Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Początek jest cholernie ciekawy. Ogólnie nutka spoko, nawet wokal jest ciekawy. Naprawdę mi się spodobało, a jestem dosyć wybredny jeśli chodzi o muzykę (lubię wybrzydzać i to bardzo). 9/10 
Muszę posłuchać więcej tego zespołu, bo jest naprawdę fajny.

A teraz coś co pokazał mi znajomy na obozie harcerskim... Zespół stworzony z bezdomnych, którzy postanowili coś ze sobą zrobić. Wsłuchajcie się w tekst. Opowieść o nich. Bije od nich takim fajnym ciepłem, lubią to co robią. Ode mnie mają szacunek po wieki.

https://www.youtube.com/watch?v=M4tYSjeqF2s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciężko mi ocenić tylko jeden element. Mianowicie wokal. Pasuje on oczywiście do Oi! i to bardzo dobrze się zgrywa z tym rodzajem muzyki. Jednak nie mogę się przekonać do takiego w miarę spokojnego nastroju tego utworu (dla mnie jest spokojny, ale to równie dobrze może być efekt nastawienia na cięższe, a nawet wiele cięższe utwory).

Daję 7+/10. Nie porwał mnie utwór, ale ma swój klimat, a to jest w sumie najważniejsze.

 

Ode mnie taki utworek. Exodus - War Is My Shepherd. Dwa pierwsze wersy mi się bardzo spodobały (pomimo, że sam jestem osobą wierzącą).

"You put your faith in Christianity
I put mine in artillery"

 

https://www.youtube.com/watch?v=om1d1uCY-FY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utworu powyżej. Wokal śmiało mogę ocenić chłopkowo-roztropkowym stwierdzeniem - ,,jest zarąbisty''. A dlaczego? To akurat proste, w tej kwestii punktem odniesienia dla mnie jest to, czy rozumiem co wokalista śpiewa i czy nie brzmi to jak zarzynanie kogoś piłą :ming:

Do brzmienia także nic nie mam. Odrobinkę, naprawdę małą odrobinkę przypomina mi kawałek zespołu Slayer ,,Warzone''.

Mocne 8/10

 

https://www.youtube.com/watch?v=y_ts8cPScXM

A tutaj kawałek od Blind Guardian. W tym wypadku z płyty ,,At the Edge of Time'' z 2010, więc całkiem świeże.

Edytowano przez Lordek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu powyższego utworu dwukrotnie stwierdzam, że jest dobry. Kojarzy mi się z utworem DragonForce - Cry for Eternity. Dlaczego nie napisałem, że ww/ utwór jest świetny? Brakuje mi tutaj rytmu, który panuje w utworach DragonForce, to po prostu kwestia przyzwyczajenia i gustu, nie wszystko musi się dla każdego podobać.

7/10

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uLQnQ4crj9o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welp, nie lubię takich rytmów. Z góry słabe 4/10. Dlaczego?

 

Śmierdzi, ale to mocno śmierdzi typowym skilettowo/skejcikowym, infantylnym tekstem. Fakt, z chwytliwą melodią, Hurr durr, życie mocno, ciężko tak bardzo. Nie, za Chiny tego nie kupuję. Srsly, typowy, garażowy, muricański śmieciowy rock (jak chcemy być jeszcze bardziej poprawni, to kanadyjski). Nawet rok założenia ten sam co Skillet. Podwójnie tego nie kupuję :v

 

Welp x2 - skoro typowo progresywny kawałek jakim jest ,,Wheel of Time'' nie ma rytmu (sic!), to może to trafi w szersze gusta.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FE8EyKpyodw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można to robić Blind Guardianowi?!

Z góry daję 10/10.

 

Kontynuujemy dobrą muzykę. Utwór z tego samego albumu i jeden z moich ulubionych grupy.

 

1. Argumentacja ma zawierać przynajmniej dwa zdania, najlepiej opisujące sam utwór, bo np. "dam 6/10" jako drugie zdanie nie zostanie zaliczone.

+ Filmiki powinny być chowane w spoiler. Edytowano przez Anekito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw może edytuj tego posta.

