Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

godzinę temu The Silver napisał:

1) Jak przywracać to od zupełnego zera.

 

Wszyscy czekają na powrót forum na mybb, tak jak było w czasach świetności. Problemem w tym jest konwersja z IPS na mybb, którą trzeba napisać od zera i Sip to robi xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak się jeszcze dalej zastanawiałem i pomyślałem o takiej rzeczy (właściwie to @FrozenTear7 mnie natchnął). A gdyby tak zrobić jedną wielką ankietę, którą każdy użytkownik musiałby wypełnić po wejściu na forum? Byłaby pewność, że każdy aktywny użytkownik weźmie w tym udział. Opcjonalnie na FGE oraz Facebook'a dać, aby nie stali bywalcy też napisali swoje zdanie.

 

Lepiej tak, bo do oddzielnego wątku nie każdy wejdzie lub nie będzie miał ochotę zajrzeć lub jak w przypadku tablicy ogłoszeń, zostanie olany. Mówiąc kolokwialnie: dać użytkownik przed mordę / ekran informację, że ma wypełnić ankietę, która jest ważna jeśli chodzi o przyszłość naszego forum. Demokracja by była, opinię by poszły i nastały by zmiany. 

 

Właśnie teraz Niklas napisał:

Wszyscy czekają na powrót forum na mybb, tak jak było w czasach świetności. Problemem w tym jest konwersja z IPS na mybb, którą trzeba napisać od zera i Sip to robi xd

 

Tylko ja mówiłem o przywrócenie działów. Mnie tam jedno jaki całokształt ma być, byle było kolorowo i kontent MLP wrócił. Do tego modelu się przyzwyczaiłem. Opcjonalnie można by było odznaki przywrócić gdyby to było możliwe.  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz The Silver napisał:

Tylko ja mówiłem o przywrócenie działów. Mnie tam jedno jaki całokształt ma być, byle było kolorowo i kontent MLP wrócił. Do tego modelu się przyzwyczaiłem. Opcjonalnie można by było odznaki przywrócić gdyby to było możliwe.  

 

I to wszystko będzie... Ale po powrocie na mybb :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, może zamiast się użalać jakie to forum było kiedyś, jak się bardzo zmieniło, i że ogólnie kiedyś było lepiej, to zrobicie coś, żeby mu przywrócić dawną świetność? Piszcie do adminów, modów itd. żeby coś z tym zrobili, bo pisząc tutaj nic nie zdziałacie.

Ot, takie moje skromne zdanie, nie zwracajcie uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Flaming napisał:

Ludzie, może zamiast się użalać jakie to forum było kiedyś, jak się bardzo zmieniło, i że ogólnie kiedyś było lepiej, to zrobicie coś, żeby mu przywrócić dawną świetność? Piszcie do adminów, modów itd. żeby coś z tym zrobili, bo pisząc tutaj nic nie zdziałacie.

Ot, takie moje skromne zdanie, nie zwracajcie uwagi.

 

Tylko, że to jest właśnie temat, który służy do składania swoich zażaleń i - jak mniemam po "wnioskach" - propozycji. Modzi powinni to czytać, kiedyś czytali, teraz pewnie też. Admin podejrzewam, że również rzuci tutaj okiem więc zupełnie nie rozumiem sensu twojego posta XD 

 

Co do działów kucowych to się zgadzam. Jeśli o mnie chodzi to siedzę tutaj tylko z przyzwyczajenia, bo jak się rejestrowałam to właśnie działy kucowe (zabawy kreatywne, treści pisane przez opiekunów reprezentujących daną postać) mnie urzekły i to dla nich zostałam. Potem też dla awardów, chciałam zebrać wszystkie :rainderp:. Obecnie nie ma ani tego, ani tego, więc i Uszatki jest coraz mniej. Poza mną pewnie znajdzie się ktoś jeszcze żeby nie było, że uważam, że świat się kręci w okół mnie. 

 

Tak czy owak: przywrócenie działów kucowych jest według mnie obligatoryjne. Takoż i awardów, bo one są sensem istnienia konkursów. Swoją drogą mam w głowie - moim zdaniem - bardzo klimatyczny plan na działy kucowe~ W razie co chętnie się nim podzielę. 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają. Narzekanie na IPB, zaszlachtowanie klimatu forum i umieranie działów - niezmiennie od 2013 roku. I nie mówię, że jest bezpodstawne, wręcz przeciwnie, miało sens już wtedy, tym bardziej ma dzisiaj, jak nie tylko osiołkowe działy, ale całe forum umarło. :derp6: 

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako opiekun działu mogę napisać: "here we go again". Owszem, chciałbym móc prowadzić dział (z kolorem czy bez) tak jak kiedyś, ale... no właśnie. Jest to przeklęte "ale". 

