Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Data emisji: 10.11.2012

Tytuł: The crystal Empire - part 1 & 2

Spoiler z odcinka

https-~~-//www.youtube.com/watch?v=QjgLz4O2g5Y&feature=my_watch_later_videos&list=WLD1D3BAC93173A594

Po emisji wątek zostanie otwarty, aby jak najdokładniej omówić odcinek.

Dodatkowo z tym poście będzie zamieszczony odnośnik do odcinka zamieszczonego na youtube.

My Little Pony: Friendship is Magic - Sezon 3, odcinek 1+2 - The Crystal Empire wrzucony przez PhosiQ'a.

W imieniu forum i fandomu wielkie dzięki do PhosiQ'a i Olszaka za tłumaczenie!

~Dżem

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=L2_sJS7DTcw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzeci sezon rozczarował mnie, a przynajmniej pierwsze dwa odcinki. Wypada toto strasznie blado w porównaniu z końcówką sezonu drugiego. Jedynie parę scen, które zdołały wywołać uśmiech na mej twarzy, nieprzekonujący przeciwnik (Zła głowa w chmurze dymu?), brak epickich piosenek, którymi zaskoczył nas ślub, mało Fluttershy, miejscami dziwaczne momenty. Nie przekonują mnie też same Kryształowe Kucyki. Ogólnie: cienko. Mam nadzieję, że reszta sezonu trzeciego będzie lepsza... 6/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w spoilerach: Zgodzę się, że odcinek naprawdę solidny. Sombra był o tyle ciekawy, że mimo bycia tym złym, pozostawał jakby w tle wszystkich wydarzeń. Jednak trochę szkoda, że nie dano mu większej roli. Ciekawa była ta tymczasowa przemiana wszystkich w kryształowe kuce - jednak nie oznaczało to bycia opętanym. A i źle zinterpretowałem pojawienie się oczu Sombry, gdy Twi rozmawiała z tą klaczą. Myślałem, że tak król kontrolował kucyki, by nie powiedziały za dużo, a tymczasem był to tylko strach. Co my mieliśmy... nieco Luny, nowe Imperium, dość ciekawego villaina (mimo że spie :yay: jego postać), czarną magię, screw physics a'la Pinkie Pie w wykonaniu Twilight. Nie ma co, mocno się zaczął S3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sezon 3 zaczął się dobrze. Oczywiście, nie tak dobrze jak skończył się sezon 2, ale bądźmy szczerzy, tak wyśrubowany poziom epickości trudno przebić! Przede wszystkim podoba mi się idea imperium niezależnego od władzy Celestii, szczypta czarnej magii (której używa zarówno Celestia jak i Twilight. Któreś może się w końcu skłonić ku tej kuszącej smolistej stronie mocy... :rainderp:) no i Pinkie Spy. O ile w odcinku było stanowczo zbyt mało Fluttershy (satysfakcjonująca była tylko scena pojedynku z Rainbow Dash) to Pinkie Pie dostała w porównaniu do reszty nadzwyczaj wiele czasu antenowego. Razem z Rarity i Twilight najbardziej rzucały się w oczy i to bardzo pozytywnie. Antagonista zaś był dość mdły... Śmiech miał dobry - to jest pewne. Możliwościami i intrygującą magią dysponował także... No ale koniec końców bohaterska Cadance powstrzymywała go na tyle długo, że nie zdążył zaszaleć, czego ja osobiście żałuję... Coś pominąłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somber jest świetny, ale przedstawili go c:yay: słabo. Jak... eee... ciotkę, która umie się tylko rechotać. Za mało scen walki... Ale i tak uwielbiam ten odcinek. Za każdą cząstkę Sombrera, którą dali <3 <3 <3


A co do tego jak Shining czymał Cadence: Nie śpię bo trzymam kredens.

Yay, wygrywasz wiaderko Internetów!!!! <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że jestem nieco rozczarowany. Jak dla mnie wszystko potoczyło się zbyt szybko, a Sombra nie pokazał za wiele. Wydaje się, jakby robili to na szybko, byle by było. Jednak są też plusy takie jak ta cała "czarna magia" czy epickie sceny Pinkie. Ogólnie oceniam 8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Flutteryay dzięki za przypomnienie jeszcze jednego wątku o którym zapomniałem wspomnieć! Otóż od dziś najbardziej epickim bohaterskim i heroicznym kucem, na miarę Achillesa i Spartakusa jest dla mnie Shining Armor. To jak osłaniał przejście mane6 do bezpiecznej strefy, to, jak heroicznie pozostał w tyle i ta jego łopocząca na wietrze pelerynka i gogle w których skojarzył mi się z rebeliantem z Hoth (yeah Star Wars...) sprawiło, że jest dla mnie naczelnym obrońcą Equestrii. EDIT: SB wyłaczył chyba Siper bo coś tam mamrotał że nie chce słyszeć o żadnych spoilerach... :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon trzeci zaczyna się rewelacyjnie.

Fabuła - zaskakująco dobra. Spike miał swoje 5 minut, Rainbow się wyszalała (biedna Fluttershy) a Rarity oszalała ze szczęścia

Pan "uhehehehe" Zły -

Humor - 11/10 - Sam Pinkie Fisher, rzut "kredensem" do celu, pojedynek Fluttershy i Rainbow, "zbroja" Spike'a...

Ogólnie - 9/10 - dobrze, że "hehehe-guy" tak szybko padł i mam nadzieję że nie wróci.

EDIT @Niklas - a idź... ten glut będzie mi się śnił po nocach :rarityderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike- tak bardzo zaj... brać zasługi swojej najlepszej przyjaciółce i skończyć na witrażu w czasie, gdy jej zostaje tylko satysfakcja... Aha :lunaderp:

Jak na moje Spike w pełni zasłużył na to, żeby w końcu ktoś go docenił. No a swoją drogą to ile można mieć witraży z Twilight i jej przyjaciółkami, co? Nie dziwię się Celestii, że miała ochotę zmienić nieco wystrój swojej sali tronowej i wprowadzić trochę męskich pierwiastków :trollface:

A zastanawiał się ktokolwiek z was co za książkę trzyma Luna w ostatnich minutach odcinka? I czemu jest nagle tak niechętna wobec fioletowego jednorożca?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było poruszane, była niechętna, bo nie wierzyła, że Twilight samej może się udać...

Po tym wszystkim, co Twilight dla niej zrobiła, po tym jak pokonała Discorda i changelingi? Naciągana teoria... Poza tym, pod koniec odcinka też jakoś nie wydaje się uradowana sukcesem mane6. Być może jestem przewrażliwiony, ale wydaje mi się nieco zazdrosna i coś knuje! :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek, był naprawdę dobry. Źle się oglądało przez reklamy z Hub'a i te z livestreama ( cadence upada ze zmęczenia a tu nagle " pierwsza zasada płaskiego brzucha ! " :facehoof: ) Muszę to jeszcze raz obejrzeć jak na YT jak będzie wersja HD. Fabuła dobra i ciekawa, piosenki trochę mnie rozczarowały, ale te, które były trzymały poziom. Jak dla mnie dobry początek 3 sezonu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim, co Twilight dla niej zrobiła, po tym jak pokonała Discorda i changelingi? Naciągana teoria... Poza tym, pod koniec odcinka też jakoś nie wydaje się uradowana sukcesem mane6. Być może jestem przewrażliwiony, ale wydaje mi się nieco zazdrosna i coś knuje! :lunaderp:

Sugerujesz powrót NMM w tym sezonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...