 

Co do utworu. Czuję w nim to, że jest dobry. Jeśli ktoś szuka/lubi podobnego brzmienia, to ten kawałek będzie idealny. Jednak ja nie szukam takich brzmień. Kawałek jest dla mnie ok i tyle. Dla wielu ludzi może on wydawać się mistrzostwem, bo potencjał to on ma, lecz dla mnie jest to po prostu zwykły, dobry utwór, nic więcej. Daję 7/10

 

Ozzy Osbourne to osoba, której przedstawiać w tym temacie nie trzeba. Uważam go za świetnego wokalistę i po prostu zaje*istego gościa. O ile w Black Sabbathie jakoś dupy mi nie urwał, tak jego solowa kariera zmieniła wszystko. Mój ulubiony kawałek Ozziego:

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Ozzy'ego jakoś szczególnie, chociaż niektóre kawałki naprawdę wpadają w ucho. Ten jest mniej-więcej po środku, bywało lepiej, ale bywało też gorzej. Wolę Osbourne'a w Black Sabbath, jakoś ich kawałki dużo bardziej spodobały mi się, niż sam Ozzy. Dam 6/10 bo wolę szybszy i cięższy metal. 

 

Ode mnie rodzima grupa, której raczej nie trzeba przedstawiać. Mój ulubiony kawałek z tej płyty, Vicious Circle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader... Swojego czasu robiłam "podchody" do tego zespołu, ale nigdy jednak ich muzyka nie przypadła mi do gustu. Wg mnie grają poprawnie- ani mnie to zachwyca, ani odrzuca. Wokal mi się średnio podoba, tekst może być. Część instrumentalna tej piosenki według mnie jest bardzo dobra. 7/10

 

A ode mnie Dark Tranquillity. Zespół istnieje już ćwierć wieku. Grają melodic death metal i są uważani za prekursora tego gatunku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem spoko, miłego się tego słucha, w zasadzie jest takie inne, w sensie, że oryginalne. Tylko jak na moje trochę za mało metalowe, za słabe znaczy się. Dam 6/10 PS. Ten zespół ma więcej lepszych piosenek.

https://www.youtube.com/watch?v=UziIbRUW0jY

Ode mnie Hail of Bullets- DG-7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po kolei, początek, perkusja i to... to co się dzieje na gitarze - wymiata! :D a potem jakby... drugi utwór? No~ to nie było najbardziej płynne przejście, ale... zaraz! Ależ ja to znam! Chciałbym tylko wiedzieć skąd... no, tak czy inaczej motyw jest w porządku, niemniej czy naprawdę jest to epickie? No niech będzie... powiedzmy, że poniekąd, może jakby gatunek był bardziej w moim typie, zaś tak to... 7.9/10

 

A gatunek bardziej w moim typie to choćby czarny symfoniczny metal śmierci z elementami orientalnymi - w skrócie zespół Chthonic!! Tutaj w utworze Set Fire to the Island z naprawdę udanym refrenem po chińsku~ ^^ Mmm~ tak, to właśnie ten kawałek sobie na sb śpiewałem x] a teledysk? Cóż, mam słabość do naprawdę uroczych basistek xD

 

 

Xiāoyān sìqǐ zhèn zhèn xīn xìngmìng

chōng tiāndì chāoyuè tiě wǎng

guī shēnqū de xuè zǒng huì jiā jǐ jiāo

shuāng shǒu zhǎnkāi zhànshèng jīnghuáng~ ♫

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ją lubię metal śmierci (mam nawet  Vader na laście i In Flames),, ale z czarnym metalem to inna bajka, bo tam jest kompletny chaos i katatonia wrzasku której wręcz nie znoszę. Nie mniej lubię elementy orientalne, których w tym kawałku jest o dziwo sporo. Rify i solówki nawet nie były chaotyczne , a wokal znośny, więc obiektywna ocena 7,9/10 (nie ma 8/10 bo jednak za mało tych chińskich skrzypków było, a ja mam słabość do dalekowschodniej muzyki)

A z moje strony coś bardziej że tak powiem mongolskiego  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10. Do czego to doszło, żebym słuchał mongolskiego metalu :rainderp:

 

Muszę przyznać, że nutka jest bardzo klimatyczna. Orientalne brzmienie połączone z metalowymi riffami jest dobre, muszę przyznać szczerze. Chciałbym, żeby ów utwór był ciut dłuższy, bo nie podoba mi się to nagłe urwanie pod sam koniec :v . Poza tym, jest dobrze :rdblink:

 

Ode mnie też coś mongolskiego ( :kappa: ). Utwór odkryty kompletnie przypadkowo, kiedy szukałem nowych map do osu! Zespół kompletnie mi nieznany: Demetori. Z lastfm można wyczytać, że to doujinowe (cokolwiek to znaczy :v ) koło założone przez dwóch braci z Japonii i tworzą oni aranżacje Touhou z gatunku instrumentalnego progresywnego i power metalu. Wind God Girl klasyfikuje się pod drugi z wymienionych tu gatunków. Szczerze - ta nutka powaliła mnie na kolana :lunaderp: . Tradycyjnie pozostaje mi zaprosić do słuchania:

 

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem metalu bez słów. Ogólnie jeśli w czymś nie ma słów oceniam to niżej niż zwykle (jest aż jeden wyjątek ale to inna sprawa). Po prostu dla mnie słowa w utworze to podstawa. Sam utwór jest niezły ale słyszałem lepsze. 2/10 Dam 6/10 mogło być lepiej. 