 

Przypomnijmy sobie jeden z powodów usunięcia działów postaci drugoplanowych. Frekwencja była tragiczna. Jako opiekun stawałem na głowie i podskakiwałem wyżej dupska, żeby cokolwiek ruszyło. Konkurs literacki z bardzo luźnymi zasadami - deklaracja: 10 osób. Prace po przedłużeniu terminu: 2 osoby. Zabawy - popularne przez tydzień. Dyskusje - 5 postów i koniec. Po roku chciałem zrezygnować (brakowało mi już pomysłów), ale zmieniłem zdanie.

 

Być może byłem fatalnym opiekunem? Nie wiem. Nikt nic nie napisał w odpowiednim temacie. Komentarze są dla opiekuna bardzo ważne. Bez względu na to, czy ktoś chwali czy narzeka - każdy wpis daje kopniaka niczym sześciopak Red Bulla (pisz, utrzymaj poziom / zacznij się lepiej starać). Największym "sukcesem" była gra paragrafowa, którą udało się dociągnąć do końca dzięki max pięciu osobom. Pięć osób... czy taka frekwencja zasługuje na miano sukcesu? Nie. Raczej cudu. 

 

Chciałbym, aby działy wróciły, nawet jeśli miałbym zaczynać od zera. Osobiście (jeśli miałyby wrócić) wolałbym wyciągnięcie ich z archiwum i wyczyszczenie ze śmieci - mniej roboty. Chciałbym go prowadzić jako opiekun, ale chciałbym aby dano nam więcej uprawnień (o ile to możliwe - możliwość wyłączenia naliczania postów w luźnych zabawach). Nie napisałem tego do administracji. Dlaczego? Ponieważ mieliśmy czas, działy nie zniknęły z dnia na dzień. Zgodziłem się co do jednego - działy z tak mizerną frekwencją zaśmiecały jedynie forum.

 

Ankieta z przymusu - głupi pomysł. Dobrowolna - znakomity. Każdy mógłby zobaczyć ilu osobom faktycznie na tym zależy. Moim zdaniem powinna być przeprowadzona na wzór wyborów. Jeżeli frekwencja nie przekroczy ustalonej liczby głosów - jest nieważna. Po ewentualnym powrocie, czas by pokazał ile osób faktycznie chciało przywrócenia działów, udzielało się w nich. Mogę się mylić, ale początkowo byłoby super, ale z czasem wszystko wróciłoby do "normy" = niemal zerowej aktywności. 

 

Podsumowując - chciałbym powrotu, lubiłem tą "robotę", ale z drugiej strony... Czy wszystko nie wróciłoby do stanu wyjściowego? :hBB25:   

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to na jakiekolwiek zmiany jest już za późno. Niemal wszyscy członkowie fandomu, którzy byli swego czasu niezwykle aktywni i nie tylko prowadzili działy, ale i brali udział w innych, odeszli z forum i fandomu, albo się wypalili, stracili wenę. Obecnie trzon forum stanowią ludzie, którzy są tu z sentymentu, lub dla innych ludzi z którymi gadają na luźne tematy nie związane z mlp nawet. Kiedyś po premierze nowego odcinka, na forum było wielkie "bum" nowych tematów, teraz tego nie ma, jedynie mała dyskusja w temacie z danym odcinkiem, która kończy się po kilku dniach. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie normalny proces, że z czasem moda na pewne tematy zanika. W Polsce fandom nigdy nie był aż tak wielki, jak na zachodzie. Ale i wschodzie też, jeżeli się spojrzy na Rosję. Po prostu ludziom nie chcę się pisać i udzielać. A dlaczego? Tego nie wiem, pewnie z powodów podanych przez ludzi wyżej. 

Dla mnie forum było fajne mniej więcej w 2013/14 rok. Głównie pod względem aktywności. Nie można jednak przypuszczać, że to co przyciągało ludzi parę lat temu i teraz przyciągnie tyle samo. Są jakieś statystyki pokazujące ile średnio ludzi się rejestrowało np. w 2014 a ile teraz? Albo to samo z aktywnością? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Sttark napisał:

Są jakieś statystyki pokazujące ile średnio ludzi się rejestrowało np. w 2014 a ile teraz? Albo to samo z aktywnością? 

