Delfinek Keola

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal

Recommended Posts

Burzum. Znam bardzo dobrze i szanuję ja dobrą muzykę. Ale z tym paleniem kościołów i zabicie Euro z Myhem Varg mógł się powstrzymać. A teraz wynik. Znam tą piosenkę i daje jej mocne 9/10.

A teraz ode mnie dobry deathcore. Blind Witness w jednym z lepszych kawałków o tytule All Alone. Zapraszam do słuchania :)

[/spoiler]

Edytowano przez Lucjan

Dnia 17.11.2017 o 06:51, Lucjan napisał:

Uważacie, że tylko Behemoty itp mogą grać prawdziwy black metal?

A to Behemoth w ogóle gra prawdziwy black metal? No nie wydaje mi się :P

A piosenka poprzednika to takie 5/10. Nie lubię deathcoru (żadnego coru nie lubię), ale miejscami melodia nawet znośna. Wokal mi się nie podoba.

Ja z kolei wrzucę utwór, który w Polsce pewnie zna tylko kilka osób (ależ ze mnie hipster xd). Metal po fińsku, a dodatkowo w specyficznym dialekcie, trochę różniącym się od typowego fińskiego.

Spoiler

Edytowano przez Haifisch7734

Fińskiego metalu jeszcze nie słyszałam, a słucha się bardzo dobrze. Muzyka jest przyjemna, a gitara wciąż chodzi mi po głowie. Niestety nie rozumiem ani słowa z tekstu, trochę mi niemiecki przypomina. Nie bardzo podoba mi się wokal, nie umiem powiedzieć dlaczego. Bardzo podoba mi się gra na bębnach w tym utworze.

Wrzucam utwór zespołu Europe, który jest znany w Polsce głównie z jednego utworu.

Spoiler

Nie znam za dużo ich utworów. Tego w sumie nie znam. Ale znam płytę. Jakość typowa dla tamtych lat. Bardzo dobra piosenka. I nawet dodam sobie ją do oldschoolowej listy na spotify :wrWgR: 8/10

To ja sięgnę po klasyka trash metalu na którego od jakiegoś czasu mam fazę :crazy:

Spoiler

Muzyka takie 5/10, było ok, choć dupy nie urywa. Wokal 2/10, nie cierpię takiego wokalu. Ocena ogólna 3/10.

Ja jak zwykle rzucę czymś, czego pewnie nikt nie znam xd I proszę nie mówić, że to zżynka Rammstein. To nie zżynka, to najwyżej inspiracja :P

Spoiler

• wtf 1

Fajna gitarka na początku... Ogólnie to nie przeszkadza mi japoński metal. Lubię na przykład zespół Maximum the Hormone (choć nie jest to też do końca metal). Lubię ten język, oglądam anime itd. Ale tego zespołu nie lubię. Ta piosenka w ogóle mi się nie podoba. Ale starając się być obiektywny.. nie jest to zła piosenka. 6/10 to chyba odpowiednia ocena.

To może melodic death metal? In Flames we własnej osobie.

Spoiler

Takie 7, może 7.5 na 10. Lubię melodeath, ale akurat In Flames nigdy mi nie przypadło do gustu, wolę np. Dark Tranquillity.

A skoro powiedziałem Dark Tranquillity, to rzucę moim ulubionym utworem z najnowszej płyty.

Spoiler

Typowy nu-metal. Jednak brzmienia dosyć klasyczne.. ale te rapowe zwrotki.. no nie dla mnie. Choć refren bardzo fajny. Jak mówiłem Japoński język sam w sobie absolutnie mi nie przeszkadza. Bardzo spodobał mi się refren za to zwrotki nie koniecznie. 7/10.

Pociągnę jeszcze trochę popularny w tym temacie melo-death :v Chociaż teraz słucham mniej metalu o walkach i mitologiach niż kiedyś to do Amon Amarth bardzo przyjemnie wrócić od czasu do czasu.. 

Melo-Viking-Death metal :D Przed Państwem "Zmierzch Boga Piorunów". 

Spoiler

• +1 1

Słyszałem ten utwór tyle że jako cover Sabatonu i im wyszedł znacznie lepie, przynajmniej w moim odczuciu. Lubię metal ale lubię też rozumieć tekst. Niestety 5/10 (byłoby niżej gdyby nie cover Sabaton)

A teraz przed państwem Sabaton - Poltava

Spoiler

Edytowano przez Forest Wind
  • Lubię to! 1

Kuce, kuźwa, ostatnio w tym temacie już wyceniałem power metal, a jeszcze wcześniej Sabbaton sam, nie każcie mi po raz któryś pisać to samo, to znaczy... jest power metal, to i jest ten power - jest moc, gitary niczym szarża i w tle chóry niczym wsparcie, podniosłość, tak, dobrze się słucha, owszem, ale to wszystko końców koniec mało różnorodny gatunek i wiele utworów dla mnie brzmi podobnie, zwłaszcza od tego samego wykonawcy, zaś ten z tego grona wyróżnia, cóż, nic... 5.3/10

Power metal to nadaje się w sam raz na puszczenie go w tle i przesłuchiwaniu różnych losowych utworów, raczej wątpię, aby się trafiło na coś odstającego poziomem czy konwencją od pozostałych na tej liście kawałków, w skrócie - nic słabego, właśnie przez ten scementowany i zarazem mało różnorodny charakter gatunku, ale co za tym idzie, po przesłuchaniu można by śmiało zapomnieć, co właściwie się słuchało bez żadnej straty, ciężko o perełki, piosenki niczym żołnierze, w szeregu zbiórka i równym krokiem, nie ma miejsca na wyróżniające się indywidua, cóż, taka dola, ale przecież metal nie składa się tylko z takiej materii i... dobra, starczy tego wykładu! Dajmy kolejny kawałek! Jeszcze świeża produkcja z Nekrogoblikonu!!

Spoiler

Lubię metal i w ogóle ale lubię też rozumieć o czym śpiewają. Tutaj mogę z całą pewnością stwierdzić, że utwór mi się nie podoba. Także bez skrupułów daję 2/10.

Skoro Sabaton wam się przejadł to oceńcie se KNŻ - Tata dilera

Spoiler

Edytowano przez Forest Wind

Fajny początek, ale... co jest z głośnością? >,< Motyw instrumentalny powtarzalny, ale dobrze robi za tło warstwy lirycznej, a przy refrenie... ach, znam ten kawałek! "Nie wierzę też, że do szkoły przestała chodzić; TRZY lata temu - przecież mówił mi, że chodzi" XD nie no, dobry kawałek był... 7.3/10

Dnia 9.04.2018 o 22:47, Forest Wind napisał:

Lubię metal i w ogóle ale lubię też rozumieć o czym śpiewają.

No przecież tytuł kawałka to większa część słów z tekstu piosenki :c

Depresyjny czarny metal z Brazylii... Thy Light - In my Last Mourning...

Spoiler

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się