Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Hip-hop


bobule

Recommended Posts

  • 2 months later...

Słowianie w 0.14

Podkład mi się nie podobał. Był nużący i smętny,a le tak to już w hip-hopie bywa. Powiem to jeszcze raz, nie znam się na tym gatunku i go nie słucham, lecz ten kawałek brzmi jak jakiś klasyk, lecz sądząc po liczbie wyświetleni, zbytnio nim nie jest. Tak czy tak, kolesie nieźle rapowali i słuchało się ich nawet przyjemnie. Dam 6/10

 

Ów kawałek usłyszałem w radiu w Saints Row'e IV. Pomimo, iż nie przepadam za hip-hopem, ten kawałek bardzo mi się spodobał (chociaż refren jest nieco gorszy od samych zwrotek) i muszę przyznać, że niesamowicie przyjemnie słuchało mi się tego podczas biegania super-sprintem po całym mieście i przeskakując wieżowce super-skokiem. Nie wiem dlaczego, ale słuchając kilku kawałków z tamtego radia, moja opinia o grze i zadowolenie z grania drastycznie rosły.

 

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny kawałek od Kendricka 7,5/10

 

2001 rok, prosty, spokojny bit, tekst na dzisiejsze czasy nie grzeszy poziomem ale jest tu pewna ciekawostka, która jest moim zdaniem warta uwagi, a mianowicie pierwszy hashtag w polskim rapie w formie jakiej dzisiaj się go używa #danny_glover

 

http://youtu.be/QirhMoeTDXk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

True school, true school. Nie jestem słuchaczem Eldoki, ale ma niezłe utwory. Ten też jest dobry. 9/10

 

Po obejrzeniu ostatnio filmu 'the wackness' nabrałem ochoty na rap biggiego. Ten depresyjny, samobójczy styl.

Back in the days, our parents used to take care of us

Look at em now, they even fucking scared of us
Edytowano przez Full Metal Dashie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podkład bardzo fajny, rap... hmm... sam w sobie mnie by nie przekonywał, jednak to może dlatego, iż trochę z dystansem podchodzę do tego gatunku, tak niemniej tworzy fajny klimat, który... no nie wiem, czy depresyjny, dla mnie bardziej taki ciężki i nostalgiczny jednocześnie, to drugie wrażenie odnoszę zwłaszcza po zestawieniu wykonania z tekstem piosenki ^^ 6.1/10

 

A ode mnie kawałek, od którego~ od którego po prostu chce się bujać ~ wyczesany beat  :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wznawiam zabawę. 

DMX -Where the Hood At ... co tu dużo mówić nigga ? Klasyk "czarnego" rapu nigga.  Thug life nigga.  DMX to Mojżesz czrnuchów a to jest ich Biblia nigga. I to każde zdanie kończące się na "nigga" nigga. ;)  Mistrzostwo za które nie da się nie dać 10/10 nigga. 

Ode mnie powrót do polskiego rapu a mianowicie do całkiem nowej płyty smilodona wśród raperów.  ;)  Jego dostojny język + ten demoniczny przekaz. Polecam się wsłuchać i przyjrzeć wideo... czy to nie jest niepokojące ?

Spoiler

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wjechałeś. Świetna płyta, zastanawiam się nad kupnem. Szad jak zwykle gęsto nawarstwione rymami, dobry klimat i gry słowne. I ten klip - świetny pomysł z tymi ujęciami puszczonymi od tyłu - zwłaszcza w momencie gdy mamy widok z lotu ptaka na fure. Kawałek naprawdę dobry, jako pierwszy singiel elegancko wprowadził mnie w koncept tej płyty. Zimny moonwalk.

 

Moja kolej, utożsamiam się. Wudoe!

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio. W.E.N.A. dobrze odnalazł się na bicie, nawijka raczej stndardowa jak dla niego, ale trzymająca dobry poziom. Refren zrobiony z cutów urzekł mnie, bardzo lubię taki zabieg, zwłaszcza jak jest dobrze zrobiony, Ike dał radę. 8/10

Spoiler


 

Tech N9ne sprzed 10 lat.

 

 

Edytowano przez Wonsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldschoolowe bardzo, tłusty bit, technicznie jest fajnie, ale szkoda, że bez przyspieszeń - mimo to całkiem przyjemnie się słuchało.

Niech będzie, że dam 6/10 bo było spoko, ale jakoś szczególnie mnie nie ujęło.

 

Kendrick z kolegami nagrali dużo dobrych tracków, ale ten jest jednym z moich ulubionych.

