Skocz do zawartości

Szukam Fanfika - temat zbiorczy


Spoiler Cat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 811
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z wielorozdziałowców wspomniany już "Kanclerz" i "Progressio ex machina" - dopiero zaczęty, niestety, a intryga ledwo się zdążyła zawiązać, ale już widać, że będzie ciekawie.

Z krótkich polecam "Zawód: Diamentowy Pies" - bardzo fajny fanfik akcji ulokowany w uniwersum, w którym Imperium Solarne i Nowa Republika Lunarna toczą walkę w kosmosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fanfika sensacyjno-wojennego z wielką polityką w tle.

Skoro autoreklama stała się w dobrym tonie w tym wątku, to przyłączając się do słów Gandzi jako autor "Kanclerza" mogę tylko dodać, że jak najbardziej mamy tam wojnę i to wojnę domową (acz nie tylko, również dwie obce inwazje przy okazji). Co do sensacyjności - jest sporo intryg oraz akcji wywiadowczych, nie wiem czy o coś takiego chodziło? Polityka zaś, jak słusznie zauważył Gandzia, jak najbardziej jest tam źródłem, osią i solą wszystkiego tego o czym napisałem wyżej.

Z wielorozdziałowców wspomniany już "Kanclerz" [..]

Czyta Pan "Kanclerza" i nie skomentował? Bardzo smutnym (acz i ucieszonym że ktoś oprócz Gandzi, Dolara i Niklasa to czyta.

A właśnie - przychodzą mi jeszcze do głowy "Porzuceni" Niklasa - o rewolucji przeciwko koronie która okazuje się być czymś zupełnie innym niż sądzili rewolucjoniści.

Może jeszcze "Aleo he Polis" Dolara, bardziej o wojnie ale polityka gdzieś w tle się pojawia i jest, zdaje się, dość istotna. Może jeszcze "Wieczna wojna" Kredkego, acz tam polityki jest dość mało.

Edytowano przez Marquise Fancypants di Coroni
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future Pony

 

Lista:

- W Poszukiwaniu Dawnej Chwały - chyba najbardziej pasuje do Twojego opisu. Zagadki, drużyna, misja, ratowanie Celestyny, etc.

- Wiedźma - kucykowa wersja Wiedźmina

- Ścieżki Donikąd - fantasy, ale póki co nie zapowiada się na fantasy typu przygodówka

- [autoreklama mode on] Cień Nocy - fantasy z elementami przygodowymi, jednak bardziej skupione na politycznych i docelowo na wojennych [autoreklama mode off]

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy Cahan dodałbym jeszcze "Relikt" Bafflinga (akcja obraca się wokół pewnego artefaktu) oraz "Kroniki Equestrii: Nadejscie Ognia" Nicza, gdzie mamy do czynienia z pewnym zapomnianym bóstwem i gdzie trzeba ratować Księżniczki (fanfik z początku fandomu - wiele motywów stamtąd, które mogą się wydać nieco oklepane, wtedy jeszcze takie nie było).

Jeszcze odnosząc się do słów Markiza:

Czyta Pan "Kanclerza" i nie skomentował? Bardzo smutnym (acz i ucieszonym że ktoś oprócz Gandzi, Dolara i Niklasa to czyta.

Przeczytałem do połowy, ale coś mi przerwało, a potem nie miałem okazji wrócić. Ale spokojnie, nadrobię zaległości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dwóch ficów, które czytałam wiele księżyców temu:

1. Wojna z gryfami w Equestrii, Derpy jako generał, wspomaga ją Big Mac, M6 jako dowódcy poszczególnych oddziałów. Nieukończony, była tylko jakaś notka jak było kilka lat po wojnie.

2. Rarity opowiada bodajże Sweetie Belle o Minuette, robocie baletnicy... chociaż mogłam coś pokręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Przygody Red Stripe" siwulecdako, trzy części, w tym jedna w dziale MLN,

"Cena prawdy" Emes (plus kontynuacja "Długi", nie czytałam, ale domyślam się, że wątki detektywistyczne tam egzystują),

"Za grzechy moje i twoje" Bester,

"Za wszelką cenę" Scarred,

"Śledztwo zza grobu" Verlax (na razie tylko prolog, którego nawet nie czytałam, ale to Verlax, na pewno jest dobre).

Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę.

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze jednego fica, którego tytułu nie pamiętam. Kuc-szalony profesor wynajduje jakąś zarazę, która ma zabijać określone kucyki. Jednak standardowo coś idzie niezgodnie z planem i jest zmuszony ratować świat. Czy coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poszukuje fanfika. Potrzebuję czegoś w stylu Past Sins lub Zegary. Chodzi o jakąś naprawdę dobrą przygodę/opowieść. Nie chcę tylko fanfika o jakichś wielkich wojnach lub crossoveru ze światem ludzi. Najlepiej coś super smutnego i mrocznego, może być z tagiem violence. Preferowałabym, żeby był w języku polskim, ale angielskim też nie pogardzę. Najlepiej wielorozdziałowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...