Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

Widzę, że nie podoba się wam mój pomysł. Trudno, wasz wybór. Tylko zanim pójdę, chciałbym usłyszeć argument. Jakiś jeden konkretny argument którego nie będę w stanie obalić.

 

Cytuj

Wprowadzenie Twojego pomysłu wymagałoby kompletnego przepisania systemu reputacji, a nadanie mu jakiejkolwiek "normy" sprowadziłoby się do wyzerowania wszystkich punktów, a tego nie zrobimy.

To jest argument.

 

Cytuj

Chociażby to, że nowi nie będą mogli z tego za bardzo korzystać? Nawet jak napiszą bardzo fajny post to dostaną z 10 repek... no i zanim zdążą sobie zarobić to zaraz nie będą mieć owej "waluty".

Użytkownicy nie musieliby zaczynać z reputacją = 0. A jeżeli są na tyle rozrzutni by wydać je od razu, zmusiłoby to ich do przemyślenia na co wydać. Z drugiej jednak strony mógłby się pojawić spam nowych kont.

Edytowano przez WhiteHood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu WhiteHood napisał:

Widzę, że nie podoba się wam mój pomysł. Trudno, wasz wybór. Tylko zanim pójdę, chciałbym usłyszeć argument. Jakiś jeden konkretny argument którego nie będę w stanie obalić.

Wprowadzenie Twojego pomysłu wymagałoby kompletnego przepisania systemu reputacji, a nadanie mu jakiejkolwiek "normy" sprowadziłoby się do wyzerowania wszystkich punktów, a tego nie zrobimy.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu WhiteHood napisał:

Widzę, że nie podoba się wam mój pomysł. Trudno, wasz wybór. Tylko zanim pójdę, chciałbym usłyszeć argument. Jakiś jeden konkretny argument którego nie będę w stanie obalić.

Chociażby to, że nowi nie będą mogli z tego za bardzo korzystać? Nawet jak napiszą bardzo fajny post to dostaną z 10 repek... no i zanim zdążą sobie zarobić to zaraz nie będą mieć owej "waluty".

Zresztą to brzmi jak kiepski żart kolejny o kapitalizmie a nie pomysł 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu Decaded napisał:

Wprowadzenie Twojego pomysłu wymagałoby kompletnego przepisania systemu reputacji, a nadanie mu jakiejkolwiek "normy" sprowadziłoby się do wyzerowania wszystkich punktów, a tego nie zrobimy.

Czytaj nikomu nie chce się tego robić i jest to zwykłe zawracanie dupy o pierdołę :kappa:

  • +1 1
  • Nie lubię 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sosna napisał:

Czytaj nikomu nie chce się tego robić i jest to zwykłe zawracanie dupy o pierdołę :kappa:

 

Bez przesady. Mówisz tak jakby Dec nic na tym forum nie robił i cały czas się opierdalał :burned:

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Miszcz Tencz napisał:

@WhiteHood A potem jeszcze będzie można ją sprzedawać na allegro, a na samym końcu dec będzie ją wymieniał na złotówki :v

 

 

 

I to jest pomysł na biznes! ~Dec

Jak to nowi nie będą mieli możliwości zdobycia repek?

Damy możliwość dawania repek z niczego od Naszego Szonszczyka za dwudniowe zadania forumowe!!!

Czy to nie je genialne?

 

Forum będzie jak... jak prawdziwe RPG

@Decaded Zacznij sprzedawać repki za prawdziwe pieniądze, to dopiero biznes!

Edytowano przez Dabrowski
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że na chwilę zaniepokoiłem się, iż na forum zapanował martwy spokój, widząc, iż ten wątek, Księga, przez cały miesiąc był nieaktywny, jednakże jeszcze tego samego dnia wybuchła w nim kłótnia na temat zielonych cyferek nad liczbą postów i tak oto odzyskałem wiarę w forum... dumnym z Was, porozmawiajmy o wzajemnym szacunku i respekcie, porozmawiajmy o... dajmy na to, reputacji~ ^^

 

Przeszłość

 

Ino od czego by tu zacząć? Może od starego powiedzenia, "kiedyś było lepiej"? Bo li wiecie w ogóle jak w odległych czasach... 2012, 2013 wyglądał system reputacji na tym forum? Dość powiedzieć, zmienił się znacznie, niekoniecznie na lepsze, jak wyglądał zapytacie? Jeśli dobrze pomnę, możliwe było punktowanie użytkowników za posty, niemniej nie to było głównym źródłem nektaru reputacji, za tamtych archaicznych czasów powszechną praktyką było hołdowanie repek bezpośrednio na profil, przeważnie, w znaczeniu nieomal zawsze, z komentarzem, wyjaśniającym, dlaczego daną personę hołdujemy taką, a nie inną oceną (pozytywną bądź neutralną).

