Skocz do zawartości

Spontaniczne\Zorganizowane(niepotrzebne skreślić) Mini meety w Warszawie


KochamChemie

Recommended Posts

Niestety, ale jesteście w błędzie z interpretacją nazwy "Starzy Przyjaciele". :rdwild:  Podejrzewam, że osoby będące w tej grupce nie znały się przed przystąpieniem do fandomu. Przymiotnik "starzy" ma tu w znaczeniu pokazać, że trzon tej grupy stanowią "weterani", nie zaś osoby nowe lub "doświadczone". Ogólnie, miałem spore problemy z nazwaniem tej grupki, początkowo mieli się nazywać "Weterani niezrzeszeni", co wskazywałoby na ich niepowiązanie z weterańską Elitą, ale biorąc pod uwagę, że w jej skład wchodzą także osoby z mniejszym stażem, to porzuciłem tę nazwę.

 

Dobrze jednak, że ten problem w interpretacji wyszedł teraz, przy najbliższej aktualizacji i rozszerzeniu charakterystyki "wyprostuję" jej charakterystykę. Także pod względem tych "spotkań", bo doszło do mnie teraz, że nie jest to dobry sposób na charakteryzację. Będę musiał troszkę pomyśleć nad tym. Ale nazwa pozostanie, chyba, że wymyślę coś lepszego  :twilight3:

Występowanie czysto pozafandomowych relacji bronych nie jest dla mnie samym w sobie kryterium uwzględniania grupki w charakterystyce. Jest to spotykane we wszystkich fandomach i nie ma czegoś takiego, że członek Inteligencji nie spotka się z kimś ze Starych Przyjaciół, "bo to inna grupa". Starałem się wydzielić grupki, jakie tworzą się na meetach, bądź "stronnictwa" które mają wpływ na fandom lokalny i jego postrzeganie. Dlatego w swojej charakterystyce nie uwzględniłem chociażby Los Nosotros, do której to grupy też należę. Po prostu na meetach nie tworzymy oddzielnego zgrupowiska, ale rozpraszamy się.

 


Po za tym możecie rozstrzygnąć to za pomocą PW nie śmiecąc tutaj.

 

Ale wtedy nie byłoby zabawy :despair:. Zresztą spóźniłeś się, bo temat "polityki międzyfandomowej" oraz sprawy "dlaczego ktoś się nam nie podoba?" wydaje się już skończony i to nawet w sposób pokojowy  :hBB25:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, ale czy mógłbyś jeszcze wytłumaczyć fragment (w pod grupie "starzy znjomi" :v )

 

"Wiąże ich długa znajomość, wykraczająca poza granice działalności fandomu."
Bo nie ważne ile razy czytam twoje wytłumaczenie, to dalej nie ogarniam, przez ten własnie fragment XD

 

 

Octi, rozmowa o charakteryzacji Warszawskiego fandomu też jest potrzebna, bo pomaga ludziom zrozumieć co się dzieje na mini meetach :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf, dyskusje toczące się tutaj dotyczą Warszawskiego fandomu i nie wydaje mi się żebyśmy aż tak tu śmiecili. Chyba jedyny minus jest taki, że jak ktoś chce na szybko sprawdzić kiedy jest najbliższe spotkanie, to musi przekopać się przez ściany tekstu, ale przecież i tak wystarczy poszukać ostatniego postu Donarda. 

 

Z drugiej strony jednak może należałoby wydzielić osobny temat "Fandom Warszawski - dyskusje" czy coś w tym rodzaju, tak jak kiedyś po kilku postach tutaj o RPGach zrobiliśmy sobie o nich osobny wątek. Według mnie najlepiej żeby założył go Polonius i podlinkował tutaj dla zainteresowanych. W końcu to on pisze przewodnik. Tylko nie mam pojęcia w którym to powinno być dziale. 

 

Część rzeczy, jak na przykład ustalenie kto to jest grupa "starzy znajomi" można było załatwić przez PW, ale większość naszych dyskusji z kilku ostatnich stron powinna być publiczna, żeby zainteresowani mogli ją przeczytać i się wypowiedzieć. 

 

A tak poza tym też uważam, że mama Buttona wymiata :)

 

EDIT: 

> A propo spotkania kopie i dokopać się nie mogę. Kiedy one się odbywają i gdzie.  

Zazwyczaj były na patelni (wyjście z Metra Centrum) co sobotę o 14. Tyle, że pojawiały się tam niepożądane osoby, więc spotkania zeszły do podziemia. Zacząłem tego offtopa bo miałem tego dość. 

 

EDIT2: 

Przejrzałem ten wątek i nie ma aktualnie ogłoszonych spotkań. To znaczy niby jest ten spacer wzdłuż linii metra, ale nie ma podanej dokładnej daty i godziny. 

