Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka filmowa i serialowa


Delfinek Keola

Recommended Posts

Co prawda człowieka pająka nie lubię ale sam utwór jest świetny! Mam go na swojej osobistej playliście. Prawdę mówiąc z pozoru utwór wydaje się niczym szczególnym nie wyróżniać, jednak bardzo dobrze się go słucha. Szczególnie podoba mi się wokal, jest taki jaki powinien być, poza tym ciekawy tekst. Zasłużone 9/10.

 


And they’re watching us
They’re watching us
As we all fly away
...

:D

 

Ode mnie utwór z filmu na którym ostatnio byłem... Hobbit part2 :)

W filmie się zakochałem a soundtrack jak zwykle na najwyższym poziomie...

'I See Fire' by Ed Sheeran

 

 

Aż z chęcią się siedziało do końca napisów słuchając tego.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę psuję sobie zaplanowany seans słuchając już coś z soundtracku :octcry: .

 

Utworek jest naprawdę piękny. Wydaje mi się bardzo nastrojowy, spokojny. Wokalista ma dobry głos, fajna gitarka + ciekawy tekst piosenki. Bardzo dobry utwór. 8/10.

 

Cóż, dziś zmarł Wojciech Kilar. Myślę, że to dobry moment na upamiętnienie pamięci jednym z jego utworów. A ten chyba wszyscy znają :derp2: (pozdrawiam maturzystów) :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nothing special. Słyszało się lepsze (tych było dużo), gorsze (tych też całkiem sporo) i podobne. Transformesów trójki nie oglądałam, więc nawet nie wiem w jakiej scenie ten soundtrack występował, nie mogę powiedzieć czy pasował. Ale pewnie pasował, bo na moje to pasuje do każdej spokojniejszej sceny w której widać jakąś panoramę. 6/10

 

http://www.youtube.com/watch?v=qrrz54UtkCc

Cell Block Tango, jeden z najbardziej znanych kawałków z bardzo fajnego musicalu Chicago. Enjoy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, Parabellę, marudzisz, ja tam nie miałem problemów z ocenianiem discopolo, a mógłbym powiedzieć to samo, co Ty xP

Zresztą każda ocena jest tak naprawdę w jakimś stopniu subiektywna, więc... to zasadniczo żadna różnica x]

 

O tamtym kawałku rzekłbym:

Bardzo fajny początek :D i w ogóle ładne tango, gdy już instrumenty dojdą, hmm, motyw skądiną znam, ale nie moegę sobie przypomnieć skąd, gdyż Chicago nie oglądałem, no nic, niekawe. Fany motyw z tym, że każda opowiada właną historię z jednym motywem przewodnim x) Szkoda, że nie rozumiem tej części po dunśku..? Nie jestem pewny języka~ ^^" tylko dlaczego jest tam pauza, chyba w najlepszym momencie? D:

 

Dwa strzały ostrzegawcze... prosto w jego głowę xD

Nadział się na mój nóż... nadział z 10 razy XD

~7.3/10

 

~~

 

Co do tego bezpośrednio powyżej:

Początek taki mało ciekawy, w sensie mało muzyczny <ziew>, jak się rozkręci to się robi całkiem pocieszny i przyjemnie się słucha, zwłaszcza z tymi klnięciami w tle xD No i ładny finał... 6.4/10

 

~~

 

A teraz coś z filmu, którego oglądałem tylko ostatnie 10min, nóż, może kiedyś obejrzę, niemniej na razie podzielę się bardzo uroczym soundtrackiem z niego, który znalazłem niedawno, krótki, odrobinę melancholijny utworek, wręcz ze staromiejskim klimatem, mmm, ja ja to lubię, no nic, panie i panowie - Grzegorz Turnau~! ^^

 

Edytowano przez Cuddly doggy
chowam filmik w spoiler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyjemna dla ucha, ze staromiejskim klimatem muzyka... spokojna i taka właściwie na jednorazowe posłuchanie, gdyż nie przepadam za muzyką tego typu. Jednakże trzeba przyznać jedno- fajnie się do niej kołysze, no i ma taki oryginalny klimat, taki swój. 7/10

Ode mnie piosenka z filmu Oliver & Company, filmu z czasów, gdy filmy Disneya miały ten jedyny, niepowtarzalny klimat.

http://www.youtube.com/watch?v=Jb7kJ-j_dKA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Film Disneya, który nie oglądałem :v .

Utwór wpada w ucho. Zwłaszcza to "uuuu" :rainderp: . Pies - przyjemny głos + SWAG. Ciekawy tekst. Dobrze się tego słuchało, taki klimacik lat 80 w tym czuć :x . 8/10.

Dam coś krótkiego. Chyba nie ma tu nikogo, kto by tego nie znał :v :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Aaaah.

Pamiętam jak z kolegą chcieliśmy to zagrać we dwójkę na dwóch różnych keyboard'ach.

