Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Dobrze wiesz, że nie było to moim zamierzeniem, ale znów ... opiekunowie nie czytają i stąd waliłem w to miejsce, a nie inne.

Wiem. Opiekunowie może nie czytają, ale wszystkie nowe wpisy w dziale ekipy są przez administrację przeglądane. Czyli coś, o co Tobie chodziło za pierwszym razem.

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

To istnieje taki radykalny sposób, który brzmi ... wypad z ekipy.

Istnieje. Ale jak wykopiemy każdego, to kto się działem zajmie? No właśnie. Poza tym, "wykopanie" nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Po coś ci ludzie jednak się zgłosili, aby ten dział raczej żył, a nie wchodzić na forum i bawić się w offtopowe zabawy - nie mogę tutaj tych ludzi winić, ale jak chcesz inaczej przymusić ekipę do działania jak panuje samowola? [...]

Bez obrazy, ale jednak jakieś tu obowiązki mamy i może jednak należałoby jakąś żelazną, ale nie radykalną rękę wprowadzić. Do tego jednak trzeba wprowadzić pewne zasady, a aktualnie zasad dla opiekuna nie ma większych jak pilnuj działu i twórz go. To pierwsze tylko panuje, drugie już nie specjalnie przez samowolkę.

Owszem macie. Jak ktoś totalnie nic nie robi to jest brany na rozmowę, bo "dla statystyk" czy "na siłę" nikogo nie trzymamy. Zastanawiam się ino o co chodzi Ci z tą samowolką, gdyż ja jej nie widzę. Opisz mi to ładnie na privie, z łaski swojej, coby tego tematu niepotrzebnie nie zaśmiecać.

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Jak zaznaczyłem, dany opiekun miałby 3 TYGODNIE na jeden temat do wymyślenia !! Jeśli nie umie wymyślić, to oznacza, że to osoba nie kompetentna w ogóle, żeby dostać niemal 3/4 miesiąca i nic dla działu nowego nie zrobić :v. Głupie? Nie, sprawiedliwe, bo to jest kupa czasu, podczas którego da się pomyśleć.

W takim przypadku byłoby to akurat logiczne.

Jak wspomniałem w poprzednim poście - Twój pomysł nie jest zły i zostanie rozpatrzony, jednak zanim się to stanie, reszta administracji musi obudzić swoje odwłoki/wrócić z pracy. Sam decyzji nie podejmę.

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Można większość zabaw i gier spokojnie podoczepiać do postaci MLP, a offtop to tylko taki większy dodatek do tego forum. Czyli user jest na tyle leniwy, że potrafi do zabaw wejść w offtopie, ale żeby wejść w dział to nie łaska? Tak patrzę na kolejne strony tych zabaw i widać, że można to zrobić, bo da się je spokojnie powiązać. Ale mówię, możliwe żeby tego lepiej nie ruszać, tylko zauważyłem pewne oczywiste nawiązania między offtopem i działami w postaci gier.

[...]

Sam wymyśliłeś zabawę ""jak umarł chomik X", który z założenia to idiotyzm, a tam masz napisane: "Gry forumowe wszelkiego rodzaju! Tylko bez idiotyzmów...". Hipokryzja ?

Nie ja wymyśliłem. Taka swego czasu istniała (okolice 2014 roku), zwyczajnie przytoczyłem jej nazwę. Informacja napisana jest, fakt, a teraz wskaż mi osoby, które ją przeczytały i się do niej stosują. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile zabaw sprzecznych z tym zapisem powstawało. Bądź tak miły i nie nazywaj innych hipokrytą, gdy brakuje Ci informacji na dany temat.

 

Natomiast co do zabaw w działach postaci - to już istniało i totalnie się nie sprawdziło. Założenie było podobne do tego, co podałeś. Efekt? Większość postaci miała dokładnie te same zabawy, tylko kontekst inny. Zamiast przydzielenia książki do usera - przydzielamy zwierzaka/jabłko/sukienkę/etc! Obecne zabawy "offtopowe" (przynajmniej te starsze) to głównie ocalałe z działów postaci, które to miały najwięcej wpisów. Resztę można znaleźć w archiwach, nie licząc najmniej aktywnych. Gdy ktoś wpadł na nową, oryginalną zabawę - ta była asymilowana dość szybko przez pozostałe działy i powstawały jej alternatywy.

