Skocz do zawartości

Koszmar Hejtera [NZ][Komedia][Random][Poezja]


Dolar84

Recommended Posts

Taki mały projekcik. Jeżeli sie spodoba i nadal będe miał wenę to będę go kontynuował. Jeżeli zaś weny zabraknie, to też będe kontynuował, tylko zajmie to dłużej :crazytwi:

Co do tagów, to nie znalazłem odpowiedniejszych, niż te dwa. W założeniu ma być to komedia, a randomowe będzie to na pewno :pinkie:. Rzeczona rymowanka tutaj.

Liczę na wiele komentarzy i naturalnie na krytykę - byle konstruktywną  :derp:

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie za bardzo "znam" się na poezji i przeważnie nie czytam wierszy, w każdym razie ja nie o tym... Bardzo spodobał mi się Twój wiersz i czytając go sobie uśmiechałam się coraz szerzej. Świetne rymy, na które ja bym chyba nie wpadła. W zasadzie nie napisałabym żadnego wiersza. Pisz dalej i oczywiście publikuj nam je tutaj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy takie rymy mógłby przecież sklecać,
więc proszę się tu niezdrowo nie podniecać,
Wiersz toto nie jest, raczej rymowanka,
Poemat to Fabergé, to wyżej – pisanka.

Żaden więc ze mnie nie jest poeta,
przy dobrych wiatrach – może wierszokleta.
Na takie partactwo wściekłby się Mickiewicz,
Słowacki i Staff, no i Iwaszkiewisz.

Niemniej wdzięczny jestem za wyrazy uznania,
więc wnet do dalszego zasiądę pisania.

:crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajna rymowanka, ale najsłabszą częścią są... rymy. Takie na zasadzie, że zanim doczytasz drugi wers, już wiesz czym się będzie kończył. Wystrzegaj się rymów częstochowskich, bo to brzmi banalnie. Sylabicznie nawet nieźle złożyłeś.

Żaden więc ze mnie nie jest poeta

Hmm... chyba chodziło bez tego "nie".

Ogólnie podoba mi się :P 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego napisałem, że poetą to ja nie jestem, a celem jest raczej zwyczajna rymowanka. Dobranie rymów jest sprawą niełatwą, i często wychodzą typowe "częstochowiaki", gdy zwracam większą uwagę na treść niż formę. Zdecydowałem się jednak na typ rymowania: AA BB CC DD i tak dalej, bo ułatwia to pisanie i pozwala skupić się na treści. Może w późniejszych częściach spróbuję przejść na ABAB czy podobne, ale nie moge tego obiecać. Poza tym, takie właśnie rymy kojarzą mi się z bajkami z jakże odległego dzieciństwa, więc w pewien przewrotny sposób można uznać je za odpowiednie dla tematyki MLP :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CherryGrove

Bardzo pomysłowe, podoba mi się :fluttershy5: Powinno się to umieścić w jakimś podręczniku do polskiego coby sobie dzieci poczytały, bo przyjemne jest i wesołe :cGfSS: Również czekam na więcej P.S. Brałeś nauki u Zecory może? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CherryGrove

Świetne :brohoof: Czytając to kilka razy uśmiech zagościł na mojej twarzy :fluttershy5: Mam nadzieję, że będziesz to kontynuować, bardzo mi się podoba, daję googol(jedynka i sto zer)/10 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Chemiku - jest akurat natchnienie, to samo się pisze, ja tylko jestem dłońmi, które wstukują odpowiednie znaki. Wiem, że niektóre rymy są wymuszone - ciesz się, że nie słyszałeś moich komentarzy, jak się raz czy drugi zaciąłem. Zdecydowanie nie oddawały kucykowego ducha przyjaźni :lol: Cherry - Mistrzyni Zecora nie udzielała mi porad, ale jest moją muzą :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super! Tekst jest naprawdę mega! Ale chcieliście wypowiedzi Zecory więc niech i ona się wypowie.

Chyba tu częściej będę zaglądać,

jak twoja twórczość ma tak wyglądać.

Trud to musiał być chyba niemały,

lecz jego wynik wyszedł wspaniały.

Miło, że niektórzy sztukę tę rozwijają.

Widać przy tym, że serce swoje w to wkładają.

Twojego talentu nie wolno ci zostawić,

gdyż nastrój potrafią twoje dzieła poprawić.

Tak! Jest ukazany cały sens, a ten z kolei jest opisany w pięknym stylu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, dobre. ja bym też spanikował, mimo że nie jestem hejterem. ale potem bym był szczęśliwy. a hejter popełniłby samobójstwo. co innego gdyby kuce przybyły do mnie z przyjaźnią, eliksirem i niszczeniem świata i ludzkości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oooh, nice! Wierszokleta ze mnie nie najgorszy, ale ta rymowanka mi się podoba. Takie małe cudeńko, niezbyt skomplikowane, a cieszy. W ocenie dam, hm... 9,5/10. Niektórzy uważają, że jestem surowym krytykiem, a to teoretycznie nie jest aż tak piękne, ale... no cóż, akurat mam dobry humor.:fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...