Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Fajne chociaż w jednym momencie miałem wrażenie że to Metallica. 8/10

 

 

Hejtowałabym.

 

 

A utwór 8/10 - głos wokalisty super, muzyka w porządku. Całkiem mi się podobało.

 

"Run like hell" z historycznego i sławetnego "The wall". Oryginalny teledysk z filmu zawiera trochę przemocy, więc nie wstawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Blazing Heart, dnia 23 Gru 2013 - 09:23 AM, napisał:
Fajne chociaż w jednym momencie miałem wrażenie że to Metallica. 8/10
 
 
Hejtowałabym.
 

 

Chodziło mi o to że wstęp nieco podobny do Metallicy.

 

Dawno pink floydów nie słuchałem. Zawsze byli dla mnie nieco za delikatni. Chociaż nie samym metalem i hard rockiem się żyje 7/10

 

 

Ode mnie hammerfall ponownie lecz tym razem z innej płyty

 

Upadek Młota - Legion    z płyty Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa

 

Niech was nie zrazi wstęp po nim utwór jest świetny.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ilYE1LNj7EI

 

P.S. Jeżeli ktoś nie zna się na demonologi to chodzi o demona Legiona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Well, nie lubię zbytnio takich klimatów, aczkolwiek sama piosenka jest niezła. Brzmienie gitar oraz wokal cholernie przypadły mi do gustu. Solo też w miarę.. Także ocena będzie pozytywna. Łapaj te 7,3/10.

 

Czas na troszku post-rocka. Jeśli ktoś nie zna ich, to lepiej aby zmienił dany fakt, bo są genialni, przynajmniej moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Utwór ciekawy nie powiem. Ale czy genialny? Moim skromnym zdaniem genialność zespołu nie zależy od jego muzyki lecz od tych do których trafia. Muzyka jest niezła, nieźle dopasowana gitara do fortepianu (prawdopodobnie to i tak klawisze na trybie funk piano) dobrze zarysowany. W kwestii udźwiękowienia wszystko gra i brzęczy. Ten mocniejszy fragment również nie najgorszy. Ale wciąż dla mnie za delikatne. W kwestii dźwięku jest 8/10 -1 za powolność -0,5 za brak jakiegokolwiek tekstu. Ogólnie 6,5/10 jest git.

 

Przerobiłem: Smoki, Żelazne dziewice, piratów, wilkołaki i wikingów. Co wy na muzykę rycerzy? 

 

Rapsodia Ognia - Królowa Terroru

 

http://www.youtube.com/watch?v=aItNg5SDX9Q

 

Niechaj królowa trwa na wieki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba lubi power metal ^^.

 

Tak, zdecydowanie jest w tym power. Słuchawki na uszy, ten utwór i jesteś władcą wszechświata :x . Dobrze mi się słuchało. 8/10 myśle będzie adekwatną oceną tego utworu :D .

 

Dam coś bardzo nietypowego. Utwór z.... kreskówki :rainderp: . Odkryty dzisiaj przez przypadek, przy pilnowaniu siostrzeńców :lol: . Utwór ten zrobił na mnie duże wrażenie, dla mnie strasznie w stylu Dio :x . Fillies and gentlecolts, kaczor Daffy i The Wizard :D :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... a poza tym, muzyka świetna, nie jestem jakimś fanem klasycznego metalu, ale ten utwór naprawdę się mi podoba, i jeszcze ten teledysk utrzymany w epickiej konwencji (czy też jej parodii), bohater o niezwykle potężniej mocy, monstrualne bestie, z którymi walczy i piękne, egzotyczne damy dworu, które to się rozkładają u stóp jego tronu... a fragment z Celestią po prostu mnie rozbroił xD to jak nic będzie przynajmniej 8.9/10 żeby nie przesadzić xd

 

Uff, dobrze, to teraz dam coś, co równie dobrze mógłbym wrzucić do tematu z anime, gdyż utwór robi za ending jednego z nich, ale nie, bardziej interesuje mnie jego ocena jako metalowego kawałka, dlatego też umieszczę go tutaj! ^^ Jeśli się nie mylę gotycki metal to jest, genialne ma chórki, z kolei głos wokalisty bardzo mi przypomina ten znany nam z Budki Suflera o_0 no nic, Jimang i la divina tragedia~魔曲~!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 Bardzo trudno zadowolić mnie wokalem po japońsku, ale tutaj akurat się udało. Fanem takich klimatów za bardzo nie jestem, ale rzeczywiście - chórki urzekają, a wokal też dobry. 