Spoiler

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay no to ja daję takie heyy 7.5/10.
Ogólnie bit bardzo przyjemny i fajnie się słuchało. Tekst ciekawy i całość fajnie, gładko się prowadziła. Jednak taki niedosyt w tym czuję. Zapewne taki był zamysł żeby to było dosyć ciągłe i monotonne, ale nie zniosło mnie z krzesła, a może i dobrze bo bym jeszcze wodę na klawiaturę rozlał.
Patrząc jednak na moja sporą niechęć do polskich wykonawców to wysoko stawiam ten kawałek.

 

A ja coś takiego zarzucam:

 

Spoiler

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie kojarzę tego rapera. Pouya znam ale $uicideboy$ nie kojarzę. Ale nuta niezła. Podobają mi się takie psychodeliczne bity. No i podobała mi się zwrota Pouya ale to klasycznie :P Ogólnie średnio lubię takie .. hmm "krzyczane" refreny. Ale ten kawałek jest ciekawy :) Nie w moim guście ale ciekawy.

 

Ode mnie historia godna przypomnienia bo autentyczna i oparta na faktach. Eminem dokonał pięknej rzeczy tworząc ten kawałek. Myślę że większość zna tę piosenkę ;) Polecam też sprawdzić tekst [jak ktoś angielskiego nie zna] bo jest warty poznania o czym tak w ogóle jest ta piosenka. Tutaj link do wersji z polskim tekstem. 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Vezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raperów* :D

Spoiler

uicide-boy-1201394715.jpg?itok=P4MEBzpd

 

 

Ale Stan to klasyka piękna, jedna z moich ulubionych piosenek Eminema. Słuchałem nawet jak jeszcze nie ogarniałem co słucham dawniej :D A teraz też do niej wracam, bo całość skonstruowana świetnie, opowieść narracyjna i czysty geniusz. Nie śledzę już nowej twórczości Shady'ego, ale stare dobre czasy miło wspominam, zwłaszcza Stana.

 

Żeby temat żył to ja coś wrzucę mocnego:

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z zasady nie lubię zbyt mocnych bitów ale tutaj to świetnie zdaje egzamin. Nazwałbym to takim "heavy-rapem" :v Jest moc, jest agresja, jest rozpie*dol :lyraaxe:

Leci do playlisty :) 9/10 

 

Koleś o którym ostatnio było głośno ale słusznie bo jest zasranym geniuszem ;) Mimo iż jego rap jest nieco niekonwencjonalny. 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Vezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koleś ma dziwną wymowę, ale teksty ciekawe... akurat zdarzyło się mi oceniać odeń utwór w temacie ogólnym ostatnio. Tak, akurat tamten kawałek bardziej mi przypadł do gustu, ale jak już pisałem, nie da się zaprzeczyć, że tekst ciekawy... zresztą klimat również, taki nieco mroczny i powolny, tak się czai z ubocza... 6.7/10

 

W końcu się udało! Ożywiam! Jako że normalnie nie słucham muzyki spod znaku hiphopu ciężko było mi coś do tego wątku wrzucić, niemniej przypomniało się mi, że na początku zeszłego roku (ale ten czas leci) został wydany album w takim nieco rapowym klimacie i nie powiem, jeden z najlepszych albumów 2017, ale żeby było ciekawiej, drugi utwór z tej płyty doczekał się remiksu i, o Celestio, efekt jest powalający ~ Pink GuyAre You Serious [REMIX]!

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czas odkopać ten temat! 

Powiem szczerze, że postać Pink Guy'a do mnie nie przemawia zbytnio i nie bawi mnie taki humor. Jeśli chodzi o ten remix to instrumentalnie mi się podoba, bo lubię takie brzmienia. Teledysk może być a jego rap jest spoko, choć było go niewiele, ale wiadomo, że to jest remix. Chyba, że w oryginale też tak było to okej. Ogólnie dam ocenę 6,5/10. 

 

Ja ze swojej strony dam coś od naszych sąsiadów. Rosja, Ukraina a nawet Białoruś mają dobrych raperów. Takim przykładem jest Maks, który nie ogranicza się muzycznie a dodatkowo wydaje się spoko człowiekiem. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hmm... nie brzmi źle, zwłaszcza warstwa instrumentalna - dobry podkład, wokal w to się dobrze wpasowuje, nadając temu spójny klimat. Warstwy lirycznej się bardziej domyślam niż rozumiem, niemniej również sprawia wrażenie koherentnego z resztą utworu, to niechaj będzie... 6.5/10

 

A co do poprzedniego utworu - remix skupia się raczej na wzbogaceniu warstwy instrumentalnej, rap jest jak w oryginale... zresztą sam oceń x)

 

W ogóle dopiero niedawno nauczyłem się różnicy między rapem a hip-hopem i muszę przyznać, że o ile za pierwszym nie przepadam, to instrumentalny hip-hop to zupełnie inne śpiewka i też z tego gatunku będzie kolejny kawałek, który jakiś czas temu znalazłem na jednym coubie... Bearded Skull - 420!!

 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...