Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka filmowa i serialowa


Delfinek Keola

Recommended Posts

Mimo bardzo wielu pozytywnych opini o tym miniserialu, nie miałem jeszcze okazji obejrzeć BoB.

Przyznam, że utwór naprawdę robi wrażenie. 8,5/10.

 

Pozostanę w klimatach kina wojennego:

Francis Ford Coppola jest geniuszem, przyzna to chyba każdy, kto kiedykolwiek oglądał "Czas Apokalipsy". Użycie muzyki Wagnera było strzałem w dziesiątkę - powstała jedna z najlepszych scen w histori kina (wiem, że z moimi skłonnościami do przesady może to zabrzmieć podejrzania, ale to prawda).

 

Ponieważ to jest prawda. Ride of the Valkyries... aż ciarki mnie przechodzą ! 9/10 , tutaj po prostu nie da się ocenić niżej !

 

Hans Zimmer - Time ( Incepcja )

 

Film bardzo mi się podobał, ale rzecz która najbardziej utkwiła mi w pamięci to ta muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

TWO STEPS FROM HELL MIŁOŚCI MOJA ! 10/10 Gdybym dał niżej to popełniłbym zbrodnie przeciw sobie. Kocham ich muzykę, a w szczególności gdy żeński głos się wybija ponad resztę . Kto by pomyślał że muzyka robiona na potrzeby trailerów może być aż tak piękna ! W tej piosence podobają mi się te "arabskie" klimaty.

 

Jak już idziemy w TSFH to ode mnie :

 

Two Steps From Hell - Strength of a Thousand Men

 

Wokal mnie tutaj po prostu rozbroił :rarityexcited: , poza tym ta energia płynąca z tego utworu jest po prostu niesamowita.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, lubię ten spokój w tym utworze. Znam go, ale nie pamiętam skąd ( a właściwie z którego filmu ).  Wydaje się być trochę  jednolity ale dlatego go lubię. Mimo tego że jest taki spokojny to energia tryska z niego w każdym kierunku.  Audiomachine - super sprawda,  zaszłużona dycha  :)

 

 

John Dreamer - End of My Journey

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, John Dreamer. Znam go z tego właśnie utworu i chyba będzie kolejna dycha ;_; Czemu nie dałeś zrobionego przez niego wideo? Nawet napisy miało, jak tu śpiewać :P

Soundtrack z Wyspy. My Name is Lincoln

http://www.youtube.com/watch?v=_iu-t1n821M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie oglądałem, ale ten utwór ... 10/10 ( Kilka dych pod rząd .... seems legit :NjdaT:  ) Ale jak tutaj nie dać 10 ? Przecież to piękne jest, do tego chórku doczepić się po prostu nie da, instrumentalnie bajeczka, linia melodyczna pierwsza klasa. Jak ja mam tutaj dać poniżej 10 ? Nie da się.

 

 

Ludovico Einaudi - Fly

 

Wzruszający film, piękna historia oraz muzyka która wyciska łzy... co tutaj więcej pisać.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej hejconych przez snobów filmów tej dekady, a mi się bardzo podobał. "Wszystko to już było" - i co z tego? Czego w kinie jeszcze nie było?
Znakomity utwór, jeśli się nie mylę, to ten ze sceny kończącej film? Naprawdę piękne pianino, soundtrack godny takiego wspaniałego dzieła. 9/10, niżej nie wypada ocenić.

https://www.youtube.com/watch?v=bPUrFHeFUaU

Mój ulubiony film i jeden z ulubionych OST.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Gonzo, niech mi Pan powie na co Pan liczy wstawiając to hm ? Że dam poniżej 10 ?

A teraz na zupełnie serio. Ojciec Chrzestny jest to zupełna klasyka, jest to film który będzie wspaniały za rok,  za pięć lat, za dwadzieścia lat i tak dalej i tak dalej. To jest jeden z tych ponadczasowych filmów z ponadczasowym soundtrackiem. "The Godfather Waltz" jest pięknem samym w sobie doskonale oddaje klimat filmu oraz tamtych czasów. Na mnie szczególne wrażenie robi początek utworu gdy gra ta trąbka, po prostu mistrzostwo. 10/10.

