Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

Nie wzruszaj ramionami bo posty od tego nie wrócą XD Jak Ci się będzie nudzić po świętach to pogrzeb dlaczego tak się stało a ja IDE do webarchive i zobaczymy czy tam się ostało coś.

@Edit

Klikając w ten link też ciekawe rzeczy się dzieją :P

Edytowano przez McKeyPL
Dodanie ciekawego linku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie jestem pewien czy to dobre miejsce... ale chciałbym prosić o stworzenie działu Sunset Shimmer. 

Jakby nie było to najważniejsza po Głównej Szóstce postać, a w Equestria Girls w ogóle główna bohaterka. Skoro nawet zupełnie poboczne postacie(Lyra, Bon Bon, Minuette, Trixie, Zecora) mają swoje działy, to Sunset tym bardziej zasługuje by też mieć własny.

 

Wiem kiedyś o tym już pisałem, ale nie pisałem wtedy o tym, że...

Z chęcią zostałbym jego opiekunem, a dział mógłby się nazywać moim zdaniem "Sekretne Laboratorum Sunset Shimmer". W opisie mogłoby być coś takiego: "Witajcie w moim sekretnym laboratorium, gdzie będziemy mogli wspólnie odkrywać tajniki działania magii przyjaźni w ludzkim świecie i wiele więcej". 

Mam też już w głowie pomysł na kilka początkowych tematów i konkursów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami kiedy używam edytora i próbuję przejść do następnej linii enterem bądź shift + enterem zżera mi kawałek tekstu. Kiedy próbuję kolejny raz, zżera mi cały tekst i nie da się go przywrócić. Nie wiem czy to coś z forum (Na innych forach mi się nie zdarzało) czy ja robię coś nie tak, ale fajnie byłoby gdyby ktoś pomógł ogarnąć, bo nie wiem czy sam sobie zżeram tekst czy tak nie powinno być ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Kruczek napisał:

Czasami kiedy używam edytora i próbuję przejść do następnej linii enterem bądź shift + enterem zżera mi kawałek tekstu. Kiedy próbuję kolejny raz, zżera mi cały tekst i nie da się go przywrócić. Nie wiem czy to coś z forum (Na innych forach mi się nie zdarzało) czy ja robię coś nie tak, ale fajnie byłoby gdyby ktoś pomógł ogarnąć, bo nie wiem czy sam sobie zżeram tekst czy tak nie powinno być ^^

Nie ten dział. Udaj się do feedbacku i dokładnie opisz problem, bo to co podałeś to trochę mało, żeby namierzyć co powoduje ów błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przed chwilą, Pixelator napisał:

Czy istnieje jakiś dział poświęcony tematyce komixxów? Jeśli nie, prosiłbym o takowego założenie w Wymiarze Discorda, w Naszych Zainteresowaniach.

Raczej zły temat na ten...pomysł wybrałeś. Propozycje gdzie indziej składamy.

I myślę, że dział dla takiej tematyce jest zbędny, wystarczy pojedynczy temat, który możesz sam założyć

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PervKapitan napisał:

Raczej zły temat na ten...pomysł wybrałeś. Propozycje gdzie indziej składamy.

Dobry. To w końcu Księga Wniosków i Zażaleń.

 

1 minutę temu, PervKapitan napisał:

I myślę, że dział dla takiej tematyce jest zbędny, wystarczy pojedynczy temat, który możesz sam założyć

Tutaj się zgodzę.

 

4 minuty temu, Pixelator napisał:

Czy istnieje jakiś dział poświęcony tematyce komixxów? Jeśli nie, prosiłbym o takowego założenie w Wymiarze Discorda, w Naszych Zainteresowaniach.

Nie, dział nie istnieje. Prawdę mówiąc, nie widzę zbytnio sensu stawiać działu do tego celu. Możesz założyć temat w Offtopie i tam do woli rozmawiać o komiksach. Jednakże, jak koniecznie chcesz dział, znajdź przynajmniej 10 osób, którzy będą chętni i aktywnie się w nim udzielali, gdyż stawianie działu tylko po to, żeby po tygodniu stał pusty... No, nie ma sensu.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Regulamin forum mówi wyraźnie, że serwisy i fora niepartnerskie to takie, które dotyczą tematyki MLP i nie mają u nas swojego bannera. Co do for o innej tematyce nie ma co do tego przeciwwskazań, by temat im poświęcony znajdował się w offtopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kurcze, znowu się muszę żalić, choć są to moje wnioski w sumie. 