Hm, w prywatnych wiadomościach mam info o jednym spotkaniu w tygodniu, ale chyba jest "tajne", więc nie podaję o nim informacji. Zresztą i tak mnie tam nie będzie, bo jestem poza Warszawą. 

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eech widać, że każdy fandom rządzi się odmiennymi zasadami :) Przykładowo w fandomie warszawskich mangowców trwający 16 LAT były róźne wzloty i upadki (chodzi mi o rozj***nie się grupy 6-7 lat temu.Kiedyś zbierali się różnie najpierw w kolunie Zygmunta na Starym Mieście W LATACH 90-TYCH PRZED WYDANIEM CZASOPISMA "KAWAII" !!!!!

Dzisiaj to są głównie spotkania znajomych )

 

Ekhem.. Czy wy serio uważacie, że codziennie koczujący pod Złotymi Tarasami grupki mangozjebów to "bezdomni" ? Zdajecie sobie sprawę, że oni tworzą rodziny np. mangowa [ córka, ojciec, dziadek...], :MJTQO:

Ustanawiają pokolenia (staż w stadzie) Ja jestem w ostatnim około 6-stym pokoleniu ( "najmłodszi" nie chodzi o wiek, gdyż ja mam 19 lat a 3 lata młodsza mangaczka jest już w 3 pokoleniu )  :ohmy: ?

Czy mówią wam pseudonimy: Hentai, Iku, Yoku, Osami, Misaki czy Iwaneko? Heh... wokół tej grupki w Złotych kręcą się tzw. "dowcipnisie" robiący se jaja z mangowców

 

ps; kurdee a miałem nadzieje, że trafie na geeków czy tym podobnych. Z tego wzgłegu że jestem jednym z powyższych mam u nich tyły   :fluttercry2:

Skoro są spotkania typowych nerdów to gdzie one są ( pytam o Warszaw) ?!  :hBB25:

Poprawiłem nieco post, usunąłem zbędne kropki i znaki zapytania. Proszę pilnować pisowni na następny raz. ~Tisosek

Edytowano przez Tisosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, ale wyobraź sobie, że nas, jako bronych, mangowcy nie obchodzą. Chcesz sobie należeć do ich fandomu i przychodzić na ich spotkania - nikt Ci nie broni, ale tak samo, jak my ich nie obchodzimy, tak ich fandom nie obchodzi nas. I jakiekolwiek próby łączenia tych dwóch fandomów są bez sensu.

Swoją drogą, gratuluję mangowcowi o pseudonimie Hentai. To tak jakby brony miał pseudonim Clop...

 

I pohamuj wulgaryzmy, bo o warna nietrudno :hmpf:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też w sobotę nie będzie, ale chętnie przeczytam sprawozdanie, zwłaszcza czy przylazł ktoś kto się innym naprzykrzał. Jeśli tak, to chyba jednak zejście do podziemia z częścią spotkań wygra. 

 

Dashka, przeczytałem to 3 razy i dalej nie wiem po co to napisałeś i o co w tym w ogóle chodzi. To jest temat o warszawskich spotkaniach i bronych i otaku mało nas interesują. Zwłaszcza taki chaotyczny opis z przekleństwami. 

 

> Skoro są spotkania typowych nerdów to gdzie one są ( pytam o Warszaw) ? 

Są tylko ogólne spotkania dla wszystkich (na których nerdzi często po prostu tworzą podgrupę), lub organizowane osobno spotkania dla grupek znajomych. Mnie i Chemika nie ma, Arpegius jest ostatnio jakiś zblazowany, Plothorsa chyba też nie ma, ale może trafisz np. na Rain Rocka. Przyjdź sobie na spotkanie w sobotę, porozmawiaj z ludźmi i staraj się ich nie wnerwiać. Może z kimś się zaprzyjaźnisz, a jak nie to zawsze możesz wrócić do otaku. 

 

> Swoją drogą, gratuluję mangowcowi o pseudonimie Hentai. To tak jakby brony miał pseudonim Clop. 

Ktoś wspominał, że jeden gościu od nas ma ksywę klopernik i dużą kolekcję. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom, stworzyłem temat specjalnie do dyskusji na tematy lokalne. Znajduje się w off-topie, bo to chyba najlepsze miejsce na sprawy "okołokucykowe".

 

http://mlppolska.pl/watek/7104-forum-warszawskich-bronies/

 


Ktoś wspominał, że jeden gościu od nas ma ksywę klopernik i dużą kolekcję. 

