Skocz do zawartości

Wielki Quiz Historyczny.


Airlick

Recommended Posts

Nie Brutus, nie. Sindri? Pierwsze słyszę. :P Naprawdę, nie mogę powiedzieć nic więcej. Krótkie podsumowanie: bardzo ważny stronnik Juliusza Cezara, zginął w spektakularny i brutalny sposób. OK, jeszcze jedna informacja: zginął na długo przed samym Cezarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, trochę tych Rzymian było. Ale chyba niewiele sposobów na śmierć jest tak oryginalnych, jak wlanie do gardła roztopionego złota, którą to kuracją Partowie potraktowali tego pana. :raritylaugh: I on był przedmiotem mojego pytania.

Kolejne już jutro, mam nadzieję, że nie sprawią takich problemów! :rainderp:

Edit: brawo, Solaris!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albrecht von Wallenstein :P Na początek zacząłem szukać w wojnach husyckich, ale coś mi nie pasowało. Ps. Ciekawy pomysł z tym działem Air, chociaż nie wiem czy Blueblood nie pasuje bardziej jako poddział u Celestii, to trochę jak dać Spike'a do działu z Rarką. No ale Ty wpadłeś na ten pomysł (mam nadzieję) to powinieneś brać co swoje :luna:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi o CK(Austro-Węgry) bo wtedy dynastia Habsburgów nie miała już tak dużych wpływów, a same państwo było słabe, jak na mocarstwo. Może chodzi o Burbonów z Francji. Stanowili by przeciwwagę dla Brytyjczyków, twórców najrozleglejszego imperium w późniejszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mów, że chodzi o największe imperium w dziejach.:bemused:

Dużo zależy od kontekstu. Pod względem terytorialnym i wpływów Rzym nie umywa się do zwolenników herbaty. Ale jeśli mówimy o dokonaniach, wielkości, czasie trwania i porównamy ich zasięg ze znanym ówcześnie światem to przyznać muszę ci rację.:godpony:

Skoro mowa o Rzymianach to jedynie Królestwo Partów stawiało im opór przez dłuższy czas. Wtedy rządziła nimi chyba dynastia Arsacydów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę od tematu odbiegnę. Ale imperium brytyjskie zwane było imperium nad którym słońce nie zachodzi więc chyba takim cherlakiem nie było. Jednak wielu historyków sądzi że to imperium mongolskie wujka Czyngis-chana było największe w historii. A dynastia.... i państwo. Skoro o Rzymie mowa zgaduje dynastia Magonidów z Kartaginy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że daję tak enigmatyczne zagadki, postaram się poprawić. :P I tak, Imperium Brytyjskie było tak zwane, ale tylko przez Brytyjczyków. :lol:

Co prawda chodziło mi o dynastię Sasanidów, ale dynastia Arsacydów też pasuje pod każdym względem, więc zaliczam.

Kontrowersyjny dowódca, który za swoje największe zwycięstwo otrzymał tytuł szlachecki - w którym to tytule znalazło się, um, miejsce dla miejsca jego zwycięstwa.

O kogo chodzi?

To nie może być trudne. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperium Brytyjskie było tak zwane, ale tylko przez Brytyjczyków.

Niby tak, ale po koronacji królowej Wiktorii na Cesarzową Indii nazwa "Królestwo Wielkiej Brytanii" średnio pasowało do tytułu władczyni. "Imperium" było powszechnie w użyciu, zresztą jak z każdym większym państwem kolonialnym.

Bernard 'Monty' Montgomery, otrzymał tytuł 1. wicehrabiego "z Alamien".

Tytuł jest faktycznie nietypowy.

Dobra, dam teraz szansę innym.:cheese:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...