Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Temat ogólny


Delfinek Keola

Recommended Posts

Ej, to jest całkiem fajne XD Serio~ Nawet bardzo. 

9/10 bo w ucho wpada i to nieźle, a i takie fajne, luźne jest, bez nie wiadomo jakiego wydziwiania XD Może czegoś mi tam by brakowało, ale ogółem i tak jest fajnie~

 

To od Ukezia coś całkiem.. innego XD

http://www.youtube.com/watch?v=gn2CnrxMEJ4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... początkowo podszedłem do utworu sceptycznie. Uznałem, że oryginalne to nie będzie (metalowy cover prędzej czy później by powstał) i raczej mi się nie spodoba. Początek mi się nie spodował, więc spoddziewałem się przeciętnego utworu. Do refrenu :rainderp: .

 

I tu już mi się podoba ^^ . Facet ma naprawdę niezły growl, który świetnie wykorzystał do coveru. Ach, gdyby lisy tak robiły, ten świat byłby cudowniejszy :D . Zwrotki mi się trochę mało podobały (za mało urozmaicone jak dla mnie), ale refreny i końcówka imho świetne. No i teledysk też niczego sobie (choć początkowo też się bałem, że będzie co najwyżej przeciętny). Reasumując - bardzo dobry cover, który jednak mógłby być lepszy. Myślę, że 7.5/10 nie będzie krzywdzącą notą ^^,

 

Zarzucę trochę latami dziewięćdziesiątymi. Podobno to taki cudnowny okres :crazy: . A i utwór ciekawy i chyba znany. Savage Garden z numerem I Want You :) :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, czy znam ten kawałek czy nie, niby zespołu nazwę kojarzę, ale żadnych utworów, brzmi dla mnie trochę jak Roxette, nawet bardzo, ale... no nie wiem, w każdym razie fajnie się słucha i w istocie czuć w tym te lata '90 x) bardzo fajne ma przejścia w trakcie swego trwania ponadto ^^ dam... 7.6/10

 

Bo mogę! :I  Пётр Ильич Чайковский - Славянский марш~!! ^^

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry rock, bez zbędnych udziwnień. To, że Grohl jest świetnym muzykiem wie chyba każdy miłośnik tego gatunku muzyki. Zarówno jako perkusista Nirvany, tak jak teraz śpiewając i grając na gitarze w Foo Fighters ^^ . Dave ma świetny głos, przez co ten utwór słucha się świetnie. Podoba mi się tekst piosenki, zwłaszcza bardzo motywujący refren:

 

What if I say I'm not like the others?

What if I say I'm not just another

One of your plays?

You're the pretender.

What if I say I will never surrender?

 

Naprawdę zacny utwór, któremu śmiało wystawiam 8/10.

Nadal będę się trzymał lat 90' :rainderp: . Będzie przeciwieństwo dość mocnego Foo Fighters. Zespół muzyczny... składający się z jednego artysty ;d . White Town z utworem Your Woman:

http://www.youtube.com/watch?v=cIQWt3oMids

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Całkiem ciekawe. Wokal niezły, muzyczka spoko, a teledysk zaje*isty :D  Jakoś mi się tak podoba, chociaż to nie to co lubię... 7/10!
 
Teraz ja...

http://www.youtube.com/watch?v=hT_nvWreIhg



Uprzejmie proszę o chowanie filmików w spoiler~Cuddly doggy

 

Wybatrz... Dawno nie zaglądałem i nie wiedziałem .__.

Edytowano przez Panda Hippis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pewny uraz do niektórych utworów, które są puszczane w radiu "do porzygu" . Niestety trochę tak było z "Counting Stars" :v . Nie uważam, że jest zła. Wręcz przeciwnie - naprawdę świetnie jej się słucha! Lecz niestety dla mnie jak coś jest non stop serwowane, to mi się to przejada ;d . Tak samo było m. in. z "Get Lucky", które chyba przez pół roku praktycznie non stop leciało w co drugiej radiostacji. Byłoby 9/10, ale przez to zaniżam do 7/10. Szkoda, bo utwór jest naprawdę udany.

