Skocz do zawartości

[Zabawa]Wymyśl swój cydr


Panda Hippis

Recommended Posts

Witajcie! Dzisiaj razem z Applejack:

HEEEJOOO Kochani!!!

Wymyśliliśmy nową zabawę! Może im to wyjaśnisz Applejack?

Z wielką chęcią Hippis! A więc zabawa polega na tym, że wymyślacie swoje przepisy na cydr!

Kto wie? Może odkryjecie mój przepis, huh?

Nigdy nic nie wiadomo AJ. Ale nie wiem czy ktoś tu będzie chciał wejść...

HEJ! Na pewno ktoś tu wbije! Pewnie będą chcieli poznać mojego nowego opiekuna!

Dobra, dobra.. A więc wymyślajcie swoje przepisy na ten przepyszny trunek! Zdjęcia też są mile widziane!

Powodzenia!

Powodzenia!!!

Link do komentarza

Składniki (na trzy kufle cydru): - 2 kg jabłek świeżo zerwanych (czerwonych i zielonych) - 1,5 kg cukru - 1 l wody - 2 malutkie opakowania drożdży - 1 przepiórcze jajo - 2 cytryny - 2 listki mięty (dla dodania ciekawszego smaku) Sposób przygotowania: Jabłka dokładnie obieramy. Następnie kroimy w małe kostki. Wkładamy do zamrażarki pokrojone jabłka. Następnie bierzemy 0,5 kg cukru i wsypujemy je do kolejnej miski. Zalewamy cukier zimną wodą. Mieszamy łyżką do momentu, kiedy cukier całkowicie się rozpuści. Teraz wyciskamy cały sok z cytryn do miski. Znowu mieszamy. Dodajemy pokrojone drożdże do miski i wciąż mieszamy. Gdy widzimy, że woda lekko się zabarwiła, wyciągamy z zamrażarki jabłka. Powinny one puścić delikatny sok. Naszym zadaniem jest wyciśnięcie całego soku z pokrojonych owoców. Do tego używamy np. kopytka lub czegoś czym możemy przycisnąć nasze jabłka. "Tłuczemy" jabłka do momentu, gdy cały sok puści z owoców. Stłuczone kostki wyciągamy i odkładamy na bok. Pozostały sok wlewamy do miski z wodą i innymi składnikami. I oczywiście mieszamy. Dla dodania smaku i konsystencji wbijamy jeszcze jedno przepiórcze jajo do cydru i dokładnie mieszamy całość. Wzbogaci to harmonię smaku. Miłośnicy nieco świeżych rozwiązań mogą dodać jeszcze dwa posiekane listki mięty. I gotowe! Smacznego! :cydr:

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Przepis na cydr brzmi: Kilka jabłek (najlepiej tęczowych bo jest ciekawy efekt) 1 Nos królika 2 Bycze jądra Plaster dywanu (!?!) Szczypta radości (Pinkie tak łatwo jej nie odda) Odrobinka brokatu - Apple Bloom!! Znowu dodałaś brokat do przepisu na cydr?!?! Trochę jedwabiu (Rarity nie będzie zadowolona, iż tak marnuje się jej "cenny" materiał kilogram koxu (dla smaku i aromatu) 2 liście tytoniu (dla aromatu) Sposób przygotowania: Jabłka zgnieć na papkę i włóż do miski (jeśli ją masz). Następnie włóż plasterek dywanu (najlepiej włochatego) i do tego trochę radości. Dolej do tego wody i dodaj pokruszone liście tytoniu kox oraz jedwab. Na koniec dodaj nos królika i zmiksuj. Objawy po wypiciu: Pier****c, Głupota, Fazy i schizy Po wypiciu: Twoje pkt um. obniżają się o 100 i stajesz się ciotą.

Link do komentarza

No, no no... Lubie wymyślać. Ale zazwyczaj po moich wynalazkach żygam więc... :D

- Pyyyszniutkie jabłka prosto z drzewa xD [miksujemy]

- 5 łyżek cukru

- 2 cytryny

- troche kakaa *-*

- zmiksowane gumowe miśki

- łyżka cukru-pudru

- i bita śmietana na koniec

UWAGA!

Wady tego cydru: Wymiociny, zawroty głowy, ból brzucha.

