Skocz do zawartości

John Flanagan: seria "Zwiadowcy"


Applejuice

Recommended Posts

Mieli Skandian, to berserkerzy. A większość rycerzy na zamku było wcześniej bandytami, więc nie byli zbyt dobrzy w walce (w końcu zaczęli nawet uciekać) :P Poza tym Will mógł wyrządzić niezłe szkody swoim łukiem, skoro wypuszcza jedną strzałę na sekundę xP Zwiadowcy są też szkoleni do tego typu zadań. Przez te pięć lat nabywają "super uber hiper" umiejętności, dlatego są takimi koksami xd.

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Coś ala amerykańscy marines ? Zdolni do wszystkiego ? Wielka i wspaniała Ameryka ! A nie on jest z Australii :D Ale nie zmienia to faktu że to trochę mało prawdopodobne. 5 lat i takie umiejętności? No ale ja tam książek nie pisze (bo mi się nie chce) więc nie mogę tak oceniać. A w jaki sposób oni się tam na ten zamek dostali? Pytam z czystej ciekawości bo już nie pamiętam.

Link do komentarza

Też za bardzo nie pamiętam, ale najpierw upozorowali atak. Mieli drewniany wóz, którego prowadzili Skandianie, a pod nim ukryli się Will i Horace. Potem jak strażnicy z zamku to zauważyli to wygonili Skandian, oni zostawili wóz z Willem i Horace'em. Potem jakoś pojawiła się reszta Skandian i zaatakowali w nocy :rainderp: Serio, nie pamiętam. x3 Cóż, trening był raczej dosyć ostry, jednak ja nie potrafię określić czy 5 lat starcza na opanowanie takich umiejętności :P Zwiadowcy już sami w sobie mają jakieś talenty, które potem tylko rozwijają. Willowi było łatwiej, bo już wcześniej miał zadatki na zwiadowcę. Skradał się, wspinał, krył i tak dalej.

Link do komentarza

Przczytałam wszystkie części :fluttershy5: .No prawie...Zacięłam się przy ostatniej i teraz nie chce mi się jej kończyć.Nie wiem jak wy,ale dla mnie w tej książce osobniki płci żeńskiej są jakieś denerwujące... Najbardziej podobała mi się "Ziemia Skuta Lodem" , "Oblężenie Zamku Macindow" i "Cesarz Nihon-Ja".Kiedy domęczę ostatnią,zabiorę się za czytanie Brotherbands.Póki co czytam drugą część władcy pierścienia.Moja ulubiona postać w zwiadowcach to Halt,Horace(jak to się do siana czyta?) i Will.

Link do komentarza

Już o tym rozmawialiśmy ^^ To jest powieść która zawiera elementy fantasy i jest do tego gatunku zaliczana.

Oto kopiuj wklej z wiki.

Zwiadowcy (ang. Ranger's Apprentice) – seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie, powieść przygodowa dla nastolatków. Pierwsza książka z serii, zatytułowana Ruiny Gorlanu została wydana w Australii w listopadzie 2004, a w Polsce w kwietniu 2009. Do tej pory wydano jedenaście książek w Australii i Nowej Zelandii, a także w Polsce.
Link do komentarza
  • 1 month later...

O yea, moja ulubiona książka!

Ja wypożyczyłam 1 książkę ''Oblężenie Macindaw''. Bardzo podoba mi się ta książka i polecam ją! Ja na razie czytałam niestety tylko ''Oblężenie Macindaw'', ''Bitwa o Skandię''(moja naj część) i ''Czarnoksiężnik z Północy''(jestem na razie w jej połowie). Powiedzieć wam jedno, co jest zaletą, że szybciej przeczytasz książkę? To jest to, że na końcu każdego rozdziału autor kończy tak wyśmienitym zdaniem, że muszę przeczytać jeszcze jeden rozdział.

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

No to ja od siebie dodam, że seria jest naprawdę NIESAMOWITA! Jestem aktualnie w 5 tj. "Czarnoksiężnik z Północy" i jestem pewien, że dojdę do 11, a następnie zajmę się "Drużyną", czyli kontynuacją serii, tyle, że z zupełnie innej perspektywy. A książkę bardzo polecam, jeśli ktoś się jeszcze waha czy czytać, to spokojnie może już przestać i przejść się do biblioteki lub od razu do księgarni.  

 

Miłego czytania! :giggle:

Link do komentarza
  • 1 month later...

Kurczę, a ja myślałem, że jestem zagorzałym fanem (nawet piszę fica wzorując się na tej serii!), a tutaj niespodzianka. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że tak wiele osób ją lubi. Większość moich znajomych ma co do niej niezbyt dobre uczucia.

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...