 


Znakomity utwór, jeśli się nie mylę, to ten ze sceny kończącej film?

 

Oraz zaczynającej film, muszę przyznać że początkowa scena w tym samochodzie nocą zrobiła na mnie wrażenie, przedstawiono tyle emocji bez żadnych słów.

 

Ode mnie :

 

Band of Brothers - Main theme

 

Jest duża grupa ludzi którzy mówią że serial jest przereklamowany , za mało akcji itp... ale nie o to w nim chodzi, tutaj chodzi o przesłanie. Kocham ten mini serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za mało akcji"? To właśnie jej nadmiar psuje większość filmów wojennych. Nie o akcję w tym gatunku chodzi.
Utwór przyjemny w słuchaniu, świetny instrumentalnie. Trochę monotonny, ale krótki, więc nie jest to tak bardzo odczuwalne. 7+/10, nie wiem, jak się komponuje, bo miniserialu nie widziałem.



Genialny film Chaplina z genialną muzyką, ale to wciąż nie poziom "The Great Dictator".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba jestem jedyną osobą, która nigdy nie oglądała i nie ogląda Doktora Who? :ming:

Ciężko nazwać to piosenką, skoro przez jej połowę tylko gadają z podkładem. Eh, ale niech będzie 6/10.

http://www.youtube.com/watch?v=9EEtGLLDhNY

Nie tyle piosenka filmowa, co zainspirowana filmem, ale na tyle dobra, że mogłaby się znaleźć w samym filmie. :rarityawesome:

I mimo, że chińskie bajki, a co za tym idzie także mechy, są dla pedałów, tak ten film chyba będę musiał obejrzeć. Czyli stanę się w pewnym sensie pedałem. Mam nadzieję, że będzie warto. :ming:

Ale ten refren i klip... :rarityawesome: Miracle of Sounds wymiata. :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie pół roku nabiłem 284 odtworzenia tego projektu i tylko Hatsune Miku zdobyła u mnie przez ten czas więcej odsłuchań - wiem, że Miracle jest dobre, to chyba każdy wie, kto tego chociaż raz usłuchał ^^ ale akurat z tym kawałkiem nie miałem do czynienia, niemniej już po pierwszym odsłuchaniu muszę się zgodzić, iż refren wpada w ucho (podobnie jak w przypadku Sheparda) i klip jest porządnie zrealizowany ;] Ale i tak... wg mnie MoS posiada lepsze kawałki, ostatecznie... 8.0/10

 

Ech... kiedy ostatnio tu pisałem, nie było jeszcze tematu z muzyką z gier, a teraz jest to dzielone... cóż, trudno, da się coś z filmów, niech Wam będzie! >,< Temat z takiego fajnego filmu, który jest jest fajny. Przy instrumentach ci sami, co zagrali temat do Desperadosa, o czymś to świadczy... o czym? Nie wiem ^^

 

http://www.youtube.com/watch?v=aXfeJgSILdg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na pierwszy rzut oka ucha słychać podobieństwo utworu do tych z kreskówek z bohaterami marvela, to dobrze. Co prawda Avengersów nie oglądałem ale jego bohaterów chyba każdy kojarzy. Utwór dość krótki, jednak miło się słucha, czuć pozytywną energię - jak przystało na tego typu utwory. 7/10 taka ocena będzie chyba uczciwa.

 

Ode mnie :

 

Sherlock Holmes Theme song

 

Muszę przyznać że zakochałem się w tym wydaniu Holmes'a, super film, bajeczny klimat oraz genialny soundtrack, po prostu bajka. Jeszcze nie oglądałem Gry Cieni... muszę to nadrobić ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W utworze podoba mi się ta zadziorność oraz swoista abstrakcyjność :). To chyba jeden z tych soundtracków, które oddają naturę filmu. 8,5/10 Gdyż jest bardzo chwytliwe, lecz do wielkiego dzieła tutaj dużo brakuje.

A ode mnie Deszcze Castamere w wykonaniu The National, czyli słuchamy Gry o Tron

http://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że facet, który śpiewa ma strasznie hipnotyzujący głos :D . Taki "Kaszpirowski wokalu" :rainderp: .

