Spoiler Cat

Szukam Fanfika - temat zbiorczy

Recommended Posts

18 minut temu, Azet napisał:

Kilka lat temu czytałem "Sweet Apple Massacre" w oryginale

Uprzejmie proszę o zaniechanie polecania tego czegoś w dziale opowiadań. "Sweet Apple Massacre" nie zasługuje na miano opowiadania - to zwyczajny tekst napisany po to żeby szokować bezsensowną i nieosadzoną w żadnej fabule brutalnością. Nie wspominając o tym, że autor tegoż tekstu (co do którego nie zdziwiłbym się gdyby przebywał obecnie w zakładzie zamkniętym) postanowił dorzuć tam również sceny... nazwijmy to seksualne i to zawierająde foalcon. Dlatego nie życzę sobie by ten chłam był wspominany w moim dziale. Dodam też, iż jeżeli ktoś wpadnie na genialny pomysł by link do niego umieścić w dziale, choćby w MLN, to takiej osobie urwę (metaforycznie rzecz jasna) łeb razem z płuckami.

Comprende?

• Upvote 4
  • Like 2

23 godziny temu, RedMad napisał:

Szukam fika Grimdark.

W takim wypadku polecam Ci "Pedantka" autorstwa @Nika

Bardzo dobry grimdark, nie to co te "Kupkejsy" wszystkie i jemu pochodne. Żeby nie było, do "Silent Ponyville" nic nie mam, wręcz przeciwnie :) 

• Upvote 1

1 godzinę temu, Arkane Whisper napisał:

W takim wypadku polecam Ci "Pedantka" autorstwa @Nika

Czytałem fik był omawiany na klubie konesera polskiego fanfika. Aczkolwiek dziękuję

Ps. Silent ponyville jest najlepszy z wymienionych (pochłonąłem całego w kilka godzin)

25 minut temu, RedMad napisał:

Ps. Silent ponyville jest najlepszy z wymienionych (pochłonąłem całego w kilka godzin)

Wszystkie części? Jeżeli tak to zaiste ładny wynik :D

• Upvote 1

41 minut temu, Dolar84 napisał:

Wszystkie części?

Nie. Wcześniej nie zauważyłem następnych części a 1-wszą część czytałem na FGE i nie wiedziałem o ich istnieniu :) Dzięki za to i biorę się za czytanie bo wydaje mi się, że naprawde warto kontynuować dalej. Jeszcze raz dziękuję.

Szukam jakiegoś fika z tematyką shipu Vinyl x Octavia. Po polsku.

Może być nawet opowiadanie z wattpada (czyli już nie na tak wysokim poziomie). Tylko nie nie ''University Days'' bo jestem w trakcie czytania.

Ktoś poleci?

Kolega podpowiada, że Vinyl x Tavi jest od cholery i ciut-ciut po angielsku (starczy ustawić filtry na FiMFiction), ale już po polsku najwyraźniej średnio. Jest "Plasterek Życia" - ale nieukończony (Poulsen, ty buło) i niestety bez shipu.

Moja Octavia

Do Robot Ponies Dream of Electric Cellos?

Muzyka dusz (w przeciwieństwie do powyższych nie czytałam, teraz to znalazłam, także nie gwarantuję, że jest dobre)

Poza tym kojarzę jeszcze Muzyka to magia, chyba nie ma tego na forum. Czytałam to kilka lat temu, więc nie mam pewności, czy jest tam Vinyl x Octavia, ale patrząc na tagi, powinno być.

• Upvote 1

1 godzinę temu, karlik napisał:

Moja Octavia

Do Robot Ponies Dream of Electric Cellos?

Muzyka dusz (w przeciwieństwie do powyższych nie czytałam, teraz to znalazłam, także nie gwarantuję, że jest dobre)

Poza tym kojarzę jeszcze Muzyka to magia, chyba nie ma tego na forum. Czytałam to kilka lat temu, więc nie mam pewności, czy jest tam Vinyl x Octavia, ale patrząc na tagi, powinno być.

Dziękuję bardzo, już myślałam, że oszaleję :rainpriest: Naprawdę potrzebowałam tych fików :)

Witam. Poleci, ktoś jakieś opowiadanie skupiające się głównie na Rarity lub Pinkie Pie? Jakaś przygotówka, była by mile widziana, a tagi mogą być wszelakie.

Dnia 21.07.2018 o 16:32, IloveSombra napisał:

Witam. Poleci, ktoś jakieś opowiadanie skupiające się głównie na Rarity lub Pinkie Pie? Jakaś przygotówka, była by mile widziana, a tagi mogą być wszelakie.

Nie wiem czy aktualne, ale trudno.

No i nie są przygodowe.

Z Rarity to jak najbardziej Carousel (dramat, one shot), Pedantka (grimdark, sad) Jest jeszcze np. That Darn Cat (komedyjka, krótka, znośna), The Box (dark, podobno dobry)

Pinkie - The Last Party, He'll Never Leave Me, Goodbye My Friend (a tu 2 rozdział), Why He Had To Leave (1 i 2) (polecam) - wszystkie z tagu sad.    Jeszcze Ostatni Uśmiech i Pinkie and Celestia Have Some Tea, ale akurat tych nie czytałam.

Ale ale! Z Pinkie Pie to polecam Silent Ponyville (grimdark) Jest to grimdark ale jest ciekawy i akcji nie brakuje. Jest to cała seria, jednak Pinkie jest główną bohaterką w pierwszej części.
Ogólnie trzeba poszukać na FGE, MLPP lub FimFiction.

• Upvote 1

12 godzin temu, GlaceCordis napisał:

Poleci mi ktoś jakiś fanfik z Starlight i Trixie ?

Nie wiem w jakich klimatach szukasz opowiadania, ale Emanacja mojego skromnego autorstwa; że się tak samowypromuję :) 

Jeśli natomiast nie czytałeś tego powyżej, to polecam. Bardzo fajny tekst.

• Upvote 1

Hej! Szukam jakiegoś ff z Thoraxem, najlepiej po polsku. Klimat może być mroczny, zwykły, obyczajowy lub nieco śmieszniejszy. :)

Hmmm. Mógłby ktoś polecić jakiś fanfik - poza vinyl i tavi na uniwerku - z tymi dwoma w roli głównej? Po przeczytaniu istniejącego fragmentu tłumaczenia, oraz doczytaniu kilku rozdziałów dalej w oryginale stwierdzam, że przeczytał bym więcej fików z naszymi muzyczkami. Preferuję polski, ale angielski mógłby być w ostateczności. ktoś coś by miał?

Edited by Trikster
  • Upvote 1

1 godzinę temu, Trikster napisał:

Hmmm. Mógłby ktoś polecić jakiś fanfik - poza vinyl i tavi na uniwerku - z tymi dwoma w roli głównej? Po przeczytaniu istniejącego fragmentu tłumaczenia, oraz doczytaniu kilku rozdziałów dalej w oryginale stwierdzam, że przeczytał bym więcej fików z naszymi muzyczkami. Preferuję polski, ale angielski mógłby być w ostateczności. ktoś coś by miał?

Bez dwóch zdań warto poznać Plasterek Życia. I po lekturze skomentować, żeby autor, ta buła leniwa, pisał go dalej.

• Haha 1

hej, jestem tu 1 raz nawet nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze hehe xD 

poszukuje jakiegoś ff  do poczytania

z shipem twidash, 

- happy end

-sad end

-lub inne 

wszystko przyjme 

Edited by casia33

Witam, szukam kopii usuniętych fanfików: "Uwięziony" autorstwa klimuk777 oraz "Zaśniedziałe Srebro" od Cyris.