Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Fajny utwór. Ale taki ponury. Ale dobrze, 7,5/10

Spoko wokal i muzyka ale czegoś mi brakuje.

 

 

Pyramaze - Legend. Zespół znalazłem przypadkiem. Ale spodobał mi się, może to moja miłość do powermetalu a może to Maybelline.

https://www.youtube.com/watch?v=7vL86IpS29w

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power metalu jakoś namiętnie nie słucham, tzn. słucham bardzo sporadycznie i to niewielkiej ilości zespołów, bo mi po prostu większość power metalu nie podchodzi. Wokal mi się w zasadzie niezbyt podobał, dokładnie moment, w którym wyją "The Unicorn". Ale melodia całkiem spoko 6/10

 

Iron Maiden- The number of the beast

https://www.youtube.com/watch?v=B_7Ot4TBb1U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez słuchania daję 10/10. Oh, wait, Nie, posłucham po raz setnotysięczny :x

Cóż mogę powiedzieć - jeden z najlepszych utworów Ironsów, czyli dla mnie tzw. "weltklasse". Wstęp - rewelacja. Wprowadza tajemniczość. Ten głosssss :3 . Cholernie, ale to chorlernie chwytliwy riff na początku. Później bajki ciąg dalszy. Tekst, głos Bruce'a, riff przed pierwszą solówką, DWIE SOLÓWKI :lunaderp: , riff po drugim solo.. - STWIERDZAM BRAK ZASTRZEŻEŃ. "The Number of the Beast" nigdy nie opuści mojego odtwarzacza, jest to po prostu genialny utwór :shiningcadance: (chociaż dziwne wideo, bo ogromna przerwa po utworze, sam się zdziwiłem długością :v ).

Ode mnie coś mocniejszego - melodeath. Tytuł można skojarzyć z pewną grą ^ ^. The Black Dahlia Murder - What a Horrible Night to Have a Curse:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Death to byłoby tak pięknie, tak pięknie. Ale niestety, za przeproszeniem, darcie mordy występuje i zaniża mocno moją ocenę, bo sama muzyka genialna. No i Castlevania, nie wolno nam o niej zapomnieć. Takie 6/10, za wokal, którego nie cierpię.

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie dał czegoś, co i tak każdy zna: For Whom the Bell Tolls Metalliki:

https://www.youtube.com/watch?v=bg92QpjRcJk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... "For Whom the Bell Tolls"...

To chyba mój pierwszy kawałek Metallicy, jaki usłyszałem. Kiedyś rozpływałem się przy pierwszych sekundach, lecz teraz, patrząc na to trzeźwym okiem oraz słuchając tego już nieco obeznanym w "świecie metalu" uchem muszę przyznać, że  utwór ten został nadgryziony przez ząb czasu. I to mocno. Powiem tak: główny motyw jest świetny zarówno w brzmieniu, jak i w swojej prostocie, lecz reszta zagrana jest w nieco nudny sposób. Zresztą, sam wokal do tego kawałka zawsze uważałem za nieco nudny. Z drugiego albumu Metallicy bardziej preferuję takie kawałki, jak "Ride the Lightning" czy niesamowite "The Call of Ktulu". Dam 7/10

 

Ostatnio zacząłem sprawdzać Sabaton. Zespół ogólnie ma dużo bardzo dobrych kawałków, lecz nie wywarł on na mnie aż tak dużego wrażenia, jakiego się spodziewałem. Jaranie się polaków Sabatonem zawsze uważałem za gimbo-patriotyczne, ale mniejsza z tym. Kawałek z ich piątego albumy, w którym poziom piosenek mocno się polepszył. Jak na razie (a zaczynam odsłuchiwać już ich najnowszy album) to jest to mój ulubiony kawałek tego zespołu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham często Sabatonu. Wolę trochę cięższe klimaty. Ale mimo tego, uważam że to dobry zespół pod względem instrumentalnym, jak i tekstowym. Czasem jednak mam wrażenie, że ich piosenki są dosyć podobne do siebie, jeśli chodzi o brzmienie, dlatego ten utwór mnie jakoś nie powalił. Najlepszą częścią jest ta od 3:08 do 3:42. Wokal poprawny, ale bez szału. Ogólnie daję 6,5/10.

