jest tam Vinyl x Octavia, ale patrząc na tagi, powinno być.

 

Dziękuję bardzo, już myślałem, że oszaleję :rainpriest: Naprawdę potrzebowałam tych fików :)

Edytowano przez Discord Ble Ble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Dnia 21.07.2018 o 16:32, IloveSombra napisał:

Witam. Poleci, ktoś jakieś opowiadanie skupiające się głównie na Rarity lub Pinkie Pie? Jakaś przygotówka, była by mile widziana, a tagi mogą być wszelakie.

Nie wiem czy aktualne, ale trudno.

No i nie są przygodowe.

Z Rarity to jak najbardziej Carousel (dramat, one shot), Pedantka (grimdark, sad) Jest jeszcze np. That Darn Cat (komedyjka, krótka, znośna), The Box (dark, podobno dobry)

Pinkie - The Last Party, He'll Never Leave Me, Goodbye My Friend (a tu 2 rozdział), Why He Had To Leave (1 i 2) (polecam) - wszystkie z tagu sad.    Jeszcze Ostatni Uśmiech i Pinkie and Celestia Have Some Tea, ale akurat tych nie czytałam.

Ale ale! Z Pinkie Pie to polecam Silent Ponyville (grimdark) Jest to grimdark ale jest ciekawy i akcji nie brakuje. Jest to cała seria, jednak Pinkie jest główną bohaterką w pierwszej części.
Ogólnie trzeba poszukać na FGE, MLPP lub FimFiction.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...