Skocz do zawartości

Czego Wam brakuje w polskim fandomie?


Gość KeyPony

Który pomysł popierasz?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który pomysł popierasz?

    • Uploading video
      3
    • Galeria artystyczna
      3
    • Publikacja fanficów
      19
    • Serwis z memami
      7
    • Serwis muzyczny
      10
    • Inne (podaj w komentarzu)
      2


Recommended Posts

Witam wszystkich ;) od dłuższego czasu myślę nad tym czego brakuje w naszym rodzimym fandomie. Konkretnie mam na myśli miejsce w sieci w którym... no chodzi o to jakiej strony (konkretnej) Wam brakuje? Zaznaczam że nie jest to byle topic, ponieważ od czerwca myślę nad takowymi serwisami ale nie chce "rzucać się w las bez latarki", dlatego chciałbym wiedzieć co zdobyłoby największe poparcie. Oczywiście możecie podawać swoje pomysły. - Serwis do publikacji i przeglądania filmów - Serwis do publikacji ficów i ich czytania - Serwis do odsłuchu muzyki (raczej wątpię, ponieważ polacy niewiele jej robią ;) ) - Serwis typu Kwejk.pl - Serwis typu DeviantArt.com W pomysły nie wchodzą gry przeglądarkowe. Proszę o konstruktywne wypowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Serwis do publikacji ficów i ich czytania

To już jest w trakcie robienia, nasi forumowi tech admini (Skysplit) razem z FGE coś majstruje.

- Serwis typu Kwejk.pl

Są nawet dwa w miarę podobne serwisy, jeden z Ponlandu, drugi od nas.

- Serwis typu DeviantArt.com

Nad tym toczyły się jakieś prace i były dyskusje wstępne, ale z tego co się orientuję obecnie stoi w miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest w trakcie robienia, nasi forumowi tech admini (Skysplit) razem z FGE coś majstruje.

O mnie to nie wspomniał

;_;

Nad tym toczyły się jakieś prace i były dyskusje wstępne, ale z tego co się orientuję obecnie stoi w miejscu.

Stoją w miejscu, aktualnie pracujemy nad projektem wyżej, może po ukończeniu pierwszego zajmiemy się tym :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwejka podałem ponieważ wszyscy (prawie) to znają, nie oznacza to że czerpie z tego inspiracje, po drugie nienawidzę serwisów tego typu (i pewnie czepisz się "to po co to oferujesz?").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem przecież że z grami przeglądarkowymi nie ma szans, do tego trzeba programisty/ów, no chyba że ktoś taki się znajdzie, ja tworze tylko strony i webdesign

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz, bobulQ :P Co do projektów: @fanfiki - WIP, ekipa zebrana, podwaliny pod skrypt już są, więc w niedalekiej przyszłości powinien taki serwis się pojawić. @filmy - całkiem niezły pomysł, ale trudny do realizacji z tego względu, iż trzeba stworzyć odtwarzacz takich filmików. I nie jestem taki pewny, co do tego, jak popularny byłby to serwis. Wszak na youtube wszystko znaleźć można, a i natrudzić się wiele nie trzeba. @memy - jestem raczej za połączeniem tego, co jest. 20%cooler, ponland mems i co tam jeszcze jest. @obrazki - pomysł był, ale cały zapał został przelany na fanfiki @serwis muzyczny - patrz: filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis do publikacji i przeglądania filmów

Pomysł nawet ciekawy. Zależy jakby to miało wyglądać.

Serwis do publikacji ficów i ich czytania

To chyba jeden z najrozsądniejszych wyborów. Ficów jest coraz więcej, są też tłumaczenia etc. Ja osobiście nie czytam zbyt wiele ale na pewno jest wiele innych osób nałogowo czytających, a takie miejsce w którym można zebrać to wszystko do kupy byłoby przydatne.

Serwis do odsłuchu muzyki (raczej wątpię, ponieważ polacy niewiele jej robią ;) )

Polska wersja MyLittleRemix to coś co najbardziej chciałbym zobaczyć ale takowy serwis nie cieszyłby się wielką popularnością, bo scena muzyczna w naszym kraju praktycznie nie istnieje (mowa tu oczywiście o MLP)

Serwis typu Kwejk.pl

Już jest.

Serwis typu DeviantArt.com

Nie widzę w tym sensu. DeviantArt to idealne miejsce na publikacje swoich prac niezależnie od narodowości. Nie ma sensu tworzyć czegoś co już zostało zrobione bardzo dobrze. Jeśli miałoby to na celu zintegrować polskich artystów to lepszym wyjściem jest grupa na DeviantArcie, która zresztą istnieje i rośnie w siłę.