Jeżeli przerzucimy obecne aktywne, czyli (zaokrąglone w górę) osiem tematów do działów postaci, to co otrzymamy? Lekki chaos. Zobaczmy:

Cytat

 

1) MLPPolska pomaga zwierzakom - Flutterka
2) Pomagamy potrzebującym - Pasuje do każdej, bo "friendship"

3) Oceń poprzedniego użytkownika - ???
4) Co mówi avek poprzednika? - ???

5) Co mówi sygna? - ???

6) Quizy - Twi / CMC

7) Dokończ zdanie poprzednika - ???

8) Skąd wziął się wasz nick - CMC, bo odkrywanie przeszłości. Acz mam wątpliwości.

 

Pozostałe zabawy mają ponad miesiąc nieaktywności, a więc (wedle starych, już nieistniejących zasad działu) są martwe i powinny zostać usunięte, lub zarchiwizowane. Koniec końców mamy rozlokowane trzy zabawy, a pozostałe pięć musimy gdzieś wcisnąć na siłę, a to nigdy dobrze nie działało. Załóżmy jednak, że się udało i każda z głównych (i jakiś random) dostały swój temat z zabawą. Czy coś się zmieni? Poza początkowym zirytowaniem użytkowników, gdyż nie będą mogli znaleźć tematu - zupełnie nic. Ruch w dziale się zwiększy, ale to tylko z powodu zabawy, w której ktoś uczestniczy.

Reasumując - wprowadzając ten plan w życie wrócimy do początków forum. Jedyne co się będzie różniło to frekwencja użytkowników.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Decaded napisał:

Bądź tak miły i nie nazywaj innych hipokrytą, gdy brakuje Ci informacji na dany temat.

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Hipokryzja ? Nie, nie chcę iść za daleko, ale ...

 

Zaznaczyłem, ale przyznaję, że to mogło nie odnieść się do poprzedniego zdania stąd pewne niezrozumienie. Nikogo hipokrytą nie nazywałem.

 

1 godzinę temu, Decaded napisał:

Ta była asymilowana dość szybko przez pozostałe działy i powstawały jej alternatywy.

Jeżeli przerzucimy obecne aktywne, czyli (zaokrąglone w górę) osiem tematów do działów postaci, to co otrzymamy? Lekki chaos. Zobaczmy:

 

No to za przeproszeniem reszta opiekunów wtedy miała kompletnie wywalone na swoich kolegów i można by rzec doszło do plagiatu, a moim zdaniem takiemu działaniu można było zapobiec, ale to już niestety za nami. 

 

1 godzinę temu, Decaded napisał:

Reasumując - wprowadzając ten plan w życie wrócimy do początków forum. Jedyne co się będzie różniło to frekwencja użytkowników.

 

Jak to się mawia: It's Something. A chyba ma być to forum o kucykach, a nie forum offtopowe w mojej opinii. Idea była dobra, ale jakoś nikt nie pomyślał, że takie zabieranie i zmienianie tematu dla własnego działu może jednak być krzywdzące.

 

A z tym podczepianiem to jak z tematem "Wyżal się". On może pasować do wszystkiego, tak samo jak reszta tematów opatrzona twoimi pytajnikami, tylko ładny komentarz opiekuna i postaci dać i cacy, bo można wymyślić sytuację: "Wraz z AJ wybraliśmy się na obozowisko. Przy wspólnym paleniu kiełbasek z ketchupem wymyśliła grę dla całego zgromadzenia - oceń poprzedniego użytkownika". Da się? Da, tylko, no ... szanujmy swoje tematy i nie podbierajmy czyiś pomysłów, bo to jednak nie fair (nie powiedziałbym tego do "Zapytaj postać", ale te oryginalne tematy już tak). I umiar i mniej więcej jakiś sens w tym był, aby nagle nie podpiąć do takiej Fluttershy tematu o Hitlerze :v

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczyłoby przywrócić achievmenty, które kiedyś opiekunowie działów mogli rozdawać osobom, które w dziale się udzielały. Sama miałam ich sporą kolekcję i zdobywanie ich było dla mnie ogromną motywacją do udzielania się w działach. Tym bardziej brania udziału w konkursach. 