 

A ode mnie dzisiaj Heaven Shall Burn. Zespół z Niemiec grający moim zdaniem niezły melodeath. Dzisiaj z piosenką "Godiva". Przed przesłuchaniem polecam poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Godiva .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już kiedyś to tutaj było, ale głowy nie dam. Jeden z nielicznych powermetalowych kawałków, które w miarę mi się podobają, z podkreśleniem na "w miarę". Wokal bardzo dobry, pasuje do klimatu kawałka. Muzyka szybka, wpada w ucho, dobrze wpasowane organy, nie narzucają się zbytnio, dodając ciekawego akcentu. Dam 7/10.

 

Dawno nie wrzucałem Sepultury. Przed Państwem "Septic Schizo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem utworów bez słów, ale ten mi się spodobał. Jest całkiem fajny, ma spoko rytm, gitarę, ogólnie fajne. 8/10, było by więcej gdyby nie brak wokalu.

 

 

To ja dam Cover... utworu Nightcrawler zespołu Judas Priest, w wykonaniu Powerwolfa.

Enjoy... chyba że nie lubisz power metalu ._. 

 

 

Ekhm, ale wiesz o tym, że tam jednak są słowa? ~Gold

 

Ej faktycznie :v w żadnym utworze nie było słów. Słuchałem to bez ruszania kablem przy słuchawkach. To by wyjaśniało też ten delikatny pogłos... chyba czas na nowe słuchawki... 

Edytowano przez Mephisto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerwolfa lubię. Bardzo mi się podoba piosenka, którą wcześniej wrzucił tutaj Lucypher. Ale niestety cover piosenki zespołu Judas Priest nie podbił mojego serca. Oryginał jest lepszy jak dla mnie. Niczym mnie nie zaskoczyli. Z przykrością daję 4/10, bo wiem że stać ich na więcej.

 

A ode mnie zespół Vektor z piosenką Tetrastructural Minds. Death metal. Mam nadzieję, że komuś spodoba się tak samo, jak mnie. 

 

 

 

Life is liquid when we're young.
We paint with the colors of the sun.
Time solidifies in our brains
and we paint with shades of grey.

Edytowano przez Sabina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no utwór ciekawy, z interesującą linią melodyczną i interesującym brzmieniu. moim zdaniem wokal jest trochę za cicho ale to tylko moje zdanie :v. Ogólnie według mnie zasługuje na 8/10

Ode mnie utworek zespołu Frontside pod tytułem Martwe serca

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 hm ogólem nie przpadam za rodzmim FrontSide (ja jestem z Dąbrowy Górniczej  oni z Sosnowca, a to całkiem blisko), ale muszę przyznać że to nie jest zły kawałek baerdzo dobra perka i gitara, a growl mógł sobie wokalista darować, ale ogólnie jest ok 7/10    

 ode mnie najnowszy singiel legendy power matalu Blind Guardian album studyjny pojawi się 30 stycznia i bedzię nosił tytuł "Beyond the Red Mirror"  tekstowo bedzię to kontynuacja albumu Imaginations from the Other Side (album bedzię przed wszystkim kontynuował historię opowiedzianą w tytułowym utworze- znamy nawet tytuł krainy którą tam ukazano - Discordia :) )    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i myślałem, że będzie fajnie po usłyszeniu tego intro, które było nawet dobre. Niestety zawiodłem się całkowicie na wokalu, który odpycha mnie na całej linii. Muzyka ratuje ten kawałek, ale i tak średnio jej to wychodzi. Kolejny przykład utworu, który dowodzi, że jak power metal to tylko i wyłącznie Powerwolf. 5/10

 

Pantera, Throes of Rejection. Trzeci najlepszy, po Slaughtered i Becoming, utwór na płycie.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie, to znaczy 6/10. Z jednej strony niby da się słuchać, nie jest źle, głos gościa całkiem spoko, ale utwór zwyczajnie nie w moim typie obawiam się. Może właśnie przez to wydawał mi się niczym nie wyróżniać.