...Nadal lata 90 :rainderp: . Coś spokojnego, lecz z dość smutnym tekstem. Ale chociaż imho fajne ^^. Weezer - Undone - The Sweater Song   :x :

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aahh... Beatelsi... Oczywista oczywistość, że dla mnie to 8,9/10. Może akurat nie przepadam za tą piosenką, ale i tak fajnie brzmi. Słowa, muzyka... Czuć, że to jest stare, w tym pozytywnym sensie... A wino, tak jak niektóre piosenki, im starsze tym lepsze.

A teraz..

http://www.youtube.com/watch?v=jZhQOvvV45w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bittersweet, hmm, Apocalyptica posiada generalnie lepsze utwory w swoim repertuarze, ale ten kawałek też jest niezły i na swój sposób piękny x) Taki dość klimatyczny w specyficznym znaczeniu tego słowa, tak więc dałbym mu, powiedzmy... 7.5/10

 

Skoro już jesteśmy przy Finlandii, to dam coś węgierskiego! Ostatnio taki przyjemny kawałek znalazłem i brzmi on... no, piękny jest, a jak do tego doda się równie genialny teledysk... polecam! Nie tylko ze względu na muzykę, no bo fotoszopowanie w czasie rzeczywistym to też wyczyn! xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - teledysk jest genialny. Pomysł mega oryginalny, wykonanie jeszcze lepsze :x . No ale tu oceniamy utwór. Pani ma bardzo ładny głos. Utwór... jednak mnie bardzo nie urzekł. Ładny, ale to jednak nie to, co lubię :v . W dodatku ten węgierski... dziwny jest :rainderp: . Dlatego 6,5/10.

Już nie będzie lat 90 (pewnie wszyscy odetchnęli z ulgą). Polecę trochę głębiej, granica między latami 70 a 80 :rainderp: . Znane Toto, ale nie znudziło mi się tego słuchać :P :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha! Wszyscy to znają i kochają, lalala.... Oczywista oczywistość oczywistości, że to będzie okrągłe 9/10. Słowa, muzyka, rytm... Wszystko na swoim miejscu, no po prostu miodzio <3

A teraz zmiana klimatu! Jak to kolega/znawca określił... Antychrześcijański Power Metal *.*

http://www.youtube.com/watch?v=KmqgRAXygDg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zbyt Power Metalu, ale to zasługuje na dobrą ocenę. Muzyka jest świetna, klimatyczna i ma "to coś". Wokal też mi się spodobał choć nie aż tak bardzo. 7/10.

 

To ja wrzucę coś spokojniejszego. Megadeth, In My Darkest Hour.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Zawsze chętnie posłucham Megadeth :aj3:

Porównując do ich innych utworów, ten należy do "spokojniejszych". 

Ocenię - 9 / 10  :aj5:

 

Uwaga, wchodzimy w lata 80.!

Utwór jest bardzo "zróżnicowany", albowiem składa się z paru różniących się kawałków. Tak oto może dojść do kontrowersji podczas określania gatunku tej piosenki :derp6:

(Jak to matka mówiła - "W tym słuchać "Gadanie bez sensu", ale refren idzie. Dlatego się za tamtych czasów na dyskoteki szło")

Nie dajcie się zmylić przez początek!    :vinylderp:

 http://www.youtube.com/watch?v=RAIFOR0Tmyw

 

Jakoś trzeba ten temat ożywić xD

Edytowano przez Bonnet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicalowy kawałek :3 .

 

Jak to się mówi - stare, ale jare! Fajnie, że wstawiłeś wersję z tym nastrojowym (dość orientalnym) wstępem :3 . Sam utwór myślę, że jest większości znany. Choć czasem radiostacje maltretują w kółko niektórymi starymi kawałkami, to "One Night in Bangkok" jest jednym z tych, które akurat lubię czasem usłyszeć ^^. Co lubię w piosence? Nastrojowy wstęp, głos Murray Heada (trudno to nazwać śpiewem, ale podoba mi się :rainderp: ), tekst. W skrócie - wszystko! :D . Jedynie utwór mógłby dla mnie być ciut bardziej orientalny (poza początkiem). Ale i tak można się wsłuchać w utwór i się rozmarzyć, poczuć tę jedną noc w Bangkoku (choć chyba nie taką jak w "Kac Vegas w Bangkoku" xD ). Śmiało wystawiam 8/10  :) .