Życzę smacznego! :trollface:

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Exterminatore

Przepis na własny cydr,hmm...o już mam. 1)Składniki: - kilogram jabłek - 2 kilogramy cukru - 3 liście mięty dla aromatu - 4 laski wanilii dla smaku - 5 kropli wódki 2)Sposób przygotowania: Wrzucić wszystko do jednego garnka, podgrzewać na wolnym ogniu przez 15 minut, później przerzucić to do miksera i po zmiksowaniu podawać w kieliszkach do wina. 3)Efekty uboczne: Nieznane, chociaż mogą wystąpić wymioty, ból żołądka, nudności, zatrucie pokarmowe, oślepienie, chęć latania i próby czarowania na środku ulicy. Bon Apetit :cydr:

Link do komentarza
  • 4 months later...

87148.png?1362017110


Hejka miśki!
Witajcie moje wy miiiisiaczkiii słodziuśkie... <tuli>
Eeee... -.-
No co?
Powoli zmieniasz się w Pinkie. Albo i gorzej.
No co ty nie powiesz...? Nie można czasem pochwalić i pokazać moim fanom, że są tacy fajni i że ich uwielbiamy?
A są fajni?
<pac, pac> No a jak myślisz, głuptasku? Patrz ile nadesłali przepisów!
Co? Jakich przepisów?
No w tej zabawie, co my ją tutaj miałyśmy zaktualizować i odświeżyć...
Aaa...
Tylko mi nie mów, że zapomniałaś.
Nie bij, mamusiu.
Pff... będziemy więc improwizować. Znaczy... spróbujemy jakoś dobrze to wszystko zorganizować.
No dokładnie. Pierwszy przepis na cydr dostaliśmy od MintCupcake.
Spójrzmy... hmm. Ciekawie wygląda, wspaniale nawet. Wszystko pięknie opisane, składniki też są... idziemy do kuchni.
Co? Po co?
Spróbujemy zrobić cydr według przepisu MintCupcake.
Przecież jest wiosna! Jabłka dopiero zaczynają rosnąć na drzewach!
Wiem. Ale specjalnie z tej okazji, bo w przeciwieństwie do ciebie pamiętałam, poprosiłam moją kuzynkę po drugiej stronie Equestrii aby przysłała nam trochę swoich jabłek. Tam wszystko organizują inaczej, ostatnio były zbiory. Więc idziemy!
Taa, idziemy.

<jakiś-tam czas później>

O mamusiu...
Niebo w gębie! Nie jest to mój przepis, ale jest wyśmienicie smakowity!
Pycha! Chcę jeszcze! Jeszcze, jeszcze, jeszcze!
Wstrzymaj konie, Kree. Musimy spróbować reszty, a to dopiero pierwszy. Ale przyznam, był genialny, na piątkę z plusem.
Prawie tak dobry jak ten twój... ale to i tak pyszne! Mniam, mniam, mniam! CYDR!
Zignoruję to... co następne?
KochamChemie--
Od kiedy kochasz chemię? Ty masz już w szkolę chemię?
Tak nazywa się ten użytkownik... KochamChemie udostępnił nam dość... ee, nietypowy przepis.
Powiedz szczerze, Asiu. Rozumiesz to?
Eeee...?
No to ja też. Nie dziwię się, skąd ten nick. Ale wierzę na słowo, że to naprawdę dobrze smakuje.
Dalej jest Bećka. Za chwilę wrócę, pójdę zrobić ten cydr.

<długa chwila później>

Mmm... nawet niezłe. Taki... zwyczajny. Ale dobry. Ale nie jest cydrem. Bo bez drożdży.
Tak, niezły. Na piątkę. Sok. Na. Piątkę. Następny jest... :lol: to chyba nawet nie jest cydr, bo bez jabłek... chociaż wątroba trolla może smakować podobnie to nich. Nigdy nie próbowałam.
Dziękujemy, ale z gulaszu z kamienia chyba nie skorzystamy... plus za rozśmieszenie KreeoLki.
Ej no, to jest świetne! Musimy wykonać ten cydr!
DALEJ.
Ok, ok... następny jest przepis Wizia... również... :lol: ...jest genialny. Genialnie śmieszny. Brzmi zachęcająco. Mogę nawet powiedzieć, że bardziej... pomysłowy od Telewizora Zangetsu... świetne efekty... <pada na podłogę ze śmiechu>
I co ja z tobą mam. Szkoda, że nie napisałeś jakie są efekty po przeczytaniu przepisu.
Sztywniak z ciebie... ty to się uśmiechnęłaś chyba tylko wtedy, kiedy związywałaś mnie liną.
Prhmm... za chwilę lina znów wróci do akcji.
To może lepiej cofnę się kawałek... Rrrainbow Dash xD również przygotowała dla nas przepis... równie dziwny i z niezbyt przyjemnymi efektami, jak poprzednie.
Kakao... gumowe miśki? Cukier puder i bita śmietana... no, to wszystko nie pasuje, więc chyba nie będziemy... ryzykować zdrowiem.
Ta, dzięki że wypisałaś efekty. :D Następny przepis należy do Legiona. Nie wygląda źle, chociaż brakuje drożdży. Ale olać to, spróbujemy.

