Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

No właśnie... Somber nie był zły na początku, ale: 1. Nic nie zrobił - co jest złego w jakiejś epickiej walce cienie vs magia? 2. Był niczym bezmózgi ork (porównanie Warmiego, bardzo słuszne zresztą) - połknięcie serducha/Spajka nie wyglądało zbyt mądrze. Przedarcie się przez barierę "na chama" - też. 3. Bardzo małomówny koleś. 4. Jego przeszłość wygląda zbyt klasycznie. Jak udało mu się zdominować kuce? Czemu nie wygląda jak zwykły jednorożec? Skąd się wziął? Nic nie wiadomo. A zapowiadał się świetnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym minusem było nierozwinięcie postaci Sombry, tak mało go troche było, ale spike jako wybawca nadrobił to, no i pare innych motywów, np. ten z drzwiami i czarną magią (nawiasem mówiąc czarna magia, świetny pomysł, musze to wykorzystać xD). Ogólnie daje 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ze odcinek bardzo dobry ale bez szaleństwa 8/10 Ale kurde wydaje mi sie ze sezon jako calosc to bedzie jeden wielki epicki odcinek. - Cadance jako crystal princes! Ten cutie mark! - Ksiazka ktora Luna wyciagnela na koniec odcinka - Kolejny level studiow twilight - Te konie z reklamy kolejnych odcinkow?! - Trixie posiadzie mroczna moc Sombry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ze będzie to 2parter do którego będę wracał ale niektóre momenty zacne rzut alicornem - chyba będę musiał dalej sklejać te papierowe kucyki samoloty - cadencja będzie canon :D sombra zginął , ale wydaje mi się że jego przedmioty coś nabroją: w następnym odcinku pinkie się rozmnoży przy pomocy jakiegoś lustra , a trixie ma pewien amulet... wkrótce scootaloo będzie miała koszmary.. ciekawe dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ze będzie to 2parter do którego będę wracał ale niektóre momenty zacne

rzut alicornem - chyba będę musiał dalej sklejać te papierowe kucyki samoloty - cadencja będzie canon :D

sombra zginął , ale wydaje mi się że jego przedmioty coś nabroją: w następnym odcinku pinkie się rozmnoży przy pomocy jakiegoś lustra , a trixie ma pewien amulet... wkrótce scootaloo będzie miała koszmary.. ciekawe dlaczego?

Nie zginął, po prostu rozleciał się w kamyki i tylko róg po nim został!

Lustro? Koszmary? No, może zrobią z Sombrera antagonistę całego sezonu. Mam nadzieję, że Trixol go wskrzesi w jakiejś czarnej mszy i Sombrerek zmądrzeje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm odcinek {jako całość} oceniam na mocną 4 trochę mnie rozczarował Sombra w zapowiedziach fajnie się zapowiadał, a dostaliśmy najgorszego Viliana 4 generacji, 2 piosenki wyszły mega supcio (zwłaszcza Failure Song) i było kilka zabawnych momentów np Twi goniąca drzwi czy Ninja Pinkie, więc ogółem nie jest źle tylko brak tej Vilianowej mroczności (bo umówmy się że pokazanie Twi jej największego lęku i Spikowi również w ogóle mroczne nie jest i to nawet ciutlkę), no podobało mi się że Spikuś został bohaterem, co jest w pewien sposób ironiczne bo istota uważana za złą [ w końcu Spike jest smokiem] uratowała królestwo. Zaś osobno 1 (którą oceniam na 3) część odcinka jest gorsza od 2 (którą oceniam na 5)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem , jeżeli 1 odcinek na tydzień (dzisiaj premierowo były 2) , a ma być podobnież 13 epizodów , to znaczy że za 11 tyg (bo tyle zostało) , znowu będziemy musieli czekać :< ?

Na bardzo fajne rzeczy zazwyczaj trzeba czekać :TWcU3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, obejrzałam: Rzucanie Cadence było iście epickie, nie powiem. Nie zawiodłam się. I Celestia mówiąca Twilight że nie zdała...teksty Pinkie, wymiana zdań między Applejack i Rarity, i oczywiście ta schiza Rarci, kiedy usłyszała o kryształowych kucach. Con to Sombrera, to mi bardzo się podobał. I co z tego, że mało mówił? Wisiał nad imperium jak, lub jako cień, to nie była postać, która musi dużo mówić. Pani bibliotekarka...co tu dużo mówić...We have a lots of books :P Idę oglądać go drugi raz.^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh tam, czepiacie się. 'Sombrero' nie był wybitny ale czy naprawdę musiał? Imho po Discordzie to już nie będzie wybitnego czarnego charakteru. Sombo był tym co było potrzebne by pociągnąć fabułę odcinka. A że odcinek nie był specjalnie o nim to już inna sprawa.

