Skocz do zawartości

Polecamy zespoły


Arctic Cat

Recommended Posts

Pomyślałem,że warto stworzyć temat gdzie każdy będzie mógł napisać

jakich zespołów warto posłuchać.

Ja polecam:

-Led Zeppelin (chyba każdy słyszał) jeden z najlepszych zespołów

jeśli ktoś nie zna :cadance4: to proszę

- Metallica, klasyk chociaż nie polecam płyt wydanych po Black Album

warto posłuchać każdej piosenki (no cóż takie moje zdanie) z płyt

Kill'em All. Master of Puppets, Metallica, Ride the Lightening

-Iron Maiden

-Dio

-Queen

-Black Sabbath

-Bob Marley

-The Doors

-The Who

-David Bowie

-Elvis Presley (kto nie zna?)

-Motorhead

-Pink Floyd

-The Police

-Ozzy Osbourne

-Red Hot Chili Peppers

pewnie o czymś zapomniałem, ale i tak jest co zobaczyć. A nuż ktoś się

zainteresuje...

Link do komentarza

Zdecydowanie polecam Pink Floyd. Niesamowita psychodelia + świetny rock. Floydzi znani są z mieszania różnych gatunków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych co lubią psychodelię (np. ja :crazytwi:) polecam Echoes, On The Run, Shine On You Crazy Diamond, Alan's Psychedelic Breakfest i może też Atom Heart Mother. Niektórzy pewnie kojarzą floydów z utworami typu Another Brick In The Wall Part 2 albo Comfortably Numb, ale serdecznie polecam, abyście odsłuchali numery mniej znane np. Nobody Home, Young Lust albo The Trial, absolutne perełki z The Wall. Osobiście uwielbiam album The Dark Side Of The Moon, dzieło, które przyćmiewa nieco psychodelia i w którym trzeba ruszyć głową, aby pewne kwestie zrozumieć. Numerem, który mnie absolutnie dobił jest The great Gig In The Sky. Słuchając go pierwszy raz w życiu spłakałam się. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie za moją radą i odsłuchacie niektóre kawałki. :fluttershy5:

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Co by tu polecić no przede wszystkim mój ulubiony zespół czyli Hunter,z tych mniej znanych kapel to np Chain Reaction,Ametria,Leniwiec no i nie wiem co jeszcze mogę polecić.Te kapele na początek powinny wystarczyć..

Link do komentarza

Jejciu, są tu jacyś fani Floydow oprócz mnie i Suchego! :pinkie2: Naprawdę warto ich poznać, dla mnie ich największymi dokonaniami są płyty The Dark Side Of The Moon i Wish You Were Here. No i najlepszym chyba ich utworem (tu się zgadzam z Cloudchaserem) jest nieśmiertelne The Great Gig In The Sky.

Oprócz tego chciałbym polecić nieco post-rockowych zespołów, jako że za mało fanów post-rocka mamy w Polsce, bo nigdzie o nim nie słychać.

-Sigur Rós

-Thee Silver Mt. Zion

-Godspeed You! Black Emperor

-65daysofstatic

-If These Trees Could Talk

-Explosions In The Sky

A poza tym z mniej znanych artystów glitchstepowego Vaetxha 1

Link do komentarza

A ja będę odwrotek i nie polecę żadnego zespołu :dunno: Polecę za to DJa. I to nie jednego.

Armin van Buuren - tak, wiem komercha... bla bla bla... mogę? Dzięki. Za co go lubię? Za Rain, Control Freak, Gaię i przede wszystkim niesamowity, przeepicki A State Of Trance.

Tiesto - ok, ostatnio wydaje co najwyżej średniaki, ale jego sety to po prostu arcydzieło.

Dash Berlin - ten gość potrafi wziąć trzy albo i cztery kawałki i zrobić z niego jeden niesamowity przebijający oryginały. Chyba nie muszę dodawać nic więcej

Paul van Dyk - For an Angel, Nothing But You, Tell me Why...

Link do komentarza

A ja tak dla odmiany trochę tego i owego. Tylko Naaaaajpotrzebniejsze :D : - Elvenking - power folk metal. The perpetual Knot (tak to się chyba pisze ) , Te skrzypce... -Trivium - Jest to zespół o bardzo zróżnicowanym stylu, jednak cały czas utrzymany w mocniejszych brzmieniach. - Freedom Call -Roadrunner United - Wydali jeden album. Są to 4 grupy złożone z 25 zespołów (min. Machine Head, Trivium, i.... inne takie), które nooo.... no.... warto polecić. -Primal Fear - Koncertowali w tamtym roku razem z sabatonem. Tam pierwszy raz ich usłyszałem i mi z głowy dotąd nie wyszli :D Chyba tyle. Kilku ciekawych artystów, zostało już ww. a jakby tak wszystko co lubię polecać to mogłoby być troszkę przydługie.A i Alestorm - Piracki metal, a no i Hetman - świetny polski zespół, którego teksty potrafią trafić do człowieka.