No więc mój głos kieruje w publikacje fanficów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam na ten serwis do opowiadań dłuuuugo. Miło by było. Reszta raczej nie ma sensu, memy, obrazki, filmy - to w większości przeglądamy na anglojęzycznych stronach, a czy obrazki/memy są na stronie zagranicznej czy nie - dla mnie bez różnicy. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja również jestem za polską przeglądarkową grą typu RPG. Jeśli nie ma programistów - ja jestem chętny (dobra, profesjonalistą nie jestem, ale jednak podstawy PHP i MySQL znam). Poza tym, znam pewien dobry i prosty w modyfikacji silnik, który można by było wykorzystać. A mianowicie ten. Kiedyś się nim bawiłem i muszę przyznać, że ma możliwości. Tylko to jest silnik, a nie kompletna gra i zawiera jeno podstawowe funkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najbardziej mi brakuje tego wykorzystania mlp jako memów i żartów. Gadanie o bajce? Jak baby na targu. Niech was mlp inspiruje i motywuje do działania. P.S. Poważnie najbardziej brakuje wam fanficków? 0_0 Kto czyta fanficki? Słyszem, że polskich jest niewiele, a te co są, to dzieła dzieci które swym stylem usiłują zabić czytelnika. To prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

W sumie dla mnie jest wszystko w porządku,jest dużo tematów więc każdy znajdzie coś dla siebie i na dodatek bardzo fajne towarzystwo,niczego więcej mi nie potrzeba :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi brakuje tego wykorzystania mlp jako memów i żartów. Gadanie o bajce? Jak baby na targu. Niech was mlp inspiruje i motywuje do działania.

P.S.

Poważnie najbardziej brakuje wam fanficków? 0_0

Kto czyta fanficki?

Słyszem, że polskich jest niewiele, a te co są, to dzieła dzieci które swym stylem usiłują zabić czytelnika.

To prawda?

Taka sama prawda, jak to, że MLP oglądają tylko pedały.

Stosunek dobrych do fatalnych ficów jest chyba oczywisty - większość jest zła. To fakt. Ale to samo tyczy się angielskich ficów, a różnica jest taka, że angielskich są już dziesiątki tysięcy, a polskich? Nawet nie setki. Tak więc łatwiej jest znaleźć genialnego fica angielskiego, niż polskiego.

A fanfiki czytają... cóż, ludzie, którzy lubią czytać. Wiem, to pewnie nowe pojęcie, ale są takie indywidua, które dzień bez lektury uważają za dzień stracony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kto czyta fanficki?

Słyszem, że polskich jest niewiele, a te co są, to dzieła dzieci które swym stylem usiłują zabić czytelnika.

Jeżeli cierpisz na niedobór dobrego polskiego fanficka ..mogę Tobie polecić "Zegary" ,albo "W poszukiwaniu Dawnej chwały" autorstwa Albericha ..zmienisz zdanie 

 

Tutaj masz nawet prolog "Zegarów" na YT http://www.youtube.com/watch?v=aRShXB8fa1o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym Vunlinurowi złoty szpadel, ale w sumie nawet dobrze, że temat odkopał :P

 

na cały polski fandom znam trzech muzyków, to raczej dosyć kiepsko. no i są czasami ludzie co coś śpiewają i to zamieszczają na YT, ale ma to różny poziom :P

projekt soluna umarł? ktoś wie?

 

fanfiki, ewentualnie fanfic - gdy mowa o liczbie pojedynczej. jak widzę "fanfick" to mnie coś zalewa

 

mi zawsze brakowało radia z prawdziwego zdarzenia, ale mam nadzieję, że nie długo się to zmieni.

długo mi brakowało polskiego fimficion, a teraz jestem rozczarowany, że Skysplit zupełnie tego nie promuje. może nie chce by to się za bardzo rozwinęło? :D

gra przeglądarkowa w realiach Equestrii się pojawiła, ale kłóciłbym się na temat jej "grywalności" :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tró, twórców jest naprawdę mało. 

Z najnowszych, którzy się pojawili to jest Swiftone: http://www.youtube.com/user/SwiftoneOfficial

Gość bywa nawet czasem na naszym forume.

 


fanfiki, ewentualnie fanfic - gdy mowa o liczbie pojedynczej. jak widzę "fanfick" to mnie coś zalewa

 

Za to aż ci dałem plusa :P (Powiedział hipokryta, który kilka lat temu używał formy "fanfick" i uznawał ją za poprawną).

 


długo mi brakowało polskiego fimficion, a teraz jestem rozczarowany, że Skysplit zupełnie tego nie promuje.

 

Też w sumie jestem lekko rozczarowany, bo szczerze mówiąc, naprawdę mało osób zdaje się wiedzieć o tym projekcie. 

 

 

A, i co jeszcze mi brakuje? Patrząc na wydarzenia ostatnich dni... większej zgody, mniejszej ilości gównoburz i kłótni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...