Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Dla mnie to było mocno... miałkie. Takie sobie. Nie wiem... niby słuchało się dobrze, ale ciągle mi czegoś brakuje, nie jestem w stanie jednakże orzec czego. 5/10

 

A teraz Judas Priest - Metal Meltdown. Ciekawa wizja apokalipsy, przedstawiona przez jeden z najlepszych i najstarszych heavymetalowych zespołów 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerwolf kojarzę, przesłuchałam kiedyś parę ich kawałków i muszę przyznać, że są całkiem dobrzy. Za power metalem jednak tak średnio przepadam (ot tak, od czasu do czasu można posłuchać), więc nawet nie brałam się za przesłuchiwanie całej dyskografii. Powyższej piosenki nie znałam, a jest bardzo fajna, chyba najlepsza z tych które słuchałam- ich autorstwa of course. Do tego ktoś wykonał całkiem dobrą robotę podstawiając pod nią sceny z filmu Hansel and Gretel: Witch Hunters, bo bardzo dobrze pasuje wizualnie, bo tekstowo to tak średnio, to jednak nie podlega ocenie w tej zabawie, więc nie będzie miało wpływu na to, że daje 7/10. btw. Teraz już wiem, czego będę słuchać ucząc się łaciny ^^

https://www.youtube.com/watch?v=YaoRQXfLyzc

Onslaught- Born of war

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzeźnia. Raczej takiej muzyki często nie słucham, bo jednak mam trochę inne oczekiwania od zespołów, ale raz na jakiś czas- czemu nie? Podobają mi się wokale, obawiałem się, że wokale zepsują dobre wrażenie jakie na mnie utwór zrobił na początku, lecz na szczęście trafił się porządny growl ^^ 3:18 to chyba najlepszy riff w utworze, ciężki, lekko walcowaty, do tego z idealnie dobraną perkusją. Za całokształt dam 8/10.

 

A ode mnie mój ulubiony utwór z płyty Sybreed - God Is An Automaton, czyli A Radiant Daybreak. Wybaczcie. Ciągle ich wrzucam. Jestem fanboy'em xD Następnym razem dam inny zespół, póki co mam nadzieję, że się spodoba (mimo trochę przeciętnej jakości z YouTube ;x ).

 

https://www.youtube.com/watch?v=lHFqg5KsANo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak gitarka super perkusja super,ale trochę przesadnie "drą ryje" (a tego to ja nie lubię)

 

 

Nowy kawałem Three Days Grace z nowym wokalistą Mattem Walstem.Osobiście wolałem gdy był nim Adam Gontier. :fluttershy5: 

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z regulaminem poddziału

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, też wolałem Adama, mówiąc dosadnie mam wrażenie, że gościu zaraz uśnie przy tym mikrofonie. Adam nie był nie wiadomo jak genialnym wokalistą, ale on jednak potrafił z siebie dać coś więcej niż po prostu "odśpiewać swoje". Barwę również miał znacznie lepszą moim zdaniem. Riffy... cóż, typowe Three Days Grace, czyli nic ambitnego, ciężkie, proste. W sumie przyjemnie się gitary słucha. Lecz brakuje mi czegoś jeszcze - perkusji. Do diaska, osoba, co ją tak wyciszyła, "obcięła" ma u mnie minusa jak pas startowy na Okięciu. Przecież ten werbel brzmi jak karton... Szkoda... eh, aż sobie posłucham płyty One-X... 5/10

 

A ode mnie Katatonia. Kiedyś doom metal, teraz... mhroczny rock? xD W każdym razie utwór to Dead Letters i pochodzi z płyty Dead End Kings. Mam nadzieję, że podejdzie :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=u79MohYXcl4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się gra w spokojnych momentach. Tekst rzeczywiście "mhroczny". Nie jest to jakaś mainstreamowa tematyka, jednak mrok w sercu, myslach etc. to dość powszechny, przez co trzeba napisać naprawdę dobry tekst by się wyróżnić na tle innych, a ten tekst mnie akurat nie porwał. Ogółem pozytywne wrażenia, 7/10.

