Skocz do zawartości

Nocturne


darkangelPL

Recommended Posts

A oto moje oc ^^

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Imię: Nocturne (z łac. Nocny), dawniej Black Wing

Płeć: ogier

Rasa: Pegaz

Wiek: 20 lat

Miejsce zamieszkania: brak

Cutie mark: anioł śmierci z czerwonym bokiem i skrzydłem

Kolor sierści: czarny

Kolor grzywy i ogona: czarny

Kolor oczu: krwistoczerwony

Znaki szczególne: czerwone tatuaże na przednich kopytach i na lewym skrzydle, nadnaturalnie duże skrzydła

Wzrost: O połowę głowy wyższy od przeciętnego kucyka

Historia: Black Wing wychowywał się w Manehattanie. Chodził normalnie do szkoły, mimo faktu, iż dokuczano mu z powodu "inności". Różnił się od innych, poza skrzydłami i niecodziennym kolorem sierści i grzywy, brakiem cutie marka. Przez ciągłe szykany stał się zamknięty w sobie, cichy i często zamyślony. Miał kochającą rodzinę: rodziców, trójkę sióstr i starszego brata. Nie dane mu było cieszyć się spokojem rodzinnym. Matka chorowała bowiem na dość rzadką i w skutkach śmiertelną chorobę. Cała rodzina musiała się przenieść do krain za wschodnim morzem. Gdy tam wyleczono mu matkę, ktoś z nieznanych powodów wymordował bliskich Black Winga. On jedyny ocalał chowając się pod łóżko (miał wtedy 10 lat). W tym momencie zapragnął zemścić się na zabójcach. Po paru tygodniach życia na ulicy przygarnął go pewien stary mistrz. Nauczył go walczyć wręcz oraz wyszkolił w nim zdolności akrobatyczne. Mistrz widząc jego determinację opowiedział Black Wingowi o pewnym prastarym rytuale, dzięki któremu każdy kuc mógł użyć magii. Czarny pegaz się zgodził. Po rytuale, Black Wing otrzymał cutie marka oraz upragnione zdolności, choć w dość ograniczonym stopniu. Mógł tylko wprawiać w lewitację przedmioty na niewielką odległość od swoich kopyt. Mimo ograniczeń wystarczało mu to. Jego mistrz po tym wszystkim przeprowadził na nim bolesny zabieg rozciągania mięśni. Dzięki temu wzrósł zasięg jego ciosów i po wielu trudach nauczył się stać na tylnych kopytach. Potrzebne mu to było, gdyż widział u mistrza pewien stary miecz, pozostałość po dawnych mieszkańcach tej krainy. W tajemnicy przed mistrzem uczył się nim posługiwać. Mimo wszelkich środków ostrożności sensei odkrył treningi swego ucznia, lecz nie robił Black Wingowi wyrzutów. Nawet pomagał mu w ćwiczeniach. Gdy osiągnął pełnoletność Black Wing zapragnął wyruszyć w poszukiwaniu morderców jego rodziny. Wtedy porzucił swoje dawne imię. Przybrał imię Nocturne i od tej chwili tropi odpowiedzialnych za śmierć jego bliskich.

Resztę jego historii opowiem w fanficu, który piszę. Jak ktoś jest niecierpliwy, to bardzo podobna historia jest opowiadana tutaj.

Link do komentarza

A co nie pasuje? Fakt, że pała chęcią zemsty, to jedno, lecz to jest to moje oc, które pasuje do moich upodobań. A poza tym imię zmienił wraz z pełnoletnością, więc proszę się nie czepiać. Kolejna rzecz: wymordowano mu rodzinę z przyczyn rasistowskich i rytualnych. Zaznaczam, że on i jego rodzina wyruszyli za morze we wschodnim kierunku, więc inna kultura i zachowania są wg mnie na miejscu. A chęć zemszczenia się za swoją rodzinę to raczej naturalna rzecz u dojrzewającej istoty myślącej. Bo ciekawię się, kto by nie chciał pomścić swojej rodziny. Z resztą wszystko wytłumaczę w fanficu.

Link do komentarza

Wiem, że wielokrotnie już pojawiał się motyw czarnych kuców po najróżniejszych przejściach. I rozumiem, że jego historia wydaje się jedną z wielu. Rozumiem, że moje OC nie jest już oryginalne. Sam widzę, jak wiele osób wybiera taki typ swego kucykowego odpowiednika. Mroczny, o ciemnych barwach, pałający żądzą zemsty, bądź zniszczony przez życie lub też nieszczęśliwy z innych powodów. Ja wiele nad swoim pracowałem, tworzyłem arty, historię oraz zajmuję się pisaniem o nim FF. Nie wiem co należałoby by zmienić w nim. Jeżeli macie jakieś rady to z chęcią je przyjmę, lecz jego wyglądu i pewnych cech nie zmienię. Jeżeli coś chcielibyście dodać od siebie, to śmiało. Czekam na wszelką konstruktywną krytykę. Mam nadzieję, że nie zachowuję się impertynencko i mam nadzieję że nikogo do siebie nie zraziłem i nie uraziłem. Jeśli tak, to naprawdę szczerze przepraszam. :derp4:

Link do komentarza
  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...