 

 

A ja... a ja dam muzykę... szwedzki power metal. Jeden z moich ulubionych zespołów ostatnimi czasy.

https://www.youtube.com/watch?v=ZoPGRWKbzEo&list=PLXlCmHCxGozPsI-BOgoQ2rhvf7bAeyJcr&index=87

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm powiem tak to brzmi dla mnie jak całlkiem niezła podróbka Hamerrfalla,. wszytko na swoim jest miejscu, nawet końcowa solówka dobra więc 8/10. Teraz cos co bylo zespól Chthonic z Tajwanu, ale trochę inny utwór z tak jak się wyrażę japońskimi elementami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby źle nie było, choć denerwował mnie tekst po Chińsku (czy w jakimś innym podobnym języku), wokal na początku miły dla ucha, azjatycki instrument z intro całkiem nieźle się wpasował. Potem zmiana tonu wokalu nie wyszła na dobre, jakoś mnie odrzucił. Ogólnie raczej nie moje klimaty, ale szczególnie słabo nie było. Dam 6/10.

 

Ostatnio nie mogę przestać słuchać Schizophrenii, a jednym z najlepszych kawałków jest właśnie Troops of Doom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp niezły. Wszystko wydaje się być spójne. Każdy element łączy się ze sobą. Wokal nie poraża, ale część instrumentalna jest bardzo dobra. Chyba najbardziej mnie końcówka urzekła przez perkusję i świetne gitary. Daję 8/10.

 

A ode mnie dzisiaj będzie Heaven Shall Burn i ich piosenka pochodząca z płyty AntiGone pod tytułem Voice of the voiceless.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po co to krzyczeć? Ale po co tak krzyczeć? Cóż, jeśli chodzi o sam utwór, znam lepsze deathmetalowe. Nie jestem wielkim fanem tego gatunku ale jest parę zespołów które lubię. Jakby było tu mniej krzyku to pewnie podobało by mi się bardziej ale tak to 5/10

 

 

 

Progresywny Power Folk Metal... z Finlandii. Combo! Utwór to cover dość sławnego dyskotekowego hitu Boney M. w wykonaniu Turisas.

 

Ra ra Rasputin!

Edytowano przez Mephisto Pheles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W sumie to ze sporą częścią folkowych kawałków, które ktoś mi podesłał miałem bardzo pozytywne uczucia i banan na mordzie podczas przesłuchiwania. Tutaj nie było inaczej, utwór jest dość miłą odskocznią od oryginału, którego słuchałem ostatni raz... bardzo dawno temu. Część instrumentalna zawsze podoba mi się w tym gatunku, wokal trzyma dość wysoki poziom. 

Jest nawet lepiej, niż dobrze. Dam mocne 7/10.

 

W poprzednim utworze było trochę za mało krzyku. Pora to zmienić.

The Great Southern Trendkill, jak dla mnie najlepszy (razem z 10's) kawałek na płycie, która nosi ten sam tytuł. Enjoy.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem takiego metalu... zdecydowanie wole lżejsze odmiany. 

Co do samego utworu, jest dobry, co prawda nie trafia w moje osobiste preferencje ale nie znaczy że go nie lubię. Nie sądzę bym zaczął zespołu słuchać. Wokal jest dobry, muzyka też nie najgorsza. Ocenił bym wyżej no ale to nie mój styl. Dam 6,5/10 

 

 

Polski Hard Rock! Yee! Polski Hard Rock o wikingach? A raczej o Valhalli. Czy działa? Dla mnie owszem! Utwór dzięki któremu zacząłem słuchać Strefy Mocnych Wiatrów.

 

Przedstawiam państwu Strefa Mocnych Wiatrów - Valhalla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielką fanką Viking metalu czy tam viking hard rocka, czy jak inaczej to się zwie, więc porównanie mam niewielkie raczej. Ale podobało mi się bardzo.Muzyka całkiem niezła. Wokalowi też nie można nic zarzucić, bo bardzo przyjemny dla ucha.  8/10 Bo szału wielkiego również nie robi.

 

Ode mnie trochę klasyki. Pearl Jam Do the Evolution

https://www.youtube.com/watch?v=5f-_oigazHs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...