 

Miał być Miecz wikinga, ale widać przeznaczenie chciało inaczej, więc dam psychodeliczny rock (ciekawi mnie czy ktoś dawał już coś wczesniej z tego podgatunku)

"No man raising up his hands in protest
to think we thought our government knew best"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham dużo psychodelicznego rocka, właściwie to prawie w ogóle. Od czasu, do czasu sobie The Velvet Underground zapuszczę, ale to niezwykle rzadko. Utwór ogólnie zbyt spokojny, za mało żywy, zbyt powolny- na trzeźwo tego na pewno nie kupuje. Głos wokalisty nie polepsza sprawy, nie podoba mi się jego barwa i takie... przytłoczenie(?). Mega usypiające. Nie znam specyfiki tego gatunku, jak już wspomniałam słuchałam do tej pory tylko jednego zespołu reprezentującego rock psychodeliczny i mogę stwierdzić, że wokalista Velvet Underground ma o wiele przyjemniejszy głos. 5/10

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... słuchało się nawet dobrze, jednakże... tekst jest jakby wyjęty sprzed lat. Nawiązuje do przeszłości w zbyt chaotyczny sposób, przez co miałem wrażenie, jakbym słuchał jakiegoś rocka dla narodowców (no offence). Wokal mocno średni, utwór tracił na swojej dynamice przez mieszanie partii gitarowych w IMHO nieudolny sposób. Nawet, jeśli tak miało być, to po prostu nie przypadło mi do gustu. Wracając do tekstu - mogliby go rozwinąć, coś opowiedzieć, tymczasem wyszło zbyt chaotycznie... moim zdaniem oczywiście. Jakby rozwinęli tekst... ach, nie ma co gdybać!

5/10

 

A teraz przed państwem ikona industrialnego metalu, jego prekursor... MINISTRY! W kawałku "Burning Inside".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało tu się dzieje jak na mój gust. Fajny riff, tylko, że przez to jak długo jest on w kółko grany to po prostu mi się on przejadł szybko. Mogło być lepiej moim zdaniem. Wokale mi, cóż, średnio podchodzą. Nie są złe, ale im też brakuje czegoś, by mi one pasowały. Niestety muszę dać utworowi 5/10, przepraszam :(

 

A ode mnie Wuthering Heights - The Desperate Poet. Szczerze - nie mam pojęcia pod jaki gatunek to podłożyć. Ale utwór i wokale uwielbiam, mam nadzieję, że osobie pode mną także będzie się podobać :3

 

https://www.youtube.com/watch?v=lHpR1m7b9b0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę przyznać, że nie słyszyszałem tego utworu w oryginale. Co prawda znam ten utwór i to dość dobrze, jednakże w wersji angielskiej, która jest fajna i miałem lekkiego zonka, gdy słuchałem w oryginale, ponieważ spodziewałem się wersji angielskiej, a dostałem szwedzką. Przez miłe zaskoczenie, oraz przez to, że Sabaton jest jednym z moich ulubionych zespołów ocenię go dość wysoko. Generalnie rzecz ujmując nie jest to najlepszy utwór zespołu ale oceniam go na 8/10 za pozytywne zaskoczenie.

 

Ode mnie utwór Getting Away With Murder zespołu Papa Roach

 

https://www.youtube.com/watch?v=-rdmG0k8S8k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. Ciekawa praca gitar i perkusji (mimo, iż trochę brzmienie tego pierwszego niedopracowane, brakuje stanowczo "dołu"). Wokale nie są złe, ale nie w moim guście. Solo gitarowe bardzo fajne i pasuje do reszty utwor, co ostatnio jest coraz rzadsze niestety. Co jeszcze mogę napisać? Tak naprawdę nie wiem, chyba tym zdaniem wyczerpałem dla siebie temat. Ogółem daję utworowi ocenę 7/10

 

A ode mnie death/doom metal w wykonaniu Swallow The Sun. Ciężko, ponuro, czyli tak jak lubię.

 

https://www.youtube.com/watch?v=55p4wfG2Zx4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku wysłuchałem z głosnika, ale postanowiłem wyjąć słuchawki i doznania były znacznie lepsze. Brzmienie na plus, darcia jak w przerywnikach nie lubie, ale tu nie było źle. Tekst troche zbyt refleksyjny jak dla mnie, mi ostatnio wchodzą do głowy teksty w stylu <mojej wojowniczej siły nie zatrzyma nic!>. 7/10.

 

Ostatni track z płyty Fighting The World, jakoś tydzień temu słuchalem tej płyty i cholernie spodobał mi się.

https://www.youtube.com/watch?v=VVgSMuRsjNg&feature=kp&hd=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodia nawet fajna, lecz jakaś taka... bez zaskoczenia. Ze śpiewam jest lekko gorzej. Głos jakoś mi nie podchodzi i jak w przypadku samej muzyki, niczym nie zaskakuje. Jednak sama piosenka w sobie nie jest zła. Daje 6/10

 

Chyba mój ulubiony kawałek jednego z moich ulubionych zespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny kawałek, trochę w stylu lat 80, zapewne posłucham sobie więcej kawałków zespołu. O samej muzyce powiem szczerze że w kilku momentach kojarzyła mi się z Iron Maiden. Wokal, niezły. Tekst trochę dziwny ale co tam. 8/10

 

Uwaga daje cover System of A Down. 