 

Rok temu pisałem, że należałoby przywrócić działy. Udało się, w pewnym stopniu ruch się pojawił, ludzie byli szczęśliwi. Tylko, że ... jakby to ująć czasy się zmieniają, forum i ludzie też. Coś co działało w 2013 nie znaczy, że będzie działać w 2017, a już wystarczy, że mam te doświadczenie na grupie śląskiej na facebooku, gdzie przepaść ta jest dość widoczna. Nie zmierzam jednak do działania odwrotnego, czyli teraz usunięcie działów, ale raczej wypadałoby tą ideę ulepszyć oraz nieco zmotywować opiekunów do działania. A więc po kolei:

 

1) Jak mamy obok paski z wydarzeniami, tematami, itp. to wypadałoby wyszczególnić tematy związane z działami - żeby było, ludzie widzieli, itp., bo zakładka tematy zaczyna chować tematy typowo kucowe, a nie każdy ma ochotę kliknąć w dział, a szybciej spojrzy na tematy na głównej

2) Podobna zasada dla odcinków - szybki dostęp, etc.choć nie musi to mieć aż tak dużych gabarytów jak pojedynczy odnośnik do tematu - przewijana lista z bodajże ostatnio wyemitowanymi 10 odcinkami na wielkości czcionki 12

3) System związany z tematami działowymi, tzn. zaprząc w pewnym sensie opiekunów (w tym też mnie) do roboty. Działy by pozostały, ale skoro mielibyśmy zakładkę, np. "Kucykowe Tematy" to warto tam dawać co jakąś częstotliwość stałą liczbę tematów, np. 5 tematów co 5/6/7 dni, aby dać ludziom czas na zapoznanie się, danie tematu do obserwowanych, takie tam. Mamy aktualnie 16 opiekunów działowych, więc mniej więcej co 3 tydzień jeden opiekun miałby czas na wymyślenie tematu dla postaci kiedy nadejdzie jego kolej do publikacji. To dużo, a to forum to nie obóz koncentracyjny, a dałby pewną motywację reszcie opiekunów, bo sam jej nie mam, a dobrze wiem, że "termin" nie jeden raz motywuję do zrobienia czegoś :v.

 

Czemu to piszę? Bo mi jeszcze zależy :grumpytwi:. Jest samowolka działowa, tematy w działach albo pojawiają się rzadko, albo wcale, lub powstaje nowy dział i mamy aż 4 tematy nowe naraz, ale typu "regulamin", "lista fanów". A osoby wyżej ode mnie nie wiedzą? Wiedzą, ale do tej pory przeczytali podobny tekst, a tak zero reakcji. Stąd ściana wyżej, aby nieco wymusić działanie na osobach z pewnymi prawami, np. tych odpowiedzialnych za dział np. Wymiar Anarchii, w który niemal nic się nie dziej. Ja mówię wprost, choć i tak większość może mieć na mnie wywalone, ale jeśli tak to tym bardziej mnie przekonacie. Jak nic się z tym nie zrobi, czyli działać na systemie działowym od 2011 bez żadnych czy większych ulepszeń do tej pory, to ja sobie stąd idę. Brzmi jak szantaż, wiem, ale spójrzmy wprost. Stoimy aktualnie, a też należy zrobić coś dla tych co się rejestrują tutaj oraz aby też reszta miała jakieś poczucie obowiązku, bo jaki obowiązek teraz opiekunowie mają :v? Ruchu nie ma, nie trzeba sięmartwić o złe rzeczy w tematach, to spróbujmy coś zrobić, aby jednak ruch był bo nie o to przypadkiem chodzi :rarity5:?   

  • Mistrzostwo 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Panel boczny w większości generowany jest dynamicznie, na podstawie ostatnio założonych tematów, ostatnich odpisów, czy najbardziej aktywnych wpisów. Zakładka, o której wspominasz, musiałaby być wpisana tam na sztywno i pełniłaby podobną funkcję, co bannery. Zmiany musiały by być dokonywane ręcznie przez administrację.

2) Jak wyżej.