Tak są, ale nie widoczne dla "szaraków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. @Siper. Na jakim etapie stoi konwersja? Kiedy mamy się spodziewać owego powrotu i czy jest to daleka czy bliska przyszłość? Jakoś mentalnie byśmy się do tego nastawili. 

 

No i w sumie większość osób powiedziała, że ankieta to dobry pomysł. Z wymuszeniem czy nie, należałoby ją zrobić, ale trzeba wyznaczyć do tego kompetentną osobę, która ją zrobi. 

 

I tutaj miałbym pewne zastrzeżenie co do umierania. Umierać, forum umierało rok temu (tak jak fandom), były tematy, posty, statusy tego typu, ale były osoby, które nadal się udzielały i prowadziły działy. Wtedy umieraliśmy, ale przez tą kondensację i ślepotę, że usunęliśmy ważny czynnik, czyli klimat kucyków oraz kreatywności opiekunów, forum zostało uśmiercone z tej atmosfery, tak że pewne znane osoby (już wyżej ktoś podawał) już tu nie zaglądają. Nawet jeśli aktywność w działach była niewielka to i tak urok wciąż był. Ja sądzę, że nadal to może jakoś powstać. Może nie jak jakieś bum, jak narodziny naszej społeczności, ale tak żeby pewni ludzie by tu wrócili. 

 

Zgodzę się z @Siper aby jakiś fajny konkurs zrobić. Nie tylko zachęcić forumowiczów, ale także osoby z zewnątrz (promocja forum hehe :twilight7:). Tylko no właśnie ... gdyby teraz byłoby myBB to pewnie ludzie mogliby powiedzieć, że pewna stara cząstka wróciła i administracja poszła po rozum do głowy.

 

Co do rozpoczynania od nowa w działach - można pewne tematy zostawić takie jak Galerie czy jeszcze utrzymujące się zabawy. Jednak należałoby oczyścić to co już nie jest aktywne z pół roku i dalej, bo to po prostu zalega. No i jak się na to patrzy to się widzi, że to już było. A tak z usunięciem ma się potem wrażenie jakby powstał nowy (może nie oryginalny w 100%) temat. Wielu mówiło, przy kondensacji, że trzeba coś z tym śmietnikiem zrobić, a jedynym słuszną decyzją jest wyrzucenie tego - albo w nicość, albo w archiwum (to drugie dla tych userów, którzy chcą wciąż mieć swoje mądre, czasem głupie wypowiedzi).

 

Tu trzeba się też zastanowić czy wszystkie działy chcemy przywrócić, bo tak na dobrą sprawę chcemy też uniknąć wchodzenia w zbyt dużą ilość zakładek oraz podstron do zabaw i dyskusji. Ale to już powinna zdecydować ankieta.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frekwencja w działach kucykowych rzeczywiście spadła i także i ja to odczułam, ale musimy wziąć pod uwagę jedną rzecz. Mianowicie na forum przyszło sporo nowych osób, które może i by się wciągnęły w zabawy. Oczywiście istnieje ryzyko, że znów będzie mało chętnych na zabawy, ale nawet w takiej sytuacji byłabym za przywróceniem tych działów i prowadzeniem ich. Zabawy, które się nie przyjmą do kosza, te które jakoś ciągną niech zostają. I próbować, próbować. Żeby chociaż namiastka klimatu była. 

 

@Siper Co do usuwania tematów to ja bym to zrobiła tak: usunęła tematy tylko z działów kucowych i tylko te, w których ktoś nie pisał np. od miesiąca. Byłoby z tym zabawy, wiem, ale nikt nie powiedział, że to musi być na twojej głowie. Mogą się tym zająć nowi opiekunowie na przykład. Bo przyznaję, że lepszym wyjściem byłoby oczyszczenie działów z tematów, które tylko stoją i zaśmiecają. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać na ten temat z różnych względów ale co mi tam. Wypowiem się jako członek ekipy z dość długim stażem na forum. Więc tak poczynając od braku konkursów, czy czegoś w dziale. To nie jest tak, że konkursy nie są organizowane w działach kucowych. Owszem są organizowane, tylko że zainteresowanie nimi jest bardzo niewielkie. Ot ostatnio docierały do mnie wiadomości, że konkursy w dziale kucowym są mało widoczne. Więc powiedzcie mi, co zrobić, żeby uczynić je bardziej widocznymi? Mam stworzyć wielki banner na pół strony z informacją, że w dziale kucowym jest konkurs taki a taki? No bo najwyraźniej ogłoszenie widoczne niemal nad każdym tematem, w miarę regularna przypominajka na facebookowym fanpage'u oraz okazjonalne przypomnienie w statusach okazuje się niewystarczające.Zazwyczaj staram się zorganizować jakieś nagrody, na jakie mnie w danym momencie stać. A jak mnie nie stać to próbuję chociaż wytargować obecność zwycięskich prac z danego konkursu w Equestria Times, co też nie zawsze mi się udaje, z różnych względów.

