Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Ale ostatecznie poległ w moich oczach gdy Spike spadał z wieży. Wtedy właśnie pan Uni-Sauron Rozwarł paszczę zamierzając... (Poprawcie mnie jeśli uważacie inaczej) Połknąć w całości Kryształowe Serce. :twilight9: Well, powodzenia panie szerokie gardło, mnie nie przekonujesz.

Dokładnie... To było dziwne... Hasbro, go home, you are drunk...

Już chyba reklama Gak była lepiej przemyślana niż ta scena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shining Armor w tym stroju i w tych właśnie okularach skojarzył mi się z Tym Norwegiem z horroru "Thing" ("Coś").

Poza tym w jego wątku zabrakło mi jakiegokolwiek rozwinięcia tych czarnych kryształów na jego rogu. Czy to miało go opętać? Czy dzięki temu Pan-Duży-Hiszpański-Kapelusz mógłby się dostać za barierę, bo to była cząstka jego magii i [dłuższy opis mechaniki mrocznej magii]? Czy to coś było jak rak, osłabiałoby go z czasem? Czy to zaraźliwe? Jak Sombrero mu to zaszczepił? Czy to rodzaj oczu i uszu naszego Villiana w Kryształowym Imperium?

NOPE. To tylko blokuje magię jak korek. Nie rozrasta się. Nie da się pozbyć. Nawet nie próbują tego zrobić, ale to akurat rozumiem- brak czasu, słabnąca żona.

Hm, zgadzam się w pełni, prawdopodobnie najbardziej zaniedbany wątek. Będąc złym lordem masz w garści ukochanego jedynej osoby, która powstrzymuje cię przed przejęciem królestwa, a ty zamiast żądać okupu, zająć jego miejsce czy zrobić z niego od biedy jakąś porządną bombę zegarową zadowalasz się zablokowaniem mu umiejętności magicznych....

Jak on zdał egzaminy na bycie licencjonowanym czarnym charakterem?!

Ale chyba dieta z lodu i skał mu nie służyła. Nie zrobił nic poza zmianą wystroju miasta i śmianiem się.

Ale ostatecznie poległ w moich oczach gdy Spike spadał z wieży. Wtedy właśnie pan Uni-Sauron Rozwarł paszczę zamierzając... (Poprawcie mnie jeśli uważacie inaczej) Połknąć w całości Kryształowe Serce. :twilight9: Well, powodzenia panie szerokie gardło, mnie nie przekonujesz.

Znów się zgadzam, pisał już o tym zresztą ktoś wcześniej. Przyznać trzeba, że był to tak nieefektowny i nieefektywny atak, że większość kuców chyba nawet nie zauważyła, że jakieś brunatne kryształy zjadają im domy... Może się nie znam, ale siania terroru na zasadzie "Mwahahaaaa teraz macie ponury krajobraz, opuśćcie barierę" ma średni efekt psychologiczny...

Czas poruszyć sprawę Mrocznej Magii i Czarnej Księgi w epilogu- :twilight2: To było super! Myślę że Celestia poddała Twi próbie między innymi aby sprawdzić, czy poradzi sobie z czarną magią. A jako że dała radę, teraz będzie mogła się uczyć.

Uczyć... czego? to temat do dyskusji. Przyzywania duchów? Żywiołaków? Demonów? Nekromancji? Dostanie dostęp do tajnych arkanów zawierających informacje jak podróżować między światami? :twiflank: Możliwe że jestem trochę pochop(o)ny, wybaczcie fantaście, ale TA sprawa, między innymi przez sceptycyzm pani :forgiveme: wygląda naprawdę poważnie, i taka zapewne będzie.

Ach, byłoby naprawdę epicko, ale szanse na to, że scenarzyści posuną się tak daleko są chyba niewielkie..

Zaś co do Celestii i Luny bawiących się necronomiconem... :molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronies coraz bardziej przekonują mnie do tego odcinka tym co "tworzą"

TYTUŁ MĘŻA ROKU OTRZYMUJE:....

SHINING ARMOR

Dołączona grafika

mister King Sobra

Dołączona grafika

powinno być dodane przy panu sombrero: GAK GAK GAK

Dołączona grafika

FFQ powinien się bać xD ma konkurencję dla swojego ask glut bloga lololol

TUMBLR w pigułce ATM:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więcej memów/parodii powstanie na podstawie tych odcinków niż ustawa przewiduje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pomijając jajcarskiej posty/spam w moim wykonaniu (imb4 warny polecą lolololol)

to mnie ciekawi:

Dołączona grafika

zapiski/pamiętnik Luny?

Necronomicon?

księgą Starswirla?

nowa księga czarów napisana przez Lunę, która ma być prezentem dla Twi?

1001 dowcipów o Celesti?