Ja całości daje 8.5/10. Nie zawiodłem się, podobało się. 10tki nie dostanie bo nie zachwycał ale znów nie mówmy ze był kiepski ;p

Na plusy:

-rzut kredensem

-pinki przebrana za Fluttershy

-RD vs Fluttershy

-Strój SA na pustyni śnieżnej po prostu zaje :yay:

-Gak

-Gak

-Gak

Uważaj na słowa, bo modzi (ci wyżej ode mnie) tego nie lubią.

~ Nik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze będą mieli szansę to poprawić, {bo przecież Cienia nie da się pozbyć na zawsze, a Sombra po hiszpańsku oznacza Cień} ale i tak sam odcinek zły nie był, był nawet extra i gdyby nie Sombra i jego sztampowość mogło by być idealnie, bo na pewno ja obejrzę ten odcinek raz jeszcze i zostaję Rycerzem Kryształowego Imperium {albo magiem )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, start sezonu oceniam naprawdę bardzo dobrze. Ma wszystko czego potrzeba. Sytuacje humorystyczne były rewelacyjne.:pinkie2: Z tych które najbardziej mi się spodobały: Twi panikująca przed testem, Pinkie Fisher, turniej rycerski, nadpobudliwa RD, Twi zjeżdżająca z dołu na górę wieży, ekscytująca się Rarity, ect, ect. W ogóle każda z bohaterek miała swoje pięć minut, no i Spike jako bohater chwili, naprawdę miła odmiana. Z innych wydarzeń spodobała mi się też scena z tymi drzwiami i tym motywem ukazywania największych obaw/koszmarów danej osoby. Piosenki są świetne, a ostatnia była chyba najlepsza, choć to pewnie dlatego że poprzednie już słyszałem wcześniej.:rainderp: Gdyby tylko główny villian był bardziej rozwinięty... Jego wizerunek jest świetny, wygląda na to, że włada potężną magią, ale... Właściwie nie robi nic nadzwyczajnego. Jedynie warczy, mógłby chociaż powiedzieć coś więcej niż dwa, trzy słowa. Pomimo odczuwalnej siły brak mi tu jej demonstracji poza tymi czarnymi kryształami. Naprawdę nie wykorzystany potencjał.

Ogólnie ten odcinek w mojej ocenie zasługuje na mocną 8/10. Gdyby popracowano by jeszcze nad królem Sombrem (czy jak mu tam) to ocena skoczyła by o jeden punkt.

Edit: A i jeszcze rzut Kredensem, tego nie da się zapomnieć!:twilight2:

niech mi ktoś powie CZEMU SOMBRA ZNIEWOLIŁ CRYSTALCYKI ?!

Na to pytanie niestety odpowiedzi brak.:fluttersad:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... ja nie wiem. Może to dlatego, że oglądałam bez napisów i może nie wyłapałam jakiś fajnych akcentów. Może to dlatego, że jestem zmęczona. Ale mimo dwóch piosenek, kilku śmiesznych momentów i całej reszty jakoś nie czuję tego odcinka. Główny Zły jako obłok wyglądał fajnie, ale czekanie za ścianą i diaboliczne rechotanie to trochę mało jak na gościa, który zagraża życiu kogokolwiek. Głównym zwrotem akcji był moment, w którym Pinkie zdjęła strój Fluttershy. Fajnie, że Spike odegrał trochę większą rolę. Fajnie, że była Luna. Fajnie, że Twilight odwróciła grawitację. Ale nie czułam dramatyzmu, nie czułam więzi między postaciami, a wygranie walki nie odbyło się za pomocą tęczy, magii przyjaźni czy siły miłości, ale przez zmiażdżenie jakiegoś kamyka kopytami. Wszystkie nowe animacje włosów Twilight są epickie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy na SB z Pawlexem, wnioski:

- Sombrero ponoć powróci

- Skoro sezon ma 13 odcinków, to Sombrero pewnie będzie antagonistą całego sezonu, może to lusto, koszmary Scootaloo i Amulet Alicorna łączą się w jedno

Jeśli tak będzie, to ten sezon będzie moim ulubionym. :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...