Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Gość Piter Wan Kenobi

Zespół legenda,lubię ich i ogólnie fajnie grają.Co tu dużo mówić,pasuje dziś też bardzo i daję ocenę 9/10. Może trochę coś nowszego dam,ale myślę że powinno się spodobać:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 To co mi się najbardziej podobało, to selektywne granie gitar (nie wiem jak to nazwać, żeby ktoś mnie zrozumiał ;P), fajnie odróżnia refren od zwrotki. Solo gitary za to nie powala. Ciary mnie przechodzą, jak tego słucham i nawet nie przeszkadza mi fragment growlowany (co mi się NIGDY nie zdarza):

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jakoś tego albumu, ale nadrobię. Może z czasem czuć monotonie ich stylu, ale jednak to również przyciąga. Świetny kawałek 9/10 A tutaj coś fajnego co znalazłem przez Lastfm. Projekt roadrunner united:

Oprócz tego polecam inne ich kawałki edit : Uwielbiam folk, w ogóle jakiekolwiek dźwięki wzbogacające melodie ( oczywiście dobrze zgrane ) są dla mnie wielkim plusem. Poza tym dobry wokal, który się świetnie z growlem zgrywa. 9/10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Nie wiem co ludzie widzą w nowym Lp.Szczerze mówiąc jak dla mnie ten zespół ma tylko 2 dobre płyty,czyli Hybrid Theory i Meteora.Ja wiem że każdy ma inny gust,ale ten zespół się zmienił i ta ich nowa muzyka nie jest dla mnie.Za ten utwór dam jedynie 3,6/10. Teraz moja propozycja zespół pochodzi z Grecji,gra thrash metal i ogólnie dość szybko grają.Piosenka z albumu wydanego w 2009 roku,utwór trwa zaledwie 2 minuty i 33 sekundy ale warto posłuchać:

:D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nigdy nie rozumiałem ludzi którzy maniaczyli Slayera, ani czemu jest taki popularny. Pomogłeś mi zrozumieć choć trochę. :) Dosyć rozbudowana dynamika, dobre riffy, w przeciwieństwie do niektórych gitarzystów gatunku Jeff nie stara się squealować do bólu. 8/10 będzie sprawiedliwie. Przenieśmy się do fantastycznego Algalord, o którym opowiada zespół z mniej już fantastycznej krainy - Włoch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Zajesuper,zespołu nie kojarzyłem ale chyba czas to zmienić.Stopa bardzo mi się podoba w perkusji,ogólnie instrumenty mi się podobają w tym utworze.Okładka też pomysłowa,na początku mi się skojarzyło z Iron Maiden.Także wszystko na plus,nawet tekst więc nie pozostaje nic innego jak dać mocne 8,5/10.

Dobry album,dobry zespół cóż jak ktoś nie zna to polecam \m/ :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z niewielu Polskich zespołów, który mi się podoba. Świetny tekst, growl!!!! , i tak ogólnie to tak jakby mocniejsza luxtorpeda. Przynajmniej takie mam wrażenie. Może trochę zbyt monotnna melodia ale reszta miodzio. 8/10

In flames - prekursor Melodic Death Metalu
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Heh,warto czasem posłuchać czegoś starego i dobrego.Jedna z najpopularniejszych piosenek jeśli chodzi o ten zespół,ale mają także inne warte do posłuchania.Za ten dam 10/10 :3. Skoro mowa o czymś znanym i dobrym,ode mnie coś z Brazylii :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Hmm lubię ten zespół,ma ciekawe połączenie piratów z muzyką metalową.Ten numer jest chyba jednym ze lepszych jeśli chodzi o ten zespół.Moja ocena no nie pozostaje nic innego jak 10/10 ^^. Ode mnie piosenka którą nie dawno znalazłem dzięki przyjaciółce,fajne połączenie.Miłego słuchania :3 http://www.youtube.com/watch?v=G1zS_-3pox8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się tam instrumentalnie tłuką na początek, a gdy wchodzi ten łagodny wokal wspierany mocną perkusją... to jest piękne, taki lament, ale taki prawdziwy (nie syreni), a potem jeszcze ta akustyczna gitara, ambitnie... 9.3/10

No, wysoko postawiona poprzeczka, ale mam na to sposób - wrzucę coś, czego nie da rady nisko ocenić... chyba że chce się ryzykować to natychmiastowym lotem na księżyc xP

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xf9wrYyga6s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rytmika, z chęcią bym poszedł na ich koncert pomashować do takich kawałków jak ten! :rd6: Dobrze zmiksowane, nienudny riff w intrze, wyraźne klawiszki, fajnie bawią się dynamiką. Osobiście za death metalem nie przepadam, o wiele bardziej cenię sobie progresję i, ku mojemu zaskoczeniu, tutaj coś iskrzy! :pinkie2: Melodyjny utwór, stopa perkusji nie zlewa się w jedną wielką wibrację subwoofera, czego nie lubię ani ja, ani sąsiedzi...:flutterblush: Zacne wstawki gitarowe. Zaryzykuję stwierdzenie, że zawiera to domieszkę epic metalu. :twilight4: 8/10, dzięki za pomoc w zapoznaniu z utworami gatunku! :twilight2: Teraz coś ode mnie. Hmmm... może to.

zluzuję z growlu na operę, aż do symfonicznego metalu z Finlandii. :twilight5: Miłego słuchania!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Nie przepadam za tym zespołem.W sumie to nic do fanów tegoż zespołu nie mam,ale ich muzyka mnie jakoś nie kręci.Bardzo znany utwór mi się nie podoba dlatego tylko 3/10.Pomimo że lubię Finlandię i inne tego typu kraje.. O.o Może by tak znowu coś z naszego kraju? Niby narzekają na nową muzykę ale jak się dobrze poszuka to można znaleźć i dobre zespoły,o to i mamy przykład :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... słyszałem już kiedyś o tym zespole, aczkolwiek nie pamiętam przy jakiej okazji.

Fajny sprzęg na początku. :D Też tak lubię robić. Po intrze spodziewałem się trochę innego rodzaju. Muszę przyznać że naprawdę dobrze zmiksowane. Wokalista jest naprawdę niezły, mógłby śpiewać ze swoim głosem więcej niż tylko heavy metal. Gitara wydawała się łatwa do mniej-więcej połowy solówki, przyznam szczerze, że takie momenty mnie wkurzają, wsłuchuję się w melodię solo, a tu nagle zaczyna sweepować, tapować, squealować i Celestia z Luną wiedzą co jeszcze. Dynamika niespecjalnie rzuciła mi się w uszy, oprócz podwójnej stopy. Myślę że ten utwór za 6,5/10 nie powinien się obrazić. :twilight4:

Czułem presję, nikt długo nie odpowiadał, więc pomyślałem sobie... :flutterblush:

Że widocznie tak mi jest pisane, eh. :cGfSS:

http-~~-//youtu.be/AJ0sW7KOFhU

Przenieśmy się teraz za ocean, do miejsca, skąd kuce do nas przywędrowały, do Ameryki - stąd pochodzi power metalowy zespół Manowar. Przed wrzuceniem utworu tutaj przesłuchałem go jeszcze raz, i... może to tylko moja spaczona psychika, ale nie wydaje Wam się, że temat bardzo pasuje do bronies?...

Wsłuchajcie się w tekst... dokładnie... taaaak...

Taka ciekawostka - Ich były, nieżyjący już perkusista, Scott Columbus, grał na tzw. Drums of Doom - zestawie perkusyjnym z nierdzewnej stali, gdyż za mocno nap******ał w kotły, a te się łamały. :molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...