 

The White Stripes, zespół już (niestety) nieistniejący. Kawałek fajny, chociaż niezbyt znany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór... naprawdę fajny, podoba mi się, nie jestem jakimś wielkim fanem The White Stripes ale to nie znaczy że ich nie doceniam. Podoba mi się rytm, głos. Ogólnie fajny utwór. 

8/10 

 

 

Em, Judas Priest, yay! Gej znaczy się Rob Halford i spółka.

 

Enjoy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judas Priest, kojarze ich jako protagonistów cięzszego brzmienia. Nigdy się nimi specjalnie nie interesowałem, no ale kiedyś chyba trzeba będzie po nich sięgnąc jak i black sabbath. Dobry kawałek, daje 9/10.

 

 

Długie intro będące zaproszeniem do krainy śmierci. Ognie piekielne, klimat sprzedawania duszy no i mroczy pan. Bardzo klimatyczny metalowy numer, z jajami.

https://www.youtube.com/watch?v=YzOEIzQJCaY

Manowar- bridge of death (Jakość troche lipna, wiec jak ktoś chce polecam poszukać poza YT)

Edytowano przez Full Metal Dashie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5/10

Jakość utworu w ogóle mi nie przeszkadza. Ba! Rzekłbym, że nadaje mu fajny klimat ^ ^.

Cóż mogę powiedzieć o "Bridge of Death"? Jest to utwór, w którym można wczuć się w klimat śmierci. Wolny, trochę taki marszowy, jakby właśnie tłumy ludzi miało maszerować przez tytułowy Most Śmierci. Całkiem chwytliwy riff połączony z świetnym wokalem sprawia, że słucha się tego przyjemnie. Pomimo tego, że poza Iron Maiden i Metallicą nie przepadam za metalem lat 80, to "Bridge of Death" nie można nazwać kawałkiem słabym. Ale dla mnie daleko od wybitności. Do posłuchania raz na jakiś czas, by trochę zasmakować mrocznego klimatu :giggle:

Ode mnie coś nowszego i w innym klimacie. Przyjaciółka mi pokazała i przez nią ciągle tego słucham ;_; . Eluveitie - The Call of the Mountains:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać... uwielbiam Eluveitie, a ten utwór bardzo ładnie oddaje ich folkową twórczość. Wokal jest dla mnie bardzo przyjemny, nie wspomnę już o stosowaniu całej masy innych instrumentów. 8,5/10.

 

Ode mnie coś w klimatach pirackich. Running Wild - Under Jolly Roger

https://www.youtube.com/watch?v=DZUN6-JwwMA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaty pirackie jak zwykle muszą mnie zmusić do odsłuchania/przeczytania/obejrzenia. Ale nie o mnie tu mowa, lecz o muzyce. Utwór jest porządny, ale niczym szczególnym się nie wybija, nie widzę w nim niczego, co skłoniłoby mnie do męczenia go jak utworów Alestorm. No i wokal się strasznie zlewa. Takie 7/10 - dobre, ale nic wielkiego.

Ode mnie trochę industrial metalu. Mam nadzieję, że nikt mnie nie dopadnie za treści, o jakich jest w nim mowa. Dope - Dirty World.

http://youtu.be/VnfT29HiBQE



Edit:YouTube znów szaleje z prawami autorskimi. Ale już powinno być dobrze.

Edit2: Zmieniłem link, jak ten nie działa, to już sam nie wiem.

Edytowano przez Advilion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za metalcorem nie przepadam,jakieś dwa albo trzy zespoły w miarę szanuję,ale KSE nie jest jednym z nich; słyszałem ze 3 piosenki od nich i mam wrażenie,jakbym słyszał już wszystkie. Ta tutaj to też nic nadzwyczajnego,każdy ich riff brzmi podobnie,wokal też taki mocno przeciętny,3/10 sorry

Zarzucam dość świeży zespół,mają dopiero 2 albumy. Gdybym miał to zaszufladkować to byłby to chyba jakiś progressive blackened thrash metal,ale długie to i brzmi idiotycznie więc...

Edytowano przez Frytas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...