Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

Cava. Moim zdaniem mylisz się i to bardzo. O ile się nie mylę Avatar może dobrać sobie pomocnika bez zgody  Administracji. Pisząc pomocnika, mam na myśli zwykłego użytkownika, który nie otrzyma koloru. Mimo to przyjmując najpierw Sajbacka, a później Leah w swoim dziale przeprowadziłem rekrutację. Sensownych podań było... aż dwa. 

 

Jeśli tak jak piszesz nie było chętnych mimo wszystko powinnaś napisać do obu WA wiadomość o zaistniałej sytuacji i zaproponować potencjalnego kandydata, odpowiednio to uzasadniając (to że Czarny jest dla Ciebie kimś ważnym, nie ma żadnego znaczenia - byle praca była owocna, a obu zależało na prowadzeniu działu).

 

Co do Twoich obaw, mogę się mylić, ale w regulaminie możesz zastrzec, że w rekrutacji nie mogą brać udziału osoby, które "za twojej kadencji" pełniły funkcję opiekuna / regenta etc i nie dały rady. Jeśli to nie przejdzie - wprowadź podpunkt - kompromisowość. Skreśla to niechcianych osobników. Wystarczy poczytać ich posty. 

 

Jeśli coś przeoczyłem to tylko i wyłącznie ze względu na ilość postów w tej dyskusji. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jak nikogo nie było na dane miejsce, chętny musiał najpierw złożyć podanie.

Nie jest to w żadnym wypadku prawdą, była masa sytuacji, w której ktoś otrzymywał kolor bez podań. Więc nie, nie każdy przechodził rekrutację, wiele osób dostawało posady "za twarz". Przykłady? Proszę bardzo:

6844df9c6b.png

fba1bda3e3.png

Dwa przykłady z czasów obecnych, bo pojawiły się pod koniec zeszłego roku. W ogóle nie rozumiem tej kłótni. Mamy tu podwójne standardy. Jeden z moich puushów - Future Pony wyleciał za olewanie działu. Powodów nie znamy, ale może po prostu nie miał czasu prowadzić działu, tyle, że tego nie zgłosił jak Cygnus. Ale czy Cygnus nie miał czasu prowadzić działu? Powtórzę się: Cygnus miał czas przesiadywać godzinami na SB i narzekać na cały świat - gdyby połowę z tego czasu poświęcał pracy nad działem, to zapewne nie mielibyśmy tej kłótni. Więc Future Pony mógł zostać wywalony za olewanie działu, a Alberich mógł go zastąpić BEZ PODANIA, ale gdy Cygnus olewał dział, a na jego miejsce wszedł bez podania Czarny, to już jest kolesiostwo i straszliwa niesprawiedliwość.

Albo dajecie avatarom możliwość decydowania o składzie personalnym działu, albo im go zabieracie. Tu nie ma trzeciej drogi. Przypominam, zasada panuje taka, i zostało to wprowadzone całkiem niedawno:

c0295f9b44.png

Nie ma tu słowa o konieczności wysyłania podań.

Więc trochę konsekwencji by się przydało. Tak, wiem, że teraz problem jest bardziej taki, że Tarreth wszedł Arjelowi w szkodę, ale mimo wszystko - jeśli Czarny, wybrany przez Cavę, straci kolorek, to będą to podwójne standardy.

P.S. Naprawdę śmieszą mnie ludzie twierdzący, że Cygnus starał się coś robić w swoim dziale. Może najpierw zobaczycie, ile jego dział ma postów, ile tematów założonych przez Cygnusa, i czy jest tam cokolwiek, w czym user może się udzielać. Spoilery: mało, bardzo mało, nie ma. To, że Cygnus wiele mówi, jakim to nie jest wielkim znawcą kryształowych kucyków, nie znaczy, że nadaje się do prowadzenia działu. Fakt, że nic w tym dziale nie zrobił, świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. Więc cokolwiek zrobicie z Cavą i Czarnym, to Cygnus też w żaden sposób nie zasługuje na własny dział (i to tylko pod względem aktywności - pomińmy milczeniem jego zachowanie na forum...).