Death Note?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umm znajdę gdzieś ten odcinek na yt? bo w pracy byłam i mnie ominął ;_____;

jak tak to niech mi ktoś napisze na pw linka

Z tego co widzę dla tych którzy chcą Obejrzeć odcinek jak należy, [w sensie od razu oba pierwsze epizody i w HD] Nie ma jeszcze za wiele, ale materiału szybko przybywa. Na razie udało mi się znaleźć tyle:

- w 1080 p., jednakże tylko NIECAŁY 1 odcinek

- oba odcinki, bez reklam, ale w jakości do 480 p.

Na razie jest to jednak dość, aby przynajmniej przypomnieć sobie trochę niektóre fragmenty i o nich podyskutować.

@Hilianus

Jak dla mnie troszkę cię poniosło ;)

Może odrobinkę. :portalface: Ale trzeba przyznać że Jest w tym trochę grozy.

Patrząc na politykę Celestii, jest ona ewidentnie nastawiona na ekspansję- Weźmy na przykład Kryształowe Imperium:

Ostatni raz rządził nim Nasz Uni-Sauron 1000 lat temu, a gdy on zniknął, zniknęło i Imperium, więc problem następcy nie istniał. A teraz spójrzcie- co zrobiła Celestia jako pierwsze gdy dowiedziała się o jego powrocie? Napisała do Twilight? Nie! Najpierw wysłała lojalnych wobec niej Shining Armor i Cadence, aby przejęli władzę i zabezpieczyli teren. Tacy komandosi szybkiego reagowania. Zauważcie, że są oni oboje rangi książęcej, a jako że uratowali Imperium, kryształowe kucyki raczej nie będą rozważać dążeń niepodległościowych i spokojnie przyjmą wieść że to oni będą teraz nimi rządzić.

I tym oto sposobem mamy Happy End: nasza książęca para ma swoje lenno, kryształowi są "uratowani" i wdzięczni, a Celestia ma w garści kolejną krainę. See? Ekspansja!

Ale dlaczego miałaby brudzić sobie ręce? O wiele łatwiej nauczyć Twilight wszystkiego czego trzeba, aby stała się jej (bardziej lub mniej świetlistym) emisariuszem i zajmowała kolejne tereny.

Jak do tego wszystkiego ma się czarna księga? Cóż, "cel uświęca środki"...

Oczywiście są to tylko luźne spekulacje. Ale mimo wszystko uważam lekcję o tym że "cel jednak nie uświęca środków" za odpowiednią dla 3-go sezonu.

Edit: @UP: Przez te rozważania spóźniłem się z tym youtube...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odcinek dobry, choć słabszy od poprzednich dwuczęściowców (z Discordem i Chrysalis). Trzeba przyznać, podobał mi się ogólny klimat - najpierw śnieżyca, potem sporo mhroku, no i zamek Sombra (Sombry? nadal nie wiem) w wersji 'mhrocznej'. Celestia i Twilight posługujące się czarną magią - osom! Ciekawy motyw z drzwiami, zrobiłem klasyczne 'awww', kiedy Twilight przekonywała Spike'a, że go nie opuści. Miło też, że smok dostał własny witraż i odegrał ważną rolę w pokonaniu "wielkiego złego"... No właśnie... Czarny charakter mnie najbardziej zawiódł, liczyłem przynajmniej na jakiś ciekawy monolog w jego wykonaniu, a tu takie coś. Chociaż wizualnie ok, wyglądał wystarczająco 'źle', zwłaszcza jako czarna chmura. Rzeczywiście, interesujący sceptycyzm Luny, myślę, że ten wątek będzie kontynuowany. Po pierwszym obejrzeniu daję ocenę 8/10, czyli bardzo dobrą. Kilku kwestii nie wyłapałem, więc czekam jeszcze na wersję z polskimi napisami. Ogólnie - jest zacnie, a że nie przebiło odcinka ślubnego? To akurat było do przewidzenia, nie wymagajmy cudów :) Aa, piosenki też godne. Zwłaszcza końcowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9/10. Może dlatego, że przy oglądaniu tego odcinka moje mięśnie twarzy zastygły w tak szerokim uśmiechu, że o mało mi uszy nie odpadły. Historia świetna i bardzo przyjemnie poprowadzona. Kryształowe kuce cieszyły oko a bibliotekarka była po prostu nieziemska. Humoru wręcz przeładownie. Dużo Rarci na ekranie z jej motywami i interkacjami z AJ i RD to jest po prostu coś pięknego. A Pinkie Spy miażdżyła system - bez dwóch zdań. Piosenki genialne, no i Spike jako zbawca chwili - bardzo dobre rozwiązanie. Sombra należycie groźny, jego magia robiła wrażenie a wygląd powalał. Jedynym minusem odcinka jest niewykorzystanie jego postaci. Spodziewałem się nadętych przemów, gróźb i tym podobnych wynalazków a dostaliśmy jedynie nieco śmiechu (wykonanego rewelacyjnie - tu bez żadnych wątpliwości). Gdyby rozwinęli nieco jego rolę byłoby 10/10. Mam nadzieję, że ostatnia scena wskazuje na większy udział Luny w przyszłych odcinkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...