3) Już widzę, jak wszyscy opiekunowie tego pilnują. Może przez pierwszy miesiąc by to działało, potem przestanie się Wam chcieć. Przynajmniej tak to widzę, gdy obserwuję aktywność opiekunów ostatnimi czasy (wiadomo, są wyjątki). JEDNAKŻE, pomysł nie jest głupi i zostanie rozpatrzony.

 

7 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

A osoby wyżej ode mnie nie wiedzą? Wiedzą, ale do tej pory przeczytali podobny tekst, a tak zero reakcji.

Wrzuciłeś to na konferencję opiekunów działów. Prawdopodobnie tylko ja się z tym zapoznałem, jeśli chodzi o "tych wyżej", a że mam tendencję do czekania na wypowiedź innych, to i reakcji z mojej strony nie było. Następnym razem polecam zamieścić takie coś w dziale przeznaczonym dla ekipy, gdyż da to znacznie lepszy efekt i, przede wszystkim, się nie zgubi w innych wypowiedziach :giggle: 

 

7 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Jak nic się z tym nie zrobi, czyli działać na systemie działowym od 2011 bez żadnych czy większych ulepszeń do tej pory, to [...]

Ten system umarł wraz z połączeniem działów. Od tamtej pory panuje zupełnie inny system, który (jak widać) niezbyt się sprawdza. Gdybyśmy cały czas działali na "oryginalnym" systemie, czyli na jedną postać przypada Avatar i Regent, którym patrzy się cały czas na rączki i "wymienia na lepszy model" jak się nie sprawdzają, to na ten moment mielibyśmy może ze trzy osoby od postaci.

Dawniej na jedno stanowisko przypadało przynajmniej kilku chętnych, obecnie jak ktoś się zgłosi po tygodniu od dania ogłoszenia o naborze, to możemy otwierać szampana z okazji superszybkiej reakcji. Smutne, ale prawdziwe :ajsleepy:

 

7 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

jaki obowiązek teraz opiekunowie mają :v? Ruchu nie ma, nie trzeba się martwić o złe rzeczy w tematach

Obowiązkiem opiekuna jest opieka nad działem. Nic więcej, nic mniej. Próby wymuszenia (jakkolwiek to nie brzmi) zainteresowania działem w kilku przypadkach skończyły się rezygnacją (lub chwilowym załamaniem), ponieważ opiekun się starał, ale ludzie nie przychodzili. I nie, to nie była jego/jej wina, bo swoją pracę wykonywali wzorowo. Problem leży w użytkownikach samych w sobie, którzy w większości spędzają czas na głupich zabawach typu "jak umarł chomik X?" w offtopie. Sam bym się zraził po czymś takim.

 

7 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

spróbujmy coś zrobić, aby jednak ruch był bo nie o to przypadkiem chodzi :rarity5:?   

Co racja to racja, ale pierwsze kroki powinieneś poczynić w innym miejscu [wskazówka w spoilerze], a nie dawać forumowym trollom paliwo pod tytułem "administracja ma wszystko gdzieś". Tak, dokładnie w ten sposób poszczególne jednostki to mogą odebrać, dzięki czemu będą mogły dalej psioczyć, jakie to forum jest niedobre i złe i w ogóle fuj.

 

Spoiler

 

chrome_2017-10-20_02-10-12.png

chrome_2017-10-20_02-10-42.png

 

 

 

Wrócę jeszcze do punktu 1 i 2. Tak, da się to zautomatyzować. Trudne? Nie wiem. Ile by potrwało? Nie wiem. Dałbym radę? Obawiam się, że nie.

Może i jestem technicznym, ale znajomość (a raczej jej brak) działania silnika forum powoduje, że nie chcę w niego ingerować, dopóki nie jest to konieczne. Nie chcę przez przypadek stworzyć luki w zabezpieczeniach.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Decaded napisał:

"administracja ma wszystko gdzieś".

 

Dobrze wiesz, że nie było to moim zamierzeniem, ale znów ... opiekunowie nie czytają i stąd waliłem w to miejsce, a nie inne.

 

7 godzin temu, Decaded napisał:

3) Już widzę, jak wszyscy opiekunowie tego pilnują. Może przez pierwszy miesiąc by to działało, potem przestanie się Wam chcieć. Przynajmniej tak to widzę, gdy obserwuję aktywność opiekunów ostatnimi czasy (wiadomo, są wyjątki). JEDNAKŻE, pomysł nie jest głupi i zostanie rozpatrzony.