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie jest to w żadnym wypadku prawdą, była masa sytuacji, w której ktoś otrzymywał kolor bez podań. Więc nie, nie każdy przechodził rekrutację, wiele osób dostawało posady "za twarz".

Jeśli dostawali coś takiego "za twarz" - należałoby to potępić ostatecznie, bowiem liczą się umiejętności człowieka prowadzącego dział.


Dwa przykłady z czasów obecnych, bo pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Które kompletnie nie mają się wcale do obecnej sytuacji. Pierwszy przykład to zastanie sytuacji w której "posługa" jest już sprawowana, i w tym momencie najlepiej jest po prostu dać kolorek temu, kto już się działęm zajmuje.

Drugi zaś puush to zwykłe "przesunięcie" ludzi w dziale. Avatar się nie udzielał i nie usprawiedliwiał tego niczym -> wylatuje, na jego miejsce wskakuje regent, a awatar-neofita dobiera sobie regenta. Nic związanego z obecnym konfliktem.


Powodów nie znamy, ale może po prostu nie miał czasu prowadzić działu, tyle, że tego nie zgłosił jak Cygnus.
A może, a może, a może. A morze jest długie i szerokie :forgiveme:


Powtórzę się: Cygnus miał czas przesiadywać godzinami na SB i narzekać na cały świat - gdyby połowę z tego czasu poświęcał pracy nad działem, to zapewne nie mielibyśmy tej kłótni.
To prawda, acz proszę wybaczyć, że miałem po prostu doła. Takiego zwykłego doła, którego masz ty, Tarr, Dolar i inni. Uspokoiłbyś się, gdybym nie siedział na SB? Wybacz, ale SB to także moje podstawowe w sumie medium do kontaktu ze światem i ludźmi, więc troszkę jesteś niesprawiedliwy w swoim osądzie. I nie, spokojnie, uczyłem się także. To z tego powodu był ten dół, ale nieważne, to nie jest celem dyskusji.


ile jego dział ma postów
Fakt, nie jest to dział Applejack, gdzie można mnożyć różne tematy - acz zobacz na rolę Applejack w serialu i porównaj ją z KA - ona to jedna z mane6, a KA czasem tylko się pojawi.


ile tematów założonych przez Cygnusa
Brak czasu wspomniany wcześniej.


czy jest tam cokolwiek, w czym user może się udzielać.
Brak czasu, poza tym zaglądnij do tematu o kolejach i zobacz jak bardzo userzy nie mogą się tam udzielać. Airlick, odpuść :forgiveme:


Fakt, że nic w tym dziale nie zrobił, świadczy o czymś zupełnie przeciwnym.
Pomówienie, zrobiłem w tym dziale dość dużo.


pomińmy milczeniem jego zachowanie na forum...
Z ciebie też jest niezłe ziółko, często porównywane do mnie i wymieniane ze mną jakbyśmy byli jakimś "Duetem Chaosu" na tym forum, więc zachowaj tego typu uwagi dla siebie, bo stawiasz siebie w dość hipokrytycznym świetle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi zaś puush to zwykłe "przesunięcie" ludzi w dziale. Avatar się nie udzielał i nie usprawiedliwiał tego niczym -> wylatuje, na jego miejsce wskakuje regent, a awatar-neofita dobiera sobie regenta. Nic związanego z obecnym konfliktem.

Regent się nie udzielał, podając pozbawione podstaw wytłumaczenie, a poza tym pozostawał w bezpośrednim konflikcie z avatarem -> wylatuje, a obecny avatar dobiera sobie regenta. Zdecydowanie widzę tu podobieństwa.

