Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Temat ogólny


Delfinek Keola

Recommended Posts

Metalcore, miło :) .

 

Choć sam kawałek dla mnie przeciętny. To "oh my god" trochę mnie denerwowało (nie wiem czemu), końcówka też nijaka (ta elektronika imho tu nie pasuje), brakowało mi solówki.

 

Na plus double bass drum, który chodzi tu ładnie, no i mimo wszystko wokalista (niezły scream). All things considered - 6/10.

 

Ode mnie coś spokojnego na ten spokojny wieczór :rainderp: . Prosty, ale imho bardzo chillowy kawałek:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dycha, kocham HU. Ten utwór jest epicki pod każdym względem, od tekstu, po warstwę instrumentalną. No i ten krzyk w przedrefrenie <3

A ja zapodam troszkę klasyki - Ain't No Sunshine

http://www.youtube.com/watch?v=tIdIqbv7SPo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Muszę przyznać że nie są to moje klimaty... jednak nie oznacza to że się źle tego słuchało! Wokal nie wiedzieć dlaczego przypomina mi czasy gdy spędzało się całe noce ze znajomymi w barach z karaoke... Utwór dostanie 7/10, myślę że jest to sprawiedliwa ocena.

 

Ostatnio gdy oglądałem "Zombieland" to przypomniałem sobie o tym utworze, nie wiem dlaczego ale zawsze gdy to słyszę to poprawia mi nastrój :lol:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, stare brzmienie. Perkusja w tle bardzo fanie brzmi, zresztą tak samo jak gitary. Tekst też niczego sobie. Osobiście nie trawię takowych kawałków, ale ogólnie to jest dobra. 7/10

 

A że aktualnie jestem na małej imprezce, to wrzucam utwór, który aktualnie puściłem i osobiście mój ulubiony (nie tylko pod względem muzyki, ale też i wykonania klipu)

http://www.youtube.com/watch?v=djV11Xbc914

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna piosenka, chociaż momentami sama muzyka jest trochę irytująca, a głos wokalisty jakby piszczący. Prawdę mówiąc trochę nie moje klimaty, jednak ten kawałek zdecydowanie coś w sobie ma. Cóż, piosenka wręcz idealna by bawić się na imprezach (bo kto po kilku głębszych zwracałby uwagę na głos wokalisty). Może i teledysk nie powinien podlegać ocenie, jednak to że jest przeepicki wręcz muszę napisać.

http://www.youtube.com/watch?v=Sbsg_lqqKxk

Ode mnie piosenka Gloomy Sunday okrzyknięta też jako The Hungarian Suicide Song. Skomponował ją 1933 Rezső Seressa, po tym jak zerwała z nim dziewczyna, dość szybko zmieniono oryginalne słowa, a słowa stworzone przez jednego z węgierskich poetów. Piosenka ta wywołała fale samobójstw na Węgrzech, do tego stopnia, że stała się piosenką zakazaną. Sam kompozytor zabił się skacząc z okna swojego domu.

Kawałek przeze mnie wrzucony jest cover tej piosenki wykonanym przez kobietę Sarah McLachlan, według mnie jest to jedne z lepszych wykonań tejże piosenki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia tej piosenki niesamowita. Nie wiem, czy społeczeństwo było kiedyś bardziej wrażliwe, czy ja po prostu jestem taki zimny, ale po odsłuchaniu tego z okna bym raczej nie skoczył :D . Co do wykonania - świetne! Sarah McLachlan ma przepiękny głos, świetnie nadający utworowi ponury nastrój (zabić się nie zabiję, ale jest smutna - trzeba przyznać :v. Lubię się czepiać szczegółów - uwielbiam te takie malutkie przerwy (jak śpiewa tak bardzo cicho :D). 8/10 - dobre wykonanie :giggle: .

 

Nie wiedziałem do jakiej kategorii wrzucić ten utwór, więc wrzucam na ogólny. Archive - jeden z moich ulubionych ostatnio zespołów (znani m. in. z soundtracku do polskiego filmu "Sęp") i utwór "Bullets" (który można usłyszeć w zwiastunie "Cyberpunk 2077" produkcji CD Projekt RED, panów od Wiedźmina ^^). Najciekawszą rzeczą w tym kawałku jest dla mnie zdecydowanie tekst:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Noo całkiem, całkiem. Podoba mnie się to. Słuchałbym sobie tego chętnie wieczorem do poduszki, czy do książki. Fajna, naprawdę ciekawa. 8,5/10

 

A teraz znów Hippis powrócił. I zapuszcza piosenkę z harcerstwa przerobioną na rock! Hell Yeah, madaf**a!

http://www.youtube.com/watch?v=RxEjN1ZJXKg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pink Floyd :x .

 

Uwielbiam. Wszystko w utworze jest znakomite. Głos Gilmoura, charakterystyczna gitara. "Learning To Fly" sprawia, że po zamknięciu oczu odpływam i unoszę się w powietrzu :x . Bez wahania 10/10.

