Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

No to co, uznajemy że nikomu się tego nie chce robić, więc darujemy sobie pierniczenie bez sensu na temat działów, ok? Bo innej możliwości nie widzę, skoro najpotężniejszy człowiek na forume (pod wpływem mocy sprawczej) ma to gdzieś, pomocniczy admini też właściwie (nie wszyscy z tego co widzę), a ludziom przestaje się chcieć czekać i angażować, bo te pierwsze zrywy kreatywności są w obrzydliwy sposób wdeptywane w ziemię. Tak się nie robi, tyle że też bez sensu moralizować ludzi, skoro tu praktycznie większość rzeczy obrzydliwych, tak jak podcinanie skrzydeł, przechodzi spokojnie.

To co wy na to, sprawa ląduje w koszu?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Składam wniosek? Zażalenie? W sumie cholera wie, ale pod temat jak najbardziej pasuje.

Emotki. Sprawa być może dla wielu lekceważona, jakaś taka mała, można by powiedzieć "drobnostka". Moim zdaniem nic bardziej mylnego, bowiem chaos i nieporządek zaczynają się od małych rzeczy, które urastają później w wielkie kłopoty. Moim zdaniem warto się tym problemem zająć już teraz, żeby później nie mieć problemów i kłopotu.

Otóż dzisiaj wesoło jedząc pizzę z papryką chili wszedłem na forume. Widząc co się dzieje na SB szlag mnie jasny trafił i krew nagła zalała, bowiem zobaczyłem kolejne dwie nowe emotki w użyciu przez użytkowników SB. 

Nie mam absolutnie nic do emotek, które są "użyteczne", których istnienie jest uzasadnione, gdyż są po prostu używane przez mniejszą lub większą liczbę osób, wyrażają jakąś emocję - stąd ich nazwa, "emotikon". Na naszym forum jednakże dodawanie emotek troszkę wymknęło się spod kontroli, bowiem te obrazki przestają być tym czym miały być na samym początku (wyrażeniem emocjii) a zaczynają być swego rodzaju "must-have" tego forum. Jakby należał się przydział jednej emotki na usera, czy coś. 

Bo czym wytłumaczyć emotki typu :sosna: , :sosna2: , :dec: , :maniek: , :gronostaj: , :nya: i tak dalej, jeśli nie zwykłym "ej panie admin chcę emotkę daj emotkę"? Z całym szacunkiem, ale nie na tym rzecz polega, by mieć emotkę i móc się nią pochwalić przed innymi userami. Nie są one po to, żeby zdobić usera, a forume. Emotek powinno się używać, powinno się je wplatać w rozmowy, żeby mogły nieść ładunek emocjonalny w teście, który siłą rzeczy takiego ładunku jest pozbawiony.

Wielu z was zauważy pewnie, że ja też mam "swoją" emotkę. Wpadnie w zawiść i zacznie mówić, że nie powinienem się wypowiadać, bowiem mam przecież swoją emotikonkę i to hipokryzja, jeśli sam bym wołał o usunięcie emotek. Prawda jest jednak inna - po prostu upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu. Nasz kochany :cyg: to emotka którą fakt, zgłaszałem jako swoją i otagowałem jako swoją, dzięki temu jest to mój ślad na tym forum, z którego jestem dumny i który z racji nie rzucania się w oczy będzie trwać wraz z forume. :cyg: wszedł w krwioobieg i stał się normalną częścią konwersacji toczonych na SB. I tutaj też wychodzi druga korzyść - dla forume. Nowa emotka, która jest często używana, ma swój sens oraz coś sobą wyraża. Korzyść podwójna - dla mnie i forum. Zdaję sobie jednak sprawę, że ludzie zazdroszczący mi sprytu będą mówić swoje - trudno, ich prawo.

Tak czy siak, pisałem ze sprawą na SB, w obecności Decadeda - naszego nowego buraczka, i Sosny. Niestety z miejsca zostałem oskarżony o ból dupy, że coś mnie piecze (no to akurat prawda, jadłem w tym momencie pizzę, a ta zaiste była pikantna, Zegar potwierdzi, sam zamawiał). W związku z, można powiedzieć, SZABLONOWYM podejściem tej parki w stosunku do mnie, postanowiłem napisać tutaj.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu PervKapitan napisał:

Mam jedno pytanie: komu i jak to ma przeszkadzać? Spamowanie emotkami tak czy siak jest niedozwolone więc raczej nie o to chodzi. 

 

Chodzi o bałagan na forum. Mamy przecież krocie innych i to w dodatku pucowych emotek które nie są używane. Po co więc dodawać nowe, które praktycznie niczego nie wnoszą, a zaśmiecają tylko spis? To bezsens!

Z drugiej strony czy każdy użytkownik może mieć swoją emotkę? Jeśli nie, to jest to niesprawiedliwe względem tych, którzy taką emotkę już mają. Coś musi zostać zrobione w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
4 godziny temu GoForCynkus napisał:

Z drugiej strony czy każdy użytkownik może mieć swoją emotkę? Jeśli nie, to jest to niesprawiedliwe względem tych, którzy taką emotkę już mają. Coś musi zostać zrobione w tej sprawie.