  • +1 4
  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Uszatka napisał:

Moim zdaniem wystarczyłoby przywrócić achievmenty, które kiedyś opiekunowie działów mogli rozdawać osobom, które w dziale się udzielały. Sama miałam ich sporą kolekcję i zdobywanie ich było dla mnie ogromną motywacją do udzielania się w działach. Tym bardziej brania udziału w konkursach. 

 

Aż trzeba zrobić mema i krzyczeć na @Siper, że miał zrobić, a mamy tylko naszywkę za przekroczenie 1000 punków reputacji :v:

 

Spoiler

hehehe.thumb.png.77beb768a635c198155b451d6632e558.png

 

Mimo, że wirtualny cuś, a dawał i tak sporo radochy za zdobycie. 

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody były w porządku, ale nie wiem czy dzięki temu forum odzyska trochę życia.(Co nie zmienia faktu, że popieram ten pomysł, nagrody pls comeback)  Sam nie jestem fanem gadania "forum umiera hurr durr", ale aktywność jest widocznie mniejsza. Trochę świeżości by się przydało. Popieram większość tych wniosków powyżej, tylko z tymi obowiązkami opiekunów i zwiększaniem ich obowiązków ze zwyczajnego "pilnowania działu" trzeba wziąć pod uwagę to, że kiedy teraz jest mało chętnych na jakieś działy, tak dodanie jeszcze jakiejś dyscypliny w tym pilnowaniu mogłoby całkowicie zniechęcić ludzi do wysyłania podań.
Tak swoją drogą, ludzi co raz mniej a nikt nie mówi nic o reklamie forum. Nie ma innych miejsc, w których można by forum rozreklamować? Jakieś zaprzyjaźnione stronki, grupy fejsikowe, nie wiem. Strzelać banerami na prawo i lewo~ Tam gdzie się da za darmo oczywiście :rainderp: 
Co przydałoby się zrobić, to popracować właśnie nad reklamą i sposobem zatrzymywania nowych userów na forum. Co do opiekunów działów, pomyślałbym nad jakąś akcją ze specjalną aktywnością, coś w stylu - dajcie z siebie wszystko, może nawet jakiś konkursik wewnętrzny na najlepszych opiekunów, coś co zmotywowałoby opiekunów do pracy, mimo braku aktywności ze strony userni. Bo wiem, że to może być naprawdę demotywujące. 
A jeśli chodzi o ludzi, którzy narzekają tylko "FORUM UMJERA FANDOM UMJERA O BORZE JAKI RZAL" - idźcie i sami umrzyjcie. Jesteście jak lekarze stojący nad wygasającym pacjentem ze skalpelem w ręku. Możecie coś zrobić, a wolicie stać i na głos krzyczeć cyferki które pojawiają się na aparaturze. TĘTNO SPADA PACJENT NAM GAŚNIE, HEJ, NIE WIEM CZY SŁYSZELIŚCIE, ALE PACJENT NAM TU GAŚNIE, ZARAZ UMRZE, HEHE.
Aktywność jest także w waszych rękach i tworzymy to forum razem, jest tak samo dla opiekunów jak i dla zwyczajnych userów.
Wiem, że to nie najlepszy moment, ale od siebie dodałbym też

wyłączenie repek w offtopie, niech gino

:derp6:  

tylko że na ten moment to by mogło pewnie jedynie zaszkodzić, ale moim zdaniem to coś wartego przemyślenia w przyszłości. (Chyba, że to już zostało wprowadzone i o tym nie wiem, bo kojarzę jakiś spadek repek, w takim razie mnie uświadomcie)


 
  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć repki/licznik postów w offtopie i łechtać ludzkie ego "aczikami" czy nagrodami za aktywność w działach kucykowych. Co prawda dla mnie (jako człowieka o wygasającym zainteresowaniu serialem i kanonem) są one całkowicie obojętne, zbędne i równie dobrze mogłyby całkiem wylecieć, ale jeśli chcemy je utrzymać - premiujmy aktywność w ich ramach.

  • +1 2
  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nagrody miały zostać przywrócone po przejściu na stary silnik, ale tego raczej się nie doczekamy... Lepiej więc już teraz przywrócić nagrody, niż odkładać to na świętego Dygdy. Zawsze będzie to coś lepszego od repek, które właściwie można dostać za byle co.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2017 o 01:43, The Silver Cheese napisał:

 

Aż trzeba zrobić mema i krzyczeć na @Siper, że miał zrobić, a mamy tylko naszywkę za przekroczenie 1000 punków reputacji :v:

 

  Ukryj treść

hehehe.thumb.png.77beb768a635c198155b451d6632e558.png

 

Mimo, że wirtualny cuś, a dawał i tak sporo radochy za zdobycie. 

