Skocz do zawartości

TOP 5 waszych ulubionych piosenek


Gość Kbwgothic

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nie będę dawał więcej niż jeden utwór od jednego autora bo w top 5 miałbym 2 wykonawców.

1. Mój ulubiony utwór.

http://www.youtube.com/watch?v=WPAHHGRvGoY

 

2.
http://www.youtube.com/watch?v=vYFHctmKWm4

 

3.

http://www.youtube.com/watch?v=a_iWolgTR9o

 

4.

http://www.youtube.com/watch?v=BPxvOpD6iD8

 

5.

http://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. System of a Down - Toxicity

2. WoodenToaster - Rainbow Factory

3. Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name

4. Daft Punk feat. Giorgio Moroder - Giorgio By Moroder

 

5. Lighthouse Family - Ain't No Sunshine

Wyjaśnienia:

1. Za "Toxicity" pokochałem SOAD, i od ponad 6 lat pozostaje absolutnym no. 1 w moim odtwarzaczu :rainderp:,
2. Ulubiony kawałek fandomowy - od 1:56 eargasm  :RPHVO: ,

3. Imho najlepszy utwór Ironsów, też od lat gości w odtwarzaczu :) .

4. Nie mogę pojąć, czemu z "Random Access Memories" wypromowano "Get Lucky", który jest moim zdaniem najgorszym utworem z tej płyty  :facehoof: . Utwór jest dla mnie ciekawą mieszanką elektroniki i jazzu :D, świetnie się tego słucha, pomimo długości, no i ten początek "My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio" :rainderp:,
5. Mój no. 1 cover, Tunde Baiyewu ma genialny głos, świetne do słuchania w deszczowe dni  :fluttershy5: .

Edytowano przez imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4. Nie mogę pojąć, czemu z "Random Access Memories" wypromowano "Get Lucky", który jest moim zdaniem najgorszym utworem z tej płyty  . Utwór jest dla mnie ciekawą mieszanką elektroniki i jazzu , świetnie się tego słucha, pomimo długości, no i ten początek "My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio" ,

Cały album jest dobry, ale rzeczywiście Get Lucky nie jest tam najlepszy. Ja stawiałbym na Touch. Jest najbardziej skomplikowanym i dopracowanym utworem na albumie. 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

10 naj-super-mega-zaje-lepszych piosenek, stan na listopad 2013:

1. Megadeth - Youthanasia

2. Megadeth - Wanderlust

3. Fiddler's Green - Victor and His Demons

4. Megadeth - Black Swan (Wersja z United Abominations i z Th1rt3en - obie świetne)

5. Slayer - Bloodline

6. Helloween - Future World

7. Gojira - Gift of Guilt

8. Alice in Chains - Breath on a window

9. Ozzy Osbourne - See you on the other side

10. Megadeth - Anarchy in UK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mógłbym wymienić top 200 ale ograniczenie do top 5 nie pozwala

 

Miejsce Piąte! 

Rhapsody of Fire - Regin of Terror

 

Miejsce Czwarte!!

Sabaton - Carolus Rex

 

Miejsce Trzecie!!!

HammerFall - Titan

 

Miejsce Drugie!!!!

Alestorm - Keelhauled

 

Miejsce Pierwsze (ta ta ra ra ta ta tata!!!!)

PowerWolf - Werewolves of Armenia

 

 

MIEJSCE ULTRA MEGEA TOTAL ULUBIONE!!!

PowerWolf - Resurrection By Erection

 

Metal ze mnie że ho ho 

 

A tu macie Kredensa :cadance4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Everlong

1. Foo Fighters - Everlong
2. Sabaton - The Art of War
3. Metallica - Turn the Page
4. Avenged Sevenfold - Little Piece of Heaven
5. Three Days Grace - Get Out Alive
iii może jeszcze 6. Slayer - Angel of Death, 
bo trudno się ograniczać do 5 :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Top 5 utworów? Takie coś mógł wymyślić tylko geniusz zła!

Oto moja lista, do której dodałem jedynie takie utwory, które poważnie wpłynęły na cały mój gust muzyczny:

 

5.Caramell - Caramelldansen

Tak, uwielbiam ten utwór, który po przyśpieszeniu stał się hitem internetu w 2007 roku. Ja zdecydowanie wolę wersję oryginalną. Już po pierwszym odsłuchaniu zacząłem szukać remiksów, wersji instrumentalnych, metalowych, czy w innych językach... Ta mania trwała przez przynajmniej 2 miesiące, a przez kolejne pół roku często do niego powracałem.