Jeżeli dobrze słyszałem, możesz poprosić Deca, to on ci zrobi, ale to pewnie tylko plotki :rd10:.

 

A poza tym forum powinno być trochę bardziej "kolorowe", humorystyczne, bo moim zdaniem te emotki dodają trochę życia na forume. To nie ma być wielka fandomowa trumna, tylko, kolorowe, tętniące życiem forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, żeby forum nie było trumną, odpowiadacie wy, opiekunowie działów, a nie kilkaset kolorowych pikseli. Poza tym polecam czytanie ze zrozumieniem - nie postuluję rozdawnictwa emotek, tylko znacznego ograniczenia ich dodawania.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arjen Problem z tymi emotkami jest taki, że wszystkie to przeskalowane grafiki i ich obecny rozmiar to najmniejszy możliwy, który zapewnia ich czytelność. mniejsze byłyby po prostu zbitkiem kolorowych pikseli, które dla większości były nieczytelne (a dla ludzi z wadą wzroku, takich jak ja to już w ogóle byłby horror).
Powinniśmy mieć kogoś od pixel artów, który robiłby emotki od zera zamiast posługiwać się zmniejszonymi obrazami.

Ew. emotki, które są fajne, ale za duże wprowadzić na forum jako naklejki (jak ktoś używa Fb, Telegrama itp to wie o co chodzi)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Servant Saber napisał:

Problem z tymi emotkami jest taki, że wszystkie to przeskalowane grafiki i ich obecny rozmiar to najmniejszy możliwy, który zapewnia ich czytelność. mniejsze byłyby po prostu zbitkiem kolorowych pikseli, które dla większości były nieczytelne (a dla ludzi z wadą wzroku, takich jak ja to już w ogóle byłby horror).

 

Nie zgodzę się. Wiele z tych dużych emotek dałoby się pomniejszyć nieco bardziej bez utraty jakości. Oczywiście pomniejszać by trza było oryginał, a nie już gotowe emotki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ummmm... cześć, czy jakoś tak...

 

 

Dobra, kompletnie nie wiem jak zacząć... ten post będzie się odnosić do kwestii ujemnych reputacji. Od razu przepraszam za sporą liczbę powtórzeń:

 

1. O co chodzi, czyli wprowadzenie.

 

Kilkanaście dni temu na forum pojawiły się ujemne reputacje. Dotychczas była możliwość dodawania tylko reputacji dodatniej, a ujemna nie istniała. Od tego dnia można było pod dowolnym postem/statusem dać reputację ujemną. Zwykli użytkownicy mieli jedną na dzień, a kolorowi - nieograniczoną ilość.

 

2. Jaki jest problem?

 

Problem polega na tym, że reputacje ujemne zostały dodane bardzo "niechlujnie". Użytkownicy nie zostali poinformowani o tym, nie było żadnego posta, tematu który informowałby o tym, że ujemne reputacje zostały wprowadzone. Spowodowało to u niektórych użytkowników zdziwienie nową funkcją, która dodatkowo nie działała poprawnie. Reputację ujemną można było dawać, ale osoba która takową otrzymała nie dostawała powiadomienia o tym. W przypadku otrzymania +1 reputacji użytkownik dostaje powiadomienie o tym, podczas gdy przy otrzymaniu -1 reputacji takiego powiadomienia nie ma.

 

Co więcej, dowiedziałam się dzisiaj, że można złożyć skargę, zażalenie w tym temacie. Wszystko jednak wyglądało, jakby umieszczenie ujemnych repek było faktem dokonanym, którego cofnąć się nie da, więc skarga nie jest potrzebna, i tak nie będzie miała żadnego wpływu na cokolwiek. Okazuje się jednak, że ujemne reputacje są obecnie w okresie próbnym, i są dopiero testowane. O tym jednak użytkowników nie poinformowano, tak samo jak nie poinformowano ich o tym, że takowa funkcja, ujemne repki, zostały zaimplementowane. Jeśli jakiś użytkownik nie przepada za nową opcją, to wciąż istnieje prawdopodobieństwo, że uznał obecność ujemnych reputacji za fakt dokonany, za pełnoprawną, działającą funkcję, i postanowił temat zignorować, przemilczeć.

 

Sam pomysł reputacji nie jest zły - na wielu forach jest taki system. Problem polega na tym, że na forum dotyczącym np. gier użytkownicy dają sobie dodatnie reputacje wtedy, gdy ktoś komuś pomoże, a ujemne są przyznawane za trolling, obrazę itp. Na MLPPolska jednak reputacja ujemna jest przyznawana jakby "na złość". Nie żeby coś, nikogo nie chcę pochopnie oskarżać. Okazuje się po prostu, że limit ujemnych reputacji (użytkownik może dać jedną na dzień) nie przeciwdziała nadużywaniu ujemnych reputacji. Dzisiaj dostałam na przykład około 10 ujemnych reputacji za 2 posty. Oczywiście użyłam w nich dosyć mocnych słów ("Nienawidzę forum"), ale fakt, że ponad 10 różnych osób w jednym momencie postanowiło wlepić mi ujemną dychę wydaje mi się dosyć "podejrzany". Te osoby mają jedną ujemną reputację do przyznania na dzień, i akurat tak duża grupa postanowiła dać swoją jedyną ujemną reputację właśnie mi, w krótkim odstępie czasu.