 

O kurcze moje konto jeszcze jak aktywnie działem w dziale Pinkie heh. Ech... stareeee czasy.

Co do nagród to ja mówiłem już o tym już dawno temu tylko nikt się tym nie zainteresował.

Co do zabaw to po za tym trzeba by było zmotywować jakoś userów.

Sam kiedyś prowadziłem quiz w dziale Pinkie , ale ilość chętnych malała z miesiąca na miesiąc więc dałem sobie spokój.

I moja rola polega teraz głownie o informowaniu ludzi co słychać na Lubelskim Fandomie.

Osobiście popieram pomysł @The Silver Cheese -a że reforma forum jest potrzebna .

Bo może mi się tylko tak wydaje , ale teraz w porównaniu do roku 2013/2014 nic ciekawego się na forum nie dzieje.

Trzeba ekipe jakoś zmotywować, albo pójść w inną stronę tak jak robione są inne fora tematyczne i całkowicie zrezygnować z postaci na rzecz dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamiiru napisał:

Trzeba ekipe jakoś zmotywować, albo pójść w inną stronę tak jak robione są inne fora tematyczne i całkowicie zrezygnować z postaci na rzecz dyskusji.

 

Z postaci raczej się nie zrezygnuje - do nich się można by było łączyć mniej więcej offtopowe, ale związane jakoś tematy, aby nie było to tylko i wyłącznie takie kuco podobne rzeczy, ale o tych nie należy też zapominać. Co do pomysłów to jeszcze mam parę, ale musiałbym je rozbudować i przedstawić ekipie, a potem wdrożyć plan w życie. Odznaki - może coś jeszcze raz zwojują, tego nie wie nikt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skarżypyta! Kabel! Sprzedawczyk! 
Otóż sprzedaję parę osób! 
- @ClearFog 
Opiekun Fluttershy, nieaktywny od prawie miesiąca, ostatni post spłodził jeszcze we wrześniu. Pozostawił konkurs z nagrodami rzeczowymi jako sprawę nierozwiązaną, nigdzie nie zgłosił nieobecności, po prostu olał sprawę. 
Coś będzie w tej kwestii zrobione, czy czekamy spokojnie aż jegomość wróci po paru miesiącach, napisze parę słów przeprosin i zespawni ze dwa tematy z przydzielanką jako znak reformy? 
Nie chcę tutaj wywalenia kogokolwiek z jego funkcji (no w tym wypadku może trochę tak :v ) ale ciekawi mnie w jaki sposób administracja teraz czuwa nad pracą opiekunów. Wiem, że wcześniej było mówione, że zadaniem opiekuna jest opieka nad działem i to w jaki sposób to robi nie jest do końca ważne (czy coś takiego), ale ciekawi mnie co się dzieje z takim jegomościem kiedy tej aktywności nie ma wcale? Albo jaka jest granica, ile czasu może być nieaktywny, zanim ktoś uzna, że coś jest nie tak. Bo chyba coś jest, przynajmniej w tym wypadku. 
- @Sacra 
Wiem, że to kwestia indywidualnego prowadzenia działu, ale napisać w nim cokolwiek raz chociażby na dwa miesiące to powinien być jakiś wymóg. Nie mówię, że nie ma tutaj pracy, bo widzę tematy jakieś są, wiszą sobie tam, ludzie czasami do nich zaglądają, ale ostatnio widzę kompletny brak zainteresowania. Wypalenie, znudzenie, zniechęcenie, nie wiem, nazwijcie to jak chcecie, ale brak postów we własnym dziale, w którym jest się opiekunem, brak tych postów od dwóch miesięcy nie można nazwać pracą. Nie wiem, nie chcę zbytnio się rzucać, ale trochę mnie to dziwi.
- @Clockwork Ruby Who
Clocky jest dobra w sesjach, pisze w nich regularnie, ale o swoim dziale zapomniała chyba kompletnie. Postać z takim potencjałem, jako pan Chaosu, może zrobić praktycznie wszystko i nazwać to chaosem, jeden z największych potencjałów wśród postaci (nie trzeba się aż tak ograniczać do jednego elementu jak w przypadku innych postaci) a dział świeci pustkami. Czemu nie ma chociażby sesji z Discordem?
Mówiłem już o tym w lipcu, chyba nic się nie zmieniło. Nie jestem nawet pewien, czy opiekunka pisała jakiegoś posta w swoim dziale w tym roku. A przypominam, że mamy listopad :rainderp: 
To tylko trzy przykłady, które rzuciły mi się najbardziej w oczy. Jest ich pewnie jeszcze trochę (Sombra np chyba) 
Rozumiem zniechęcenie, rozumiem zmniejszenie aktywności na forum, ale to jest aż przykre. Nie wiem, zróbmy coś z tym, w tę albo we wtę, nowa krew albo jakaś mobilizacja, cokolwiek.
Nowy opiekun u Dashie na ten przykład radzi sobie całkiem nieźle z brakiem aktywności. Ten event w dziale jest bardzo przyjemny, ma dobre pomysły i sam nawet zacząłem aktywnie brać udział w tych zabawach (co jest dziwne, bo czasami piszę w zabawach, ale mało które sprawiają tyle  frajdy co kiedyś) 
Można? Chyba można. Jeśli nie podbić aktywność, to przynajmniej spróbować. 
Swoją drogą, przydałaby się jakaś lista działów i ich opiekunów, nie taka jak w zakładce Administratorzy, tylko gdzieś w miejscu bardziej widocznym, na przykład po boku. Rozsuwana taka, jeśli by się dało. Lista działów z ich opiekunami i wolne miejsca, czyli działy które tych opiekunów nie mają. Może to rzuciłoby się bardziej w oczy i przyciągnęło potencjalnych kandydatów do działów, którzy na ten moment opiekunów nie mają (Jest ich chyba trochę, znam przynajmniej jeden)
Tyle mi na ten moment chodziło po głowie, piszę post tutaj, bo te w "Ocenach avatara" zdają się nie robić większego wrażenia. 
Wiem, że problemem jest brak chętnych, ale może trzeba pomyśleć w jaki sposób by tych chętnych jednak znaleźć. 
 

