Skocz do zawartości

Pamiętnik Rarity - błędy, rozmowa, itp.


Xyz

Recommended Posts

Sądzę, że przydałby się taki temat by rozpocząć rozmowę/krytykę nt. pamiętnika. Pierwsze co chciałem napisać to to, że dzisiejszy wpis z pamiętnika został podzielony na parę części, które postanowię dodać w ciągu tego tygodnia. Wpis wyszedł jak wyszedł, nie pisałem żadnego tekstu od DAWNA, dlatego z czasem będę się starać lepiej i obszerniej pisać. Wszelka krytyka mile widziana! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótkie :/ Gdybyś od razu napisał całą historię, ewentualnie niedokończoną, ale 4x dłuższą byłoby ok. No i pisanie cdn na końcu nie pasuje, bo pamiętnik ma zawsze ciąg dalszy. Poza tym, trochę zachęciło, ale tylko trochę. Sry za krytykę, ale chciałem być szczery, chociaż jak na pierwszy raz nie najgorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego napisałem, że dodam dalszą część w ciągu tygodnia, teraz po prostu nie miałem dużo czasu i tyle ile napisałem to dodałem. Te CDN miało po prostu oznajmić czytelnikowi, że to nie jest koniec pojedynczego wpisu. Jak już wcześniej napisałem jutro/pojutrze powinienem znaleźć więcej czasu na dokończenie, więc myślę, że będzie jeszcze dłuższe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Neiterem. Wpis był troszkę zbyt krótki.

Moim zdaniem było zbyt chaotycznie. Minęło zbyt mało tekstu, a już stało się zupełnie coś nowego.

Poza tym, znalazłam jeszcze kilka błędów:

Dopiero teraz mam czas, by udokumentować ten minięty czas tajemniczych przygód i ciężkiej pracy.

Zgubiony przecinek przed "by".

Wiedziałam jednak, że muszę się wziąć dzisiaj do pracy ,by stworzyć kilka kolejnych, cudownych, jedwabnych sukni, ozdabianych rubinami i szmaragdami dla kolejnej klientki.

Kolejne błędy interpunkcyjne.

...że zabraknie kilku rubinów.

- Jak polecę szybko wraz ze Spikiem, nazbieramy wspólnie kilka kryształów, to może jeszcze dzisiaj się z tym wyrobię – pomyślałam.

Myślę, że zamiast przecinka przed "nazbieramy" powinien być spójnik "i". Poza tym, jeżeli kończysz wypowiedź "pomyślała", to nie rób kreski dialogowej, tylko bierz wypowiedź w cudzysłów. Chyba, że zastąpiłbyś to "powiedziałam do siebie", albo same "powiedziałam".

- Nie, właśnie miałam po niego do Ciebie iść, by mi wykopał kamienie do mych sukni.

Znów brakuje przecinka przed "by".

- Gdzie mógłby jeszcze być? U Applejack? U Zecory? – myślałam.

Kolejna sytuacja, co przedtem.

Tak się zamyśliłam, że nawet nie zauważyłam, jak Twilight przyprowadziła Rainbow Dash i Applejack.

W końcu stale obserwują co tu się dzieje. - zaproponowała Applejack.

Nie powinno być kropki po wyrazie "dzieje" - kropkę stawia się zawsze na końcu myśli.

- Witam Panów, czy może... - nagle Dash przerwała rozmowę Twilight wskazując palcem w oddal wioski.

Zanim dodałeś tą wypowiedź, powinieneś napisać coś w stylu: "Wkrótce przyjaciółki dotarły do strażników". I jeszcze nie napisałeś, że to Twilight powiedziała. Nie opisałeś w ogóle sytuacji, kiedy to się działo.

Ok. To chyba tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast przecinka przed "nazbieramy" powinien być spójnik "i". Poza tym, jeżeli kończysz wypowiedź "pomyślała", to nie rób kreski dialogowej, tylko bierz wypowiedź w cudzysłów. Chyba, że zastąpiłbyś to "powiedziałam do siebie", albo same "powiedziałam".

Faktycznie, całkowicie o tym zapomniałem, dzięki ;)

...że zabraknie kilku rubinów.

To nie jest błąd.

Zanim dodałeś tą wypowiedź, powinieneś napisać coś w stylu: "Wkrótce przyjaciółki dotarły do strażników". I jeszcze nie napisałeś, że to Twilight powiedziała. Nie opisałeś w ogóle sytuacji, kiedy to się działo.

OMG, ale babol O.o

Błędy poprawiłem, lecz już teraz mogę napisać, że ten obecny wpis całkowicie zmienię, ze względu na "brak chęci do czytania" (nie wyszedł za ciekawy). Wersję ostateczną dodam z dalszym ciągiem właśnie tego tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że to ja podchodzę trochę zbyt krytycznie do tego wpisu :P Fajnie, że dokończysz, bo gdybyś trochę zmienił opis, dodał coś, mogłoby to naprawdę zaciekawić ^^ Czekam niecierpliwie na dalszą część. W mojej głowie powoli powstaje pomysł na następny wpis do pamiętnika, ale zamierzam zrobić kilka części (oczywiście obszerne) jednej baaaaaaaardzo długiej historii, w której wpływ na to, jak ostatecznie się to zakończy będą mieli wpływ czytelnicy (btw ktoś to czyta? xD).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Drodzy fani Rarity!

Ogłaszam, że Avatar Rarity, Airlick zobowiązał się napisać opowieść o Spiku w pamiętniku Rarity! Ma być to opowieść, która pomoże mu dostrzec jego dobre strony, pomoże mu polubić tą postać.

Jak ta historia będzie wyglądać? A no nikt nie wie. Jednak możecie podesłać Avatarowi kilka pomysłów, może z czegoś skorzysta?

Zaznaczam, że shipping jest WYKLUCZONY!

Mój pomysł jest prosty: Spike odwiedza Rarity wieczorem, by opowiedzieć jej swoją przygodę tego dnia. Jest z siebie dumny i wgl.

A co wy wymyślicie?

Projekt ma być zrealizowany do 26.11.2012 roku.

Wielki Avatar Tarreth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Dla interesujących się działem najwspanialszej, chciałem podać kilka informacji.

1. W niedługim czasie powstanie nowa zabawa a raczej Quiz. Idąc śladem Komnat Blueblooda, będę zechciał uczynić podobną zabawę, tym razem z historii życia sławnych osobistości ( piosenkarze, aktorzy, artyści ). Jeśli jesteście zainteresowani, to już powoli zapraszam.

2. W tym miesiącu, ostatecznie zadecydujemy o losie działu Blueblooda. Prawdopodobnie dział zostanie, przeniesiony do Archiwum.

Jeśli lubicie Rarity, spodoba Wam się kolejna zabawa, nad którą powoli pracujemy. Będziecie mogli pokazać jak bardzo, zależy Wam na naszym wspaniałym jednorożcu.

Zapraszam do uczestnictwa w dyskusjach działowych ( jednakże proszę o trzymanie poziomu ). Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie działu zapraszam Tutaj

Fabulous !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...