Link do komentarza

Three Days Grace- alternatywny metal, piosenki głównie nie zbyt humorystyczne jak to bywa w tym gatunku, ale chwytają za serce i wpadają w ucho Breaking Benjamin- Świetny zespół moją ulubioną piosenką jest Breath, ale wszystkie są świetne Thousend foot kruch to dopiero mieszanina, czego oni tam nie śpiewają chyba za wszystko oprócz przyśpiewek ludowych się wzięli

Link do komentarza

Black Hawk - mamy coś wspólnego :rd7: Też polecam Breaking Benjamin, a już szczególnie moją ulubioną piosenkę od nich, So cold :soawesome: Tak to jeszcze System of a down, a z ich piosenek - Attack!, Chop Suey i Lonely day (świetne) Oraz na koniec także Skillet i piosenkę Hero (gdy usłyszałem ją po raz pierwszy, to od razu polubiłem ten zespół)

Link do komentarza

No to ja polecam: AC/DC-kwintesencja hard rocka i prostota w jednym. Led zeppelin-chyba każdy słyszał Stairway to Heaven. Pink Floyd- tutaj można odpłynąć. Black Sabbath-klasyk sam w sobie. TSA- często nazywane polskim AC/DC. Metalica- ale tylko ich twórczość do lat 90 potem było gorzej(przynajmniej według mnie) Dio- gość jest genialny, był wokalistą black sabbath. Budka Suflera- bo tak, bo polskie. Deep Purple- ich child of time jest jak dla mnie genialne. The Doors- coś pięknego. Guns N' Roses- Rock and roll! Scorpions- mimo że Niemcy da się ich słuchać.

Link do komentarza

cóż ja ze swojej strony polecam Blind Guardian - Klasyka power metalu europejskiego. w każdym z albumów mam ulubiony utwór, ale z gorącym sercem polecam 2 pierwsze albumy oraz Nightfall in Middlearth Rush - Klasyka progrocka. Szczególnie lubię albumy z okresu 78 - 83. Ulubione kawałki Tom Swayer, XYZ, Anthem. Polecam również ich najnowszy album Clockwork Angels Rammstein - dobry niemiecki zespól metalowy wszystkie albumy wymiatają ale najbardziej polecam Mutter i Reisse Reisse KAT - zwany przez niektórych polską Metalicą. polecam szczególnie album Bastard Ария (Aria) - ruskie "Iron Maiden" lubię szczególnie album Герой асфальта (Bohater Asfaltu) oraz Ночь короче дня (Noc krótsza niż dzień)

Link do komentarza

A ja będę odwrotek i nie polecę żadnego zespołu :dunno: Polecę za to DJa. I to nie jednego.

Armin van Buuren - tak, wiem komercha... bla bla bla... mogę? Dzięki. Za co go lubię? Za Rain, Control Freak, Gaię i przede wszystkim niesamowity, przeepicki A State Of Trance.

Tiesto - ok, ostatnio wydaje co najwyżej średniaki, ale jego sety to po prostu arcydzieło.

Dash Berlin - ten gość potrafi wziąć trzy albo i cztery kawałki i zrobić z niego jeden niesamowity przebijający oryginały. Chyba nie muszę dodawać nic więcej

Paul van Dyk - For an Angel, Nothing But You, Tell me Why...

Armina lubię za jego "A State of trance"

Tiesto, to lubię dwa kawałki"|I will be here", i "c'mon".

Dash berlina słyszałem, ale nie mogę odnaleźć jego stylu.

Paul van Dyk-"Alive" Jest po prostu nieziemskie

Prócz nich;

David Guetta-Dont let me go, Commander(z Kelly Rowland),Memories(z Kidem Cudi), How soon is now, Gettin over you, Titanium, Turn Me on, Laserlight(z Jesse J.)

Avicii- Fade into Darkness, Levels, Level two, Silhouette, Everypony should Know(vs Rarity)

ATB-Extasy, Could you believe.

Calvin Harris-I'm better not alone, We found love(ft Rihanna)

Chicane-Saltwater, Going deep, Come back

Eric Prydz- Call on me, Pjanoo

Marcel Woods-Sunrise

Martin Solweig-Hello, Ready 2 go

Max Farenthide-Pump it loud, Love enjoy

Michale Gray- Weekend, Bordeline

Paffendorf-Welcome To Africa, Lalalala girl

Pakito-Harmony, Are you ready

Pitbull-back in time, Know you want me

Robert M-Dance Hall track

3R-Over and over,

Roger sanchez- Lost

Sash!- Ecuador, Raindrops

Sebastian ingrosso- Calling

Swedish House mafia- One, Save the world, Dont you worry child.

Tom Snare-Philosophy, Happy MILF, Other City.

Tony Igy-Astronomia, Kislota

W.T.F. - Da bop

To odsetek tego, co posiadam w moim telefonie :D

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Ja polecę może nie zespół, ale wykonawcę. Kojarzycie zapewne "Skrillexa" ? Tja, lider na rynku Dubstepowym. To, co on tworzy, jest po prostu ... Boskie. Potrafi zrobić każdą piosenkę w innym klimacie. Zdecydowanie wart polecenia ;) Z kawałków, to poleciłbym : - Reptile - Scary Monsters & Nice Sprites - Make it Bun Dem (z Damianem JR. Gong Marleyem) - Breakin' a sweat (z The Doors) - Syndicate - First of The Year (z Equeinoxem).

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

To i ja coś jeszcze polecę,kompletnie coś innego tym razem: rap: SumaStyli,Buka,A.J.K.S[ale uwaga,dużo przeklinania i agresywnych tekstów w niektórych piosenkach],Bisz,Hifi Banda,Fuso,Especha,Nagły atak spawacza,003,Zeus. Inne gatunki: Lynyrd Skynyrd,Carnifex,stary Bring me the Horizon,The Black Dahlia Murder,Igorrr,Example,Tomasz Stańko,B.B King,Hatebreed,Silverstein,Spleen,CowdeR,Kompanija Reggae Sound,Natural Dread Killaz,Vavamuffin,Zmaza,Sex Pistols itp itd. Myślę że i tak bardzo dużo dałem zespołów i każdy wybierze coś dla siebie :D:brohoof:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...