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2017 o 22:59, Uszatka napisał:

 

Toć dopiero co tego spróbowano i wyszło tylko, że ruch był jeszcze mniejszy o tych kilka działowych dyskusji czy zabaw. 

 

Według mnie to nie była rezygnacja tylko zrobienie bajzlu w działach. O ile dobrze pamiętam to w tedy musiałem się natrudzić aby znaleźć swoje zabawy.

Ja to bym zrobił tak:

- Dział zabawy

- Dział dyskusje

- Dział dyskusje odcinki i EG

- Dział gry

- Dział galerie w którym były poddziały do danych postaci.

Reszta forum bez zmian (jedynie okroił bym offtop o zabawy i gry) . Jeśli awatary mają gdzieś swoje zobowiązania , a nie ma ich kim zastąpić to się z nich rezygnuje.

Myślę że taka minimalistyczna wersja była by dobrym rozwiązaniem.

 

Edytowano przez Kamiiru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamiiru napisał:

 

Według mnie to nie była rezygnacja tylko zrobienie bajzlu w działach. O ile dobrze pamiętam to w tedy musiałem się natrudzić aby znaleźć swoje zabawy.

Ja to bym zrobił tak:

- Dział zabawy

- Dział dyskusje

- Dział dyskusje odcinki i EG

- Dział gry

- Dział galerie w którym były poddziały do danych postaci.

Reszta forum bez zmian (jedynie okroił bym offtop o zabawy i gry) . Jeśli awatary mają gdzieś swoje zobowiązania , a nie ma ich kim zastąpić to się z nich rezygnuje.

Myślę że taka minimalistyczna wersja była by dobrym rozwiązaniem.