 

NIe wiedziałem gdzie wstawić, więc wstawiam tu ^^ . Moim zdaniem ciekawy utwór, warty wysłuchania. Fatboy Slim "Demons" (feat. Macy Gray)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ołtarz wyglądał trochę... cerkiewnie x) w ogóle, fajny teledysk, ciekawy motyw z tymi klawiszowymi akrobacjami ^^ Ale wracając do muzyki, melodia brzmi całkiem znajomo, niemniej nie pamiętam skąd, trochę taki gospel, spokojny motyw... ponadprzeciętny utwór, w pełni zasłużone... 7.6/10! ^^

A teraz dżas na czezz! Japoński, czyli jeden z lepszych, a do tego jeszcze ten dekadencki tekst ~極色一代女~ c'est la vie! :lunaderp: 

Edytowano przez DiscorsBass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość ciekawe...

Pierwsze co pomyślałem to: "Japoński wynalazek... :grumpytwi: "

Puściłem i muszę przyznać że jestem naprawdę mile zaskoczony! Co prawda nie rozumiem ani słowa ( lubię wiedzieć co słucham ), jednak sam rytm oraz wokal są naprawdę przyjemne dla ucha. Przyznam szczerze że ten utwór zmienił nieco moje podejście do tematu utworów pochodzenia Azjatyckiego ( Chiny/Japonia/Taiwan/itp), co prawda raczej nie będę słuchać tego typu muzyki ale przynajmniej zmieniłem podejście. Myślę że zasłużone 8/10.

 

Ja wstawię coś co pewnie wszyscy znają ale ostatnio sobie o tym przypomniałem a przynajmniej ja nie pamiętam aby się tutaj pojawiło:

 

Snoop Dogg ft David Guetta - Sweat

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z dwa lata temu to słuchałem nałogowo tego typu muzyki, czas mija a gusta się zmieniają, nie znaczy to jednak że nie lubię sobie od czasu do czasu wrócić do korzeni :)

Utwór całkiem ciekawy, jednak momentami czułem pewien niedosyt "mogło być lepiej zagrane", poza tym mam wrażenie że czasem wokal niedomaga. Myślę że 7/10 będzie uczciwą oceną.

 

 

Ode mnie nieco klasyki:

The Doors - Riders On The Storm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Doors :soawesome: .

 

Kawałek jest rewelacyjny. Wszystko jest w nim świetne - tekst, instrumenty w tle, Jim Morrison i przede wszystkim KLIMAT! Tak, zwłaszcza, gdy za oknem obok mnie jest deszczowa noc. Bardzo relaksujący utwór, który powoduje, że moje uszy aż piszczą z zachwytu. Gdybym mógł, dałbym 11/10, no ale 10 chyba też nie będzie zła :rainderp: .

 

Dam coś z Wielkiej Brytanii. Kawałek już kilka lat ma, ale nadal go słucham. Gorillaz - Dirty Harry:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz! Bardzo rzadko słucham jazzu, nie dlatego że nie lubie ale po prostu zapominam o istnieniu tego... :twiblush:

Utwór po prostu świetny, nie słyszałem go wcześniej ale od razu wpadł mi w ucho. Mógłbym się rozpisywać na temat tego co mi się podoba ale myślę że wystarczy jak napiszę że jest to świetny przykład czym jest jezz :) 10/10

 

Święta się zbliżają, śniegu jeszcze nie ma ( może i lepiej, nie trzeba odgarniać tego białego s*fu... ) więc można zapodać mojego ulubionego klasyka z tego okresu :)

 

Dean Martin - Let it snow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tę kolędę. Dean ma taki sympatyczny głosy. Stworzył klimat idealnie pasujący do świąt, a muzyka tez jest bez zarzutu :3    8/10

 

Akurat tego słuchałam więc macie.Ja osobiście uważam że to najpiękniejszy utwór na świecie, lepszy nawet od "Lost for Words" (nie sadziłam że to kiedyś powiem) :O

http://www.youtube.com/watch?v=4zLfCnGVeL4

Edytowano przez Lucy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epiki się zawsze przyjemnie słucha, nawet jeśli utwory same w sobie nie porywają... a ten jest średni - tak coś pomiędzy takim dobrym a naprawdę epickim, no czyli... 8.1/10

 

A teraz jeden z utworów mojej ulubionej japońskiej piosenkarki, nie najlepszy, bo taki już tu wstawiałem, ale i tak... Ringo Shiina i Gamble!! ^^

 

http://www.youtube.com/watch?v=5Kzh9ZSAnd4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

9/10. Wow, just wow. Nie sądziłem, że spodoba mi się coś stricte związane z Japonią lecz nie z anime :wow: . Pani ma świetny głos, tło świetnie wypełnione przez instrumenty, ogólnie utwór w moich klimatach ^^ . Byłoby 10/10, ale nie wiem o czym ta piosenka jest :octcry: . Ale jest naprawdę świetna :x .

 

Ode mnie coś luźnego. Dziś robiłem zakupy w Housie i ten ciekawy utwór właśnie sobie leciał :rainderp: .

 

[TELEDYSK ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...