 

Można powiedzieć, że reputacja to nic takiego, że nikt na to nie zwraca uwagi. Ja jednak uważam, ze reputacja powinna być wyznacznikiem poważania na forum. Na każdą dodatnią reputację staram się pracować, wiele reputacji otrzymałam od osób które mnie wspierają, popierają. Każdy dodatni punkt jest dla mnie powodem do dumy. Dlatego też przejęłam się niedawną sytuacją. 10 punktów na które długo pracowałam przepadło, a to dlatego, że grupa użytkowników postanowiła zrobić sobie jaja z nielubianej użytkowniczki. Nie chcę tutaj nikogo oskarżać, wierzę, że niektórzy dali mi ujemną reputację dlatego, że nie spodobał im się mój post, i ja to w pewnym sensie rozumiem. Nie zmienia to jednak faktu, że grupa ponad 10 użytkowników która daje dla jednej osoby ujemną reputację nie jest czymś, co często się widzi.

 

3. Co zrobić?

 

Tutaj proponowałabym usunąć ujemną reputację. Niestety, nad użytkownikami się nie zapanuje - limit nie spełnia swojego zadania, bo ujemna reputacja przyznawana przez grupę wciąż potrafi zaboleć nasz licznik. Rozumiem ocenę czyjegoś posta, danie minusa pod trollingiem, chamstwem, ale grupowe minusowanie nie jest ok. Reputacja ujemna została umieszczona na forum bez powiadomienia, wiadomości o tym, że jest to dopiero okres próbny, że można zgłosić skargę, błąd, czy nawet o tym, że taka funkcja została w ogóle zaimplementowana. Oczywiście ekipa nie ma obowiązku o wszystkim informować. Dla niektórych osób reputacje nie znaczą nic. Nie zmienia to jednak faktu, że np. zaimplementowanie nowego, świątecznego tła, doczekało się oddzielnego posta, mimo iż jest to tylko zmiana kolorku. Za to ujemna reputacja która ma jakikolwiek wpływ na forum nie doczekała się niczego.

 

Ujemna reputacja jest zepsuta i nie działa tak, jak działać powinna. Niektórzy użytkownicy mogą używać jej do robienia na złość innym użytkownikom. Nie wiadomo też czemu kolorowi otrzymali nieskończoną liczbę minusów do dyspozycji.

 

Proponuję usunięcie ujemnej reputacji i pozostawienie systemu takim, jakim był przed zmianą. Powinno to cofnąć ujemną reputację przyznaną "na złość", i przywrócić system do stanu, który jest przynajmniej zadowalający dla znacznej większości - mam tu na myśli obecność tylko dodatnich reputacji.

 

Dodatnie reputacje również mogą spełniać swoją rolę - wciąż istnieje rozróżnienie na tych z reputacją wysoką, i tych z reputacją niską. Różnica polega na tym, że nikt nikomu nie psuje reputacji, a sam system działa bez zarzutu.

 

 

Mam nadzieję, że moja propozycja zostanie rozpatrzona...

  • +1 6
  • Nie lubię 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widzę same plusy w ujemnych repkach i cieszę się, że nareszcie można komuś pokazać, że się z tym kimś nie zgadza. Ujemne repki może skłonią osóbki takie jak żalącą się dwa posty wyżej do zastanowienia się nad tym, co się mówi. 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Socks Chaser, ujemną reputację w obu postach dostałaś od tych samych osób. Niekolorowych. A wiesz co to oznacza? Nie ma limitów ujemnej reputacji dla zwykłych userów!

 

A co to znaczy, że trwa okres testowy? Że jakby Dec zobaczył, że system się nie sprawdzał, ludzie dają ujemne repki "bo tak" czy użytkownicy byliby niezadowoleni, to rozwiązanie to zostałoby wycofane. Ten temat cały czas tu był, nikt przed nikim nie krył, że można z niego korzystać. Albo napisać do modów/adminów.

 

Sama byłam przeciwko wprowadzeniu ujemnych repek, miałam pewne obawy. I nadal je mam. Jeśli się spełnią będę pierwszą osobą za usunięciem ujemnych repek. Tymczasem jednak nic strasznego się nie dzieje. 

No i Socks - wiem, że mnie nie lubisz, ale naprawdę, zastanów się czasem czy tych ujemnych repek nie dają Ci ludzie, którzy po prostu nie zgadzają się z Twoimi postami. A o to nietrudno, bo są one... kontrowersyjne.

 

EDIT: @WarmKapitan, proszę nie offtopować.

Edytowano przez Cahan
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...