Skocz do zawartości

Projekt: Lazarus [Z][TCB][Violence][Dramat][Crossover][Shipping]


Ghatorr

Recommended Posts

WIEDZIAŁEM!!! nareszcie fanfic w którym FOL znalazło skuteczny sposób na napój ponifikacyjny. teraz nie mogę się doczekać ciągu dalszego inwazji Rosji i FOLu. no to POZ jest w d***e! tralala

no i jeszcze standardowe pytanie. KIEDY CIĄG DALSZY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dlatego nie lubię czytać takich rzeczy na bieżąco :f Rozdziały wychodzą raczej rzadko, a objętością też nie grzeszą.

Ciekawy jestem, po co było to wszystko (rozkochiwanie, bohaterstwo, etc) skoro Ryguła mógł sobie po prostu wejść jak każdy inny "klient" biura, po cichu odczekać 2 tygodnie. Może planuje powrót, czy cuś?

Czekam z niecierpliwością :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Przeczytałem całość i jestem pod wrazeniem. Brak błędów. Doskonale napisana fabuła, nieźle sklecony Robert aka Lazarus, podoba mi się motyw Roberta Łamacza Serc [hue hue hue]. Nie mogłem się od historii oderwać; teraz z wielką niecierpliwością czekam na rozdział VIII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Heh... i jak obiecywałem tak zrobię .. dokładnie to co mówiłem się stało i w tym momencie straciłeś kilku czytelników po opublikowaniu takiego zakończenia. Prolog sam w sobie był odpychający, a dopełnieniem była twoja końcówka 8 rozdziału... Jako tako się czytało do tej pory, ale niestety fic stracił swe walory w tej własnie chwili i dołączył do grona tych ficów, które można określić jako antyfandomowe. Samo to uniwersum w większości takie jest, ale takie fice jak ten właśnie są dla fandomu najbardziej szkodliwe i psujące nam renomę. Może i kiedyś jak i teraz byli i są hejterzy, ale takie fice jak ten pokazują, że hejt ewoluował w coś nowego i teraz szkodzi fandomowi w nowy sposób, a mianowicie nastawia fanow przeciwko temu co jest w nim najlepsze w swoje haniebne sposoby. Nic dodać nic ująć... szkoda takiej fabuły na takie przeznaczenie jakie tu sprezentowałeś... Jak się to mówi... sayonara...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no długo to trwało, ale rozdział jest świetny! reszta w spoilerze

:pinkie2: doskonale! lepiej być nie może! polscy powstańcy z FOL rozpoczynają wspólnie z armią rosyjską otwartą wojnę przeciw POZowi i Equestrii :fluttershy4: mam nadzieję że reszta polaków oraz rząd szybko zrozumieją że to jest TA szansa na wyzwolenie!!

tylko jedno pytanko - czyli robert nie żyje??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghatorr nie sądziłem, że kiedy napisałeś iż "Wiosna na pewno dalej niż nowy rozdział "Lazarusa" " miałeś na myśli 2 dni :D. Jestem mile zaskoczony!^^ Cóż robota na dzisiaj skończona, czas brać się za tą przyjemniejszą część dnia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zakończyłem lekturę. Przynajmniej tego co dotychczas napisałeś.

Co tu dużo mówić - podobało mi się. Akcja dzieje się szybko, ale bez dzikiego tempa, jakie można zaobserwować w niektórych fanfikach. Bohaterowie opisani są dobrze. Nawet bardzo dobrze. Wszelkie kwestie związane z samymi Biurami są nakreślone na tyle jasno i wyraźnie, że nawet laik może się zorientować w czym rzecz, i dlaczego nie warto pić wiśniówki, jeżeli chce się być określanym jako kuc z jajami.

Sama intryga i historia jest przemyślana i spójna - nie zauważyłem dziur fabularnych, wszystko starasz się wyjaśniań możliwie dokładnie i jasno. Cytaty i przeróbki na początku każdego rozdziału są świetnym pomysłem i ładnie wpasowują się w klimat całego opowiadania, który swoją drogą jest zwodniczy. Raz mamy sielankę, po chwili dochodzi do wstrząsu, a wszystko ładnie się ze sobą zazębia.