 

4. Gigi D'Agostino - Blablabla

Ten kawałek pełni naprawdę ważną rolę w moim życiu muzycznym. Nie przyciągnął mnie co prawda na zbyt długo, ale to właśnie dzięki niemu powróciłem do słuchania muzyki po 4 latach przerwy

 

3. Kouji Wada - Butterfly

Co tu dużo gadać... Jest to intro stworzone do kreskówki mojego dzieciństwa. Co prawda w polskiej telewizji nie uświadczyłem samego utworu (Amerykanie zastąpili go własną wersją :eww:), ale po obejrzeniu całego sezonu pierwszego w internecie, nuta pozostała w mojej głowie na dłużej. Tradycyjnie już szukałem masy innych wykonań jego, ale żadno z nich nie przypadło mi tak do gustu jak oryginał.

 

2. FlyzZza - Kolomyjka (ФлайzZzа - Коломийка)

Ukraińskie reggae górą! Grupa muzyczna jest bardzo mało znana, nawet na Ukrainie i gdyby nie pasmo dla mniejszości narodowych na TVP Info, to prawdopodobnie nigdy bym o nich nie usłyszał. Kawałek poraził mnie swoją pozytywną energią, świetnym doborem instrumentów, trójką wokalistów... no i mimo wszystko teledyskiem. Od tego czasu FlyzZza stała się moim 2 ulubionym zespołem muzycznym.

 

1. Junior Senior - Move Your Feet

Tutaj wybór był wyjątkowo prosty. Kawałek spodobał mi się już w 2003 roku, przed przerwą. Po odnalezieniu go 4 lata później nadal uderzał we mnie ten rytm, a dzięki magii internetu znalazłem pozostałe utwory tego zespołu. Od 2007 pozostają oni w mojej liście niekwestionowanym numerem jeden, a to wszystko dzięki tej konkretnej piosence.

 

Gdybym jednak miał napisać moje obecne top 5, to prawdopodobnie wyglądałoby ono zgoła inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 to za mało. Wymienię wszystkie, jakie mi przyjdą do głowy :rariderp: Chyba jedna tylko będzie ponumerowana, reszta będzie w randomowej kolejności, bo nie potrafię się zdecydować ;_;

 

1.

- przyjemna muzyka, piękny tekst. Tak po prostu. Więc to jest chyba moja najbardziej ukochana piosenka. Nawet, jeśli jest japońska :rariderp:

 

I te nieponumerowane:

-

- Po prostu piękne :lunaderp:

-

- "Glory be to the Radiant God!" :rariderp: 13 minut epickości, nawet, jeśli to trochę chaotyczne i niektóre fragmenty nie pasują.

-

- miła, lekka muzyczka, która jest motywem jednej z moich ulubionych postaci :lunaderp:

-

- idealna muzyka, kiedy twoją planetę atakują stwory z innego świata, i musisz biec, aby powstrzymać armię przed zniszczeniem świata.

-

- taka milusia piosenka o przyjaźni

-

- delikatna i miła muzyczka, też motyw jednej z moich ulubionych postaci

 

 

Więcej mi się już nie chce wypisywać, i tak nikt tego pewnie nie przesłucha :drurrp:
 

Edytowano przez Syrenka Jakiś Nick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To i ja.

10. Iron Maiden - The Number of The Beast

9. Rhapsody of Fire - The Frozen Tears of Angel

8. HammerFall - Legion

7. Iron Maiden - Seventh Son of a Seventh Son

6. HammerFall - Hallowed Be My Name

5. Metallica - Bad Seed. 

4. Sabaton - Coat of Arms

3. Sonata Arctica - Fullmoon

2. Powerwolf - Lupus Dei

1. DragonForce - Fury of The Storm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

15 najlepszych na obecną chwilę, bo Sabaton, Van Canto i Forteca wydają nowe płyty w tym roku,więc z pewnością lista się zmieni(w kolejności losowej):

-Van Canto - Rebellion

-Van Canto - Paranoid

-Van Canto - One To Ten

-Sex Pistols - God Save The Queen

-Korpiklaani - Vodka

-Rammstein - Morgenstern

-Rammstein - Liebe Ist Fur Alle Da

-Sabaton - Cliffs of Gallipoli

-Sabaton - Metalizer

-Sabaton - White Death

-Forteca - Polska Mowa

-Oomph! - Augen Auf

-HammerFall - Hearts On Fire

HammerFall - Patient Zero

Strachy Na Lachy - Idzie Wojna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Było moje top 5 "wszech czasów", to teraz czas na obecnych faworytów. Tym razem skonstruowanie listy jedynie 5 utworów okazało się całkowicie niemożliwe.