Wspaniały kawałek

Zasługuje na 10 / 10

 

A więc teraz moja kolej...  :huhwha:

Utwór z filmu Piękny Umysł pod tytułem "Creating Governing Dynamics".

Film cudowny, a to jest jeden z jego lepszych soundtracków.

Według mnie bardzo "inspirująca" melodia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=qVBXom-PnG8  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko, ale szału nie robi. Chociaż początek jest epicki i myślałam, że potem też będzie równie fajnie, ale się rozczarowałam. Jednak trzeba przyznać, że całkiem przyjemnie się tego słucha. Tak przyjemnie spokojnie. 6/10

Film Black Hawk Down chyba każdy zna.

http://www.youtube.com/watch?v=GkF2C_u3Hgs

Barra barra

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi smaka na film narobiłeś. Niestety sesja się zbliża... Utwór świetnie obrazuje tamte czasy - Riff, wstawka perkusji i elektroniczne wstawki dają nam na myśl żołnierzy, zaś pozostałe elementy jak wokal przypominają, w jakim świecie to się dzieje. 8/10

 

Kawałek z bardzo daleka - Konkretniej z bardzo dzikiego zachodu ;)

Edytowano przez Parabellum Edge
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steampunk w klimatach Dzikiego Zachodu? Why not :v .

Film oglądałem baaardzo dawno temu, więc zbytnio nie pamiętam o czym był (choć chyba za młodu mnie śmieszył). Co do utworu - nie jestem zwolennikiem mieszania rapu tam, gdzie raczej on nie pasuje (w tym przypadku - westpunk? :rainderp: ). Lecz.... qrcze wpada w ucho, nie ukrywam. W zasadzie rap + takie RnB w refrenie. Nie no, fajnie się tego słucha ^^. 8/10.

 

Dam coś nowego. Widziałem kilka opinii typu "omg jak można ich słuchać?!". Cóż, ja ich słucham ^^. Choć filmu "Mandela: Long Walk to Freedom" nie oglądałem i raczej nie zamierzam obejrzeć (nie jestem zwolennikiem głównego bohatera filmu ;d ), to "Ordinary Love" w wykonaniu U Dwa lubię, i to zaskakująco bardzo lubię :3 . Zapraszam do słuchania:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za tym zespołem, jednakże nie należę do osób, które uważają, że tego w ogóle się nie da słuchać. Ale nie przepadam za głosem ich wokalisty, w tej piosence też mi się niezbyt podoba. Ostatnie dwie zwrotki są całkiem spoko, w sumie. A tekst też jest całkiem fajny. 6/10

Ode mnie Taniec Eleny Michała Lorenca. Soundtrack z filmu Bandyta z 1997 roku, całkiem fajnego nawet. Chociaż przyznać trzeba, że największą zaletą filmu jest właśnie muzyka.

http://www.youtube.com/watch?v=SKk6Dn9gLic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetny, świetny kawałek, ma takie klimatyczne swojskie klimaty i jak fajnie się rozkręca, szkoda tylko, że nie trwa zbyt długo, no ale trudno ^^ chociaż w sumie ile można tego słuchać? Bo na RMF Classic leci to co chwila, podobnie jak OST z LotRa xD niech będzie... 8.7/10

 

A teraz motyw z finału pewnego filmu zza wschodniej granicy~ Все умрут, а я останусь~ czyli Звери и Районы-кварталы!! ^^

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam dobrze rosyjskiej kinematografii :rainbowcry: .

 

Z opisu filmu wnioskuję, że jest to coś w podobie naszych "Galerianek" . Czyli pewnie mocny film. Mam nadzieję, że będzie mi dane go kiedys obejrzeć ^^.

 

Sam utwór strasznie wpada w ucho. Strasznie klimatyczny. I skoczny :pinkie: . Rosyjskiego choć nie znam (niestety :octcry: ), to strasznie tu pasuje. Jak narazie utwór nie chce wyjść z mojej głowy, przy refrenie chce mi się krzyczeć razem z tłumem xD . Świetnie mi się go słuchało. 9,5/10 :x .

 

Ode mnie coś hamerykanckiego. Myślę, że "Kac Vegas" jest dość znaną komedią. Zapodam motyw z czołówki filmu, zapraszam do słuchania :rdblink: :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

7/10 - dobry utwór, lecz trochę zbyt mało jajcarski, jak na taki film. Gitara fajnie brzmi. 

A ja zapodam coś z Gry Endera, bo Steve Jablonsky znowu mnie uwiódł swoja muzyką:

http://www.youtube.com/watch?v=1xZTEaiH6YY

 

Uprzejmie proszę o chowanie filmików w spoiler~CD

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam utwór jest... typowo filmowy. Ze spokojnym początkiem, i z końcówką z serii "epic". Może i rzeczywiście nie wydaje mi się oryginalny, lecz... podoba mi się. Nie za długi, nie za krótki, moment od połowy naprawdę przyjemny, potrafi dać kopa. Nice one :rwink: . 8/10.