 

I jaki byłby tego rezultat? Już raz tak było i nie widziałem w tym nic fajnego, w sumie sam często nudziłem się przeglądaniem forum. Teraz - owszem są plusy, minusy, lekki chaosik, ale lepszy własnie lekki chaosik, niż forum wiejące nudą. Bardzo fajnie żyje dział RD, w innych działach też jednak żyją co niektóre zabawy, oczywiście poza tymi działami, które wymienił @Kruczek. Nie są w prawdzie w najlepszym stanie, ale żyją i dodają uroku forum, więc jaki jest sens rezygnacji?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...



dz.thumb.png.8dfc4fb842395882bd5674d50fc5ea15.png

Dzięki Dec, nareszcie trafię w ten przycisk :x 

 

A tak na serio. Wiem, że zabrzmię jak pierdoła, która czepia się byle czego, ale po co tyle tego "cytuj"? To jakaś celowa zmiana, czy błąd? O tyle o ile w jakieś "cytuj" zawsze trafię, to trochę utrudnia czytanie tekstu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ziemowit napisał:

 

  Ukryj treść

 

 


dz.thumb.png.8dfc4fb842395882bd5674d50fc5ea15.png
 

 

 

Dzięki Dec, nareszcie trafię w ten przycisk :x 

 

A tak na serio. Wiem, że zabrzmię jak pierdoła, która czepia się byle czego, ale po co tyle tego "cytuj"? To jakaś celowa zmiana, czy błąd? O tyle o ile w jakieś "cytuj" zawsze trafię, to trochę utrudnia czytanie tekstu. 

Coś u Ciebie. Odśwież cache przeglądarki i powinno zniknąć.

 

Poza tym, od zgłaszania błędów jest dział Feedback. Możesz do niego trafić najszybciej wybierając odpowiednią pozycję z belki widocznej w górnej części ekranu.

chrome_2017-11-23_21-43-21.png

 

 

 


chrome_2017-11-23_21-40-41.png
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Decaded napisał:

Coś u Ciebie. Odśwież cache przeglądarki i powinno zniknąć.

 

Poza tym, od zgłaszania błędów jest dział Feedback. Możesz do niego trafić najszybciej wybierając odpowiednią pozycję z belki widocznej w górnej części ekranu.

chrome_2017-11-23_21-43-21.png

 

  Ukryj treść

 


chrome_2017-11-23_21-40-41.png
 

 

Oki, sorrki, skojarzył mi się po prostu ten wątek, na przyszłość będę pamiętał i dzięki za radę, dobrej nocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj zauważyłam, że nie mogę zmienić koloru czcionki otagowanych osób. Swoją drogą od jakiegoś czasu otagowanie osoby w temacie nie daje możliwości przejścia na jej profil po kliknięciu w tag. Trochę to kłopotliwe, bo zepsuło ideę listy miłośników Luny oraz podpisy pod snami w senniku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że otagowanie się zepsuło to niestety wina ostatniej wersji IPSu. Nie wiem, czy z poziomu technicznego lub ACP da się coś z tym zrobić, acz z tego co wiem to Dec coś miał z tym próbować zrobić

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

     Nie podoba mi się, że użytkownicy nie są informowani co się dzieje z forum. 

Od dawna na forum panuje burdel. Póki adminem był Dec to jako taki porządek panował, bo Dec starał się utrzymywać z nami jakiś kontakt, odpowiadał na pytania na poziomie, a i wywierał presję na ekipie by cokolwiek robili. Teraz to jest hulaj duszo piekła nie ma. Informacje na temat prac Sipera jak już się gdzieś pojawią to na Discordzie, co jest absurdem. 

No, ale po kolei: 

  • Dlaczego zwykli użytkownicy nie są informowani o postępach pracy nad forum? Dlaczego sprawa konwertera jest jedną, wielką tajemnicą? 
  • Dlaczego jak już pojawią się jakieś informacje na temat prac nad forum to pojawiają się na Discordzie? Discord jest jedynie dodatkiem. Nie każdy użytkownik ma obowiązek tam zaglądać. Niektórzy, tak jak i ja, nie przepadają za tego typu komunikatorami. O tym, że jakiekolwiek informacje tam się pojawiają dowiedziałam się dzisiaj. Niejedna osoba nie dowie się nigdy. Skoro informacje dotyczą forum to niech do jasnej ciasnej pojawią się na forum! Użytkownicy mają prawo widzieć na czym stoją. 

Z tego co do tej pory zaobserwowałam wielu użytkowników nie wie co się tutaj w ogóle dzieje. Dlaczego? Bo nikt nie raczy napisać chociaż raz w miesiącu jakiegoś prostego podsumowania. 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter i decyzja o nowym forum to RAZ, dobrze, że wiemy coś na ten temat. 