To prawda, acz proszę wybaczyć, że miałem po prostu doła. Takiego zwykłego doła, którego masz ty, Tarr, Dolar i inni. Uspokoiłbyś się, gdybym nie siedział na SB? Wybacz, ale SB to także moje podstawowe w sumie medium do kontaktu ze światem i ludźmi, więc troszkę jesteś niesprawiedliwy w swoim osądzie. I nie, spokojnie, uczyłem się także. To z tego powodu był ten dół, ale nieważne, to nie jest celem dyskusji.

Różnica jest taka, że inni nie wywlekają swoich problemów na forum publiczne i nie tłumaczą (no, poza Tarrethem :kappa: ) swojego braku aktywności tymi problemami. A jeśli spodziewają się, że przez dłuższy czas nie będą mogli zajmować się swoim działem, to po prostu rezygnują.

Fakt, nie jest to dział Applejack, gdzie można mnożyć różne tematy - acz zobacz na rolę Applejack w serialu i porównaj ją z KA - ona to jedna z mane6, a KA czasem tylko się pojawi.

Można rozpocząć wiele dyskusji na temat kwestii dotyczących kryształowych kucyków, które w tym dziale nie zostały jeszcze poruszone. Można wymyślić zabawy związane z nimi. Można zrobić wiele rzeczy, żeby zachęcić userów do odwiedzania działu. Wymóg jest jeden: trzeba chcieć. A jeśli myślisz, że nic w dziale nie da się już zrobić, to może naprawdę lepiej jest zwolnić miejsce dla kogoś ze świeżymi pomysłami? Ja tak zrobiłem z działem Rarci - nie byłem w stanie wymyślić nowych, sensownych rzeczy, więc zrezygnowałem, żeby nie zapychać miejsca.

Brak czasu, poza tym zaglądnij do tematu o kolejach i zobacz jak bardzo userzy nie mogą się tam udzielać. Airlick, odpuść

Wspaniale. Jeden temat dla miłośników kolei, których na forum jest... No właśnie, ilu? Pięciu?

Pomówienie, zrobiłem w tym dziale dość dużo.

Założyłeś od lutego całe 4 tematy, z czego 3 to standardowa zapytajka, standardowa lista fanów i standardowa lista ficów, które ma każdy dział. Faktycznie, narobiłeś się jak mało kto.

Z ciebie też jest niezłe ziółko, często porównywane do mnie i wymieniane ze mną jakbyśmy byli jakimś "Duetem Chaosu" na tym forum, więc zachowaj tego typu uwagi dla siebie, bo stawiasz siebie w dość hipokrytycznym świetle.

Różnica jest taka, że mojej aktywności w działach, które prowadziłem, nikt nie może nic zarzucić. Jeśli ludzie chcą mnie porównywać do ciebie, to droga wolna, ale ja myślę, że między nami jest gigantyczna różnica i to ja wypadam w tym porównaniu lepiej. Ale nie to jest przedmiotem rozmowy.

Jeśli dostawali coś takiego "za twarz" - należałoby to potępić ostatecznie, bowiem liczą się umiejętności człowieka prowadzącego dział.

No właśnie... Naprawdę nie jestem w stanie wskazać, kto bardziej pasował do definicji osoby siedzącej w dziale "za twarz" od ciebie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pomówienia i przekręcanie słów. Śpieszę wyjaśniać.

 


Regent się nie udzielał, podając pozbawione podstaw wytłumaczenie, a poza tym pozostawał w bezpośrednim konflikcie z avatarem -> wylatuje, a obecny avatar dobiera sobie regenta. Zdecydowanie widzę tu podobieństwa.
Jeśli tak - fakt, są podobieństwa. Ale tylko one. Powtarzam - ja mam studia, i nie jest to "pozbawione podstaw wytłumaczenie".


Różnica jest taka, że inni nie wywlekają swoich problemów na forum publiczne i nie tłumaczą (no, poza Tarrethem :kappa: ) swojego braku aktywności tymi problemami. A jeśli spodziewają się, że przez dłuższy czas nie będą mogli zajmować się swoim działem, to po prostu rezygnują.
A ja tłumaczę, i mam do tego święte prawo. Mam prawo oczekiwać pomocy od tych, których nazywam przyjaciółmi, mam też prawo do bycia niedoskonałym. Jestem tylko człowiekiem, i to do tego specyficznym. Trochę empatii, Airlicku.


