Skocz do zawartości

Czego Wam brakuje w polskim fandomie?


Gość KeyPony

Który pomysł popierasz?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który pomysł popierasz?

    • Uploading video
      3
    • Galeria artystyczna
      3
    • Publikacja fanficów
      19
    • Serwis z memami
      7
    • Serwis muzyczny
      10
    • Inne (podaj w komentarzu)
      2


Recommended Posts

Niklas, wychodzę z założenia, że skoro ja nie pamiętam adresu strony polskiego fimfiction, to znaczy, że ludzie nie wiedzą o istnieniu tego. Prawda jest taka, że znam jakieś 99,9 % stron które stworzył polski fandom (łącznie z blogiem Otleta xD ), bo taką mam pracę :P

Hmm, może jakaś lista / grupa? polskich muzyków / polskich projektów muzycznych ? bo szczerze powiedziawszy nigdzie czegoś takiego nie widziałem, a przecież nic tak nie pobudza do działania, jak znajomość własnego środowiska.

Ha, cóż chyba im większy fandom tym więcej gównoburz (ale mogę się mylić). W każdym razie wydaje mi się, że takie sytuacje robią z reguły osoby, które w fandomie niczeego nie tworzą, w sensie, że ich kreatywność jest na poziomie w okolicach zera, ale mogę się mylić (wychowanie przez pracę - yeah!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


projekt soluna umarł? ktoś wie?

Nie umarło, ale powiedzmy, że spotkaliśmy się z małymi problemami kadrowymi. :I

 


A, i co jeszcze mi brakuje? Patrząc na wydarzenia ostatnich dni... większej zgody, mniejszej ilości gównoburz i kłótni.

Wielce i potężnie się zgadzam.

 

 

A propos muzyków, mamy Niklasa, FlutterRexa, przyjmując, że nazwiemy jego twórczość muzyką oraz Angela wydającego płyty o wdzięcznym tytule Angel Śpiewa zawierające piosenki Angel Śpiewa 1, itd.

Przyznam się, że więcej rodaków nie znam.

A Swiftone zdaje się nieupubliczniać ojczystego kraju...

Notabene przyznam się, że wczoraj już miałem założyć swój kanał na YT i wrzucić pierwsze piosenki, ale jak to w życiu bywa, nie pykło.

 

Nawet w ten sposób naciągając przyznam, że 4 muzyków jak na kraj 3 (trzeci!) na liście pod względem ilości bronies otwarcie się przyznających, to mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mało rodzimych muzyków, co mnie zadziwia! Gdzie ta ułańska fantazja w narodzie? Piwo w rękę i do pisania piosenek!

Tym bardziej, że 812910412937164 ludzi gra na gitarze czy innym instrumencie, część śpiewa a część nawet występuje w normalnych zespołach z prawdziwego zdarzenia.

 

2) rozbicie dzielnicowe.

Fandom jest podzielony na miliard drobnych forów, grup, blogów i innych dziadostw. Przez to tracimy wiele na kontakcie i być może ucieka nam tysiąc ciekawych projektów, które moglibyśmy ukończyć wspólnymi siłami.

 

3) "Panie spraw proszę, aby sąsiadowi zdechła krowa a córka jego z żydem się puściła. Parch jeden, sztachety przez głowę wart jedynie, obraża mnie samym swym istnieniem".

My serio lubimy jeździć po sobie nawzajem.  Bardzo żywiołowo podchodzimy do wielu spraw, co wzbudza moją sympatię, ale czasem zwyczajnie przeszkadza w dogadaniu się. Na to jednak nie mam dobrego rozwiązania, bo na samą myśl o "tolerujmy się", mam odruch wymiotny.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1) mało rodzimych muzyków, co mnie zadziwia! Gdzie ta ułańska fantazja w narodzie? Piwo w rękę i do pisania piosenek!

to jest w ogóle dziwne. tzn ja rozumiem, że łatwiej jest coś narysować czy napisać fanfika. ale jak dzisiaj się przekonałem w naszym fandomie śpiewają (z różnym efektem) kucykowe piosenki 12-latki, więc czemu nie robią tego osoby bardziej ogarnięte?

 


2) rozbicie dzielnicowe.

w sumie to nie wiem czy uciekają. nazwałbym to selekcją. dobre projekty się zawsze wybronią, a osoby chcące je robić zadbają o to by o projekcie było głośno :P gorzej jak projekt ma mniej szczęścia i trafi na ludzi, którzy nie potrafią o to zadbać, bądź zadbać o to by projekt stał na wysokim poziomie :P

 


3) "Panie spraw proszę, aby sąsiadowi zdechła krowa a córka jego z żydem się puściła. Parch jeden, sztachety przez głowę wart jedynie, obraża mnie samym swym istnieniem".

prawdziwy Polak prosi by zdechło całe stado xD taka nasza dziwna mentalność :P

 


Nie umarło, ale powiedzmy, że spotkaliśmy się z małymi problemami kadrowymi. :I

kto Ci potrzebny. może znam, a jak nie znam to informacje o poszukiwaniach mogę dać na (prawie) cały fandom (no poza ponlandem) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kto Ci potrzebny. może znam, a jak nie znam to informacje o poszukiwaniach mogę dać na (prawie) cały fandom (no poza ponlandem)

Ja tam tym nie dowodzę, jestem jedynie kucem od wszystkiego, ale tak na marginesie to wokal leży i kwiczy. Bynajmniej nie z powodu braku wokalistów, raczej z powodów spraw organizacyjnych, np. wybrzydzanie na staff zespołu. Nie musisz się wysilac, jest h... ale stabilnie.

 

Tak jak dwójeczka jest bardzo trafna, tak to


"Panie spraw proszę, aby sąsiadowi zdechła krowa a córka jego z żydem się puściła. Parch jeden, sztachety przez głowę wart jedynie, obraża mnie samym swym istnieniem".

napotykam codziennie tyle razy, że już się przyzwyczaiłem i traktuję jako integralną częśc w.w. polskiej mentalności na którą przecież nie mamy wpływu.

Nie sądzę, by cokolwiek w tym temacie dążyło do zmian, bo Polacy pozostaną Polakami...  :fluttershy3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie dowodzisz, to się nie dziwię, że projekt leży każdy dobrze, wie, że żeby w demokracji coś działało, to musi istnieć osoba, która będzie "trzymać za mordę" maruderów

 

Bardziej miałem na myśli, że dowodzi ktoś inny, ale abstrahując od tego faktu to wychodzę z założenia, że w muzyce nie może byc demokracji bo się zrąbie wszystko natychmiast.  :crazytwi3: Wiem niestety z autopsji.

Preferuję monarchię konstytucyjną.

Edytowano przez Vunlinur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...