 

Klopernik to przydomek Donarda, tyle że:

1. Nie on sobie go nadał

2. Nie chwalił się kolekcją, nawet mnie kiedyś skrytykował, że na swej komórce mam obrazki sugestywne.

 

Natomiast kilka osób faktycznie, ma niezwykle obszerną kolekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maklak. ja pisałem o moich obserwacjach jeśli nie zauważyłeś

 

2) tak przyjdę w sobotę na meeta, wreszcie odpocznie od tych mango/zjebów

 

PS: w tej chwili wcinam bułeczkę :P (żart)

 

Tak naprawdę pisałem o tej żeby nie powtarzać "subkulturze" z ciekawośći dla bronies przeglądających MLPPolska. Jeśli chcecie mogę przystopować :) Robiłem to w "waszym" interesie. Moim zresztą też

Zabrzmię jak lizidupa ale zrobię wszystko dla tego fandomu i po moim trupie nie pozwolę abyśmy się rozeszli tak samo jak "oni"

 

mamy dopiero 2 latka :) *facepalm* i jeszcze dużo (przynajmniej w tych czasach) możemy zrobić. Trzymam za was kopytka  /) *brohoof*

Edytowano przez dayashita23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli przeczucie że coś jest z jego zachowaniem nie halo mnie nie myliło. Przepraszam wszystkich za zbytnią pobłażliwość i szacun dla Donarda za odważne napisanie co myśli. No i raczej nie bawcie się już nożami; już to rzucanie po ciemku w drzewo na ognisko to była lekka przesada. Wiem że sam mam ich kilka, ale używam ich jako narzędzi a nie zabawek. Krzywdę nożem zrobiłem tylko kilka razy sam sobie tnąc się przypadkowo w palec. 

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde sorry za ten incydent chłopaki. Głupia sprawa <facepalm>

 

Cóż, nie było mnie na tym meecie, ale takie "sorry" to trochę za mało, nie sądzisz? Nie mam pojęcia jak można kogoś pociąć nożem przez przypadek, ale nazwanie tego "głupią sprawą" jest co najmniej nie na miejscu. 

 

Dobrze, że Donard odważnie napisał to co myśli!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę co czujecie. Naprawdę jest mi wstyd za TO :( Zraniłem ją przez czysty przypadek. Bałem się że się potnie :/. jak za inne rzeczy też. Jeżeli mnie wyrzucicie mnie z meetów, naprawdę zrobi mi się smutno  :fluttercry2:  Od teraz zrobię wszystko w mojej mocy aby nie odpierniczać ( przyznaje zdarza/zdarzało mi się od czasu do czasu). W sumie ......  nie wiem co powiedzieć. O d pewnego czasu wyczekuje na tą sobote aby pójść z wami na ten meecik i dobrze się bawić. Czy ja was hejtuje ??? Mam nadzieję że ZAPOMNICIE o tym i wszystko będzie git 

< MEGA FACEPALM>

 

Tisos chyba o coś prosił, prawda? Nie reagujesz na upomnienie - cierpisz.

~Emronn

Edytowano przez Emronn Marvelous
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje zachowuje się często jak gimbus (mimo że mam 19 lat) Nie będę szlochał czy się mazał jak baba. Nie ma wytłumaczenia na moje "zachowanie". Często się uczę na błędach kiedy przegnę pałę (taka prawda). Ale po cichaczu będę stał/siedział od was jakieś kilka metrów. Jak ktoś chce mnie zagadać proszę bardzo. Hmmm... a tak z drugiej beczki mangowcy też za mną nie przepadają ( wytłumaczenie: jestem za normalny). Chyba jestem skazany na no-life (nie użalam się nad sobą)

To więc .......cześć 

Edytowano przez dayashita23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje zachowuje się często jak gimbus (mimo że mam 19 lat) Nie będę szlochał czy się mazał jak baba. Nie ma wytłumaczenia na moje "zachowanie". Często się uczę na błędach kiedy przegnę pałę (taka prawda). Ale po cichaczu będę stał/siedział od was jakieś kilka metrów. Jak ktoś chce mnie zagadać proszę bardzo. Hmmm... a tak z drugiej beczki mangowcy też za mną nie przepadają ( wytłumaczenie: jestem za normalny). Chyba jestem skazany na no-life (nie użalam się nad sobą)

To więc .......cześć 

 

Jak się ma 19 lat powinno się wiedzieć, że nie wyrywa się innym noża z rąk, bo noże są ostre, i może się to nie fajnie skończyć. Takie rzeczy się po prostu wie, a nie uczy się na takich błędach. Jakoś jestem 3 lata młodszy, a to wiem.

A pisanie na forum, że jesteś skazany na "no-life" jest użalaniem się nad sobą, przynajmniej w takim kontekście.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...