Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Zapraszam do zapoznania się z tematem dyskusyjnym działu "Oceń poprzedni utwór", a także ze wskazówkami znajdującymi się w powyższym temacie.

Regulamin działu -określa zasady zabawy

No to zaczynamy:

http://www.youtube.com/watch?v=sWGOEWdV13M

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może pociągnę ten temat dalej ^^

Co do powyższego utworu, nie przepadam i w sumie nigdy nie przepadałam za Metallicą, co nie oznacza, że jej nie znam bo bądź co bądź to zespół który każdy fan metalu powinien obczaić. Teraz będzie bardziej do rzeczy, lubię solówki na gitarze, bardzo lubię dźwięk gitary jednakże przy tym utworze gdzieś mniej więcej do 4 minuty miałam ochotę przewinąć ten kawałek trochę dalej, ten dźwięk mnie trochę już nużył, późniejsze riffy już bardziej mi się podobają, a to przy 6:24 w sumie było bardziej cool ale ten spokojny przy 8:01 był nie fajny, ale zakończenie było całkiem cool. Reasumując 5/10

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=HdqyTmfDwk0

Co do kawałka, który ja zapodaje, Megadeth, wielka czwórka thrash metalu, Dave Mustaine, który mi się strasznie podobna, który ma epicki głos i zacnie pogrywa na gitarze i w ogóle. No, nie ważne, piosenka z mojego ulubionego albumu Megadethu, no i jeden z ulubionych kawałków z tejże płyty.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Rudego i spółkę. Swego czasu bardzo dużo ich słuchałem. Choć jeśli chodzi o thrash to najbardziej do mnie przemawia Testament. Obecnie jednak preferuję hard i blues rocka. Daję mocne 8/10

Przenieśmy się na chwilę do kapel zapomnianych przez Boga i ludzi... Zapraszam do zapoznania się z twórczością Sir Lord Baltimore! Amerykański zespół, który wraz z Black Sabbath przetarł pierwsze szlaki dla heavy metulu i stoner rocka. To nagranie ocieka wręcz ołowiem. Kawałek pochodzi z drugiego albumu grupy. SLB daje pogląd na inne oblicze na najwcześniejsze fazy rozwoju heavy metalu. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: Piosenka była dla mnie trochę przy nudnawa (powiedział człowiek słuchający Coldplaya...). Brakowało mi jakiegoś dobrego refrenu. No nie wiem co napisać, po prostu nie przypadła mi do gustu i nie ma co się rozpisywać. 5/10 Piosenka, którą daję niby podchodzi pod pop, ale jednak znalazła się na liście NRD Eski rock...

http://www.youtube.com/watch?v=szW4ldta2OM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za taką muzyką i tu nie było wyjątku. Wokal monotonny, gościu ma za mało męski głos jak na mój gust. No i rzeczywiście trochę pod pop podchodzi, żadnego fajnego riffu nie udało mi się wyłapać. Nudne trochę, w sumie refren działa trochę na korzyść tego kawałka ale przy zwrotkach to zasnąć można.

http://www.youtube.com/watch?v=N_UGFLT0VMY

Manowar, ostatnio słucham go baardzo dużo, pierwszy kawałek jaki ich usłyszałam i spodobał mi się bardzo. No więc amerykański zespół grający heavy metal

Edit: zapomniałam podać oceny w cyferkach 1/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slipknot należy do zespołów, których fenomenu nie rozumiem. Do tego naprawdę nie lubię łączenia metalu z rockiem alternatywnym (czy co to innego jest). Chociaż w sumie muszę się przyznać, że kiedyś ich słuchałam, przez miesiąc w prawdzie ale miałam okazje zapoznać się z ich twórczością. No więc aktualnie ich kawałki mi się nie podobają, a ten kawałek nawet jak ich słuchałam jakoś nigdy nie przypadł mi do gustu. 2/10

http://www.youtube.com/watch?v=ewDkn8PzYC0

No więc Krisiun, brazylijska grupa wykonująca brutal death metal, jest w czołówce przedstawicieli tego gatunku, jeśli dobrze kojarzę został założony przez trójkę braci- Alexa, Maxa i Moyses'a. Kawałek ten ostatnio jakoś mi wpadł ucho, wcześniej, gdy zaczynałam słuchać tego zespołu jakoś specjalnie mi się nie wyróżnił, że tak to określę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem wcześniej tej kapeli lecz po tym kawałku spróbuje zapoznać się bliżej z tym zespołem. A co do utworu to jest on bardzo dobry i pasujący do mego gustu 8/10