Znalazłem tylko dwa minusy. "Jednorożka" i "Pegazica". Toż to herezja najczystszej wody! Już układam drewno na stos :crazytwi:.

Pomijając w/w aspekt, to z czystym sumieniem mogę polecić to opowiadanie każdemu szukającemu dobrej lektury. Czekam na ciąg dalszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No cóż, jeśli ktoś się pyta gdzie nowy rozdział, czy to się zakończyło itp... to mogę powiedzieć, że jest nowy rozdział. Miłego czytania.

Koniec będzie wyraźnie zaznaczony, m.in w głównym dokumencie nie będzie wtedy od razu nazwy kolejnego rozdziału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. mi sie wydaje czy postać Roberta jest bardzo zmienna? Ale to tylko moje spostrzeżenie a ogólnie do rozdziału IX to akcja troche zawiła, tak samo intencje Złotego Szlaku bo wreście nie wiadomo co zamierzają ale ogólnie jest dobrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że nie przeczytam...ale jak mi kolega przywalił taką opinią, że farba ze ścian zeszła to postanowiłem zobaczyć powód oburzenia...i miał absolutna rację. O ile ostatni rozdział był niesmaczny to teraz wyszedł zakalec... Piszesz dobrze...ale fabuła i treści jakie przekładasz są beznadziejne...o kant dupy potłuc normalnie... Widziałem już wiele farmazonów, ale teraz to serio jest niesmaczne i niemożliwe do przetrawienia... nie masz w planach czegoś normalnego do napisania, aniżeli kontynuowanie tego...czegoś? Znacznie mógłbyś ubarwić fandom swoją twórczością  ale narazie tylko pogarszasz go takimi rozdziałami... To ma być FiM a nie HaF (Jak to ujęła nasze kochane słoneczko "If hatred and fear take hold"). Czasem trzeba wiedzieć kiedy odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Czyta post powyżej>

Ghatorr, czy ty dałeś mi do przeczytania inny ff, niż wstawiłeś na forum? Bo tow. StarBright, jak znam życie, sugeruje, że w najnowszym rozdziale ludzie są bez wyjątku źli...

 

A tak poważnie, StarBright, wyluzuj. Nie widzę w tym rozdziale nic zbereźnego. Nie ma tu nic, o czym nie wspominałyby opowiadania proPOZ. Jest antykucza Rosija? Jest! Jest ruch oporu w postaci FOL? Obecny. Jedyne, co różni "Projekt..." od innych ff o tej tematyce to to, że ludzie nie są tu czarni i biali, tj. dobrzy z POZ i źli z FOL. Zauważ, że

FOL broni kraju napadniętego przez Rosję w ramach krucjaty przeciw Celestii, główny bohater ratuje kucyki...

Serio, nie mogę zrozumieć jak miłośnicy kucyków z POZ mogą mieć na sztandarach hasło "Love & Tolerate", skoro gdzieś gubią ten drugi człon nazwy. Przypomina to trochę brytyjską ideologię z XIX wieku. "My mamy rację, więc będziemy ją przekazywać broniącym swoich domów dzikusom, tym bardziej, że my mamy karabiny/eliksiry".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że nie przeczytam...ale jak mi kolega przywalił taką opinią, że farba ze ścian zeszła to postanowiłem zobaczyć powód oburzenia...i miał absolutna rację. O ile ostatni rozdział był niesmaczny to teraz wyszedł zakalec... Piszesz dobrze...ale fabuła i treści jakie przekładasz są beznadziejne...o kant dupy potłuc normalnie... Widziałem już wiele farmazonów, ale teraz to serio jest niesmaczne i niemożliwe do przetrawienia... nie masz w planach czegoś normalnego do napisania, aniżeli kontynuowanie tego...czegoś? Znacznie mógłbyś ubarwić fandom swoją twórczością  ale narazie tylko pogarszasz go takimi rozdziałami... To ma być FiM a nie HaF (Jak to ujęła nasze kochane słoneczko "If hatred and fear take hold"). Czasem trzeba wiedzieć kiedy odpuścić.

 

Nope, będę wredny i będę to kontynuował >: D . No dobra, w międzyczasie piszę jeszcze crossover TCB z "Doktorem Who", w którym Doktor ratuje ludzkość przed krwiożerczymi kucami <3

 

PS - http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/943787_655295154496590_245698262_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...