 

Zaprawdę, niektóre wpisy były krótkie, inne długie, standardowe typu "repek, bo fajny użytkownik" lub ":hug7:" aż po kreatywne, że nie było odgadnąć, co autor miał na myśli, niemniej wszystkie te sprawiały, że liczba punktów reputacji była czymś więcej niż cyfrą gdzieś na profilu, była faktycznie "reputacją". W tamtych czasach takim reputkowym krezusem był niewątpliwe Stachul, który dzięki swojej barwnej osobowości i aktywnym udziale w meetowym życiu fandomu na terenie całego kraju, dorobił się największej ich ilości, która wynosiła jakoś... stówę z hakiem? Taa... można się pokusić stwierdzeniu, iż wartość repek uległa sporej inflacji ^^"

 

Ale nie piszę tego wszystkiego tylko po to, aby sobie powspominać, jak to dawniej byłe lepiej, chociaż... hmm... ekhem, wracając do tematu - chciałbym po prostu, abyście spojrzeli na system reputacji z szerszej perspektywy, takiej bardziej pragmatycznej... Zapytajcie siebie, na co nam ten numerek? Jakie praktyczne zastosowanie ma ten system? I jakie zło się stanie, gdy na jakiś czas lub na zawsze przepadnie?

 

Teraźniejszość

 

Skoro zadałem Wam pytanie, to uczciwie byłoby też zamieścić moją odpowiedź na nie, cobyście mogli własną z mą porównać. A wygląda ona mniej więcej tak: od czasu reputkowego holokaustu (bo wiedzcie, iż ewentualny reset tych punktów nie byłby pierwszym tego typu wydarzeniem), traktowałem powiadomienia, o tym, że ktoś mój post polubił... znaczy się "przyznał pozytywną reputację mojemu postowi", wszak to nie facebook xd Traktowałem ową informację jako sugestię, iż ktoś się ze mnę zgadza w omawianej kwestii, komuś podoba się treść weń zawarta, albo ewentualnie formatowanie czcionki, jakiego użyłem kogoś chwyciła za serduszko (Verdana rządzi!), ot taka mała miła informacja, nic wielkiego ^^

 

Przeto jak najbardziej pożyteczna funkcja forum wg mnie, ale czy gromadzenie tych wszystkich punktów ze wszystkich postów w jedną liczbę ma sens? No... uch, tu możemy mieć różne opinie, ale wg mnie ta cyferka nie oddaje wymiernie czegoś, co można by określić mianem reputacji, ot nic wielkiego, niemniej może dzięki temu zrozumiecie, czemu absolutnie ta liczba nie ma dla mnie znaczenia, może aby dobitniej zilustrować arbitralność ocen posłużę się przykładem: swego czasu byłem moderatorem działu i całkiem ładna sumka reputacji zebrała się za same wstawianie ogłoszeń działowych, więc jeśli ktoś chciałby się łatwo obłowić w reputację, zasugerowałbym mu zatrudnić się jako forumowy herold i pisać ogłoszenia w imieniu administracji - po jakimś czasie można by uznać, iż to szanowny super-użytkownik, a prawda byłaby taka, iż byłby on zaledwie posłańcem zgarniającym chwałę za przekazywane treści, z którymi niekoniecznie miałby coś wspólnego ^^

 

Chociaż w zasadzie teraz, od kiedy dodano negatywne oceny może już nie być tak różowo, jak wcześniej posłaniec zdobywał chwałę za ogłoszenia, to teraz może również za nie obrywać niezasadnie, jak się ich treść gawiedzi nie spodoba, cóż, to w zasadzie bardziej uczciwe rozwiązanie, ale właśnie... przejdźmy do sedna, do głównego motywu przeprowadzonej tu dyskusji - ujemne punkty reputacji! Biorąc pod uwagę powyższe (jeśli się komuś nie chce czytać, to nie problem, wniosek pozostaje ten sam), dla mnie wprowadzenie ujemnych punktów reputacji bez powiadomień mija się z celem! W sensie, nie będę sprawdzał każdego posta z osobna, który napisałem, czy liczba reputek się zgadza, czy też cichaczem wzrosła w niewłaściwą stronę, sugerując, że ktoś bardzo chce się pokłócić x] a poza tym nie mam nic przeciwko negatywom - przy odrobinie szczęścia nieco pogłośnią temperaturę na forum, przeto~ niech się staną! Nawet jeśli miałoby to po raz wtóry zresetować zielone punkciki, teraz to tylko liczba, nie to, co kiedyś - nie będzie tragedii..