 

Moja propozycja może wydawać się nieco specyficzna. Pochodzi z ostatniego filmu Stanleya Kubricka "Oczy szeroko zamknięte". Może i sam film nie był dla mnie wybitny jak reszta filmów tego pana, lecz "Masked Ball" zapadł mi głęboko w pamięci. Ten klimat... :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie widziałam, więc nie mogę powiedzieć jak ten utwór się wpasował w ogólny obraz. Bardzo klimatyczny soundtrack, tak więc po tym można wnioskować, że film też musi mieć nie powtarzalny klimat. Z tego co sprawdziłam wnikało, że język w jakim śpiewają to rumuński. Nie miałam pojęcia, że ten język tak epicko brzmi. Wracając do samej muzyki- kawałek oryginalny i jak sam Imesh stwierdził specyficzny. Lubię brzmienie "egzotycznych" dla nas języków (przy czym piszą "egzotycznych" mam namyśli, że dla nas- polaków, jak i za pewne dla większości państw na świecie rzadko słyszanych), nie dość, że tworzą, jak już wcześniej wspomniałam, nie powtarzalny klimat, to zapadają na długo w pamięć. 9/10 Aż sobie ten film obejrzę.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dxVR3CIUpzM&list=PL3QK-FeOu2cezJ8WSxYVHEkIGuO7bwJ6J

Ode mnie soundtrack z bardzo dobrego (choć trochę naiwnego) filmu Les choristes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Filmu nie oglądałem, chociaż tytuł obił mi się o uszy. Piosenka zdecydowanie zachęca do zainteresowania się tym filmem. 8/10.

Sam chciałem dać utwór z "Gry Endera", bo już od kilku dni mam fazę zarówno na film, jak i książkę, ale zobaczyłem, że ktoś już dał ostatnio.

To dam soundtrack z mojego obecnie ulubionego filmu - Dredda. :lunaderp: Tylko nie wiem, którą... W każdym razie o nucie powiem tyle, że jak nie trawię dubstepów i innej muzyki elektronicznej, tak tego nie mogę przestać słuchać.

https://www.youtube.com/watch?v=C34NhrK6wIU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dredd.

 

Filmu oczywiście nie oglądałem. Patrząc na obrazek w odtwarzaczu - domyślam się, że to sci-fi. Także więc utwór elektroniczny mnie nie dziwi. Co do nutki - klimatyczna. Wydaje mi się, że pasuje do filmu. Przyjemne brzmienia, które umiliły mi 3:21 (słownie - trzy minuty dwadzieścia jeden sekund) życia. 8/10.

 

Zarzucę rapsami. Z bardzo dziwnego, ale jednocześnie wciągającego filmu jakim jest "Ghost Dog: Droga Samuraja". RZA - Samurai Showdown:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Początek mnie przeraził, bo... no cóż, kompletnie nie moje klimaty. Później zaczęło nawet dawać radę. Jakość 240p dodaje klimatu :) Ogólnie to bardzo przypomina czołówkę Samuraja Champloo. 6/10

Oto Thirteen Senses w piosence Into the Fire z filmu Sky Fighters (Les Chevaliers du Ciel) z odrobiną ujęć wprost z tej produkcji:

http://www.youtube.com/watch?v=mX9L8IuiwJA

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przyjemna i wpadająca w ucho muzyka. Nie przepadam za piosenkami tego typu, prawdę mówiąc, tzn. takimi w których wokal męski jest taki delikatny (?), nie za bardzo wiem jak to określić. Jednak mimo, to przesłuchałam ten kawałek jeszcze raz, właściwie to sama nie wiem czemu. Te samoloty w tle fajnie lecą tak w ogóle ^^A film z którego jest ta piosenka powędruje na listę tych filmów, które muszę koniecznie obejrzeć 8/10

https://www.youtube.com/watch?v=LTYyS8bxV78

Piosenka Fallin' & Flyin' z filmu Crazy Heart

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie widziałem, a zwolennikiem tego typu muzyki nie jestem, lecz kawałek jest miły i przyjemny. Jąder nie urywa, lecz posłuchać można. Naciągane 7/10

 

 

Filmu nie trzeba przedstawiać, a muzykę chyba każdy kojarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w Shreku preferowałem te "zwykłe" piosenki, ale to też jest dobre. Trochę krótkie, ale to nic. Jak najbardziej pasuje do świetnej sceny. Miłą odmianą jest spokój na końcu :) 8/10

Znowu Gra o Tron i znowu Deszcze Castamere. Tym razem zagrane przez Sigur Rós:

https://www.youtube.com/watch?v=w3QW8PVyyNM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...