 

DWA, komunikacja użytkownicy <> ekipa. Wyszło jak wyszło, widzę, że wiele osób, w tym ekipa woli na Discordzie siedzieć i tam dać wszelkie info. Tutaj też są ludzie, a Discord jak już @Uszatka wspomniała to tylko dodatek, dla tych co chcą porozmawiać, a nie tylko tu pisać posty. I nie, nie ma argumentu, że to tam jest, wejdź i poczytaj, że wy tam nic nie wiecie - skoro tak wiele się tam dzieje, to po co to forum jest i ludzie, którzy się tu wypowiadają? Nie każdy chce tam wchodzić, gadać i obserwować, bo jestem jedną z takich osób, bo wolę nieco wolniejszą formę, tak samo SB włączyłem tylko 4 razy przez moje 3 lata tutaj, a to też nie forma w której bym chciał jakiekolwiek info dostać czy odgrzebać.  

 

Zatem warto by było, aby poświęcić te 10 min, użyć ctrl-c, ctrl-v i wkleić tu też te informacje, bo tam się wam chcę, ale tutaj nie łaska? Osteoporoza komputerowa jeszcze chyba nie istnieje, a od kilkuset - kilku tysięcy kliknięć jeszcze nikt raka palców nie dostał. Byłoby dobrze, aby komunikacja została poprawiona, bo to co usłyszałem ostatnio to po prostu już niemały cyrk :suspicious:. Sami jesteście sobie winni, bo gdyby był jakiś matrymonialny post od ekipy z góry, raz na tydzień, może dwa, to nie byłoby szumu, łapania za widły w tym momencie, a tak ... szkoda gadać.  

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 2
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, The Silver Cheese napisał:

Zatem warto by było, aby poświęcić te 10 min, użyć ctrl-c, ctrl-v i wkleić tu też te informacje, bo tam się wam chcę, ale tutaj nie łaska? Osteoporoza komputerowa jeszcze chyba nie istnieje, a od kilkuset - kilku tysięcy kliknięć jeszcze nikt raka palców nie dostał. Byłoby dobrze, aby komunikacja została poprawiona, bo to co usłyszałem ostatnio to po prostu już niemały cyrk :suspicious:. Sami jesteście sobie winni, bo gdyby był jakiś matrymonialny post od ekipy z góry, raz na tydzień, może dwa, to nie byłoby szumu, łapania za widły w tym momencie, a tak ... szkoda gadać.  

Racja najlepiej jakby admin każdemu z osobna na pw  wysyłał info, bo skąd ma wiedzieć gdzie komu się nie chce wchodzić w poszukiwaniu odpowiedzi? A pw raczej każdy odczyta, no chyba że komuś i tego się nie będzie chciało i wówczas to już nie wiem jak ma takową osobę informować o zmianach...

 

Edit:

To dla tych, co mają tyle na głowie obowiązków, że nie mogą poświęcić ok 2 minut dziennie aby zajrzeć na SB, a jednocześnie gadają, że nie ma żadnych informacji odnośnie forum...

Spoiler

Bmfsa.jpg

BmfsL.jpg

Znalezienie tego zajęło mi z ok minutę, więc zostaje minuta, na przeczytanie ze zrozumieniem... :dunno:

 

Edytowano przez BiP
  • +1 1
  • Nie lubię 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP istnieje ten temat? Istnieje temat dla adminów, gdzie publikują info, a tam Decu napisał jak idą pracę? Skąd w ogóle wytrzasnąłeś "dla każdego z osobna", bo jak dla mnie nie rozumiesz idei postów, oraz są grupowe PW, na które wszyscy info by dostali, a potem nagle o tym piszesz. Wut o_O ? Nie trzyma się to kupy, stąd minusik ode mnie, bo nie miałem w ogóle w zamyśle - "każdy chce info osobno".

 

A SB to nie jest miejsce do publikacji takich informacji, bo ShoutBox to szybie pogadanki, a jak za miesiąc będę chciał to odkopać to co? Przewijać mam przez 30 min SB? Trochę powagi BiP bo pokazujesz (stety lub niestety), że Cię nie obchodzi jak te informacje są przekazywane, a nie każdy śledzi SB, jak ja, tak samo Discord. O to cało zajście, bo po prostu reszta ekipy nie umie w posty, trzeba to powiedzieć dosadnie, a @Decaded jakoś potrafi.

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...