 

Przyszłość

 

W międzyczasie pojawiła się ciekawa sugestia... jak to ona brzmiała? Aby punkty reputacji były skończone? Żeby można było dowolne rozdawać swoją reputację z naciskiem na swoją, która przy zbyt hojnym honorowaniu innych spadałaby jak kurs marki w 1923? Zacnie! Przypomina mi to mój własny pomysł, który swego czasu dyskutowałem z regentem w celu poprawienie aktywności w dziale, pomysł, aby wprowadzić w nim swego rodzaju walutę, nagradzającą za aktywność właśnie! Nagradzałby za nią regent lub awatar, a i sami użytkownicy mogliby sobie ją przekazywać wedle uznania. Bez jakichś cięższych technicznych implementacji, wyglądałaby raczej tak, że przyklejony byłby wątek z tablicą pokazującą, ile jaki użytkownik się szekli dorobił i ewentualnie za co, coś w tym stylu:

Spoiler

Equestriański Bank <insert ponyName here>:

 

Użytkownik nr1: 155$ (za wrzucanie zacnych artów do galerii)

Użytkownik nr2: 255$ (za prowadzenie zabaw, gdy modzi się obijają)

Użytkownik nr3: 225$ (za ciekawe dyskusje)

Użytkownik nr4: 115$ (za pożyteczne sugestie)

Użytkownik nr5: 775$ (za wszystko, co powyżej)

Użytkownik nr6: 995$ (wiesz, że za tyle możesz już sobie kupić dwa ordery? Na cholerę chomikujesz tyle kasy? xd)

Użytkownik nr7:-235$ (trzeba było nie pożyczać tyle na tłuściutki procencik ^^)

Użytkownik nr7:  69$ ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Użytkownik nr0: 555$ (nie pamiętam ;P)

Pomysł nie pochwycił i nigdy nie został wprowadzony w życie, głównym argumentem przeciw byłaby realna bezwartościowość owej walut, lecz z drugiej strony, czyż reputacje na forum ma jakąś realną wartość..? Nie, to pytanie retoryczne było, nie ma, jest technicznie rzecz biorąc, bezwartościowa jak nasze oceny z podstawówki... a jednak widać niektórzy przykładają do tego wagę... heh, punkty reputacji za prawdziwie pieniądze, wyobrażacie sobie? xD

 

Bo ja, mówiąc szczerze, bez problemu, ile ludzie są w stanie wydać na wirtualne rzeczy się wręcz w głownie nie mieści : D a i zważmy, kiedyś na tym forum był system odznak, pamiętacie? To już nie taka zamierzchła przeszłość, jedną z odznak (nie pomnę, czy na tym forum) był znak złotego dolara, który oznaczał użytkowników wspierających finansowo byt forum, sponsorów, którzy wyłożyli swoje realne pieniądze na forumowe wydatki, jak choćby ten upośledzony silnik. Jakby się tak zastanowić, to taka odznaka, to nic innego jak wirtualny upominek "kupiony" za prawdziwe pieniądze, ciekawe, ile forum znalazłoby nowych "dobroczyńców", gdyby taką zwykłą reputacje dało się kupić z realną mamonę? Jak już wspominałem, niby tylko taka cyferka, ale jednak można odnieść wrażenie, iż nie dla wszystkich, dla niektórych najwidoczniej znaczy o wiele więcej, ekhem... nie chcę nic sugerować, ale... czujecie to? Mmm~ tak pachnie złoty biznes! :niech_jakiś_skysplit_doda_w_końcu_tę_emotę_z_zacierającym_łapki_panem_semickiego_pochodzenia_pls:

 

Znaczy ten, to tylko pomysł, wymagający szerszego dopracowania i raczej, jeśli już implementować, to jako nowość, a nie coś, co zastąpi stary system reputacji, chociaż... pewnie z czasem siłą rzeczy, by go wyparła, ale to ten, tylko taka sugestia, jakby adminom chciało się pobawić w coś oryginalnego ^^