Aerials w wykonaniu Amon Amarth (death metal)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre. Najczęściej wolę oryginał od coveru, ale to jeden z niewielu wyjątków. 8/10

 

 

Jeden z moich ulubionych zespołów, na dobre i na złe :lunaderp: Ludzie mogą gadać, co chcą o płytach po Metallice aka. Black Album.

(I ta solówka oraz partia instrumentalna :3)

https://www.youtube.com/watch?v=Mlahvvymkxc

Filmiki chowamy w spoilery. Spoilery są fajne. Naprawdę.~CD

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mi brakuje ich wokalisty ;_; Ten zespół jest po prostu chory, lecz pozytywnie xD Kawałek uwielbiam, przesiąknięty przesadą, absurdem podobnie jak image zespołu. Do dziś nie zdołałem ogarnąć, JAK oni w ogóle potrafią się w tych dziwacznych strojach poruszać szczerze mówiąc... xD 10/10

 

 

A ode mnie coś trochę innego i... poważniejszego? Melodic Death Metal w wykonaniu Insomnium. Bardzo melodic :v Ale nie mylić z tym spod znaku Children of Bodom. Tutaj znacznie bardziej stawia się na melodie niż na technikę czy skomplikowane solówki. Utwór sam zwie się - Daughter Of The Moon i jest moim faworytem od nich.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XTUvYutNkFg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^10/10

 

Nie słyszałem tak świetnego growlu, odkąd ostatni raz słuchałem Amon Amarth (swoją drogą, muszę przyznać, że Niilo Sevanen i Johan Hegg mają całkiem podobne głosy). Utwór zaskoczył mnie kompozycją bogatszą, niż z początku zakładałem, że będzie. Już nie mówiąc o świetnym tekście, którego pozazdrościłyby nawet zespoły power metalowe. Kawałek z pewnością trafi na moją playlistę, a słowa do specjalnego zeszyciku, żebym mógł w wolnych chwilach uczyć się go śpiewać ^^.

 

Ode mnie będzie kawałek od wyżej wspomnianego Amon Amarth, szwedzkiego zespołu Medolic Death Metalowego. Utwór nosi tytuł: "Runes to my Memory"

Edytowano przez Celofyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh. Ten delikatny, i przyjemny rytm. Ten uroczy głos wokalisty... Ach. Piękne.

A teraz całkiem serio

\m/ 

Kocham Amon Amarth! To mój ulubiony death metalowy zespół, a ten rytm, i ten wokal. Ach, majstersztyk! No i teledysk. Też świetny.

 

A to zostańmy przy tematach Wikingów.

Amon Amarth Töck's Taunt - Loke's Treachery Part II

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mój klimat utworu... zbyt mroczny jak dla mnie. Choć brzmi fajnie i dość ciekawie perkusja jest słyszalna aż nadto, dość mocny wokal. ogólnie podoba mi się, choć nie mój klimat trochę. Dam 8/10

 

Ode mnie dość klasyczny utwór z gatunku czyli System of a Down Toxicity

https://www.youtube.com/watch?v=dUa5yJNaLBs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy utwór w takich klimatach, jaki usłyszałem. Nie zaprzeczę, że dzięki SOAD zacząłem słuchać Metalu/Rocka, ale w tej chwili jakoś specjalnie ich nie lubię. Utwór jest ok, ale mają lepsze. Z czystego sentymentu dam 6/10.

 

A co! Znów rzucę Sepulturę, bo mogę.

Utwór Slaves of Pain z płyty "Beneath The Remains"

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ocena może być trochę nieobiektywna przesadzony bo Sepultura jeden z nielicznych  zespołów thrash metalowych jaki mam wysoko na laście (jakoś nie przepadam za tym gatunkiem metalu, co poradzić ;)), sam utwór, pokazuje  kunszt i geniusz jaki miała Sepultura za "Ery Cavalera",  Ten głos Maxa sprawia, że samemu chce się drzeć, a to co Igor gra na perce porywa i nie puszcza, dopóki kawałek się nie skończy. Tylko trochę gitara odbiega od  reszty, ale to raczej drobny minus, który nie przeszkadza w odbiorze, więc daję utworkowi 9,5/10, 

a ja zaprezentuję wam coś nie możliwego - Power Metal z domieszką Gotyku, okraszony Melodycznym death'em, a to wszytko podane na lembasowych liściach, z nutką fajkowego ziela 

Battlelore - Thousand Caves z albumu "Third Age of The Sun"

Edytowano przez Sin Judge Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...