A jeśli myślisz, że nic w dziale nie da się już zrobić, to może naprawdę lepiej jest zwolnić miejsce dla kogoś ze świeżymi pomysłami?
Nigdy nic takiego nie powiedziałem, i proszę nie wpychać w moje usta słów, które nigdy nie padły ode mnie.


Wspaniale. Jeden temat dla miłośników kolei, których na forum jest... No właśnie, ilu? Pięciu?


Znaczy się w zamyśle jest to temat bardziej dla pasjonatów i miłośników kolei, których jest sporo, acz każdy jest tu mile widziany.

Byle nie offtopować.
Excuse me?


Założyłeś od lutego całe 4 tematy, z czego 3 to standardowa zapytajka, standardowa lista fanów i standardowa lista ficów, które ma każdy dział. Faktycznie, narobiłeś się jak mało kto.
"Dość szybko robi, kto dobrze robi" - stare rzymskie przysłowie. Cały czas jednak powtarzam: to, że nie miałem czasu, nie oznacza, że nie miałem planów odnośnie tego działu.


ale ja myślę, że między nami jest gigantyczna różnica i to ja wypadam w tym porównaniu lepiej. Ale nie to jest przedmiotem rozmowy.
Na końcu wypowiedzi zszedłeś na ziemię, i dziękuję ci za to.

 

Airlick, ja rozumiem, że mnie gnębisz by podwyższyć swoje ego (co z resztą przyznałeś na SB, mam dowody), ale w tym wypadku to nie na miejscu. Fajnie jest na SB, ale moim zdaniem to trochę poważniejsza sprawa niż heheszki na SB. Błagam, odpuść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja tłumaczę, i mam do tego święte prawo. Mam prawo oczekiwać pomocy od tych, których nazywam przyjaciółmi, mam też prawo do bycia niedoskonałym. Jestem tylko człowiekiem, i to do tego specyficznym. Trochę empatii, Airlicku.

To gadaj z nimi na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To gadaj z nimi na pw.
Jesteś niesprawiedliwy, Hedziu. Tomkowi nie zwraca się jakoś uwagi zbytnio, tak samo tobie się nie zwracało, gdy miałeś swoje problemy.

 

Gdy tylko zaś mnie się coś takiego przydarza, gromy lecą ze wszystkich stron. Miejcie wy trochę empatii, czy coś.

 

Ale żeby nie było - pracuję nad tym, by się chować z problemami. Jestem na dobrej drodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick, ja rozumiem, że mnie gnębisz by podwyższyć swoje ego (co z resztą przyznałeś na SB, mam dowody), ale w tym wypadku to nie na miejscu. Fajnie jest na SB, ale moim zdaniem to trochę poważniejsza sprawa niż heheszki na SB. Błagam, odpuść.

Nie, Cygnusie, tamto to był żart, więc swoje dowody możesz wepchnąć w dziób albo w rzyć, zależnie od tego, gdzie wolisz. Wiem, że masz się za pępek świata, ale gwarantuję ci, że to forum nie kręci się wokół ciebie. Ale niestety, ja tylko piszę, dlaczego wywalenie cię z działu było słusznym posunięciem i dlaczego dział Kadencji i, osobno, Kryształowego Królestwa, kompletnie nic na tym nie stracił, a może zyskać.

Jeśli tak - fakt, są podobieństwa. Ale tylko one. Powtarzam - ja mam studia, i nie jest to "pozbawione podstaw wytłumaczenie".

Wszyscy opiekunowie działów mają studia/szkołę/pracę, żaden z nich nie tłumaczy tym braku aktywności - poza krótkimi (tydzień-dwa) epizodami w trakcie sesji itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


, tak samo tobie się nie zwracało, gdy miałeś swoje problemy.