 

 

Podsumowanie

 

Ok, ponieważ post jest jakimś cudem za długi, mimo że postarałem się streścić, tak bardzo jak to możliwe i pomimo tego, iż napisałem ledwie połowę z tego, co planowałem, to ten... moją opinię na temat systemu reputacji można streścić w paru punktach:

  • kiedyś było lepiej, punkty reputacji z komentarzami na profilu były najmilszym tego typu systemem...
  • negatywne repki? Proszę bardzo, ale tylko z powiadomieniami, inaczej nie spełniają dla mnie swej roli.
  • czytając powyższe można odnieść wrażenie, iż dla mnie skonsolidowana w jedna liczbę reputacja nie ma znaczenia - prawidłowo!
  • cały ustęp zatytułowany "Przyszłość" jest rozwinięciem pomysłu z ograniczoną reputacją, tak rozwiniętym, aby miał on nogi i kopyta ^^
  •  
  • Pozdrawiam... i okolicę!! x]
  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli już ze 3 osoby zwróciły uwagę na repki w same w sobie, że to a to może nie wypalić, to w moim mniemaniu zrobienie ankiety powinno rozstrzygnąć spory tutaj. Aktywni userzy się wypowiedzą, zaznaczą i napiszą co warto z obecnym systemem zrobić. 

 

Oczywiście to tylko moja sugestia. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim starym forum, gdzie silnik został w zasadzie jakoś tam uklepany przez sebixów, jedna rzecz działała prawidłowo... Mianowicie repkę można było dać innemu userowi tylko raz na dział, czyli jeden user mógł przyznać innemu userowi maksymalnie 5 repek. Sprawiało to, że liczyło się zdanie całej społeczności, a nie że po kilka osób przyznawało sobie po kilkaset repek pod każdym postem, i nie muszę chyba dodawać, że to miało więcej sensu. Multikonta owszem powstawały, ale nie po to, więc tego bym się nie obawiał.

 

Ujemne repki przy obecnym systemie to jest po prostu mnożenie obecnie występującej patologii. Ankieta na ten temat też nie ma sensu, bo już wynik jest z góry znany. Po prostu zagłosują w niej najpopularniejsi userzy, a większość która tu nie zagląda codziennie nie koniecznie nawet zauważy temat, choćby i był on w pop-up'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
16 godzin temu Decaded napisał:

Jaki zaś "zimowy" styl? :v

Mamy takowy? Bo coś go nie widzę.

Also, mogłeś zapytać na priva. Ten temat służy do składania zażaleń i wniosków, nie pytania o usunięcie jakiegoś stylu.

Dobra już ogarnąłem. Teraz też takie "zażalenie", że w nowym stylu ciężko "zauważyć" kto ma urodziny, albo kto przyznał reputację :v 



kkkkkkkkkkkk.png.cc5f3d1e544a225197c01ec663e391cb.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Ziemowit napisał:

Dobra już ogarnąłem. Teraz też takie "zażalenie", że w nowym stylu ciężko "zauważyć" kto ma urodziny, albo kto przyznał reputację

Ponieważ czarny styl nie został skończony w 100 %, dlatego są pewne minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu McKeyPL napisał:

Dostałem od dobrego ziomka znajomego że nie ma to pisze że nie ma. I nie, nie usuwałem nic ja 

Zakładam że o treść pierwszego posta idzie?

Z tego co widzę, ostatnią osobą edytującą byłeś ty, na dodatek ładne półtorej roku temu. W takim przypadku musisz czekać na Deca i/lub Sipera jeśli nie ty edytowałeś cokolwiek, bo tylko oni (być może) mogą coś wyciągnąć z bazy danych.

A jeśli edycja była z twojego konta robiona no to przykro mi, ale każdy powinien pilnować swojego konta. Zatem pisz do Technicznych, może oni coś tu wskórają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zabezpieczenia mojego konta nie zostały złamane" jeżeli o to chodzi :P Ostatnia edycja jest moja ponieważ iż że dodawałem pewnie kolejną książkę do biblioteki. Da rade to odtworzyć przynajmniej linki a potem się zobaczy. Fakt faktem projekt "ómarł" ale jednak coś tam jest... cc:@Decaded @Siper Coś wiecie na temat znikających postów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...