Zasadniczo opiekunów działu jest teraz aż całych dwóch na dwa działy, z czego obaj siedzimy zasadniczo w jednym, i z tego co mi wiadomo (a wiadomo dość sporo) robimy wszystko, co możemy, i co się da, gdy tylko znajdziemy czas i chęci ku temu.

Oczywiście nie widziałbym problemu w postawieniu od zera obu działów kucowych i stworzyłbym nawet parę (paręnaście?) tematów, jeśli miałbym pewność, że ludki właśnie tego chcą i będą tam pisać posty, co nie jest takie pewne, bo w tej chwili najaktywniejszym poddziałem z obu działów są turnieje magicznych pojedynków i okazjonalnie jakiś Quiz/konkurs.  Ba, nawet wywalenie dosłownie wszystkich tematów z całego forum nie stanowiłoby jakiegokolwiek problemu i zajęłoby maksymalnie godzinę- półtorej. Problemem byłoby narzekanie ludzi, że było dobrze, po co to zmienialiście itp, o czym już tu pisano.

Chcecie mieć aktywnych tematów w działach kucowych? No cóż zasadniczo to leży w kwestii zwykłych, szarych użytkowników. No bo co z tego, że opiekunowie działu (ów) natworzą i setki tematów, na temat kucy, o kucach i dla kuców( :rainderp: ), skoro nikt nie będzie w nich pisał jakichkolwiek postów? Inna sprawa jest taka, że absolutnie nikt nikomu nie broni w jakikolwiek sposób zakładania i rozpowszechniania całkowicie nowych tematów w tych działałach, pod warunkiem, oczywiście, że nie będą to tematy w stylu "lóna jzd gópia, a kto sądzi inaczej ten cfel i prostak !!!!11!!!111!. Więc jak widzicie, że opiekunowie nie dostarczają dostatecznej ilości , że się tak wyrażę ponycontentu to sami wyjdzcie z inicjatywą dostarczenia takich treści. Pieniędzy was to nie kosztuje, (no może trochę czasu ale to chyba możecie przeboleć nie?) a moecie przysłużyć się do poprawienia "kucowości" forum, nawet bez znacznych ingerencji z zewnątrz.

Reszta tematów nie widziała posta od dobrego półrocza (no może z wyjątkiem tematu "Wyżal się", który tak bardzo o kucach to nie jest) ile w tym winy samych opiekunów tego nie mogę z całą pewnością stwierdzić. O i jeszcze na temat opinii. Za całej mojej kariery zasadniczo nie przeczytałem jakiejkolwiek opinii na temat działu, jaki prowadzę oraz sposobu jego prowadzenia. Starałem się utrzymywać działy mi powierzone  raz, żeby prezentowały się w miarę estetycznie, dwa, żeby dostarczały zróżnicowanych treści. z tego co zdążyłem zaobserwować to tematy, które w mojej opinii niosły jakąś wartość nie cieszyły się jakąkolwiek popularnością. Jakie były tego przyczyny? Cóż powiem szczerze, że do dziś nie mam bladego pojęcia, bo nikt nigdy nie napisał w tematach do tego przeznaczonych jakiejkolwiek opinii na ten temat. Nie było choćby postów w stylu "podoba mi się temat taki a siaki ale jakbyś nad nim jeszcze trochę popracował byłoby lepiej" czy choćby postów  w stylu " ale do (_!_) prowadzisz dział idź weź zrezygnuj, bo się do tego nie nadajesz". Robiłem zatem to, co uznałem za stosowne. Próbowałem pobudzać aktywność na różne sposoby. Próbowałem tworzyć jakieś dyskusje, coś pośredniego między zabawą a dyskusją oraz zabawy ale powiem szczerze, że największą popularnością cieszyły się zabawy w stylu przydziel x userowi y. A takie, które wymagały włożenia choćby minimalnego wysiłku typu napisz trzy zdania na dany temat zdychały najdalej po miesiącu a i to dlatego, że regularnie starałem się o nich przypominać pisząc w nich posty.  Dlatego też czułem się coraz bardziej zmęczony tym, że muszę wskrzeszać wręcz tematy, żeby utrzymały sięMoim zdaniem ludziom po prostu nie chce się wysilać pisząc posty o kolorowych gadających koniach na forum o nich, no bo po co się wysilać, to tylko forum o kolorowych gadających osiołkach. Dobra póki co tyle ode mnie, aczkolwiek jakby się uprzeć to mógłbym się jeszcze więcej na ten temat rozpisać

Edytowano przez Sosna
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Sosna napisał:

zrobić, żeby uczynić je bardziej widocznymi?