Coś z polskiego repertuaru. Grupa muzyczna Arkona grająca głównie pagan-black Założona w 1993r. przez tzw. Khrzona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczny ten kawałek, taki black metal lubię, ale nie jest to jakiś szczególny utwór, ot taki dobry black... 6.7/10

To teraz będzie kawałek, który każdy kojarzyć powinien, lecz niekoniecznie w tej [metalowej] wersji...

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=dLBnCRch7r0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz coś tak kiedyś słyszałem, ale nie przywracałem tego. No całkiem niezłe, jak na Polskie to całkiem niezłe . Fajnie na bas bardzo idzie, to mi się podoba . ^^ . 8/10

Tak nie jestem fanem Polskich zespołów, nie jestem Patriotą !

Łapcie coś z dobrze nam znanych ludzi z Iron Maiden !

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=a8HqTX00p0o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zespół nawet. Ogólnie sobie może obczaje nawet więcej ich kawałków. Zazwyczaj symfoniczne kawałki w metalu mnie irytowały ale tutaj są bardzo epickie. Cóż nie mam nic do zarzucenia temu kawałkowi więc 8/10

Napalm Death, wykonuje death metal, powstał 1981 w Anglii. Co do kawałka bardzo lubię ten riff, który jest na początku, kawałek z ich najnowszej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. To "ooo", które jest momentami w tle jest epickie, nadaje klimat i powiem szczerze, że dzięki temu "ooo" ten kawałek mi się podoba. Wokal jest ok ale czterech liter nie urywa, muzyka też średnia ale może być. 5/10

Destruction, niemiecka grupa thrash metalowa w której perkusistą jest od jakiegoś czasu polak. Kawałek z ich najnowszej płyty "Day of Recordnig". Obok Sodomu i Kreatora jeden z najbardziej znanych niemiecki thrash metalowych bandów. No i w sumie jeden z pierwszych jakie poznałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ale to nudne... początek prezentuje się nawet obiecująco, ale potem... mam wrażenie, że w kółko leci ten sam motyw (właściwie to dwa), a nie jest on jakiś szczególny, potem też tam coś się dzieje, ale i w tym przypadku nie rzekłbym, że jest to dosyć interesujące... 5.6/10

Hmm... czepiałem się, że poprzedni kawałek był nudny, a sam teraz wrzucę coś, co nie dość, że długie (ponad 20min), to jeszcze pozbawione wokalu, ale cóż... mnie taki spokojny metal raczej bardziej odpowiada, zwłaszcza, iż w przypadku takich utworów dźwięk ma szansę wybrzmieć, a cóż, jest czego posłuchać, Year of No Light i Perséphone ;)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=yhnkD7YxJ1s&feature=related

Ralmir, Cuddly doggy, Discors... Ralmir, Cuddly doggy, Discors... hmm... czyżby jakiś schemat się tu stworzył? :wrWgR:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jest pogromca schematów i zniszcze wasze dzieło! Buahahaha! A tak wracając do utworu, to zacząłem się nudzić już na początku. Owszem, były czasami przebłyski, ale to sporadycznie i na krótko. To mi bardziej podchodziło pod średnią muzykę epicką. 5/10 No to teraz dla odmiany coś żywego. Power i folk w jednym czyli epicka mieszanka :pinkie2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo jak ja lubię folk a co do utworu to jest fajny słyszałem wcześniej tą kapele i powiem że bardzo mi się spodobała a ocena to... 8/10

Jak już jesteśmy przy skocznych folkowych utworach to zarzucę Korpiklaani.

A

dodam ten sam utwór tylko z tekstem po angielsku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei za folkiem nie przepadam i ten kawałek również mi nie przypadł do gustu. 3/10 ale teledysk był całkiem fajny, bo to teledysk był, nie.

Toxic Holocaust, od nie dawna go słucham więc nie wiele mogę powiedzieć o tym zespole, kawałek, który zapodałam należy na razie do jednych z moich ulubionych piosenek tego zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...