 

Ode mnie kawałek z... tego roku, czyli świeżynka ;) . Na początku chciałbym skierować podziękowania dla Sir Hugoholica za to, że dzięki niemu dowiedziałem się o zespole, którego utwór poniżej zamieszczam. Utwór dla mnie... magiczny, hipnotyzujący. Uzależniłem się od niego. Zapraszam do odsłuchania, a także do zapoznania się z zespołem!   :rdblink:

 

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

8/10

Już po usłyszeniu początku wiedziałam, że to będzie coś dobrego. Intuicja dobrze mi podpowiedziała :giggle: Faktycznie jest "hipnotyzujący", jak to Imesh napisał :) Ten utwór świetnie pasowałby do jakiegoś filmu.
 

Uwaga: poniższy utwór może spowodować uszczerbek na psychice co niektórych xD Za poniesione szkody Talutah nie odpowiada!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to znam, że w sumie nie muszę nawet przesłuchiwać xd jakoś nigdy nie przepadałem za tym kawałkiem, ale jak tak teraz go słucham i oceniam... no, nawet niezły, pocieszny, a melodia wpada w ucho i miło się przy tym buja... nic dziwnego, że swego czasu był przebojem, ach, swego czasu~ i jest przez to także odrobinę nostalgiczny, no, niech będzie... 7.1/10

 

A teraz trochę izraelskiego rocka! Eatliz i Vio-gently, Violently~ Delicate !! (polecam jak coś cały ten album pod tą samą nazwą!) ^^

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Początek przypomina mi taki typowy rock surferów  :determined:

Brzmi bardzo ciekawie i w pewny sposób wyróżnia się z tłumu. Szybki, a zarazem wolny kawałek.

Chętnie dam 9.5 / 10  :lyra2:

 

Oh Jeeezu, znowu on tu przychodzi z tym jego *Beep*.

Otóż muszę uspokoić swój szał fanboy'a i się podzielić tym kawałkiem.  :shrug:

Solo-Wokal Dave'a Gahan'a pod tytułem Nostalgia, który nagrał ze współpracą z Mirror.

Utwór bardzo smutny... Przynajmniej dla mnie, gdyż tekst ma dużo wspólnego z tym co się u mnie działo :ajsleepy: 

(No cóż, każdy odbiera utwór w swój własny sposób)

Sami oceńcie.

 

 http://www.youtube.com/watch?v=mE45pn_AMW0

Edytowano przez Bonnet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst ma dużo wspólnego z tym co się u mnie działo  :ajsleepy:

 

:<

 

Wyrazy współczucia. Utwór jest smutny. Rzeczywiście tęsknota potrafi boleć. Nie jest może jakiś wyjątkowy, porywający etc. Jest taki, by sobie go przesłuchać i potem przemyśleć przeszłość. Gahan ma świetny głos, pasuje tu. Ogólnie kawałek na 8/10, choć dla mnie do przesłuchania "tylko raz".

 

Obejrzałem sobie losowanie do eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Tak między grupami usłyszałem pewien utwór, dziwnie go skojarzyłem. Puściłem sobie jeszcze raz Random Access Memories, no i miałem rację :giggle: . Pamiętam, że "Instant Crush" wraz z "Giorgio by Moroder" mi się najbardziej spodobało z płyty, dlatego tak mi się to rzuciło w ucho. No to podzielę się z Wami utworem. Przed wami Daft Punk z wokalistą The Strokes Julianem Casablancasem w piosence "Instant Crush". Zapraszam do słuchania :rdblink: :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Odkopuję wątek, aby całkowicie nie umarl :P. Ja powiem szczerze, iż mało kiedy radia słucham, co za tym idzie piosenkę słyszę pierwszy raz. Nie jest źle, fajnie zrobiony teledysk, muzyczka bardzo spokojna, wpada w ucho. Tylko wokal moglby byc wyższych lotów. Dla mnie jest za słaby. 7,5/10

 

No to jedziemy. Tym razem wokalistka, która zdobyła popularność w naszym kraju utworem ''This Love'', gdyż wystąpił on w reklamie kinder beuno.

Edytowano przez Piter Wan Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...