Czyli twierdzisz, że te wszystkie hejty, które leciały w moją stronę jak co chwilę narzekałem jak mi źle to nie było zwracanie uwagi? 

Coś myślę przesadzasz. Bo każdemu narzekającemu zwracają uwagę.

Tomkowi mówią tak samo, żeby się ogarnął co chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesprawiedliwy, Hedziu. Tomkowi nie zwraca się jakoś uwagi zbytnio, tak samo tobie się nie zwracało, gdy miałeś swoje problemy.

 

Gdy tylko zaś mnie się coś takiego przydarza, gromy lecą ze wszystkich stron. Miejcie wy trochę empatii, czy coś.

Oczywiście, że zwraca się uwagę Tomkowi, tak jak i zwracało się uwagę Hedziowi. A raczej - kto zwracał, ten zwracał. Ja zwracałem. Zapewne nie widzisz tego, bo jesteś zajęty użalaniem się nad sobą i nad tym, jak to wszyscy z ciebie kpią i prowokują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość.

 

Temat niebezpiecznie nabiera rumieńców, a nie o to tu chodzi. Skakać sobie do gardła nie pozwolę, a to właśnie Airlick czynisz. Nie muszę się wam tłumaczyć z tego co robię. Ważne, że wiedzą o tym osoby, które wiedzieć to muszą.

 

Rozejść się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość. Rozejść się!

Myślałem, że nikt tego nie powie... zawaliliście ten temat jakby to był klub dyskusyjny. Była skarga, administracja się wypowiedziała, więc NIE zaśmiecajcie tematu spekulacjami i kłótniami... . Załóżcie jakiś w stylu "odniesienia innych użytkowników co do wyroków administracji" i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick w sumie trochę to wyczerpał. Faktycznie myślałem, że działałem z Cygnusem, jak lunatyk.

 

A okazuje się, że nie zrobiłem nic spoza moich standardów i przyzwyczajeń, poza tym, że wszedłem Arjenowi w paradę, za co go serdecznie przepraszam.

 

Jak człowiek tak dużo nic nie robi, to się odzwyczaja. Niniejszym, Czarny ZOSTAJE pomocnikiem w dziale, a jak się nie sprawdzi (co Cygnus nie omieszka zgłosić) to nie będzie pomocnikiem, proste.

 

Następna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick w sumie trochę to wyczerpał. Faktycznie myślałem, że działałem z Cygnusem, jak lunatyk.

 

A okazuje się, że nie zrobiłem nic spoza moich standardów i przyzwyczajeń, poza tym, że wszedłem Arjenowi w paradę, za co go serdecznie przepraszam.

 

Jak człowiek tak dużo nic nie robi, to się odzwyczaja. Niniejszym, Czarny ZOSTAJE pomocnikiem w dziale, a jak się nie sprawdzi (co Cygnus nie omieszka zgłosić) to nie będzie pomocnikiem, proste.

 

Następna sprawa.

 

 

Bardzo przepraszam, możliwe że w tej - jakże głośnej sprawie - nie jest potrzebne zdanie i obecność mojego wścibskiego, regentowskiego nosa, ale...

Ale jeśli Twoja decyzja nie została skonsultowana z Arjenem, to według mojego prostego rozumowania jest ona niesprawiedliwa, a przeprosiny bez wartości. Proszę nie zrozumieć mnie źle - nie chciałabym zbędnie naskakiwać i oceniać, ale tak to odczytałam. Jeśli mój tok rozumowania jest błędny, zwrócę honor i przyznam rację, ale obserwuję sprawę od pewnego czasu i w moim mniemaniu - jak już zresztą napisałam - "wyrok" jest zwyczajnie niesprawiedliwy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Podsumowując: Jestem zawiedziony i najchętniej zawiesiłbym Was trzech. Ale skoro już ktoś inny mnie wyręcza, to niech sam skończy tą sprawę. Dawno żadna sprawa mnie tak nie wkurzyła, popisaliście się pieprzonym egoizmem i brakiem wizji.''