 

Najlepsze by były takie ogłoszenia jak przed zmianą silnika xd A nawet dać takowe na całą szerokość forume. Byłyby widoczne, kolorowe, no i z puckami :wow: 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

D5mlX9u.jpg

 

To już rocznica. :fluttershy5:

 

BTW. @Siper jak to z tymi opiekunami? Proszę wypowiedz się. Jeden moderator powiedział mi w rozmowie, że opiekunowie i ich działy zostaną przywrócone dopiero wtedy jak się zgłosi każdy opiekun do każdej postaci jaka była. Proszę powiedz, że to śmieszny żart- przecież to jest teoretycznie niemożliwe.

 

Nie można by było otworzyć działów dla opiekunów którzy się już zgłosili, a dopiero potem dla reszty, która się "dogłosi" międzyczasie?

 

Czy to było tylko mydlenie oczu użytkownikom, że jednak o forume i jego przyszłość się dba?

 

Może zdradzisz nam jakieś plany na najbliższy czas?

 

Tylko proszę, nie wygoń mnie z odpowiedzią typu "robimy kompilator bb, srebe, tylko musimy poczekać 10 lat, standby".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz 1stChoice napisał:

Nie można by było otworzyć działów dla opiekunów którzy się już zgłosili, a dopiero potem dla reszty, która się "dogłosi" międzyczasie?

Pytanie tylko, ilu się zgłosiło... Po za tym, jakoś nie widać, aby ktokolwiek, choćby próbował rozruszać jakikolwiek dział, co już samo pokazuje zainteresowanie użytkowników. Jeśli natomiast, zgłoszeń było sporo, to też pytanie czy były one dobre, a po za tym, działy są otwarte i każdy może zakładać  w nich tematy, a z tego co widzę, to raczej każdy tylko czeka, aż dostanie swój kolorek i do tego czasu nie napisze nawet posta w dziale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu BiP napisał:

Pytanie tylko, ilu się zgłosiło... Po za tym, jakoś nie widać, aby ktokolwiek, choćby próbował rozruszać jakikolwiek dział, co już samo pokazuje zainteresowanie użytkowników. Jeśli natomiast, zgłoszeń było sporo, to też pytanie czy były one dobre, a po za tym, działy są otwarte i każdy może zakładać  w nich tematy, a z tego co widzę, to raczej każdy tylko czeka, aż dostanie swój kolorek i do tego czasu nie napisze nawet posta w dziale.

 

 

Podejrzewam, że kilku się zgłosiło i już mogliby ruszyć z tematami. Sam się zgłosiłem na podstawie tego, że byłem wcześniej opiekunem Octavii, nawet już przygotowałem pomysły na tematy.

 

Tylko szkoda, że forum stoi w miejscu- a awardy tak samo- ciągle się robią. Więc jakiekolwiek konkursy itp. i tak nie zdobyły dużego zainteresowania...

 

Zresztą masz bardzo pesymistyczne podejście do tego. Wątpię, żeby opiekunowie czekali na kolorek i dalej nic nie robili. Można tutaj np. wspomnieć o @Dayan albo @Seluna ( innych opiekunów nie pamiętam, ale również o Was mówię), którzy sprawiali, że na forum jest życie, są fajne konkursy i wprowadzali kucykową atmosferę. Nawet ja mimo, że byłem opiekunem Octavii nie długo, to starałem się wymyślać pomysły na tematy, aby ciągle były dyskusje w muzycznym kąciku.

 

Nikt by się nie zgłaszał tylko po kolorek. Mylisz opiekunów z zielonymi.

 

Trochę tęsknie za takimi czasami. Racja, to zależy od nas, ale póki admin nie ruszy w końcu tyłka i nie "poda nam ręki" ( czekam na hejt od Sipera) to też dużo zrobić nie możemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też działałem i to w kilku działach... 

1 minutę temu 1stChoice napisał:

Podejrzewam, że kilku się zgłosiło i już mogliby ruszyć z tematami. Sam się zgłosiłem na podstawie tego, że byłem wcześniej opiekunem Octavii, nawet już przygotowałem pomysły na tematy.

To dlaczego ich nie założysz? Bez koloru nie można?

Ja jakoś prowadzę moje stare tematy w moim dawnym dziale...

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...