<kwadransik później>

Dobry. Ale to nie jest cydr. To zwykły, ale dobry jabłkowy sok.
Kath... erine... Fabulous! Nigdy nie robiłyśmy cydru z czekolady!
Wierz mi, robiłam. Wychodzi z tego papka czekoladowa o okropnym smaku jabłkowym. Ale idziecie w dobrym kierunku, wiśnie doskonale pasują do jabłek i cydru.
Ale nie do czeko-czeko-czekolady. deHavilland... ciekawy przepis, aczkolwiek myślę, że bardziej pasuje do świata ludzi, nie kucyków. :DD
Hmmm... mh.
Coś się dziwnie uśmiechasz... ooou! Już ostatni przepis, tym razem od Aretry Dashu.
Bardzo fajny. Tyle że fajnie się tylko czyta, kochanieńka. Wielki plus za składniki, bo są świetne! I minus za brak przepisu.
Heh. No i to byłyby już chyba wszystkie.
Już?
Taaa-daa! Tak, już sztywniaczko ty moooja. <3
Ojtam, dziś jestem nie w sosie.
Nie w cydrze. A dlaczegóż to taka poważna jesteś?
A nic, nieważne. Top, top, top secret. Ściśle tajne przez poufne.
My gadamy, gadamy, a tu trzeba wyłonić zwycięzcę naszego konkursu!
Ja już dobrze wiem kto wygrał. I kto zajmie drugie miejsce.
Ja też wiem! ^ ^
To się niezmiernie cieszę, kochanieńka.
Uwaga, uwaga... <werble i bębny> Pierwsze miejsce w konkursie na cydr zajmuje... <niepokojąca muzyczka> MintCupcake! Jej przepis okazał się być najlepszym i jednocześnie najsmaczniejszym! Wszystko pięknie i dokładnie opisane, a wierzcie mi: smakuje wybornie!
Drugie zaś miejsce zajmuje... Bećka razem z Legionem990! Za przepisy zwyczajne, ale pyszne. Nie wiem, czy powinnam to uznawać, bo nie jest to cydr, tylko sok. Ale przepyszny, to trzeba przyznać. Dlatego też drugie miejsce przypada właśnie im!
Ale mamy jeszcze małą niespodziankę! Przepisy pomysłowe, oceniane po... rozśmieszeniu mnie i różnorodności składników! Pierwsze miejsce w drugiej kategorii zajmuje... Wiziak! Za przegenialnie genialny, śmieszny i dziwny przepis. Drugie miejsce zaś przypada Telewizorowki Zangetsu, głównie za wątrobę trolla. I gulasz z kamienia. I "litr czystej wody z tego fajnego rowka obok drogi".
No i to byłoby chyba na tyle. Szczerze mogę powiedzieć, że nie postaraliście się jakoś wyjątkowo, oczekiwałam poważniejszych odpowiedzi i przepisów. Ale cóż, mówi się trudno. Niedługo możecie spodziewać się następnej zabawy.
A jakieś nagrody?
Niedługo o tym również pojawi się informacja w tym temacie. Musimy wszystko ustalić z Moon. Dlatego też obserwujcie temat, bo może się w nim pojawić informacja właśnie na ten temat.
Aha.
Hmm...
Idziemy do Pinkie, ponuraku.
Co?! Po co?
A jak myślisz, co jest ulubionym zajęciem Pinkie? Rozśmieszanie i wywołanie u kucyków uśmiechu na twarzy. Bez dyskusji.
Ehh.
Nie E-eheechowywuj mi tu, tylko chodź.
Więc do zobaczenia, jabłuszka!
Do zobaczonka, misiaczki! Bajo!
Umm... yay?
  • +1 1
Link do komentarza
  • 2 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...