 

Jeżeli mowa o tym poście, który zacytowałem, to pragnę przypomnieć, że ma on też drugą linijkę, a dokładniej jej ostatnie 7 słów. To, że podejmujesz decyzję przed nadchodzącą rozmową z Arjenem, potwierdza te kilka słówek :v Tutaj bardziej na miejscu byłaby, oczywiście według mnie, pokora i wspólny werdykt z drugim WA. Zwłaszcza, jeżeli SAM przyznałeś się do ziomkostwa. Dla mojej osoby jest to wystarczający powód do tego, żeby w tej sprawie nie wierzyć w bezstronność Twoich decyzji. 

Sorry, sam sobie strzeliłeś w kolano, jak powiedziałem dwa posty wcześniej.

Edytowano przez Lordek
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Całą sprawę można łatwo rozwiązać wywaleniem w kosmos instytucji Awatara/Regenta/whatever. Ale to akurat opinia osoby, która wszelkie forumowe zabawy, działy "postaciowe" i inne takie uważa za wydziwianie i zbędny dodatek, a więc olewa.

A że propozycja kogoś, kto siedzi tu tylko po to, żeby narzekać na fanfiki raczej nie przejdzie... mała rada dla całej kłótliwej gromadki AwataroRegentoczegośtam: rozejść się, siąść na zadach, wsadzić łeb pod kran z zimną wodą, wrócić za dwa dni i zacząć zachowywać się jak dorośli ludzie, bez przerzucania się oskarżeniami, bólów plota, zaczepek i ogólnych zachowań dużo poniżej poziomu, jaki powinny reprezentować osoby z kolorkiem. W tej chwili urządzacie tu, przepraszam za potencjalnie obraźliwe sformułowanie, szopkę jak w polskim Sejmie. Wstyd, panowie i pani, wstyd niesamowity.

A teraz czekam na warna za osobiste wycieczki i obrażanie użytkowników oraz tekst o tym, że jako osoba siedząca w jednym dziale nie mam się co wypowiadać.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop proszę. 

 


Dwa przykłady z czasów obecnych, bo pojawiły się pod koniec zeszłego roku. W ogóle nie rozumiem tej kłótni. Mamy tu podwójne standardy. Jeden z moich puushów - Future Pony wyleciał za olewanie działu. Powodów nie znamy, ale może po prostu nie miał czasu prowadzić działu, tyle, że tego nie zgłosił jak Cygnus. Ale czy Cygnus nie miał czasu prowadzić działu? Powtórzę się: Cygnus miał czas przesiadywać godzinami na SB i narzekać na cały świat - gdyby połowę z tego czasu poświęcał pracy nad działem, to zapewne nie mielibyśmy tej kłótni. Więc Future Pony mógł zostać wywalony za olewanie działu, a Alberich mógł go zastąpić BEZ PODANIA, ale gdy Cygnus olewał dział, a na jego miejsce wszedł bez podania Czarny, to już jest kolesiostwo i straszliwa niesprawiedliwość.

 

Ja bym tu chciał usprawiedliwić Futura. (i troszkę wybór Albericha - to bardziej wyjaśnić)

1.Jak miał chęci i był(ogólnie) to pracowało się bardzo przyjemnie.(miał talent do pisania, czego ja z kolei nie posiadam...) 

2.Pozostawił powód odejścia w ogłoszeniach działu Fluttershy, co było wyjątkowo honorowe i na miejscu(odejście było spowodowane brakiem internetu i generalnym brakiem posiadania czasu, oraz lekkim lenistwem(każdemu się zdarza)) 

 

3.Albericha wybrałem ponieważ wcześniejsza znajomość od razu wskazywała, że Alberich jako wielki fan Fluttershy i ja będziemy się doskonale porozumiewać. Dodatkowo obaj jesteśmy ścisłowcami(co trochę się rozbiegało w przypadku współpracy z Futurem). 

 

 

Jeszcze raz przepraszam za offtop i idę sobie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...