Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Wokal trochę zalatuje Sepulturą. Perkusja przeciętna, ale gitara prowadząca nadrabia. Ogólnie utwór dość dobry 6/10.



Prawdopodobnie najmocniejszy growl w historii Death Metalu. Raczej jako ciekawostka, męczy przy dłuższym słuchaniu (chociaż czasami mają dobre pomysły).
Cenię ten zespół głównie za nawiązania do klasyki gore/horroru, których w utworach jest pełno. Edytowano przez MisterGonzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ojej, ojej ktoś scoverował moich ukochanych Celtic Frost <3

Nie wydaje mi się, żeby ten growl był taki szalenie mocny, jest raczej szalenie niski. Co do utworu, tak trochę jednym uchem go słuchałem, nie powalił mnie, oryginał był lepszy. :v 6,5/10

Pora na CF, utwór z ich ostatniej płyty.
http://www.youtube.com/watch?v=hoHTeYmfGTM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay, piosenka z jednej z moich ulubionych płyt Ozziego. Wielbię jego twórczość, chociaż... To nie jest najlepsza piosenka ze "Scream". 7/10. Mam nadzieję że nie odgryzłby mi głowy.

Skorzystam z tematu. Stary, dobry człowiek-żelazko.

 

http://www.youtube.com/watch?v=HhAZQKl0tnE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, Korn. Zespół którego muzyka jest dla mnie niezrozumiała. Próby słuchania skończyły się na "Freak on the Leash" i dalej się nie posuną. Głos... Głos również mi się nie podoba, choć przyznać muszę, że nie można odmówić umiejętności śpiewania pomijając dźwięki które wydaje, a które wydają się być zadyszką. Utwór 3/10

 

Testament, czyli thrash metal. Enjoy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Prawie 9 minut, serio? No nic spróbujmy.. Wysłuchałem niby do końca i powiem tak, średnio szczerze mówiąc przepadam za King Diamond, mało kiedy ich słucham ogólnie rzecz biorąc. Tej piosenki źle się o dziwo nie słuchało, wokal nie był taki monotonny, instrumenty zrobiły to co trzeba też. Tekst taki w miarę ciekawy jeszcze był. Chyba jedna z nielicznych piosenek tego zespołu która jako tako przypadła mi do gustu. 7,2/10.

 

Teraz przed Wami.. bardzo ciekawe wykonanie pewnej gry, można by powiedzieć że jest ona klasykiem już. W sumie znalazłem to przypadkowo, ale podzielę się. Niestety szybko się kończy :forgiveme: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal + Mario :pinkie2: Wiecie, że metalowa wersja Mariana serio istnieje? :rainderp:

MetalMario_MK7.jpg

 

Co do samego utworu... ma on dla meni wzloty i upadki. Wzloty przy samej grze gitar i perkusji, upadki przy mieszaniu gry instrumentów z 8-bitowymi brzmieniami. Wtedy ten mix brzmi dosyć psychodelicznie, a to nie moje klimaty. :forgiveme:

Wykonanie dosyć adekwatne do rozgrywki, ale od 1:49 to jest moc. I dat ognista strzała roz :yay: dalająca Peach :rainderp:

9/10

 

Aglet zarzuca Scars of Life - Bullet with Your Name w wykonaniu Limp Bizkit&Korn&System of a Down

Edytowano przez Aglet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię żadnego z tych zespołów. Znaczy... System jeszcze ujdzie - choć nie ukrywam - z trudem. Początek utworu jest całkiem, całkiem. A potem wchodzi wokal i wszystko niszczy. Nie wątpię, że komuś ten utwór może się podobać... Ale trafiło na mnie i nie powaliło mnie na kolana. Przeciwnie - po prostu mi się nie podoba. 2/10

 

Black Sabbath still alive. Nowy album i nowe utwory, ale brzmienie (tak mi się przynajmniej wydaje) wciąż zajedwabiste. Początek końca, czy koniec początku?

 

Edytowano przez Nocturnal Light
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za metalem jak i za samym Rammsteinem nie przepadam, ale kawałek ujdzie. Tak około pięciu na dziesięć, czyli połowy z maksimum.

Lżejsze kawałki czas wprowadzić, zapodajecie tym metalem jak by to był temat o samym metalu.

 

 

Złamanie wewnętrznego regulaminu działu. Proszę na następny raz uważać. 

~ Emronn

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rock przystało, nudnawe i podobne do tysiąca innych utworów. Ale gitarzysta niezły, kompozycja też niczego sobie... Właściwie to porządny utwór, przywołuje odpowiednie emocje. Nawet na tak z 8,5/10.

 

Jak ma być coś lżejszego... Steven Wilson wydał nową płytę, jest czego słuchać. Progressive rock, jeśli ktoś zbyt przymulających kawałków nie lubi, to nie polecam się nawet za to zabierać.

http://www.youtube.com/watch?v=SZtZIUgY0IM

Edytowano przez Exai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to klasyka itd ale mi do gustu to nie przypadło, za lekkie? Pewnie dlatego, Alice Coopera nigdy nałogowo nie słuchałam. Jednak jedno trzeba przyznać, sam tekst jest niczego sobie, a refren wpada w ucho. Jego barwa głosu jest całkiem spoko i nawet przyjemnie się tego słucha, no ale ja osobiście wolę bardziej wyku*wiste kawałki.

6/10

 

http://www.youtube.com/watch?v=BlR2N-tvzKI

Warbringer i Execute Them All, kawałek pochodzi z ich najnowszej płyty, ale znów nie tak zabójczo nowej bo z 2011 roku. Epicki amerykański thrash metal, mówiąc w ogromny skrócie, ja ich polubiłam dzięki ich innemu kawałkowi, mianowicie Total War, ale ten tutaj też jest fantastyczny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zdecydowanie zajefajny wstęp. Brzmienie też niczego sobie, bardzo mi się podoba. W dodatku, całkiem fajna melodia. Jedyne, co muszę odjąć, to wokal, nie przepadam po prostu za tego typu wokalem ... Ale utwór dostaje mocna 9/10, podoba mi się. (Chyba głębiej wtopię się w ten gatunek xD).

 

http://www.youtube.com/watch?v=SxOybZcRXhI

Co powiecie na zabójczą mieszankę - Technical, Melodic Death, Power, Speed i Electro Metalu ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...