Skocz do zawartości

Odcinek 8: The Mysterious Mare Do Well (Tajemnicza Wybawicielka)


Lukiner

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Tak sobie przemyślałem całą tą sprawę dotyczącą pojawiania się Applejack i doszedłem do jednego wniosku. Co prawda AJ nie ma typowo centrycznych odcinków, ale w większości odcinków o innych kucach odgrywa dosyć znaczącą rolę (przykładowo, Sisterhooves Social [s2E5], Cutie Pox [s2E6], Look Before You Sleep [s1E8] - w tym miała połowiczną rolę z Rarity, mógłbym wymieniać więcej, ale jestem śpiący). Jest to dosyć nietypowe i nie ukrywam, że nie podoba mi się to, ale AJ wcale nie ma tak mało, jakby się mogło wydawać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć fanka Applejack?

Był tylko jeden odcinek, w całości poświęcony jej osobie - odcinek 4. Dodatkowo żadnej piosenki, tylko małe solo w Winter Wrap Up, At The Gala i krótkie zdanie w Art of Dress.

Czemu to ona zawsze jest najmniej doceniana i praktycznie ukazywana jako epizodyczna postać - tego nie rozumiem.

Wątpię, by w drugim sezonie był z nią jakiś odcinek.

Dobrze prawi! Zamiast wywyższać Twi ponad inne kucyki niech AJ też ma swoje 5 minut(przynajmiej) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Tego scenarzystę niech wywalą na zbity pysk. Plusy: Bacznie oglądałem ten odcinek, próbując wyłapać chociaż parę fajnych rzeczy, i coś tam znalazłem. ~Wygląd Mysterious Mare Do Well. Ładny strój ~Spike fajnie wygląda w tym ubranku. ~Odgłos uderzania słoikiem o posag. ~Zmysł Pinkie został wspomniany. ~Głos kucyka, któremu spadła doniczka. Kojarzy mi się to z głosem babć w Falloucie. :P ~Granny Smith uderza RD torebką w łeb. :) Minusy: -Olbrzymia nuda -Dwa odcinki z RD pod rząd. -Ten odcinek był tak przewidywalny. Było już widać, że kiedy pojawiła się Mysterious Mare, mane 6 jakoś znikło, a do tego podczas rozmowy w Kąciku Kostki Cukrowej było to tak oczywiste, że to one że ja pier(...)ole. -Zachowanie Rainbow Dash. Bardzo mnie denerwowała w tym odcinku. Myślała tylko o sobie, i przechwalała się na każdym kroku. Dosłownie gorzej od Trixie. W dodatku była tak głupia, że nie zauważyła, że to one są to klaczą. Jak można było tego nie zauważyć podczas tej rozmowy, którą opisałem wyżej. Od tego odcinka nie lubię jej. -Brak jakichkolwiek żartów oraz humoru. -Przez cały 1 sezon, i początek 2 nie było żadnych wypadków, wszyscy żyli spokojnie bez żadnych incydentów. A teraz co. Dosłownie "oszukać przeznaczenie". Na każdym kroku wypadek. Jest to takie sztuczne, że aż głowa boli. -W dodatku z tym odcinkiem wiąże mi się nie ciekawa historia. Przeprowadziłem się na wieś, i nie miałem neta, a ostatni odcinek, jaki obejrzałem to May the Best Pet Win!. Po pół roku odzyskałem internet, włączam kuce, a tu taki odcinek. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCK Przez to ten odcinek jest dla mnie jeszcze gorszy. Ocena:2/10 Bardzo kiepski odcinek. Oglądałem go z wielką niechęcią. Praktycznie nie ma plusów. RD wnerwiła mnie jak nigdy i od tego odcinka już jej nie lubię. Te przechwałki, ta głupota. Głupia, bo nie domyśliła się, że to reszta mane 6 jest tą klaczą. W dodatku fabułą też jest cienka. Wszystko jest bardzo przewidujące, a do tego w 10 minutach mamy chyba 10 wypadków. Sztuczność jak nic. W dodatku historia opisana w ostatnim myślniku spowodowała, że ten odcinek jest chyba najgorszy ze wszystkich. PS.To że ten odcinek dostał 2/10, to nie znaczy że jest aż taki zły. Jest on po prostu bardzo kiepski jak na MLP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No co jest? Co takie niskie oceny odcinka? Mi, jako nieobeznanemu w temacie, jak sądzę, odcinek przypadł do gustu, bo było dużo Rainbow Dash. Gdy oglądałem pierwszy raz odcinek, a niestety oglądałem końcowy fragment, to nie było dla mnie oczywiste, kim jest tajemnicza wybawicielka, a przynajmniej nie miałem czasu się zastanowić przed otrzymaniem odpowiedzi.

To tłum ją sprowokował do chwalipięctwa, te dzieciaki z perukami grzywy Rainbow Dash powiedzmy zachowywały się, jak owieczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...