Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

To w ogóle jest Rock/Metal?

Oceniając to, powiem tak: Strasznie ''łupiące'' i dość męczące brzmienie, zbytnio mi się nie podoba. Chociaż słowa utworu trochę to nadrabiają, mą ogólną oceną będzie.. 3/10. (nie wiadomo nawet, czy ten utwór został wstawiony do odpowiedniego tematu) Naprawdę lubię Devil May Cry, ale ta muzyka po prostu nie jest dla mnie.

https://www.youtube.com/watch?v=rjbCYqtPv7E

Istnieje możliwość, że było, ale co szkodzi? ^^

Opis: Singiel promujący jeden z albumów zespołu Slipknot. Stworzony został w 2005 roku, a już rok później, zespół otrzymał na ten utwór nagrodę Grammy w kategorii "Best Metal Performance". Jeżeli o mnie chodzi, utwór jest wspaniały, i słuchając go częściej dostaje się chęci do działania i motywacji.

Pamiętajcie, żeby przestrzegać zasad oceniania, o których wcześniej w innym temacie wspomniał Emronn :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wth? What the fail, co to za piosenka, takie sobie, człowieku, nie lubię tego! >,< 6.9/10

A tak serio to... utwór fajny, pamiętam, że już go chyba oceniałem z oceną... no, bodaj podobną, ale teraz mam wrażenie, że dałem wyższą, pewnie tutaj klip jest w lepszej jakości. Sama muzyka... zaczyna się obiecująco, ale później w gruncie rzeczy mało to szczególne, znaczy wszystko prawidłowe, niemniej do mnie nie przemawia, tak, to nie jest jeden z tych utworów, które nie zapadają mi w pamięć po pierwszym przesłuchaniu :P zaś ocena... patrz powyżej ^^

A teraz ponownie wrzuciłem fiński folk black metal, nawet zespół ten sam, ale cóż poradzić - fajny repertuar... :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Finntroll, Finntroll, coś mi mówi ta nazwa xD. Tak, znam ten zespół a nawet ich słucham czasem. Skandynawia naprawdę ma świetne zespoły metalowe, wystarczy tylko poszukać. Początek bardzo mylący, zaczyna się spokojnie a potem wchodzi ten mocny wokal. Ogólnie to piosenka jest w porządku, aczkolwiek mają zdecydowanie lepsze utwory jak dla mnie. Zastanawiam się i dam 7,3/10.

Tym razem.. Trochę black metalu: http://www.youtube.com/watch?v=HN9KlfNJirs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropnie tandetne, ale ma przy tym w sobie pewną... uroczą rustykalność (serio to nie ma, to taki suchar, który akurat mnie rozbawił), więc dam 3/10 ^^

Czarny metal , nieee błagam nienawidzę takiego czegoś 1/10

Spłoń :stachulwperuce:

PitPL, ja bym dał za tego Massemorda tak z co najmniej 8/10, w porywach 9+, bardzo fajny song.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka adnotka kilka postów wyżej - DiscorsBass, kimkolwiek jesteś, już masz moje uznanie. ^^

Ale wracając do założeń tematu... Piosenka wyżej - nie przepadam za twórczością Ozzy'ego, mimo wszystko jednak przesłuchałem całe i żaden mięsień mi nie drgnął. Faktycznie, bardziej delikatne od niektórych przykładów tego tematu, ale mimo wszystko całkiem sympatyczne - lecz drugi raz już nie przesłucham. Pozostawię bez oceny, bo uważam, że przyznawanie punktów jest bez sensu. :aj5:

Ode mnie zaś macie, ludzie, trochę klasyki, także z kraju mówiących językiem kosmitów ludzi (a którego koniecznie chcę się nauczyć :fluttershy5:):

http://www.youtube.com/watch?v=uOHe-0V41sI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co ta za muzyka jest? WTH? What The fail? 0/10

Ludzie ja nie rozumiem muzyka jest po to ze bu ja oceniać więc nauczcie się że tylko ja potrafię oceniać , a nie pisać zdania na temat piosenki.

No problem. Jak nie umiesz to albo tu nie pisz, albo przymusowo opuścisz forum na miesiąc. To Ty wpadłeś na forum, więc stosujesz się do jego zasad, a nie, że forum do Twoich.

~Emronn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Adrian, wiesz że nie jestę fanem tego zespołu. Powiem jednak że zespół legenda to jest, album jest naprawdę świetny. A co do utworu. Bardzo mi się podoba perkusja i te mocniejsze wejścia gitary.. Tak jak w połowie piosenki na przykład. 8,2/10.

Niah, pomysły mi już się kończą ;_; Trochę spokojniej odmiany metalu. Tool, zespół który jest znany i większość fanów tej muzyki na pewno ich zna. Gitara basowa i wokal to miód dla moich uszu. Przekonajcie się sami:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się podoba, z lekką tendencją na 'podoba mi się'. Tool jak Tool, alternatywa pełną gębą, demonstrują to dumnie przez fikcyjne metrum i chaotyczne skale. Może z deczka psychodelicznie brzmi, wokal z kolei do mnie nic nie przemawia, nie czuję w nim żadnych emocji. Nietuzinkowa aranżacja oraz stylistyczny misz masz sprawiają, że mam wrażenie jak bym słuchał remiksu kilu utworów. Osobiście tego nie lubię, wolę, jak piosenka jest spójna, ale każdy lubi co innego, i dobrze, bo na świecie było by nudno. Miks, tak jak i wykonanie dobre. Może tylko powinni bardziej podkreśli bas, w końcu gra w tym zespole całkiem ważną rolę, ale to ich sprawa. 6.66/10. A jakoś tak wyszło.

Ktoś jakiś czas temu wstawił tutaj In Flames - My Sweet Shadow, i muszę mu bardzo podzękowac, bo do tego czasu nie znałem tego zespołu, a teraz go bardzo lubię/ :TaTds: Więc daję dalej:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Zacznijmy od tego, że ten kawałek to dla mnie pewne zaskoczenie. In Flejmsów znam tak do 97 roku, co do natomiast późniejszych dokonań, jakoś się nie złożyło, żebym posłuchał.

Kawałek jest dobry, co najmniej poprawny. Chwytliwy, jak to In Flejmsy, refren wpadł mi w ucho^^ Parę sympatycznych riffów jest. Wokal brzmiący nieco bardziej... mainstreamowo - w sumie nie jestem pewien, czy to dla mnie wada, czy zaleta C:

Całość - a piszę to, nie potrafiąc uciec od porównań z moim ulubionym, kultowym już dla mnie The Jester Race - nie zwaliła mnie z nóg, chociaż jest niezła. Takie wyższe stany średnie. 7/10 to chyba byłoby trochę za dużo, ale znowu 6/10 trochę za mało^^ Gdzieś pomiędzy to tak w sam raz, niech będzie więc, że powtórzę poprzedni wynik, czyli 6.66/10 ;)

Poniżej Iszuś, czyli ten pan, co kiedyś robił w Emperor. Jego styl muzyczny, to jak plotka głosi, jakiś awangardowy czy tam progresywny black metal. Ile jednak w tym awangardy czy progresji, to już można by się pospierać. Czekierap:

http://w19.wrzuta.pl/audio/4kuTFSfdAVK/ihsahn_-_the_paranoid

[Poblokowały dziady na YT, musiałem z wrzuty ;__;]

Jego ostatni album nieco bardziej mi się podoba niż poprzednie, tak nawiasem mówiąc.

Edit: to miało być ofc pod postem Vunlinura, lol xD Nasty timing, ale nvm, muszę spadać akurat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...