10. Loituma - Viimesen Kerran (zespół znany jedynie z "Ievan Polkka", jednak ostatnio naszło mnie na folk i odkryłem, że mają oni więcej świetnych utworów. Oto jeden z nich)


 
9. Эдита Пьеха - Наш сосед (Ta piosenka jest po prostu legendą, która co jakiś czas wraca w coverach i remixach. Nic jednak nie przebija oryginału)

http://www.youtube.com/watch?v=UxY6A6yDjfA



8. Scissor Sisters - I can't decide (Mało znany, gejowski zespół. Ten utwór jest po prostu przegenialny)


 
7. Vivaldi - Cztery pory roku (Ogólnie mało słucham muzyki klasycznej, ale dzięki temu utworowi chyba zacznę interesować się tym gatunkiem)



6. Sweetbox - Everything's gonna be alright (Kolejny hit. Sweetbox świetnie posłużył się Arią na strunie G autorstwa Bacha)

http://www.youtube.com/watch?v=lNyjkRlgO5s


 
5. Gunther - Ding Dong Song (Co tu dużo pisać... Po prostu kocham te kobiece "lalala" w tle i świetny głos piosenkarza)


 
4. Czeremszyna - czom ty ne pryjszow (muzyka folkowa z mojego regionu. Uwielbiam ją, po prostu uwielbiam! Strasznie mi wpadła w ucho)


 
3. La Tordue - Le Pétrin (Utwór wykonany w 17 językach, w spokojnym klimacie. Melodia przywołuje mi skojarzenia z Afryką, bądź Australią. Czy słuszne? Nie wiem)

 

2. Mary Hopkin - Those Were the days (Podobnie jak z dziewiątką, ten utwór też jest przebojem sprzed 40 lat i jest jeszcze częściej coverowany. Kocham to, bo nie ma tam żadnych popisów, reperowania własnego ego, itp. Po prostu tęsknota za dniami, które minęły bezpowrotnie)

http://www.youtube.com/watch?v=gVdOQvx379Y

 

1. Grubson - Dzień Dobry (Nienawidzę polskiego rapu, ale po prostu nie mogę... Ten kawałek jest tak pozytywny, że nie mogę przestać go słuchać)

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tylko 5? Nie będzie łatwo wybrać. Zwłaszcza, że ta lista co chwilę się zmienia. Ale na chwilę obecną to będą chyba te utwory (kolejność losowa): 

 

1. Skillet - Whispers in the dark

2. Treasure Planet - I'm still here (GREEK)

3. The National - Exile Vilify

4. Luka Megurine - Lie (polish fandub )

5. Przewalki's Ponies - Full Moon

 

Nie łatwo było mi wybrać tylko 5, ale te piosenki na pewno na długo, długo jeszcze pozostaną w mojej ulubionej play liście  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Linkin Park - Powerless

2. Linkin Park - BURN IT DOWN

3. Judas Priest - Hellrider

4. Linkin Park - New Divide

5. Linkin Park - Iridescent

 

Sam w to nie wierze że. Sam. Linkin Park mi się podoba. A rzadko mi się zdarza aby, coś innego trafiło w mój gust muzyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi wymienić w kolejności pięć najlepszych dla mnie utworów, więc zarzucę po prostu nimi bez przypisywania im konkretnych miejsc. :)

Solarstone - Solarcoaster
Holden & Thompson - Nothing (93 Returning Remix)
Motorcycle - As The Rush Comes (Armin van Buuren Universal Religion Remix)
Way Out West - Killa (Orkidea Remix)
Armin van Buuren pres. Rising Star - Clear Blue Moon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moją listę najutworków, a ponieważ w skalach czy różnych wyliczankach preferuje tylko liczby dziesiętne, zamiast 5, dam 10 kawałków. Pomimo 10 miejsc, wszystkie lubię mniej więcej tak samo.

 

10. Megadeth - Holy wars... The Punishment Due

Chyba pierwszy kawałek Megadeth'u, jaki usłyszałem i zresztą jeden z niewielu, jaki do tej pory słuchałem (a mam całą ich dyskografie derp). Początek i końcówka to w ogóle gwałcenie gitary. Jak można tak szybko po tych strunach napieprzać? Respekt dla gitarzysty i w ogóle dla całego zespołu, że stworzyli coś tak zaje*istego.

