Skocz do zawartości

Not Alone [PL][Z][Anty-TCB][Violence]


Niklas

Recommended Posts

United_Nations_Fight_For_Freedom_poster.

Biura Adaptacyjne: Nie jesteśmy sami
oryginał: http://www.fimfiction.net/story/26651/The-Conversion-Bureau%3A-Not-Alone
Autor: Starman Ghost
Tłumaczenie: Crusier, Ureus
Korekta: Niklas, Bunkster, Zandi
Poeta: Gravis Hilaritas

Opis:
Wierzę w całą moją rasę... w szczerość, odwagę, inteligencję, wytrzymałość… i dobroć… przytłaczającej większości moich braci i sióstr, wszędzie na tej planecie. Jestem dumny z bycia istotą ludzką. Wierzę, że z trudem zaszliśmy tak daleko, że zawsze udaje nam się z trudem - ale, że zawsze nam się udaje... przetrwać... przetrzymać... Wierzę, że ten nieowłosiony embrion ze zbolałą, przerośniętą mózgoczaszką i przeciwstawnymi kciukami, to zwierzę ledwie ponad małpami, przetrwa.



-Robert A. Heinlein

Historia TCB - o nadziei na przetrwanie ludzkości i pokojowej koegzystencji.
Historia jest opowiadana stopniowo poprzez wiadomości, artykuły, posty blogowe i krótkie fragmenty prozy.
 

***

Liczba rozdziałów w paczkach będzie nieregularna. Planujemy podzielić tego fica na fragmenty po ~20 stron.

Rozdziały 01-09
Rozdziały 10-16
Rozdział 17
Rozdział 18

Rozdział 19

Rozdział 20

Rozdział 21

Rozdział 22

 

CAŁY FIC W:

.pdf

.docx

.epub

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwsza część przeczytana (drugą przeczytam jutro). Co mogę powiedzieć na temat tego fica. Napisany w niespotykany sposób poprzez wspominane notki prasowe / wywiady telewizyjne oraz wpisy na blogach. Razem daje to czytelnikowi poczucie prawdziwej historii. Jak by działa się na prawdę. Błędów w tłumaczeniu nie znalazłem.

Po pierwszej części jestem aktualnie przychylny obronie ludzkości. Prawda że artykuły opisują tylko 1 stronę medalu i nie mamy opini z Equestii, ale zachowanie Twi oraz Celestii jest moim zdaniem karygodne. Dało się wyczuć w słowach Twilight pogardę dla naszego społeczeństwa, a to nie jest dobry sposób jeżeli chce się przekonywać do zmiany gatunku.

Fic aktualnie polecam każdemu. Jeżeli będę chciał coś dodać po przeczytaniu 2 cześci edytuje post jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

i dobrze mówiłem. fajny temat, bardzo ciekawie napisane i praktycznie bez błędów. kiedy ciąg dalszy? bo nie mogę się doczekać rozwoju sytuacji, jaka pojawiła się pod koniec ostatniego rozdziału (nie chcę spojlerować)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reakcja po przeczytaniu.

Dołączona grafika

Jakim cudem im się udało, rzekomo ta bariera jest nie do rozwalenia

Co się dziwisz. Polak potrafi. :D

Ale ciesze się, że w końcu rozwalili tą barierę. Teraz tylko ukraść pierścienie powstrzymujące magie, zrobić coś co by zablokowało skrzydła i można mieć kucyki, które są niewolnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz. Polak potrafi. :D

Ale ciesze się, że w końcu rozwalili tą barierę. Teraz tylko ukraść pierścienie powstrzymujące magie, zrobić coś co by zablokowało skrzydła i można mieć kucyki, które są niewolnikami.

Ja tego nie popieram.

Murzyni rozumiem, nadają się na niewolników (nie żebym coś do nich miał), ale kuce? Tutaj by się przydały tylko ziemskie, bo jednorożec bez magii jest nic nie wart a pegaz bez skrzydeł to raczej mówić nie muszę. Polacy potrafią, ale nie tylko oni walą w tarczę cały dzień, inne kraje też to robią. Lubie Anty-TCB za to że ludzie opierają się zagrożeniu ze strony Celesti, jak chce wprowadzić dobrobyt i szczęście to niech przestanie robić eliksir ponyfikujący bo Equestria z TCB kojarzy mi się z III Rzeszą a Celestia to damska wersja Hitlera. Lubie kuce i w ogóle ale te z TCB to już inna bajka. Oto moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzekomo ta bariera jest nie do rozwalenia

To kłamstwo rozpowszechniane przez POZowców takich jak Thar.

Equestria z TCB kojarzy mi się z III Rzeszą a Celestia to damska wersja Hitlera. Lubie kuce i w ogóle ale te z TCB to już inna bajka.

Zgadzam się z tobą.

à propos niewolnictwa. Wiecie, że istnieje opowiadanie gdzie kucyki zniewoliły ludzi? Jego tytuł to "Chains", jeżeli ktoś jest zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od kogoś słyszałem, że kwestia bariery to już zależy od ficotwórcy... bo chyba nie jest jakoś to ustalone kanonicznie?

Są nawet fici bez Bariery. To wszystko kwestia pisarza. Taka Bariera właśnie też wpływa na kwestię ponifikacji ludzi. To nie tyle, że Celestia chce "zaprowadzić dobrobyt i szczęście", co uratować jak najwięcej ludzi. Co więcej, w wielu ficach to ludzie tworzą eliksir, z pomocą kucy.

A akurat w "Not alone", z tego co zauważyłem, Polacy nie walą w Barierę. Przynajmniej nie za dużo.

Fic bardzo dobry, ciekawie napisany, praktycznie klasyka dla gatunku anty-TCB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pamiętałem, że bariera nie jest kanonem xd

A akurat w "Not alone", z tego co zauważyłem, Polacy nie walą w Barierę. Przynajmniej nie za dużo.

Chyba nawet nie biorą udziału w tej wojence. Ale i tak oberwą od kucy... bo tak :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w głowie fanfick bez bariery, choć powstaje na wskutek wywołania trzeciej wojny światowej. Wróg który zaatakował ludzi i Equestria nie może przedostać się przez barierę i znajdują sposób żeby skrzynie z żołnierzami wpakować nieskatalogowaną tkanką (np DNA Niedzwiedzia) i wtedy bariera przepuszcza skrzynie z żołnierzami, ale niestety ci przegrywają. Ta "Bariera" jest jedną z najbardziej samolubnych i debilnych pomysłów jakie celestia kiedykolwiek mogła wymyślić. Chce pomóc ludziom, to niech pomaga im nie wlewając w nich hektolitry eliksiru. Zgaduje że jak shining armor w TCB podchodzi do Celesti to wyciąga kopyto i mówi "Heil Celestia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariera w sumie to właśnie już jest kanon. Podstawą TCB był jeden fic, z tego co wiem nigdy nieukończony, a obecnie kanonem jest to, co pojawia się w większości prac - czyli m.in FOL czy Bariera. I nie wiem, Peros81, czemu wciąż mówisz, że Bariera jest wynalazkiem Celestii. W większości ficów jest to po prostu efekt wbicia się obcego wymiaru w nasz, a nie celowe działanie księżniczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...