Skocz do zawartości

PlayStation 2 - Stary ale jary.


Marcinek

Recommended Posts

Ceny czarnulki w sklepach wciąż wahają sie w cenach 300-400 zł, ale na giełdzie czy allegro można dorwać, jak stwierdził Bezik w okolicach 100 zł. Moja kolekcja gier na ps2 i psx(wszak ps2 może emulować gry z poprzedniej konsoli :P): Resident Evil(psx) Resident Evil 2(psx) Medievil(psx) Medievil 2(psx) Burnout 3 Dropship Half-life Crash Twinsanity Bloodrayne The Gateway Pacific Warrior Dogfight State of Emergency Max Payne King Kong the game God of War Final Fantasy X-2 Final Fantasy XII Resident Evil Code Veronica Resident Evil Outbreak Resident Evil 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odświeżę nieco temat bo potrzebuję kilku informacji. Uwielbiam horrory, a tak Wii, PS3 jak i Xbox360 zawiodły mnie pod tym względem. Wiem jednak, że na PS2 jest o wiele lepiej (Fatal Frame, Siren i inne. Residenta nie liczę, bo to dla mnie badziew :rd7: ). Mam kilka pytań do posiadaczy "czarnulki"

-Jak jest z dostępnością gier? (innych niż Fifa czy NFS?)

-Jakie gry możecie polecić na początek?

Zaznaczam: jakakolwiek ekranizacja Anim (Naruto, Dragon Ball etc), muzyczne, mordobicia, sportowe (fify, pesy etc) odpadają. Poza tym miałem już GoWa, Killzone i GTA. Najbardziej interesują mnie komplet Silent Hill, ale poza nim:

Wyścigi: czy jest coś innego niż GT4 godnego polecenia? (chociaż od wyścigów mam Forzę)

jRPG - jak jest z dostępnością gier z tego gatunku?

Inne warte uwagi - co jest warte uwagi? Aha, chodzi mi o gry, których nie ma na innej platformie w formie "cośtam Collection". (wiecie, takie "Mario" od Sony)

Z góry dziękuję. :rd7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Panzerschreck

Z wyścigów mogę polecić wszystkie części WRC, a zwłaszcza WRC Rally Evolved. V-Rally 3 ujdzie, ale ma skopany model jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

To znowu się wypowiem, znowu kupiłem ps2 od pewnej osoby z forum za bardzo niską cenę. Ogólnie tak jakoś zauważyłem że wolę te stare konsole, były one po prostu lepsze, lepiej się na nich pogrywa itp. Gier mam od groma, tylko szkoda że tak malutko oryginałów ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tego co wiem nieoryginalne plyty strasznie zajezdzaja laser... Ja sie staram zbierac oryginaly, nie tylko pod Ps2 ale tez na PsX'a. Ostatnio nawet udalo mi sie zyskac Toy Story 2 w niezlym stanie, ale po niiemiecku... Narazie moim marzeniem odnosnie tej konsoli, i wogole gamingu, jest skompletowanie calej serii gta w oryginale, a brakuje mi juz tylko VCS... Jesli ktos moglby sie podzielic ta gra na platforme Ps2 bylbym szczesliwy :)

Wysyłane z mojego U20i za pomocą Tapatalk 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysztal fakt, ale to w jakim stopniu go niszczą, to zależy od jakości płyt i nagrywarki. No, ale można pomylić rozregulowany / uwalony laser z rozwalonym, ostatnio po transporcie ps2 w samochodzie się rozregulował i miał problemy z czytaniem płyt sony i verbatimów (za to jakieś mało znane media-tech czyta idealnie).

Oryginały oczywiście dalej czyta bezproblemowo, jak oryginałów nie czyta to znaczy że już kompletne kaput.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co prawda to prawda...

Ja w tej chwili głowię się nad zreanimowaniem mojego PSX`ksiątka. Pasek szeregowy od lasera się przerwał, a na innym czystym mi odpala.... A na starym z chipem już nie rusza...

-Jak jest z dostępnością gier? (innych niż Fifa czy NFS?)

Teraz to tylko chyba net ratuje

-Jakie gry możecie polecić na początek?

Hmmm... Spróbuj może Okami po polsku... Fajnie się gra i wogóle jest klimat :D

jRPG - jak jest z dostępnością gier z tego gatunku?

Tylko na necie...

Inne warte uwagi - co jest warte uwagi? Aha, chodzi mi o gry, których nie ma na innej platformie w formie "cośtam Collection". (wiecie, takie "Mario" od Sony)

Jest kilka fajnych giereczek zręcznościowych jak i platformówki, wystarczy poszukać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od ładnych paru lat mam PS2 posiadam na nią 8 gierek (same oryginały) :

- Singstar : Hity na Czasie (dołączone do PSa, bez tego bym nie kupił)

- Colin McRae Rally 2006 (tak jak wyżej, gra w rajdówki szczerze troszkę mi niezbyt wychodzi)

- Gran Turismo 4 (też była razem z konsolą, gra świetna, powoli staram się ją przejść, ale jest trudna)

- FIFA 12 (właśnie mam ją odpaloną)

- Manchester United Club Football (była za 10zł na Allegro, szczyt szczytów to to nie jest, ale jak na grę z 2003 to całkiem solidna)

- Athens 2004 (pobite 75% rekordów świata, kokszę w to niemiłsiernie)

- PES 2008 (FIFA lepsza)

- UEFA Euro 2008 (gra niezła, ale FIFA lepsza)

Chcę dokupić - dzięki wam, kochani jesteście :discohug: - jakiegoś Burnouta i zapewne jaką grę o Snookerze, jakby co napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

PS2 dostałem gdy miałem 10 lat i nadal go mam tylo gdzieś sie kurzy w szafie.

Troche gier do niego mam:

-wszystkie części Ratchet and Clank

-wszystkie części Burnout

-GT4

-NFS Prostreet i Undercover

-i jakies inne pierdoły

A właśnie jak ktoś przeszedł RaC2 lub jest na planecie gdzie trzeba rozwalc tego robota to jak zdobyc nano które jest na dachu gdy trzeba użyć haka. Za chiny nie umie tam wskoczyć.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...