 

O ile GoT nie trawię (shitstorm wyczuwam), to utwór mi się strasznie podoba. Mocne 8/10.

Ode mnie inne deszcze - nasze deszcze :D . Szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto by tego nie znał :rainderp: . Pełna wersja "Ballady o Pancernych":


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcze niespokojne.... :D

Jakiś czas temu udało mi się obejrzeć kilka odcinków ;). Co prawda sam utwór nie jest jakiś niesamowicie wybitna ale... hej to są czterej pancerni ! Spokojna, dość cicha, ciekawy tekst oraz w pewnym sensie to jest już historia/legenda.  7/10 .

 

Ode mnie utwór który co prawda nie został stworzony na potrzeby filmu ale pasuje do niego jak ulał:

 

Panie i Panowie, przed Wami sceny rozpoczynające "Pana życia i śmierci"

 

 

( Naprawdę świetny film swoją drogą a Cage'a w roli głównej nikt by chyba nie zastąpił :yay: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia naboju :rainderp: .

Pan Życia i Śmierci - jeden z nielicznych filmów, w którym lubię Cage'a (tak, to tylko jeszcze w Zostawić Las Vegas, Miasto Aniołów, Kick-Ass, no niech będzie jeszcze 60 sekund). Myślę, że warto zapoznać się z historią Witkora Buta, o którym właściwie ten film jest (bardzo dobry, zresztą). For What It's Worth jest genialnym utworem - tego się nie da zaprzeczyć, choć bardziej mi się kojarzy z Forrest Gump'em. Również mocne 8/10.

Scena początkowa? Ode mnie creditsy :D . Również Polska, również PRL, ale tym razem MO. Fillies and Gentlecolts - Sławomir Borewicz, czyli 07 zgłoś się i to, co słyszymy w napisach końcowych (saksofon :lunaderp:) :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się muszę że nigdy nie oglądałem tego :fluttershy6: . Dawno już nie słyszałem utworu gdzie saksofon jest na pierwszym planie, boskie :yay: . Naprawdę przyjemnie się tego słucha, duży plus za ten spokój w utworze, klimacik jest. Mocne 8/10.

 

Helikopter w ogniu, naprawdę lubię ten film...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha bez zastanowienia, Helikopter w Ogniu to jeden z moich ulubionych filmów. Gdy słyszę motyw główny, to dostaję gęsiej skórki. Klimat tego utworu jest po prostu wspaniały. Te wokale...

Motyw główny z Niepamięci. Dopiero, co obejrzałem i przyznaję, że ścieżka dźwiękowa trzyma poziom, choć do dzieła jej daleko.

http://www.youtube.com/watch?v=ZMAwiJ5R69I

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór kojarzy mi się z pewną starą grą na PSX, już nawet nazwy nie pamiętam :). Futurystyczna muzyka, specyficzna ale lubię ją. Filmu nie widziałem niestety ale coś czuje że warto się zainteresować. Jeżeli akcja filmu rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej to klimat jest gwarantowany z tego typu muzyką, 9/10.

 

Ja wstawię coś co podbiło moje serce:

 

Song of the Lonely Mountain

 

Nie jest to jakiś nie wiadomo jak wybitny utwór ale robi naprawdę duże wrażenie ( przynajmniej na mnie ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OH EM GEE. POKOLOROWALI 4 PANCERNYCH? Ja zawsze oglądałem czarno-białą wersję. Muszę ją zdobyć! :soawesome:

 

Niestety tzw. jednorazówka :rainbowcry: . Fragmenty pokolorowane to całość, co zrobił niejaki PisiorFX dwa lata temu, link:

 

Hobbit <3 . Byłem w kinie - nie żałuję  :rdblink: . Ale żałuję, że nie zostałem na napisach końcowych, ale utwór ten jest dla mnie rewelacyjny :D . Wrażenie jest, i to ogromne. Szczere 10/10  :pinkie2: .

No to skoro się trzymamy Tolkiena... :rainderp: :

Edytowano przez imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...