Póki jeszcze mamy święta - Rise Against - Making Christmas

http://www.youtube.com/watch?v=B0fqgiRu2eE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Głos całkiem fajny, muzyka fajna, ale raczej na początku. Ocieniam 6/10, dlatego też, że ze smoków, księżniczek, jednorożców, zamków i ultramagii słucham raczej tylko Dio, i... no. Porównuję.

 

 

Temple of the Dog, czyli jednorazowy projekt muzyczny Chrisa Cornella (Soundgarden), Eddiego Veddera (Pearl jam) i muzyków z Mother Love Bones, ku pamięci ich zmarłego kolegi, wokalisty Mother Love Bones.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ocieniam 6/10, dlatego też, że ze smoków, księżniczek, jednorożców, zamków i ultramagii słucham raczej tylko Dio, i... no. Porównuję.

Akurat Rage of The Winter ma w sobie najmniej tego co jest w rhapsody motywem przewodnim (est 16 minutowy utwór którego połowa to muzyka a druga połowa to fabuła historii która ciągnie się przez każdy utwór z albumu).

A co do powyższego utworu. Cóż, jako iż głównie słucham power i heavy metalu to było dla mnie o wiele za wolne. Wokal i muza nie jest zła ale brakuje mi czegoś. 6/10.

 

Ode mnie więcej power metalu (hoorayy) tym razem nie z Włoch a z Niemiec (hoorayy) czyli

Potęga Wilka - Wypijemy twą krew  (PowerWolf - We Drink Your Blood)

http://www.youtube.com/watch?v=GpxFUo7oxWM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


powiedziałbym, że ma dość ciekawą muzykę i jest dość pogodny
Każdy wie że śpiewanie o krwi jest pogodne. 

 

Niezły alternatywny metal. Przyjemny rytm i całkiem zacny teledysk. Możliwe że zacznę ich słuchać bo jest tego wartę. 9/10 

 

No i ode mnie. Szwedzi i młotki czyli. HammerFall!

Upadek Młota - Ogień Templariusza

http://www.youtube.com/watch?v=KUbwdoYn_Gs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Często leci w radiu roxy fm więc znam. 8/10.

 

Narzekaliście na power metal.

 

Amon Amarth

http://www.youtube.com/watch?v=M-43pOqheMY

Uprzejmie proszę o chowanie filmików w spoilery i pisanie nieco rozbudowanych ocen, w przeciwnym wypadku post tego typu zostanie uznany za łamanie wewnętrznego regulaminu działu~CD

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają fajnie, ale nie lubie takiego warczenia, 5/10.
 

 

Utwór został nagrany ponownie, wole znacznie bardziej tę wersje. Z szczególnych różnic w tekscie powiem, ze w pierwszej wersji było "czarne mundury, żelazne krzyże".

 

@Hoffner

Tak znam symbol słońca. Dłonie wzniesione prosto w słońce=salut, myślę że nie najgorzej u mnie z interpretacją.

Edytowano przez Full Metal Dashie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/10 jedna z moich ulubionych pozycji. Jestem tylko ciekawy czy rozumiesz w pełni przekaz i symbolikę. Słońce=Swastyka. Nuta jest doskonała tak samo jak wokal Szczerego.
 
Trochę punkroka dla rozluźnienia atmosfery.



Uprzejmie proszę o chowanie filmików w spoilery~CD

 

Full Metal Dashie. Skoro przeszedł Honor to i może Potop bądź Gammadion. Skoro nie ma hejtu a także żadnego warma, to chyba można.

Edytowano przez Hoffner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie nudne. Wokal jest trochę dziwny, muzyka jest względem wokalu za głośna i trochę ciężko zrozumieć tekst. I tak btw. Po kiego grzyba tam symbol neonazistów? Daje 4/10 bo muzyka sama w sobie jest dobra.

Ten symbol, który jest w powyższym filmiku to Falanga używana przez Nacjonalistów np. przez Narodowe Odrodzenie Polski. Nacjonalizm nie równa się neonazizmowi, dlatego więc falanga nie jest symbole neonazistowskim. ~Cuddly doggy

 

Well. Jak widzę więcej wiem o symbolach religijnych niż politycznych. 

 
Ja zaś zapodam Iron Maiden (mam nadzieje że nie było ale nie zauważyłem)

http://www.youtube.com/watch?v=AEOmJ_OeVhU

Edytowano przez Blazing Heart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale tak na pojedyncze odsłuchanie, nie mój typ muzyki 6,5/10.

@Blazing Heart bo to street punk, a w nim też czasem się przejawiają treści nacjonalistyczne.

@Hoffner myśle, że wszystko w ramach rozsądku, "ostatni płomień zgasł" już bym nie wrzucał.

 

Przyjemny utwór o tematyce dla każdego, bo kto tutaj nie zaznał młodości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...