Skocz do zawartości

Ogólna dyskusja o radiu


Gość Angel Wing

Recommended Posts

The amount of UMC UMC UMC in this radio is too damn high. Rozumiem, mainstreamowa muzyka i podoba się ludziom, zarówno twórcom jak i słuchaczom, ale pomyślcie o uszach ludzi bardziej wrażliwych. Jakaś "Godzinka dla hipstera", czy coś, gdzie byłyby puszczane symfoniczne, rockowe, czy z wokalem (jak Discord Tombstone'a) pieśni. Bo na razie jak dla mnie słuchanie radia kończy się w 3 krokach: włącz, usłysz podłego i uszo- umcaja, wyłącz. Nie, żeby komuś zależało, ale może są inni, tacy jak ja.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angel Wing
Cóż. Posiadam takie piosenki jakie posiadam a jako, że gatunkowo to dość mało to leci losowo. Cały czas jest piosenka na życzenie to możesz sobie zamówić coś innego niż umca umca inne coś. Jak uporządkuje sobie bibliotekę i pobiorę te 30 gb muzyki to dopiero będę myślał o jakiś "godzinkach dla hipsterów"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował po prostu walnąć programy z muzyką od dzielnie rockową, elektroniczną, poważną, popową a jeden np z mieszaną. Bo powiem szczerze lubię muzykę elektroniczną i jak sobie słucham a tu nagle spada tępo ..no ..cóż ... jak jest jeden klimat to niechaj taki będzie a nie raz tak raz tak, raz klasyka a potem bach jakiś 8bitowy utworek XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka mieszana i już. Ale mieszana z użyciem czegoś takiego jak mózg. Segregowana bardziej. Jak jest ramówka, to rzez jakiś czas osoba aktualnie nadająca puszcza te techniawy, potem rock (na porządny metal nie liczę), jakieś symfoniczne muzyczki... i tak dalej. Albo umówcie się co puszcza dana osoba. Gatunek w sensie, mniej więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angel Wing
Lol. Puszczam jak mi odpowiada. Jak chcecie konkretne kawałki to zamawiajcie bo ja nie będe się bawił w jakieś gatunkowe coś. Nie mam na to ani czasu ani siły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam tu coś takiego jak lenistwo z czyjejś strony .... ale jaki w tym problem aby utworzyć osobne programy puszczające dany gatunek muzyki albo żeby ktoś z waszej ekipy się zajął jej selekcją ..... nie każdy lubi gdy leci klasyk a tu nagle dubstep. Naprawdę po myślcie o tym .... prosty zabieg a pozwoli na przyciągnięcie większej liczby słuchaczy. A poza tym ... milej się słucha gdy jest jakiś porządek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angel Wing

Sęk w tym, że np utworów rockowych mam z 10 a reszta to dubstepy i inne więc troche lipnie. A Wy to cieszcie się, że jest zamiast tylko narzekać... Staram się ogarnąć jak mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to pisał, ale napiszę jeszcze raz . ( nie nie będę przewijał 1000 stron, taki internet to porażka ) Jak chcesz żeby więcej osób słuchało radia to weź wsadź tam nie tylko kawałki z MLP, nie dało by się zrobić kanałów ? Jak jest taka możliwość to świetnie :) No po za tym można by było inne kawałki puszczać od ustalonej godziny do którejś tam . Jak radia mają słuchać osoby z całego forum chętnie to pasowało by tam więcej muzyki, bo nie każdy lubi wszystkie kawałki PMV. Niektóre są za popowe a inne to techno czy pseudo-Rock :D Oczywiście z każdej grupy/zespołu po 1 lub 2 piosenki, więc .. No powinny lecieć jak już jakieś : z tych nie prawie elektronicznych, a fajnych. Każdy zna : Linkin Park - z tych słabszych. The Offspring - z tych które to każdy polubi i się nie nudzą ^^ Bullet for my Valentine - Metal, bardzo fajny Alternatywny metal :D Slipknot - <3 Rise Against - Tego nie mogło by zabraknąć w dobrym radiu . Skrillex Bonfire PMV Gorillaz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto się tym przejmuje, że w jakimś radyjku, które nie jest wielkie jak radyjo z czy cuś, będą puszczane piosenki bez licencji.

Lol. Puszczam jak mi odpowiada.

I potem narzekasz, zamiast starać się dostosować do 'publiki'. Gl&hf. Więcej chęci, mniej lenistwa i rządzenia się :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie patrzy na licencję. W praktyce. Tyle że, także w praktyce, ktoś może właśnie krzywo spojrzeć na radio i zauważyć, że licencji nie ma. Kto będzie odpowiadać za naruszenie praw autorskich? Zapewne, znowu w praktyce, nasze forum - bo radio jest jego integralną częścią - i jego główny admin. Skończy się w najlepszym razie na zdjęciu radia z anteny. Chcecie tego? Jeśli tak wam zależy na muzyce nie-kucykowej - zawsze możecie wysłać maila do jakiegoś zespołu z prośbą o pozwolenie na publikowanie ich piosenek bez licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angel Wing

Airlick dobrze gada. Polać mu :3

A odnośnie piosenek gatunkowo puszczanych to chcę takie coś ogarnąć ale tak jak mówiłem wcześniej muszę pobrać te 30 gb muzyki po czym to pogrupować na gatunki itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto się tym przejmuje, że w jakimś radyjku, które nie jest wielkie jak radyjo z czy cuś, będą puszczane piosenki bez licencji.

I potem narzekasz, zamiast starać się dostosować do 'publiki'. Gl&hf. Więcej chęci, mniej lenistwa i rządzenia się :3

Dobrze, że tak robi. Skoro to jego projekt, to niech robi po swojemu, przynajmniej pełna odpowiedzialność będzie na nim, rad można posłuchać ale zawsze wybierać trzeba samemu.

Nikt nie patrzy na licencję. W praktyce. Tyle że, także w praktyce, ktoś może właśnie krzywo spojrzeć na radio i zauważyć, że licencji nie ma. Kto będzie odpowiadać za naruszenie praw autorskich? Zapewne, znowu w praktyce, nasze forum - bo radio jest jego integralną częścią - i jego główny admin. Skończy się w najlepszym razie na zdjęciu radia z anteny. Chcecie tego? Jeśli tak wam zależy na muzyce nie-kucykowej - zawsze możecie wysłać maila do jakiegoś zespołu z prośbą o pozwolenie na publikowanie ich piosenek bez licencji.

Tak, zgodzę się. Co do muzyki typowo nie-kucykowej... od tego mamy typowo nie-kucykowe radia :rdwild:

co nie zmienia faktu, że jest to nielegalne (a także nieuczciwe wzglętem twórców, bo nie płacimy im za to nad czym się de facto napracowali). jeśli nie wiesz co znaczy to pojęcie to odsyłam do wikipedii :P

Po prostu każdemu należy się odrobina szacunku za wykonaną pracę, to przecież nie jest tak, że zbierzesz 100 jabłek a każdy sobie przychodzi i bierze bez pytania : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...