 

9. Rammstein - Wu Will Nicht Sterben

Za najlepszy refren ever! A kawałek od ok. 3 07 to już w ogóle mistrzostwo! Jednak reszta piosenki jest taka sobie, przez co tylko dziewiąte miejsce.

 

8. Blue Stahli - Shotgun Senorita

Kawałek wpadł mi w ucho i to bardzo mocno. Usłyszałem go w jednym filmiku ze skillami w Docie i do dzisiaj często puszczam sobie tamten moment.

 

7. Iron Maiden - Ghost of the Navigator

Nie jest to mój ulubiony zespół, ale posiada on wiele legendarnych kawałków, takich jak "Fear of the Dark" czy tam "Seventh Son of a Seventh Son", jednak nierówna się to z tym utworkiem.

 

6. Muse - Supermassive Black Hole

Utwór-arcydzieło. Brat przywiózł mi ze studiów i od razu mi się spodobał. Szkoda, że wykorzystali go w Zmierzchu :P

 

5. Led Zeppelin - Ten Years Gone

(chyba)Ulubiony kawałek mojego ulubionego zespołu. Brzmienie po prostu niesamowite, a moment od 5 17 to po prostu epickość w najczystszej postaci. Aż całe ciało ciary przechodzą.

 

4. Metallica - Fuel

(niby)Słaby album, ale kawałek zaje*isty. Na początku, jak go usłyszałem, to nie wydawał mi się on tak fajny, lecz po jakimś czasie znowu go wysłuchałem i po prostu się rozpłynąłem.

 

3. Motörhead - Ace of Spades

Nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego ten kawałek jest na tak wysokim miejscu. Był to chyba pierwszy utwór, który wysłuchałem, kiedy zacząłem się interesować metalem.

 

2. Atlas Plus - Truth Be Know

Poznałem ten utwór dzięki serii "Top Plays Weekly" na DotaCinema. Powiem szczerze, że utwór to mistrzostwo, a dopasowanie go do oglądania skill z doty to mistrzostwo jeszcze większe. Polecam sobie zobaczyć jakiś odcinek.

 

1. Daniel Ingram - Equestria Girls (Helping Twilight Win The Crown) (Aviators Remix)

W sumie, to mam drobne wątpliwości, czy jest to mój ulubiony kawałek, ale dobra. Ten remix to jest po prostu jakieś cudo! Już sam oryginał jest niesamowicie świetny, a ten remix jest tysiąc razy lepszy! Nie ma takich słów na świecie, które mogłyby opisać te dwa ostatnie refreny. Ten utwór... to dzieło... jest po prostu... wykurwiste!

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1. Aikra Yamaoka i Mary Elizabeth McGlyn - This Sacred Line

2. John Murphy- In a House, In a Heartbeat

3. Massive Attack- Angel

4. Portishead- Over

5. Cool kids of death- Uciekaj

Jezu ale ze mnie pieprzone emo :drurrp:

A gdybym nie musiał się mieścić w piątce dorzuciłbym jeszcze:

6. Portishead- Magic Dors

7. Kanał Audytywny- Mój Świat

8. Woodkid- Golden Age

9. Massive Attack- Saturday Come Slow

10. Gramatic- My Tranquillo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacznijmy od tego, że postanowiłem ograniczyć swoją listę: każdemu zespołowi przypada tylko 1 utwór, inaczej miałbym ze trzy piosenki Rise Against :D

 

 

5.Black Light Burns - Stop a Bullet - Niesamowity klimat, aż ciarki przechodzą. I ta druga połowa...

4.Blue Stahli - ULTRAnumb - Ten gość to dla mnie bóstwo. Tyle w temacie.

3.Make Do And Mend - Disassemble - Znam to najkrócej ze wszystkich wymienionych i nie wiem za bardzo, jak skomentować.

2.Jeremy Soule - Nerevar Rising - Motyw główny Morrowinda, za każdym razem, gdy to słyszę, to mam łzy w oczach :)

1.Rise Against - Ready To Fall - Mój ukochany zespół musi mieć pierwsze miejsce, tutaj nie ma co komentować :)

 

Oczywiście lista jest niepełna i robiona trochę na siłę, problemy mam nawet z ułożeniem listy ulubionych wykonawców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...