 

To istnieje taki radykalny sposób, który brzmi ... wypad z ekipy. Jak zaznaczyłem, dany opiekun miałby 3 TYGODNIE na jeden temat do wymyślenia !! Jeśli nie umie wymyślić, to oznacza, że to osoba nie kompetentna w ogóle, żeby dostać niemal 3/4 miesiąca i nic dla działu nowego nie zrobić :v. Głupie? Nie, sprawiedliwe, bo to jest kupa czasu, podczas którego da się pomyśleć. A jak chcesz to ja mogę ludzi straszyć, wystarczy, że już prowadzę stowarzyszenie i tam muszę "zaganiać" ludzi do roboty, a wiem że to łatwe nie jest. Po coś ci ludzie jednak się zgłosili, aby ten dział raczej żył, a nie wchodzić na forum i bawić się w offtopowe zabawy - nie mogę tutaj tych ludzi winić, ale jak chcesz inaczej przymusić ekipę do działania jak panuje samowola? Zresztą jest podobna sytuacja z twoją [wskazówką] - przeczytałem, coś można wymyślić.

 

Bez obrazy, ale jednak jakieś tu obowiązki mamy i może jednak należałoby jakąś żelazną, ale nie radykalną rękę wprowadzić. Do tego jednak trzeba wprowadzić pewne zasady, a aktualnie zasad dla opiekuna nie ma większych jak pilnuj działu i twórz go. To pierwsze tylko panuje, drugie już nie specjalnie przez samowolkę.

 

7 godzin temu, Decaded napisał:

1) Panel boczny w większości generowany jest dynamicznie, na podstawie ostatnio założonych tematów, ostatnich odpisów, czy najbardziej aktywnych wpisów. Zakładka, o której wspominasz, musiałaby być wpisana tam na sztywno i pełniłaby podobną funkcję, co bannery. Zmiany musiały by być dokonywane ręcznie przez administrację.

 

Przykład: dostajesz na działającym taśmociągu górę jedzenie, które przewija się na taśmie z pr. 30 km/h oraz masz obok salę, gdzie jest personel własny i podaję ci naraz parę dań naraz, ale w odstępach czasu. Powiedz mi co lepiej będzie działać? Bo ta taśma panuje teraz na forum, czasem się zatrzymuje jak jest zastój w tematach, a tak wszystko leci dalej, nie dając szans userom na wejście do danego tematu, bo np. 1 dnia wejdzie 7 tematów naraz.

 

7 godzin temu, Decaded napisał:

w większości spędzają czas na głupich zabawach typu "jak umarł chomik X?" w offtopie.

 

Teraz zauważyłem coś co mogło by dać jakąś szanse działom, gdyż znaczną większość zabaw można spokojnie doczepić do działów, np. "MLP Pomaga zwierzętom" - Fluttershy, "Gdyby użytkownik wyżej miał napisać książkę, to jaki miałaby tytuł? " - Twilight, itd. dałoby się podoczepiać, a z Offtopa wywalić Gry i zabawy, bo te byłyby wyłącznie działach. Sam wymyśliłeś zabawę ""jak umarł chomik X", który z założenia to idiotyzm, a tam masz napisane: "Gry forumowe wszelkiego rodzaju! Tylko bez idiotyzmów...". Hipokryzja ? Nie, nie chcę iść za daleko, ale jednak zabawy wyłącznie w działach dałaby już jakiś ruch działowy moim zdaniem. "Ale jak się poprzenosi to będzie ała" - to co jest naszym zamierzeniem w takim razie? Można większość zabaw i gier spokojnie podoczepiać do postaci MLP, a offtop to tylko taki większy dodatek do tego forum. Czyli user jest na tyle leniwy, że potrafi do zabaw wejść w offtopie, ale żeby wejść w dział to nie łaska? Tak patrzę na kolejne strony tych zabaw i widać, że można to zrobić, bo da się je spokojnie powiązać. Ale mówię, możliwe żeby tego lepiej nie ruszać, tylko zauważyłem pewne oczywiste nawiązania między offtopem i działami w postaci gier.

 

Takie moje zdanie. Z wątkiem offtopu możliwe, że poszedłem za daleko, ale jak spostrzegłem to a to, to wolałem jeszcze to dodać.     

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...